Şimdi Ara

Piranha Fuga 5.0 İnç Navigasyon (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
923
Cevap
2
Favori
123.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce de sorulmuş ama sağlıklı bir çözüm bulunamamış. Tekrar şansımı denemek istedim.

Cihazı bilgisayara USB ile bağladığımda "USB Aygıtı Tanınmadı" hatası veriyor. Kablo değiştirdim, bilgisayar değiştirdim yine farketmedi. Teknik servisi aradım, Usb ile bilgisayar bağlantısını sağlayamıyorum, ne yapmalıyım diye sorunca zeka küpü arkadaş bana "bilgilerinizi yedekleyip, cihazı resetleyin" dedi. Dedim hanımefendi, bilgisayara bağlanamıyor iken bilgileri bilgisayarıma nasıl yedeklememi bekliyorsunuz? Cihazı teknik servise göndermemi tavsiye etti sağolsun.

Neticede bir sonuç alamadım, başka fikri olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: browning26

Daha önce de sorulmuş ama sağlıklı bir çözüm bulunamamış. Tekrar şansımı denemek istedim.

Cihazı bilgisayara USB ile bağladığımda "USB Aygıtı Tanınmadı" hatası veriyor. Kablo değiştirdim, bilgisayar değiştirdim yine farketmedi. Teknik servisi aradım, Usb ile bilgisayar bağlantısını sağlayamıyorum, ne yapmalıyım diye sorunca zeka küpü arkadaş bana "bilgilerinizi yedekleyip, cihazı resetleyin" dedi. Dedim hanımefendi, bilgisayara bağlanamıyor iken bilgileri bilgisayarıma nasıl yedeklememi bekliyorsunuz? Cihazı teknik servise göndermemi tavsiye etti sağolsun.

Neticede bir sonuç alamadım, başka fikri olan?

Bende aynı sorunu yaşamıştım Cihaz ana menüde Ayarlar/USB Burada yığın depolamayı seçin bağlanması lazım

• maalesef ayarlar/USB 'de sadece depolama modu var, ikinci seçenek yok.
  • Ozaman servis yolu görünmüş olabilir.Birde üst konularda piranhadestek konusu var oraya yazın belki yetkiliden çözüm gelebilir.
    bendeki TMC li olan modelin menüsü demekki sizinki farklı.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • evet, menü farklı. Teşekkür ederim ilginize...
  • quote:

Orijinalden alıntı: browning26

evet, menü farklı. Teşekkür ederim ilginize...

bende de çok sık oluyor özellikle toolbox ile güncelleme yapmaya çalışırken, farklı usb portları denedin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevizkabugu

quote:

Orijinalden alıntı: ENDAK

eds kamera eklentisini kullanabilen var mı? (fuga için)

var ben kullanıyorum. piranha nın resmi sitesinden indirebilirsiniz..

Bu eds yi indirdim piranha nın sitesinden nasıl yükleyeceğim? Birde işletim yazılımları var orda onlar güncelleme mi yoksa bizim cihazlardakiyle aynı mı? sorun halinde tekrar yüklensin diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

Bu eds yi indirdim piranha nın sitesinden nasıl yükleyeceğim? Birde işletim yazılımları var orda onlar güncelleme mi yoksa bizim cihazlardakiyle aynı mı? sorun halinde tekrar yüklensin diye...

işletim programları mesela cihazınıza virüs girer cihazınız açılmaz v.s. sebeplerden cihaz çökerse buradaki ROM 'u yükleyeceksiniz.. tabii ki kendi cihazınızın seri numarasına göre olanı indireceksiniz.. böyle bir durumda sorunu çözemez iseniz buraya yazın size bilgi verebilirim..

EDS kırmızı ışık, hız kamerası yada lokal radar uyarısını doğru bir şekilde yapmak için;

1- mobilnavigator/content içindeki speedcam klasörünü açın eğer bu klasör burada yok ise yeni bir klasör oluşturup adını speedcam yaparak kendiniz oluşturun..

2- speedcam klasörünüz var ise içinde muhtemelen speedcam.spdb ile speedcamUpdates.sput isinli 2 adet dosya vardır.

speedcam.spdp (bu dosyayı igo kendisi oluşturacaktır) dosyasını silin.
    speedcam.updates.sput dosyası sizin eklediğiniz radar uyarıları dosyası olduğu için silmeyin. silersenizde önemli değil, siz eğer bir yere radar uyarısı eklerseniz igo bu dosyayı da kendi oluşturur..
    speedcam şeklinde 3. bir txt uzantılı dosya var ise bunuda silin.

3- indirdiğiniz speedcam txt uzantılı dosyayı, oluşturduğunuz bu speedcam klasörüne yapıştırın. navi programına girip MENU/AYARLAR/SESLER ve UYARILAR kısmından hız kamerası uyarısını işaretleyin. eğer bu uyarıyı göremiyorsanız açık alanda cihazın uyduya bağlanmasını bekleyin bu uyarı çıkacaktır.

4- igo artık hız kamerası ve radar uyarılarını size bildirecektir. speedcam klasörünüze yeni bir speedcam.spdp dosyası oluşturacak ve bu dosyayı kullanacaktır. artık speedcam txt uzantılı dosyanın görevi bitmiştir.

5- bir sonraki hız kamerası/radar güncellemesi yapmadan önce speedcam txt uzantılı dosya ile speedcam.spdp dosyasını tekrar silin ve işlemi tekrarlayın. bunun sebebi, eğer bu dosyaları silmeden speedcam txt uzantalı dosyayı atarsanız bu işe yaramaz. burada önemli olan igo'nun speedcam.spdp uzantılı dosyayı yeniden kendi oluşturmasıdır. aksi halde yaptığınız güncelleme hiç bir işe yaramaz.. güncelleme yaptığınızı sanırsınız ama güncelleme yapılmamıştır.

kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevizkabugu -- 21 Temmuz 2012; 1:54:24 >

• teşekkürler.
  • selamlar benim cihaz alınalı baya bir süre oldu fakat hiç güncelleme yapamadım güncelleme ücretsiz mi onu da tam anlamadım nasıl güncelleme yapacağım naviextras com dan Naviextras Toolbox diye bir şey indirdim programı açtım cihazı bağladım pc ye cihaz içeriği doğrulanıyor diyor uzun süredir başka hiç bir şey olmuyor ...

soruma cevap verebilecek kimse yok mu...
  • selamlar benim cihaz alınalı baya bir süre oldu fakat hiç güncelleme yapamadım güncelleme ücretsiz mi onu da tam anlamadım nasıl güncelleme yapacağım naviextras com dan Naviextras Toolbox diye bir şey indirdim programı açtım cihazı bağladım pc ye cihaz içeriği doğrulanıyor diyor uzun süredir başka hiç bir şey olmuyor ...

• quote:

Orijinalden alıntı: catil

selamlar benim cihaz alınalı baya bir süre oldu fakat hiç güncelleme yapamadım güncelleme ücretsiz mi onu da tam anlamadım nasıl güncelleme yapacağım naviextras com dan Naviextras Toolbox diye bir şey indirdim programı açtım cihazı bağladım pc ye cihaz içeriği doğrulanıyor diyor uzun süredir başka hiç bir şey olmuyor ...

Linkteki konuya yazarsanız piranha yetkilisi sorununuzu çözecektir.

http://forum.donanimhaber.com/m_53810392/tm.htm

• teşekkürler oraya yazdım...
  • ücretsiz ömür boyu güncelleme meselene ilişkin olarak şunu belirtmek istiyorum. istanbul gibi yerde halen yanlış gözüken yollar var. yani yol 2 yıl önce bölünmüş, başka yerlere bağlanmış, ama güncelleme yapıyoruz halen görünmüyor, aynı durum samsun'da da var. 3 yıl önce yapılan yol, üst geçit vs halen görünmüyor. nasıl güncelleme bu. 3 yıl geriden mi geliyor güncelleme?
  • Benim cihazım Fuga tam 1,5 yıl önce almış ve uyduyu çok geç bulmasından dolayı fitil olmuştum. Markaya olan önyargım dolayısıyla servise göndermekle bir sonuç almıyacağımı düşündüğüm için,
    öyle kullnamya karar verdim. Sıkıntısı konumu çok geç buluyordu 20 dk fazla sürüyor bazen 1 saati geçiyor du... Uyku moduna girdiği zaan iki gün çalışmıyordu ....
    Şahir dışına gidipte kapatıp açtığınız zaman artık ne zaman bulursa kaldır atlık oluyordu...

Hatta burayada yazmıştım geç buluyor diye... Sonunda servise yollamaya karar verdim. Bir hafta içinde geri geldi... İşin açıkcası şaşırdım... Şuan gayet güzel çalışıyor....
    Hiçbir sorun çıkarmadan gelmesi beni işin açıkcası şaşırttı, bazı markalarda yaşadığım olaylardan sonra olaysız ve sinir bozucu bir olayla karşılaşmadığım ilk elektronik cihaz...

Ya şansım yağver gitti yada çok önyargılı davranıyorum ...

• quote:

Orijinalden alıntı: kaos25

Benim cihazım Fuga tam 1,5 yıl önce almış ve uyduyu çok geç bulmasından dolayı fitil olmuştum. Markaya olan önyargım dolayısıyla servise göndermekle bir sonuç almıyacağımı düşündüğüm için,
    öyle kullnamya karar verdim. Sıkıntısı konumu çok geç buluyordu 20 dk fazla sürüyor bazen 1 saati geçiyor du... Uyku moduna girdiği zaan iki gün çalışmıyordu ....
    Şahir dışına gidipte kapatıp açtığınız zaman artık ne zaman bulursa kaldır atlık oluyordu...

Hatta burayada yazmıştım geç buluyor diye... Sonunda servise yollamaya karar verdim. Bir hafta içinde geri geldi... İşin açıkcası şaşırdım... Şuan gayet güzel çalışıyor....
    Hiçbir sorun çıkarmadan gelmesi beni işin açıkcası şaşırttı, bazı markalarda yaşadığım olaylardan sonra olaysız ve sinir bozucu bir olayla karşılaşmadığım ilk elektronik cihaz...

Ya şansım yağver gitti yada çok önyargılı davranıyorum ...

çok erken konuşmuşum 2 gündür uydu bulamıyor tekrar göndereceğim ?!

• quote:

Orijinalden alıntı: batuhan34

ücretsiz ömür boyu güncelleme meselene ilişkin olarak şunu belirtmek istiyorum. istanbul gibi yerde halen yanlış gözüken yollar var. yani yol 2 yıl önce bölünmüş, başka yerlere bağlanmış, ama güncelleme yapıyoruz halen görünmüyor, aynı durum samsun'da da var. 3 yıl önce yapılan yol, üst geçit vs halen görünmüyor. nasıl güncelleme bu. 3 yıl geriden mi geliyor güncelleme?

güncellemeler beleş oldu ya ondandır, senede 4 kere çıkan güncelleme artık 2 sefer zor çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertuğ2045

quote:

Orijinalden alıntı: CoMiSeR

ürünü vatandan alan arkadaşlar,piranha ile uğraşmayın bence, direk vatana verin onlar yollasın, 30 iş günü süreniz nasılsa baki, bence piranhayı siz düzeltecek olmadığınıza göre,
    çok da iyi olmasa da vatanı tercih etmenizde yarar var, en azından gider mağazasına teslim edersiniz, bence daha az uğraşırsınız, tecrübe ile sabit

bileydim de ahh keşkee uğraşmazdim böyle...

piranha desteğe mail attim dün gece 12 gibi sabah da mail le dönmüşler
    işde dedikleri gelince bakacağiz hala hazirda neden ücret talep edildiğini açiklamiş değiller.

ürün de ups e de mail attim dün gece sabahda mail gelmiş

oda bu sabah yola çikmiş.

Yaşadağim rezillik takip edebilirsiniz.. 11 inden 17 si ye ümraniyeden piranha merkezine yürüme çok dan varirdi bu ürün.

illaa merkezlerine mail çekmek mi lazım bu firmalara.

Tarih Durumu İşlem Yeri
    17.02.2011 10:16:28 KURYE DAĞITMAK ÜZERE ÇIKARDI MAHMUTBEY HUB
    16.02.2011 14:18:05 ŞUBEDE BEKLEYEN MAHMUTBEY HUB
    16.02.2011 14:18:01 KURYE GERİ GETİRDİ (MÜMİN BIYIKLI) MAHMUTBEY HUB
    16.02.2011 13:34:10 KURYE GERİ GETİRDİ (HAKAN DUMAN) MAHMUTBEY HUB
    15.02.2011 00:15:00 EK BILGI MAHMUTBEY HUB
    15.02.2011 00:02:07 ŞUBEDE BEKLEYEN MAHMUTBEY HUB
    14.02.2011 19:15:51 KURYE GERİ GETİRDİ (İMDAT ÖLMEZ) MAHMUTBEY HUB
    14.02.2011 15:30:00 F/C KABL EDILMIYOR MAHMUTBEY HUB
    14.02.2011 10:55:59 KURYE DAĞITMAK ÜZERE ÇIKARDI MAHMUTBEY HUB
    12.02.2011 10:30:32 ŞUBEDE BEKLEYEN MAHMUTBEY HUB
    12.02.2011 03:32:53 GİRİŞ SCAN EDİLDİ (AYHAN TUNA) MAHMUTBEY HUB
    11.02.2011 23:48:42 KARAYOLU (34FK2450) İLE MAHMUTBEY HUB ŞUBEYE GÖNDERİLDİ FORMULA HUB
    11.02.2011 19:08:35 KARAYOLU (34DD8083) İLE FORMULA HUB ŞUBEYE GÖNDERİLDİ İSTANBUL ÜMRANİYE

Bu islemin sonu ne oldu upsteki ek bilgi kismindan bahsediyorum ek bilgi ibaresini ne icin kullaniyorlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mrb o cihazimi sattim ve kurtuldum next 545 modeli vardi o zamanlar onu aldım gayet de iiydi..
    onuda saatim şimdi araçsizim :)
    next daha ii ama söylim serviside çok ii
  • selam arkadaşlar.
    piranha fuga marka navigasyonumun içeriğindeki klasörleri göremiyorum.

sadece 3 adet dosya görünüyor.
    pmp_usb
    winamp_metadata.dat
    winamp_metadata.idx

Diğer dosyaları nasıl görebilirim acaba.Speedcam dosyasını atmam gerek yakında yola çıkacağım.
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.