Şimdi Ara

Nvidia GeForce GTS 450, 31 Ağustos'ta lanse edilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• GeForce GTX 460 modelini iki hafta önce pazara sunan Nvidia, DirectX 11 destekli yeni nesil ürün gamının beşinci modeli olarak GeForce GTS 450'yi satışa sunmaya hazırlanıyor. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF106 GPU'sunun güç vereceği ekran kartı, ekran kartı ürticilerinden aldığımız bilgilere göre 128-bit olacak ve 1GB GDDR5 bellekle gelecek. Fiyatlandırma açısından Nvidia'nın mevcut ürün gamı içerisinde GeForce GTS 250'nin yerini alması beklenen ekran kartı, aynı zamanda Radeon HD 5770 serisine de rakip olacak.

Tasarım konusunda Nvidia'nın üreticileri serbest bıraktığı GeForce GTS 450 için lansman günüyle birlikte çok sayıda özel tasarımlı modelin pazara sunlması bekleniyor. Bu arada kartın lansman günü de netleşiyor. Henüz Nvidia tarafından yapılmış resmi bir açıklama olmasa da, Nvidia'ya yakın kaynaklar, GTS 450'nin 31 Ağustos'ta lanse edileceğini belirtiyorlar.

• Nvidia orta seviyede çok geç kaldı ama zararın neresinden dönse kar.
  • bakalım buda oc canavarı çıkacakmı
  • 250-300 arası fiyatı olupta 5770'i geçebilirse çok güzel olur.
  • Bu kartın 128bit olmasını imkansız olarak görmeye beşldım iyice. Yahu hd5770'e rakip olacak bir kart yapılacaksa, yanıt anlamı taşır. Yani geçmek amacındadır. Nvidia'nın daha 4ghz bellek kullandığı görülmedi. 128 bit 3600mhz bellek ile birleştiğinde hd5770'ten çok daha düşük bir bellek bant genişliği elde ediliyor. Kaldı ki hd5770 için bellek bant genişliği yetersiz ve bu sebepten Ati en hızlı bellekleri kullanıyor.

Hadi diyelim ki Nvidia yeni mimarisinde bellek yönetimini oldukça geliştirdi ve Ati kartlara göre daha iyi durumda. E böyle bir durumda da ancak hd5770 performansı verir. O bile muamma. O halde hd5770 ile yarışacak olan kart 128 bit bellek veriyolu genişliğine sahip olamaz. Kartın adı ne olur bilmem (gts450, gts455) ama hd5770'e rakip olacak kartın 192 bit olacağı kesin. Aksi halde Nvidia baştan kaybetmiş olacak.
  • 5770 e rakip olabilceğini zannetmiyorum. Biraz daha hızlı yapmaları lazım. Çünkü HD 5xxx serisi çok az güç tüketiyo.
  • eylül başı ölme eşeğim ölme..

ekim civarı 6000 serisi ATIlerin lanse edileceği söyleniyor bide onu bekleriz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavizaman

eylül başı ölme eşeğim ölme..

ekim civarı 6000 serisi ATIlerin lanse edileceği söyleniyor bide onu bekleriz..

İlk nesilden umudumu kestiğim için gts250 sipariş ettim. Artık onun testlerini yaparım.
  • bnce son çeyrekte bu kart iyi satacaktır özellikle yeni sistem toplayanlar sli performansından dolayı iki tane alacaklardır tahminim gf 106 çok daha iyi overclock olacak
  • Ekran Kartı Savaşlarıda Sıktı Artık Ama

ATİ , Nvidia Gene Kapışıyor Ama AMD Alır
    1 Kerecik Bile F/P Nvidia Bişi Üretmedi..
  • Zaten 6 ay geciktiler hata yapacaklarını sanmıyorum dikkatli adım atacaklardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: HighStorm

Höö?

Yahu GF 2 MX 200, Ti 4200, 6600gt, 8800gt, 9600gt ve daha yeni çıkan gtx460 f/p oranı iyi olan ürünler değil miydi?
  • quote:

Ekran Kartı Savaşlarıda Sıktı Artık Ama

ATİ , Nvidia Gene Kapışıyor Ama AMD Alır

Alakası yok yurt dışında fermi ezer her türlü.
    Türkiye'de nedense bi acayip nvidia fiyatları...
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

Höö?

Yahu GF 2 MX 200, Ti 4200, 6600gt, 8800gt, 9600gt ve daha yeni çıkan gtx460 f/p oranı iyi olan ürünler değil miydi?

9600gt ile gtx460 arasında gtx260 ve 6600gt ile 8800gt arasında 7600gt de var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0245653D0 -- 27 Temmuz 2010; 22:43:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEATH71

Zaten 6 ay geciktiler hata yapacaklarını sanmıyorum dikkatli adım atacaklardır

6 ay gecikmeleri asıl hata değil mi?
    ki hala ezip geçemedi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrySystem

quote:

Zaten 6 ay geciktiler hata yapacaklarını sanmıyorum dikkatli adım atacaklardır

6 ay gecikmeleri asıl hata değil mi?
    ki hala ezip geçemedi...

ezmedi ama rakipleri sağlam geçen kartlar yaptı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

Höö?

9600gt ile gtx460 arasında gtx260 ve 6600gt ile 8800gt arasında 7600gt de var

Ne gtx260'ı ne de 7600gt'yi beğenmişimdir.

Nvidia ilk olmanın verdiği güvenle gtx260'ı saçma sapan fiyatlandırmıştır, hd4870 karşısında çaresiz kalınca yavaş yavaş ve mecburen fiyatını düşürmüştür.

7600gt ise rakipsizliği sebebiyle fiyatı yüksek kalan bir kart olmuştur.

İkisini de geçiniz...

• "gtx460 f/p oranı iyi olan ürün"
    hangisi??
    guraba 192bitmi yoksa bitli 256 mı??
    nezamandan beri 600tllik kart f/p oldu?

tabii göbeğini kaşıyan babaya papa papa diyenler için f/p değil züpperrr/pi olabilir..

1 sene sonra üretilen gts 450 rakip olacakmış..oldu.. 42lik adamın 24lük adamla yarışması gibin dimi...
    utanmasa nvidia 5850yi geçti bu kart diyecek yemiiyooo..ama züppelere yedirmişki hala fanatikusluk hala...
  • Fiyat/performans deyince 150TL mi fiyatının olması gerekiyor.

Kendi +/- fiyat aralığında kesinlikle f/p bir kart GTX 460. Bunu neden inkar ediyorsunuz anlamıyorum.
  • şimdi kendinle çelişme...kendi +/- fiyat aralığında dersen 150tl de girer...5000tl de...onun için küçümseme yazarken :)

kendi fiyat aralığı dersen ahanda orda bile yakalanıyorsun..

gtx465-hd5850 varken okartla rüya bile gördürmezler sana:)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.