Öğrenim Kredisi Hakkında Bir Soru
14 Cevap4485 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3607 Mesaj
26 Temmuz 2010; 17:00:35 

Şimdi yurt ve burs başvurusu yapacağımda. Yanılmıyorsam yurt , burs , öğrenim kredisi falan hepsi için ortak ve tek başvuru yapılıyor. Acaba öğrenim kredisi çıktığında almamamak için ne yapmak lazım? Dilekçe falan mı yazmak gerekiyor almıyorum diye.

Didier Yves Drogba Tébily

3607 Mesaj
26 Temmuz 2010; 17:08:48 

Yok mu bilen?

1522 Mesaj
26 Temmuz 2010; 17:11:45 

tek başvuru yapılıyor. neden almayacaksın ki? almayacaksan ne diye başvuru yapıyorsun?

1377 Mesaj
26 Temmuz 2010; 17:13:39 

Öyle birşey yok diye biliyorum isteyen öğrenim kredisi alıp katkı almıyor isteyen katkı alıp öğrenim almıyor müracaat ederken istemediğini belirtirsin olur biter kimse kimseye zorla kredi veremez.Devlet yurdunda kalıp ne öğrenim ne katkı kredisi almayan çok arkadaşım var.Hepsi için başvurman şart değil.

YiĞiT ÖzGüR ve Uykusuz Kapak FaN CLuB

3607 Mesaj
26 Temmuz 2010; 17:53:15 

Arkadaşlar demek istediğim şu. Bsşvururken sadece bursu seçemiyorsun. Burs ve Öğrenim kredisi diye bir seçenek var , yada Öğrenim kredisi , yada Burs, Katkı Kre , Öğrenim , Katkı ve Burs diye seçenekler var. Ben öğrenim istemiyorum sadece burs için başvuru yapmak istiyordum. Ama böyle bir seçenek yok. Diyorumki başvurduğum da burs değilde öğrenim kredisi çıktı , ben almak istemiyorum ama . Ne yapmam lazım bu durumda. Hiçbirşey yapmasam belli bir sonra iptal oluyor mu yoksa dilekçe falan mı yazmak gerekiyor. Bunu soruyorum.

1522 Mesaj
26 Temmuz 2010; 17:59:26 

quote:

Orijinalden alıntı: SeRo-34

Arkadaşlar demek istediğim şu. Bsşvururken sadece bursu seçemiyorsun. Burs ve Öğrenim kredisi diye bir seçenek var , yada Öğrenim kredisi , yada Burs, Katkı Kre , Öğrenim , Katkı ve Burs diye seçenekler var. Ben öğrenim istemiyorum sadece burs için başvuru yapmak istiyordum. Ama böyle bir seçenek yok. Diyorumki başvurduğum da burs değilde öğrenim kredisi çıktı , ben almak istemiyorum ama . Ne yapmam lazım bu durumda. Hiçbirşey yapmasam belli bir sonra iptal oluyor mu yoksa dilekçe falan mı yazmak gerekiyor. Bunu soruyorum.

dostum o seçeneğin anlamı şu eğer burslu çıkmazsa kredi veriliyor ama sen krediyi almaya bilirsin

1393 Mesaj
26 Temmuz 2010; 18:00:30 

sen ögrenim ve bursa başvuracaksın burs çıkarsa gidip 1 liralık senet imzalarsın eğer öğrenim çıkarsa hiç birsey yapmazsan almamış olursun

3607 Mesaj
26 Temmuz 2010; 18:01:36 

quote:

Orijinalden alıntı: reddeck

quote:

dostum o seçeneğin anlamı şu eğer burslu çıkmazsa kredi veriliyor ama sen krediyi almaya bilirsin

Almayabilriimde , almamak için ekstra birşey yapmaya gerek var mı? Yani almak istemiyorum diye dilekçe falan yazmam gerekiyor mu? Yoksa çıktığında hiçbirşey yapmassam belli bir tarihten sonra iptal oluyormu . Bunun cevabını istiyorum ben.

458 Mesaj
26 Temmuz 2010; 18:03:36 

kredi çıktığı zaman noterden bir belge alıp kredi yurtlar kurumuna bırakıyorsun. o belgeyi noterden almazsan kredi de almıyorsun.

1522 Mesaj
26 Temmuz 2010; 18:05:22 

yurt-kur sekreterliğine öğrenimi kredisi almayacağım diye bir dilekçe yazacaksın.

3607 Mesaj
26 Temmuz 2010; 23:03:44 

genccimbomlu , reddeck

Biriniz farklı birşey diyor diğeriniz farklı birşey. Dilekçe yazmak gerekiyor mu gerekmiyor mu?

1393 Mesaj
26 Temmuz 2010; 23:17:20 

quote:

genccimbomlu , reddeck

Biriniz farklı birşey diyor diğeriniz farklı birşey. Dilekçe yazmak gerekiyor mu gerekmiyor mu?

dilekçeye gerek yok .
sen almak istemediğin para için senet imzalamazsan sana kim para versin ?
eğer sana kredi çıkarsa burs yerine ve sen hiç bir şey yapmasan sana öğrenim kredisi vermezler çünkü senin imzan yok ortalıkta sen şu an sadece başvuru yapacaksın ki zaten geçen sene falan kim öğrenim istediyse verdiler alıp almamak sana kalmış birşey sonunda

192 Mesaj
26 Temmuz 2010; 23:27:47 

Notere gidip senedi imzalamassan iptal oluyor zaten birşey yapmana gerek yok.

Hala anlayamadınız değil mi? Önemli olan haklı ya da haksız olmak değil. Kavganın kazananı yoktur. Ya kaybedersiniz ya da daha çok kaybedersiniz. Önemli olan kalp kırmamak. Önemli olan yargılamadan,karşılıksız sevebilmek ve iyilik yapabilmek. Haklı bile olunsa özür dileyecek kadar asil olmak,bilge olmaktır. Egonuzu kontrol edemediğiniz sürece, o sizi kontrol etmeye devam edecek. Böyle olduğu sürece tüm dünya sizin bile olsa asla mutlu olamazsınız.

Albert Einstein

3607 Mesaj
26 Temmuz 2010; 23:35:45 

genccimbomlu

Bende öyle düşünüyordum , fakat çevremden bazı kişiler birde burda reddeck dilekçe yazacaksın diyince biraz kafam karıştı.

Teşekkürler ayrıca.

1393 Mesaj
27 Temmuz 2010; 12:07:31 

quote:

genccimbomlu

Bende öyle düşünüyordum , fakat çevremden bazı kişiler birde burda reddeck dilekçe yazacaksın diyince biraz kafam karıştı.

Teşekkürler ayrıca.

rica ederim .
olaki eğer öğrenimi aldın diyelim sonra bırakmak istedin o zaman dilekçe verirsin

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Öğrenim Kredisi Hakkında Bir Soru
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.188