- x
Kısa Dönem Askerlik Sonrası Asker Olarak Kalmak.
39 Cevap24198 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

596 Mesaj
25 Temmuz 2010; 20:09:56 

4 yıllık fakülteyi bitirdikten sonra kısa dönem için gittiğimizde asker olarak kalmak için ne yapmamız gerekiyor. Böyle bir imkanımız var mı ?

| 1998 Opel Omega| 3000cc MV6 | 210 PS |
ABS, ASR, ESP, EBD, EPS, EDL
6 Airbag, Merkezi Kilit, Alarm, Immobilizer, Hill Hold Control
Hız Sabitleyici, Deri Döşeme, Isıtmalı Koltuklar, Yağmur Sensörü, Yol Bilgisayarı, Dijital Klima...

SediciValvole

596 Mesaj
25 Temmuz 2010; 22:45:35 

Guncell

Hız Sabitleyici, Deri Döşeme, Isıtmalı Koltuklar, Yağmur Sensörü, Yol Bilgisayarı, Dijital Klima...

SediciValvole

952 Mesaj
26 Temmuz 2010; 2:42:57 

önce bir git de.
öyle düşünüp gidince kararını değiştiren çok var.

596 Mesaj
26 Temmuz 2010; 14:34:39 

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

önce bir git de.
öyle düşünüp gidince kararını değiştiren çok var.

Fikri olan yok mu ? Fakülteyi bitirdikten sonra sanırsam asteğmen olarak başlanıyor sınavlara felan giriliyor ??? Açıklayacak biri yok mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrackerTurk -- 15 Mart 2014; 15:18:20 >

SediciValvole

2705 Mesaj
26 Temmuz 2010; 18:14:42 

quote:

Orijinalden alıntı: CrackerTurk

Benim kararım değişmez bundan adım gibi eminim, askerlik tam benim istediğim yaşam tarzı disiplinse disiplin, ciddiyetse ciddiyet.
Güneşim altında k*çından ter akana kadar koşmak, vücudu yazlı-kışlı zorlamak zorlamak zorlamak tam benim tarzım. Hele bir de doğuya düşersem değmeyin keyfime operasyonlar, çatışmalar ve gerekirse ölüm

Fikri olan yok mu ? Fakülteyi bitirdikten sonra sanırsam asteğmen olarak başlanıyor sınavlara felan giriliyor ??? Açıklayacak biri yok mu ?

benim bildiğim kadarıyla askerliğini yap bitir.
arkasından da TSK sözleşmeli subay alacağım duyurusu yaptığında git başvur,belli sınav ve eğitimlerden de geçersen sözleşmeli teğmen olarak başlıyorsun.

küçük bir not:keşke askeriye sadece koşmak çalışmaktan ibaret olsa.gururundan ve kişiliğinden de ödün vermeye hazırsan asker olmaya hazırsın demektir....

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Temmuz 2010; 20:29:40 

Hocam, herşey güzel hoş da, ben git bir yaşa derim. Eğer hala bu kararında ısrarlıysan seni takdir etmek dışında yapabileceğim birşey yok.

Ben komando olmak için can atıyordum, piyade çıktı. Bir baktım, sürgün taburundayım, hakaretler, küfürler, haksızlıklar, terhise 1 gün kala nöbet tutmalar, çöp konteynırlarını yıkatmaklar, şahsi çıkarlar.

Neyse, git ve gel. Umarım iyi insanların arasında düşersin.

2018 Mesaj
28 Temmuz 2010; 1:20:20 

krargah subayı olda görelim hocam seni , bırak koşmayı yürümeyi bile unutuyorsun kamuıflajlı memur moduna geç bakalım nasıl oluo bi git gör bakalım hangi görevlerde bulanacaksın , ayrıca kısa dönemden sonra kalma olayı yok , asteğmenlik yaptıktan sonra son 2 başarı durumuna göre 3 ay falan kala teğmen oluyorsunuz , ihtiyaç olursa açık dahilinde başvurunuzu yapıp sözleşmeli teğmenden başlayıp normanl rütbe alarak gidiyoprsunzu ama üst sınır nedir bilemem

Bilgisayarcı

596 Mesaj
28 Temmuz 2010; 15:08:44 

Askerliği gözünüzde fazla büyütmüşsünüz; son derece disiplinsiz, aile ilgisi görmemiş, başıboş yetiştirilmiş, askerliği bir oyun gibi gören, orada niçin bulunduğunu dahi bilmeyen kişiler için geçerli söyledikleriniz.

Askerliğin ne olduğunu biliyorum o nedenle gitte gör tarzı söylemler bana göre değil, ben her koşula hazırım, gerektiği durumlarda duygularımı, gururumu hatta kişiliğimi bir kenara bırakabilecek kapasitedeyim, yalnızca kısa dönem sonrası devam etmek için ne yapmam gerektiğini sordum.

Bunun dışında çok şükür askerlikten yana bir sıkıntım yok.

SediciValvole

2000 Mesaj
28 Temmuz 2010; 15:48:10 

quote:

Askerliği gözünüzde fazla büyütmüşsünüz; son derece disiplinsiz, aile ilgisi görmemiş, başıboş yetiştirilmiş, askerliği bir oyun gibi gören, orada niçin bulunduğunu dahi bilmeyen kişiler için geçerli söyledikleriniz.

Askerliğin ne olduğunu biliyorum o nedenle gitte gör tarzı söylemler bana göre değil, ben her koşula hazırım, gerektiği durumlarda duygularımı, gururumu hatta kişiliğimi bir kenara bırakabilecek kapasitedeyim, yalnızca kısa dönem sonrası devam etmek için ne yapmam gerektiğini sordum.

işte tam bu cümleler askerliği görmemiş birinin cümleleri. nereden mi biliyorum? geçen sene ben de aynı senin gibi düşünüyordum. ama gittim gördüm. eski düşüncelerin yerinde yerler esiyor.

o nedenle daha askerliği görmemiş biri olarak "görmeye gerek yok ki ben zaten biliyorum, bildiğin disiplin işte" mantalitesinde olman senin kaybın olur. zira buradaki insanlar da senin geçtiğin yollardan geçtiler. onların tecrübelerine biraz kulak versen senin için çok iyi olur.

kısa dönem sonrası devam etmek diye bir şey söz konusu değil. kısa dönemlikle devam etmenin birbiriyle bir bağı yok. askeriye ilan açar başvurursun. sınavlar ve mülakatları geçersen teğmen olarak başlarsın. ama diğer arkadaşların da söylediği gibi ilk başta bir askerliği gör, sanmıyorum ama hala aynı fikirdeysen zaten yol gösteren çok olur.

edit: hatta baktım sen daha üniversiteyi bile okumamışsın. önce bir üniversiteni kazan ve bitir. sonra askerliğini yap. ondan sonra askerde kalma meselesini düşünürsün. tabi o zaman düşünür müsün bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 28 Temmuz 2010; 15:53:42 >

596 Mesaj
28 Temmuz 2010; 16:30:06 

quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

işte tam bu cümleler askerliği görmemiş birinin cümleleri. nereden mi biliyorum? geçen sene ben de aynı senin gibi düşünüyordum. ama gittim gördüm. eski düşüncelerin yerinde yerler esiyor.

o nedenle daha askerliği görmemiş biri olarak "görmeye gerek yok ki ben zaten biliyorum, bildiğin disiplin işte" mantalitesinde olman senin kaybın olur. zira buradaki insanlar da senin geçtiğin yollardan geçtiler. onların tecrübelerine biraz kulak versen senin için çok iyi olur.

kısa dönem sonrası devam etmek diye bir şey söz konusu değil. kısa dönemlikle devam etmenin birbiriyle bir bağı yok. askeriye ilan açar başvurursun. sınavlar ve mülakatları geçersen teğmen olarak başlarsın. ama diğer arkadaşların da söylediği gibi ilk başta bir askerliği gör, sanmıyorum ama hala aynı fikirdeysen zaten yol gösteren çok olur.

edit: hatta baktım sen daha üniversiteyi bile okumamışsın. önce bir üniversiteni kazan ve bitir. sonra askerliğini yap. ondan sonra askerde kalma meselesini düşünürsün. tabi o zaman düşünür müsün bilemem.

Hocam ayiptir söylemesi eğer olursa bu ikinci üniversite olacak, ilki pek bir işe yaramadı da
Ancak askerlik geldi çattı, üniversiteye gitmezsem askerlik düşünüyorum onun için acil karar vermem lazım. Kısa dönem bittikten sonra askerliğe alınmazsam sap gibi kalacağım.

Askerlik hakkında düşüncelerim konusunda o kadar şey söyledim 1 cümleyle sildin attın herşeyi yani benim kararım kesin hala gözünüzde büyütüyorsunuz askerlik mevzusunu amcam da jandarma yüzbaşı onun sayesinde de yeterli özgüvene sahibim bu konuda.

Sorularımın cevabını aldım teşekkür ederim herkese.

SediciValvole

2000 Mesaj
28 Temmuz 2010; 16:39:59 

quote:

Hocam ayiptir söylemesi eğer olursa bu ikinci üniversite olacak, ilki pek bir işe yaramadı da
Ancak askerlik geldi çattı, üniversiteye gitmezsem askerlik düşünüyorum onun için acil karar vermem lazım. Kısa dönem bittikten sonra askerliğe alınmazsam sap gibi kalacağım.

Askerlik hakkında düşüncelerim konusunda o kadar şey söyledim 1 cümleyle sildin attın herşeyi yani benim kararım kesin hala gözünüzde büyütüyorsunuz askerlik mevzusunu amcam da jandarma yüzbaşı onun sayesinde de yeterli özgüvene sahibim bu konuda.

Sorularımın cevabını aldım teşekkür ederim herkese.

geçen sene askere gitmeden önce disiplin iyidir, sorumluluk iyidir, bağırma çağırma önemli değil benim için diyordum. ama gittikten sonra gördüm ki kazın ayağı öyle değil. belli bir yaştan sonra insanın anne-babasının söylediği sözler bile ağır gelirken hiç tanımadığın adamların sana küfretmesi, hakaret etmesi ve senin elinin kolunun bağlı olması inan bana ancak yaşanınca anlaşılabilir. ve bu konuda da adım gibi eminim ki sen de gidip görünce kesin olan kararının kesin olmadığı göreceksin. amcan şu an yüzbaşı ve sen kışlaya yüzbaşının yeğeni olarak gidiyorsun. ama o kışlaya bir kere bak söylüyorum sadece bir kere er/erbaş olarak gitsen şu an sahipl olduğun o özgüven ayaklanıp koşarak kaçar nizamiyeden. merak etme kalmazsın ortada sap gibi. eninde sonunda bulursun ekmeğini. ama dediğim gibi bazı şeyleri görmekle yaşamak arasındaki farkı erbaş olunca anlayacaksın.

2705 Mesaj
28 Temmuz 2010; 22:07:17 

quote:

boşver sen özgüveni falan...
gözümün önünde albayı ne laflarala yerin dibine sokup çıkardılar.yüzbaşı nedir ki üsteğmenin bir üstü...
yedeksubayken ne üsteğmenler tanıdım,"girdik bir hevesle bu mesleğe şimdi çıkamıyoruz" diyen mi istersin,herşeyi göze alıp askeriyeden istifa edip bakal dükkanı açma hayalinde olan astsubay mı istersin...
eğer ki torpilsiz bir yerde yaparsan askerliğini bu söylediklerimizi hatırlarsın haklıymışlar dersin
biz de hayatımızda disiplinliydik.ben yedeksubay yaptığım halde böyle diyorum erleri sen düşün...

596 Mesaj
29 Temmuz 2010; 14:15:44 

quote:

Orijinalden alıntı: webislander

boşver sen özgüveni falan...
gözümün önünde albayı ne laflarala yerin dibine sokup çıkardılar.yüzbaşı nedir ki üsteğmenin bir üstü...
yedeksubayken ne üsteğmenler tanıdım,"girdik bir hevesle bu mesleğe şimdi çıkamıyoruz" diyen mi istersin,herşeyi göze alıp askeriyeden istifa edip bakal dükkanı açma hayalinde olan astsubay mı istersin...
eğer ki torpilsiz bir yerde yaparsan askerliğini bu söylediklerimizi hatırlarsın haklıymışlar dersin
biz de hayatımızda disiplinliydik.ben yedeksubay yaptığım halde böyle diyorum erleri sen düşün...

Ohooo ! Hala ordamısınız yahu, yapan nasıl yapıyor kardeşim ya, adam asker olarak başlıyor asker olarak emekli oluyor demek ki imkansız değil bu nedir yahu böyle, gören de askerde kerpetenle tırnak çekiyorlar sanacak.
Şimdi bir başkası yazar keşke tırnak çekseler diye.

Konuyu kapatalım lütfen.

SediciValvole

2705 Mesaj
29 Temmuz 2010; 16:50:12 

hata bizde.güzel vaktimizi harcayıp tecrübelerimizi aktardık...git te gör .......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 29 Temmuz 2010; 17:25:50 >

822 Mesaj
29 Temmuz 2010; 23:56:55 

quote:

Orijinalden alıntı: webislander

hata bizde.güzel vaktimizi harcayıp tecrübelerimizi aktardık...git te gör .......

bu adamda kızdıysa olay bitmistir

2705 Mesaj
30 Temmuz 2010; 0:00:40 

quote:

Orijinalden alıntı: prenskaan

bu adamda kızdıysa olay bitmistir

sonunda beni bile çıldırttılar prenskaan

822 Mesaj
30 Temmuz 2010; 1:38:29 

ne diyim komutanım Allah kolaylık versin dedigim gibi sende cıldırdıysan bu iste bi hayır vardır ben tertipin yerinde olsam karar degistiririm

ben bazen okuyp okuyp gülüyorum bir cok seye

16 Mesaj
30 Temmuz 2010; 19:02:02 

denetlemelerde komutanların vay haline gelen denetleme komutanları erleri değil komutanlarını bilir teğmende olsan astsubayda olsan zor meslek ama severek yapmak başka olur

197 Mesaj
8 Kasım 2011; 20:41:36 

Adam sizden askerlik hakkında görüşlerinizi sormamış ama hepiniz tek tek adama akıl vermişsiniz ! :O .. Kimsede soruya cevap vermemiş... Herşeyi herkes bilir..

Hk.

353 Mesaj
8 Kasım 2011; 23:01:52 

Bi git askere de, sonra düşünürsün bunları çok film izlemeyin öyle koş sürün vur kır parçala rambo ol gibi.. verirler seni bi kıbrıs gibi bi yerde vidanjörcü olarak, bütün gün bok çeker durursun, sonra kararını yeniden gözden geçirirsin zaten.. haa ben soğutmuyorum yanlış anlamayın, aksine yap diyorum bak..

2705 Mesaj
9 Kasım 2011; 18:30:54 

quote:

Orijinalden alıntı: fevziçakmak

Adam sizden askerlik hakkında görüşlerinizi sormamış ama hepiniz tek tek adama akıl vermişsiniz ! :O .. Kimsede soruya cevap vermemiş... Herşeyi herkes bilir..

İyi Bak bakalım sorusuna cevap vermişmiyiz vermemişmiyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 9 Kasım 2011; 18:31:52 >

90 Mesaj
18 Kasım 2011; 16:30:40 

ahhahah
git de gör.
Hocam sen ne zannediyosun orayı ya,bildiğin angarya işlerle uğraşıcaksın
şöyle söyleyim atış bile yapamayabilirsin belki.
Temiz tuvalete girmek için5 te kalkarsın
millet ayağını yıkasın diye rütbeni kullanırsın
öyle yaptın diye kimse seni sevmez
mutsuzluktan hayattan bıkarsın

3051 Mesaj
18 Kasım 2011; 17:13:19 

Sözleşmeli er olmaktan bahsetmiş galiba

9 Mesaj
17 Nisan 2012; 8:42:15 

askerlik dünyanın en zevkli işidir en keyifli en güzel mesleğidir . askerlikten soğutmayın kimseyi.

12 Mesaj
17 Nisan 2012; 23:41:46 

Kısa dönemden sonra askerde kalmak diye bişey olabilir şöyle olabilir artık şansına çavuş olursun girersin uzman erbaş sınavına olursun uzman çavuş. şuan askeriyede uzman çavuşluk kadar zor bi rütbe yok bence bnm görüşüm . uzman çavuş gelmiş 40 -45 yaşına yeni mezun olmuş astsubay çavuş 24-25 yaşında babası yaşında adaama bağırck emir vercek .

2000 Mesaj
18 Nisan 2012; 9:21:10 

quote:

Orijinalden alıntı: AstAvcı

Kısa dönemden sonra askerde kalmak diye bişey olabilir şöyle olabilir artık şansına çavuş olursun girersin uzman erbaş sınavına olursun uzman çavuş. şuan askeriyede uzman çavuşluk kadar zor bi rütbe yok bence bnm görüşüm . uzman çavuş gelmiş 40 -45 yaşına yeni mezun olmuş astsubay çavuş 24-25 yaşında babası yaşında adaama bağırck emir vercek .

bildiğim kadarıyla uzman çavuş veya astsubay olmak için askerde çavuş olmaya gerek yok. açılan ilandaki şartlara uysan yetiyor. askerdeki bir er de eğer şartları uyuyorsa uzman çavuş olabiliyor.

12 Mesaj
19 Nisan 2012; 17:35:56 

quote:

bildiğim kadarıyla uzman çavuş veya astsubay olmak için askerde çavuş olmaya gerek yok. açılan ilandaki şartlara uysan yetiyor. askerdeki bir er de eğer şartları uyuyorsa uzman çavuş olabiliyor.

öncelikler daima askeriyedeki er olarak gelen çavuşlara veriliyor.

2000 Mesaj
19 Nisan 2012; 19:34:34 

quote:

Orijinalden alıntı: AstAvcı

öncelikler daima askeriyedeki er olarak gelen çavuşlara veriliyor.

dediğiniz tam olarak doğru değil.

uzman erbaş yönetmeliğine göre lise mezunu olmak zorunda veya lise mezunu değilse askerliğini çavuş olarak yapmak zorunda. kaldı ki kısa dönemden sonra askerde kalmak diye yine bir şey yok.

asker veya değil. ilan açılıyor, ilandaki şartlara haizseniz başvurunuzu yapıp uygun bulunursa sınava giriyorsunuz. teskere bıraktım diye bir şey yok.

sonuç: kısa dönemden sonra askerde kalmak diye bir şey yok. TSK ilan açar. askerde olsanız da olmasanız da başvurursunuz(askerde olanlar için komutanın uygunluk vermesi gerekiyor.) sınavları mülakatı geçerseniz alınırsınız.

not: kişilerin yanlış bilgilendirilmemesi adına yazıyorum bunu.

http://mevzuat.basbakan...iski=0&sourceXmlSearch=

244 Mesaj
20 Nisan 2012; 9:08:19 

zaten ne kısa ne uzun ne de yedeksubaylıktan sonra askerde kalmak diye birşey yok

2791 Mesaj
17 Temmuz 2012; 19:32:59 

Astek olarak askrerlik yapanın kalma şansı daha fazla mı?

KULLANDIĞIM TELLER
NOKİA5110<NOKİA6230<NOKİAN82<SAMSUNG GALAXY POCKET<SAMSUNG NOTE 2
KULLANDIĞIM PROJEKSİYON
EPSON TW-550

2425 Mesaj
22 Temmuz 2012; 9:43:29 

Asteğmenler eğer devam etmek istiyorlarsa teğmenlik sınavlara başvuruyorlar ve teğmen oluyorlar büyük olasılıklada sınavı geçerler zaten tsk daki subayların büyük bir kısmı asteğmenlikten gelme.Ama yapılıcak meslek değil benden tavsyiye.

2000 Mesaj
23 Temmuz 2012; 8:45:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Asteğmenler eğer devam etmek istiyorlarsa teğmenlik sınavlara başvuruyorlar ve teğmen oluyorlar büyük olasılıklada sınavı geçerler zaten tsk daki subayların büyük bir kısmı asteğmenlikten gelme.Ama yapılıcak meslek değil benden tavsyiye.

arkadaş yalan yanlış bilgi vermeyin. asteğmenler son aylarında teğmenliği re'sen alırlar zaten. askeriyenin adam alma prosedürü bellidir. artık teskere bırakma diye bir şey kalmadı. ilan açılır şartlarını uygunsa başvurursunuz. kazanırsanız girersiniz.

2425 Mesaj
25 Temmuz 2012; 12:36:41 

quote:

arkadaş yalan yanlış bilgi vermeyin. asteğmenler son aylarında teğmenliği re'sen alırlar zaten. askeriyenin adam alma prosedürü bellidir. artık teskere bırakma diye bir şey kalmadı. ilan açılır şartlarını uygunsa başvurursunuz. kazanırsanız girersiniz.

Tamam işte tsk da kalmak için bir sınava tabi tutulmuyor mu sonuç olarak her isteyen kalabiliyor mu ?

2000 Mesaj
25 Temmuz 2012; 13:02:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Tamam işte tsk da kalmak için bir sınava tabi tutulmuyor mu sonuç olarak her isteyen kalabiliyor mu ?

asteğmenlere özel yapılan bir sınav değil bu. sivil olsun asker olsun şartları uyan herkese yapılır. sadece asteğmenler girip de askeriyede kalmıyor.

28 Mesaj
26 Temmuz 2012; 2:27:05 

quote:

geçen sene askere gitmeden önce disiplin iyidir, sorumluluk iyidir, bağırma çağırma önemli değil benim için diyordum. ama gittikten sonra gördüm ki kazın ayağı öyle değil. belli bir yaştan sonra insanın anne-babasının söylediği sözler bile ağır gelirken hiç tanımadığın adamların sana küfretmesi, hakaret etmesi ve senin elinin kolunun bağlı olması inan bana ancak yaşanınca anlaşılabilir. ve bu konuda da adım gibi eminim ki sen de gidip görünce kesin olan kararının kesin olmadığı göreceksin. amcan şu an yüzbaşı ve sen kışlaya yüzbaşının yeğeni olarak gidiyorsun. ama o kışlaya bir kere bak söylüyorum sadece bir kere er/erbaş olarak gitsen şu an sahipl olduğun o özgüven ayaklanıp koşarak kaçar nizamiyeden. merak etme kalmazsın ortada sap gibi. eninde sonunda bulursun ekmeğini. ama dediğim gibi bazı şeyleri görmekle yaşamak arasındaki farkı erbaş olunca anlayacaksın.

aynen bende senin gibi düşünüyorum hocam uzun dönem tercih ettim ve bittikden sonra askerde kalmak için ne gerekiyorsa yapacagım.agustos 12de teslim olacagim belki başda çok zorluk çekcez ama ilerde karşılıgını alcaz diye ümit ediyorum

105 Mesaj
27 Temmuz 2012; 5:11:13 

quote:

4 yıllık fakülteyi bitirdikten sonra kısa dönem için gittiğimizde asker olarak kalmak için ne yapmamız gerekiyor. Böyle bir imkanımız var mı ?

Bende bu sorunun cevabını merak ediyorum. Benimde niyetim bu şekilde. Lütfen askerlikle ilgili kötü anılarınızı kendinize saklayın. Veya askerde kalınır mı diye.

Bütün cevapları okudum yarısından çoğu zaten, anlamsız şekilde gitde gör vb. anlamsız şekilde mesajlar. Bunu ayrıntısı ile bilen bir kişi yok mu? Bize yol gösterecek yardımcı olacak? Lütfen kesin bilgisi olan biri yardımcı olursa çok memnun olurum

497 Mesaj
14 Mart 2013; 1:16:02 

Eleman askere gidip geldi mi merak ettim... yada hala askerde mi :D :D :D

İnanç; görünmeyene inanmaktır, görünmeyene inanırsan, başkalarının göremediklerini görürsün... zigmo®

192 Mesaj
15 Mart 2013; 8:59:48 

quote:

Orijinalden alıntı: zigmo

Eleman askere gidip geldi mi merak ettim... yada hala askerde mi :D :D :D

uzatmıştır askerliği :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1488 Mesaj
18 Mart 2013; 0:57:10 

Koskoca albay, tugaydaki en önemli 3. kişi omzunda bir çelenk 3 yıldız var ama bir üst rütbelenin yanında
şekilden şekile giriyor. Er gibi fırçalanıyor. Benim gibi geçen seneye kadar askere gitmeyene abartı gibi gelebilir
gerçekten de gidip görmek lazım.

Psikolojik baskının insanların damarlarına kadar işlediği çok ilginç bir kurum.
Adama bakıyorsun 45..50 gösteriyor halbuki adam daha 30..35 yaşında meslek çoğunu aşırı yıpratmış.

Batıdaki adam komutan baskısından, adam kayırmadan, denetlemeler yüzünden aşırı mesaiden doğuya gitmek isterken
doğudaki adam da rezalet doğa şartlarından, aile özleminden ve ölüm korkusundan batıya gitmek istiyor.
Yani iki ucu da b.klu deynek. İstisnalar hariç kimsenin durumundan memnun olduğu yok.Yüzbaşı albaydan korkar
aman sicilime bişey işlemin der bölüğün anasını ağlatır.O yüzbaşının korktuğu albay da tugay komutanının karşısında tir tir titrer
bu nasıl korku bu nasıl stres be kardeşim.

Yani dayanılacak gibi değil.Ben bir sürü aldığı maaşı bir kenara bırakıp istifa dilekçesi veren rütbeli biliyorum.
Öyle sağdan soldan aldığın duyumlara bakmayacaksın o stresi yaşayacaksın, bir üst rütbeli gelip milletin önünde sana bağıracak
kendini ifade etmede zorlan, o sesin bir titresin bakalım, doğuda timin canı sana emanetken işler kötüye gittiğinde o sorumluluk altında ezil bakalım.

Açık söyliyim ben de askere gitmeden önce askerde kalmak istiyordum ama yok cık
yapılacak iş değil, millet çatır çatır istifa dilekçesi verirken amerikayı tekrar keşfetmeye gerek.

Bir de sen büyük ihtimalle sözleşmeli gireceksin ki yukardaki bütün olumsuz şeyleri 2 yle çarp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaguar19 -- 18 Mart 2013; 1:00:02 >

532 Mesaj
19 Mart 2013; 10:22:56 

quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

Astek olarak askrerlik yapanın kalma şansı daha fazla mı?

vay jetressive yıl 2012 sen yine burdaymissin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları » Kısa Dönem Askerlik Sonrası Asker Olarak Kalmak.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453