Şimdi Ara

Sağlık Raporu Ücreti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
31.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • A2 motor ehliyeti almak için sağlık raporu istediler. Sağlık raporu almış olan arkadaşlara bu iş kaça patladı acaba?

• Bedava bizde kursa doktor geldi öyle aldık.
  • Ben B' den A2 ehliyet almak için sağlık raporuna 2007 yılında 20TL ödemiştim.
    İyi araştırmalısın. Çünkü ben sorduğumda 30-35TL fiyat isteyenler de olmuştu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEXONİA_

Bedava bizde kursa doktor geldi öyle aldık.

Peki bu sağlık raporu alma işi nasıl oluyor? Yani nelere bakıyorlar sigara içtiğimiz ortaya çıkmaz dimi
  • Kızılay, sağlık ocaklari, verem savaş gibi yerler veriyorlar 10 tl ye
  • en fazla 50 tl tutar..yokmu kursun anlasmalı oldugu yer...bizim kurs anlasmalıydı biyerle 25 tl ye yaptırdık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkn16

en fazla 50 tl tutar..yokmu kursun anlasmalı oldugu yer...bizim kurs anlasmalıydı biyerle 25 tl ye yaptırdık...

Ya bilmiyorum ki kursa daha yazılmadım. Dayım sürücü kursunda öğretmen sen p.tesi salı getir dedi. Sağlık raporunu burda hallederiz gibi bişey demedi
  • quote:

en fazla 50 tl tutar..yokmu kursun anlasmalı oldugu yer...bizim kurs anlasmalıydı biyerle 25 tl ye yaptırdık...

İşte o anlaşmalı yerlerden şüphe edeceksin.
    İşim gereği böyle olaylarla karşılaştım. Bir tanesi yabancı uyruklu tıp diplomalı ama diploma denkliği olmayan doktor. Sürücü kursu ile anlaşıyor 300-350 kişiye sağlık raporu veriyor. Olay daha sonra ortaya çıkıyor. Şimdi hem doktor hem de sürücü kursu mahkemelik.
    Bir diğer sürücü kursu 100-150 kursiyere sahte ehliyet vermiş. Mahkeme kararıyla ehliyete el koyduk.
  • Sağlık ocağında (asm) sağlık raporu ücretsiz , ama ben heyet raporu aldım 2004 te o zamanın parası 50 tl verdik şimdi alınmıyormuş diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhnzn

quote:

Orijinalden alıntı: DEXONİA_

Bedava bizde kursa doktor geldi öyle aldık.

Peki bu sağlık raporu alma işi nasıl oluyor? Yani nelere bakıyorlar sigara içtiğimiz ortaya çıkmaz dimi

Bende sadece göz sağlığına baktılar uzaktan sayı harf okutma renk sorma falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayati54

Sağlık ocağında (asm) sağlık raporu ücretsiz , ama ben heyet raporu aldım 2004 te o zamanın parası 50 tl verdik şimdi alınmıyormuş diye biliyorum.

saglık ocagında verilen artık olmuyooo..göz muayenesinden gectiğin için ya hastaneden yada özel biyerden alıcan..ya cok tutmaz bi hastaneyte bide özel bi yere sor..en fazla 50 tl dir..
  • Tam teşekküllü hastaneden alınacak heyet raporu ise istenen devlet ya da özel fark etmez 100 liradan başlar ortalama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marvin Candle

Tam teşekküllü hastaneden alınacak heyet raporu ise istenen devlet ya da özel fark etmez 100 liradan başlar ortalama.

ya sorarsın kaç hekim onaylı diye..öyle bişiler var..gecen işe basvurcaktım sordular tek hekim onaylımı heyet mi yoksa agır iş mi diye..yalnız bu özel bi hastaneydi..

agır iş için 125 dediler

heyet için 85

tek hekim içinde 60

ama devlet ahstanesinde daha ucuzdur bu fiyatlar..ama benim bildiğim göz muayenesi de yapan bi rapor olucak..
  • Sağlık ocağından bedava almıştım 1 adet vesikalık fotoğraf gerekiyor yalnız.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Marvin Candle

Tam teşekküllü hastaneden alınacak heyet raporu ise istenen devlet ya da özel fark etmez 100 liradan başlar ortalama.

ya sorarsın kaç hekim onaylı diye..öyle bişiler var..gecen işe basvurcaktım sordular tek hekim onaylımı heyet mi yoksa agır iş mi diye..yalnız bu özel bi hastaneydi..

agır iş için 125 dediler

heyet için 85

tek hekim içinde 60

ama devlet ahstanesinde daha ucuzdur bu fiyatlar..ama benim bildiğim göz muayenesi de yapan bi rapor olucak..

Genelde 5 ya da 6 doktorlu oluyor heyet raporu, 2 ay aralıkla devlet ve özel hastanelerden 2 rapor aldım bu sene başında, devlet hastanesinde 120 lira civarı tuttu, özelde ise 150 lira, fiyatlar elbette ki standart değildir.
  • 2 yıl önce ehliyet için 60 TL'ye almıstım saglık raporunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzzmynnTR

2 yıl önce ehliyet için 60 TL'ye almıstım saglık raporunu

simdi 30 a veriyorlar
  • Şuan 40TL Kurslar veriyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.