Şimdi Ara

Microsoft'un Windows Phone 7 için birlikte çalıştığı donanım ortakları belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• iPhone ve Android platformlarındaki hızlı yükseliş karşısında Windows Mobile 6.5 ile ciddi şekilde geri kalan Microsoft, ilk defa Şubat ayında açıkladığı Windows Phone 7 ( Windows Mobile 7 ) ile yeniden rekabete dahil olmayı planlıyor. Redmond merkezli firmanın üzerinde uzun süredir çalıştığı yeni mobil işletim sistemi için cep telefonu üretecek donanım partnerleri de netleşiyor. Microsoft'ta kıdemli ürün yöneticisi olarak çalışan Greg Sullivan'dan alınan bilgilere göre, Windows Phone 7 için telefon üretecek partnerler;

- HTC

- Samsung

- LG

- Asus

- Dell

olacak. Hatırlanacağı üzere Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi'nde, Microsoft tepe yöneticisi Steve Ballmer, Windows Phone 7 tanıtımını Asus tarafından hazırlanan bir telefon üzerinde yapmıştı. Ardından LG ve Samsung'a ait çalışan telefon örnekleri ortaya çıkmış, Dell'in Windows Phone 7 planları da basına sızmıştı. Microsoft tarafından henüz net bir tarih verilmemekle birlikte, yeni işletim sisteminin yıl sonuna doğru lanse edilmesi bekleniyor. Lansmanla birlikte yukarıda adı geçen telefon üreticilerinin, Windows Phone 7'li yeni nesil ürünlerini pazara sunması beklenirken, yeni yıl ile birlikte yeni isimlerin de yukarıdaki beşlinin arasına katılması bekleniyor.

Windows Phone 7'li oldukça iddialı olan Microsoft, yeni işletim sistemini şimdiden kazanan platform olarak değerlendirirken, Android ve iPhone OS'un en iyi yönlerini, kendi has çok sayıda yeni özellik ile harmanlaması bekleniyor. Öte yandan Microsoft'un tüm çalışanlarına Windows Phone 7 telefon vereceği ve boş zamanlarında Windows Phone 7 için uygulama yazmalarını isteyeceği de konuşuluyor. Bilindiği üzere Microsoft için şu an en zayıf noktalardan birisi uygulama mağazası. Apple'ın AppStore'u ve Google'ın Android Market'ine karşılı Windows Market Place mevcut yapısı ve uygulama sayısı ile rekabetten uzak görünürken, Windows Phone 7 ile bu durumun değişeceği iddia ediliyor.

• n95 imin işi bitti htc ye geçeceğim yıl sonu gelmek bilmiyor çıkta artık herşey netleşsin
  • sadece n95 değil Nokia nın işi bitti maalesef tıpkı Dinazorların dünyadan silinişi gibi tarihe kazınmış Nokia tarihte kalmaya devam etmeyi seçtiği için oraya gömülmeye mahkum
  • Microsoft, HTCyi mutlu etmeye baksın, şu an için diğer markalar bu sınıfta pek etkili değiller.
  • turkiyede etkili değil diye dunyadada etkili olmadıgını dusunmek mantıklı olmaz pek.
  • Türkiye'mi???, ben bizim köyden bahsediyorumdum, bu ne empati böyle?
  • partnerleri sağlam belki microsoft akıllı telefonları biraz daha gelişir.yada gelişmişte biz görmüyoruz.kino falan faciya gibiydi.
  • HTC+WİNMOB 6,5 kullanıyorum. Ama bana symbian kadar zevkli gelmiyor. WİNMOB 7 güzel olursa değiştirecem telefonumu
  • Eski tip işlemcili telefonlara uygulanmıyo bi dezavantaj bence :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

Türkiye'mi???, ben bizim köyden bahsediyorumdum, bu ne empati böyle?

muhteşem yanıt...
  • Microsoft yüzünden upgrade yaparak masaüstü ve dizüstü PCler için yıllarca para harcadım.
    Cep telefonu için bunu yapmam. WM 6.X den sonra MS ile işim olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akinci

Microsoft yüzünden upgrade yaparak masaüstü ve dizüstü PCler için yıllarca para harcadım.
    Cep telefonu için bunu yapmam. WM 6.X den sonra MS ile işim olmaz.

katılıyorum, andorid'e geçin rahat edin
  • biz de bekliyoruz htcden wm7 yi yakinda görücez heralde nasi birsey cikacagini
  • yıllarca pc ye para harcamayan ne kullanacaktı win 3.1 mi yoksa mac os bilmem ne mi.

bu sektör böyle bir ürünü bir yıl bile kullanamıyorsun bunun microsoft ile alakası yok
  • her önüne gelen işletim yazsın, böyle işletim sistemi denen şeyin yararı kalmasın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.