Şimdi Ara

IBM'den dakikada 330 sayfa basan süper yazıcı ; Infoprint 4100

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
5.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Genelde süper bilgisayarları ile tanıdığımız IBM, bu sefer oldukça ilginç bir ürünle süper bir yazıcı ile çıktı karşımıza. Saniyede 5.5 sayfa basma kapasitesine sahip olan IBM Infoprint 4100, lazer teknolojisini kullanarak baskı yapmakta. IBM'in işlemci üretimi konusundaki üstün deneyiminin ürünü olan 64bit veri işleme kapasiteli Infoprint POWER Controller 'dan gücünü alan yazıcı her türlü işletmenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde.

Cihaz görünüş itibariyle boğaz köprüsünü veya İş bankası kulelerini anımsatıyor

2 farklı üniteden oluşan yazıcıda, ünitelerden birinde rulo halinde kağıt bulunurken diğerinde de kağıda baskı ve kesim işlemleri yapılmakta. IBM'in tanıtım amaçlı yaptığı gösteride Tolstoy'un War and Peace adlı kitabını 60 saniyenin altında bir sürede basmayı başaran (kitap yaklaşık 1400 sayfa) IBM Infoprint 4100, günümüzdeki en hızlı yazıcıdan yaklaşık olarka 20 kat daha hızlı baskı alabilmekte.

2009 da 7.5 milyar dolar büyüklüğe ulaşması beklenen hızlı yazıcı pazarının şu anda %49 gibi büyük bir kısmını elinde tutan IBM, fiyatı ve özellikleri bakımından ev kullanıcılarından çok uzaklarda olan Infoprint 4100 ile bankalar ve cep telefonu operatörleri gibi sürekli baskı almak zorunda olan ve hızın önemli olduğu kurumları hedeflemiş. Yazıcının en düşük versiyonu 500.000$ fiyat etiketi taşırken en üst düzey ürün 1 milyon dolar seviyesinde satışa sunulacak.

Sayfanın Linki : http://www.ibm.com/uk/

• fiyatı bayağı abartı geldi bana ama sektröde iş için mükemmel seçim birde boyutları devasa geldi bana umarım daha küçüktür
  • Zaten bu hızda baskı, senin benim gibi insanlar için gerekli değil. Ancak büyük sektördekilere gerekeceğinden, fiyatı ve boyutu ona göredir diye düşünüyorum..
  • ohoo.
    1 milyon dolara baskı makinası alırım Heidelberg,Komori,Roland,Mitsubishi....
    saattede 18-20 bin baskı yaparım...(a4 değil yanlız 700x100 a4 olursa bunu 8 le çarpın)
    ne yapmış bunlar böyle?
  • yani arkadaşlar çok abatı fitay tamam 100 bin olur en ağa babası 200 bin olur ama 500 bin dolarlar 1 milyon dolarlar çok abartı bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

ohoo.
    saattede 18-20 bin baskı yaparım...(a4 değil yanlız 700x100 a4 olursa bunu 8 le çarpın)
    ne yapmış bunlar böyle?

İşletme maliyeti ne kadar o aletlerin? Bu anladığım kadarıyla yarı profesyonel bir makina olacak. Bilmeden yorum yapmayayım. Nasıl birşey olduğunu zaman gösterecek.
  • Bu aletler kitap basmak için değildir .Anadolu ünivde benzer bir tane var .1.200.000 açıköğretim öğrencisinin formlarını bunlarla basıyorlar bildiğiniz gibi her formda değişik bilgiler oluyor. Heidelberg gibi makinalar aynı şeyi defalarca basmak içindir.Bunlar ise her sayfaya değişik bir şeyler basarlar.
  • genede ohaa yani 1 milyon dolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: yoksanaa

quote:

ohoo.
    ne yapmış bunlar böyle?

İşletme maliyeti ne kadar o aletlerin? Bu anladığım kadarıyla yarı profesyonel bir makina olacak. Bilmeden yorum yapmayayım. Nasıl birşey olduğunu zaman gösterecek.

nası işletme maliyeti anlamadım?
    1 milyon dlara makina alan adam işletme maliyetiyle mi uğraşır.
    bir usta koyar makinanın başına bi çırak tamam.
    koca baskı makinasını çalıştırır.
    kağıdı daha ucuza alırsın çünkü A4 kağıt ile tabaka kağıt arasında maliyet olarak fark var.
    kesim biraz uğraştırır ama kesim içinde bi 30-40 bin dolara bıçak alırsın olur biter.
    bence çok fazla abartmışlar fiyatı.
    matbaa işinde oluğum için çok rahat söyleyebilirim bunu..
    hadi 700x100 makina alma 50x70 makina al (ki 1 milyon dolara koca bir matbaa kurulabilir)
    kesimi olur,teli dikişi olur içinde....
    kağıt girer baskılı materyal çıkar...
    yani küçük ölçek bir matbaa kurarsın neyin var neyin yok bastırırsın bu parayla...
    eve koyacakta halimiz olmadığına göre?

ayrıca her sayfaya değişik şeyler basacaksam neden alayım ki böyle bir makina?
    daha küçük bir aletle hallederim işi...
    bir şirketin ne işi olabilir bu ölçekte baskı yapıpta her sayfasına ayrı şey yazacak kadar?
    kartuşu mürekkebimi dayanır buna böyle?

ha bu arada Heidelberginde dijital baskı makinaları var bu şekilde.
    hem de bu işin ustası adamlar...

kim ne derse desin 1 milyon dolar çok abartı bu tür makinalar için...

• quote:

Orjinalden alıntı: nehuse

Bu aletler kitap basmak için değildir .Anadolu ünivde benzer bir tane var .1.200.000 açıköğretim öğrencisinin formlarını bunlarla basıyorlar bildiğiniz gibi her formda değişik bilgiler oluyor. Heidelberg gibi makinalar aynı şeyi defalarca basmak içindir.Bunlar ise her sayfaya değişik bir şeyler basarlar.

+1 bazı arkadaşlar hep evlerindeki yaptıkları baskıyı veya küçük çaptaki şirketlerin baskı ihtiyacını göz önüne alarak yorumlarda bulunmuşlar fakat nehuse da örnek verdiği gibi durumlarda maliyetten daha çok işin kalitesi ve hızı önemlidir.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: yoksanaa

quote:

ohoo.
    ne yapmış bunlar böyle?

nası işletme maliyeti anlamadım?
    1 milyon dlara makina alan adam işletme maliyetiyle mi uğraşır.
    bir usta koyar makinanın başına bi çırak tamam.
    koca baskı makinasını çalıştırır.
    kağıdı daha ucuza alırsın çünkü A4 kağıt ile tabaka kağıt arasında maliyet olarak fark var.
    kesim biraz uğraştırır ama kesim içinde bi 30-40 bin dolara bıçak alırsın olur biter.
    bence çok fazla abartmışlar fiyatı.
    matbaa işinde oluğum için çok rahat söyleyebilirim bunu..
    hadi 700x100 makina alma 50x70 makina al (ki 1 milyon dolara koca bir matbaa kurulabilir)
    kesimi olur,teli dikişi olur içinde....
    kağıt girer baskılı materyal çıkar...
    yani küçük ölçek bir matbaa kurarsın neyin var neyin yok bastırırsın bu parayla...
    eve koyacakta halimiz olmadığına göre?

ayrıca her sayfaya değişik şeyler basacaksam neden alayım ki böyle bir makina?
    daha küçük bir aletle hallederim işi...
    bir şirketin ne işi olabilir bu ölçekte baskı yapıpta her sayfasına ayrı şey yazacak kadar?
    kartuşu mürekkebimi dayanır buna böyle?

ha bu arada Heidelberginde dijital baskı makinaları var bu şekilde.
    hem de bu işin ustası adamlar...

kim ne derse desin 1 milyon dolar çok abartı bu tür makinalar için...

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Bir matbaacı olarak bu konuda senin bilgin var, benim matbaacılık ile alakam yok. Yanlış birşeyler söylediysem dikkate almayın..

• quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orjinalden alıntı: nehuse

Bu aletler kitap basmak için değildir .Anadolu ünivde benzer bir tane var .1.200.000 açıköğretim öğrencisinin formlarını bunlarla basıyorlar bildiğiniz gibi her formda değişik bilgiler oluyor. Heidelberg gibi makinalar aynı şeyi defalarca basmak içindir.Bunlar ise her sayfaya değişik bir şeyler basarlar.

+1 bazı arkadaşlar hep evlerindeki yaptıkları baskıyı veya küçük çaptaki şirketlerin baskı ihtiyacını göz önüne alarak yorumlarda bulunmuşlar fakat nehuse da örnek verdiği gibi durumlarda maliyetten daha çok işin kalitesi ve hızı önemlidir.

abi matbaa baskısından daha iyi kalitemi olur?
    laser kartuş değilmi bundaki?
    ben onunda maliyetini biliyorum Xerox 7700GX var işyerinde.
    imanımızı gevreti valla kartuş bilmemne derken...

• boyutları insallah göründüü gibi deildir fiyatlarda böle bi yazıcı için abartı deil üstelik ıbm kalitesi war
  • overclock çekilirmi acaba bu merete
    ya da yazıcıya bi çıktı yolladın yanlış mesela iptal etme şansını bulabilirmisin
  • Speed-Step haber için teşekkürler

bunun saf malzeme masrafını çok merak ettim doğrusu ama baskı hızı çok iyi elimde bozukluk kalmamış yoksa eve alırdım bir tane bulunsun
    saka bir yana eğerki baskı işi ile uğraşsaydım alırdım bu arada kendi içince kesiciside varmış süper
  • yazıcı almayı düşünüyodum bu aralar zaten iyi oldu bu haber

acaba bu alet nekadar güç tüketiyordurki?

ayrıca herhalde fatura basmak için falanda kullanılabilir.mesela telekom ve diğer gsm firmalarının faturalarıda bu tür bir aletle basılıyordur herhalde. yazıcıdan çıkmış gibi bir hali var çünkü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: VenomS

Speed-Step haber için teşekkürler

saka bir yana eğerki baskı işi ile uğraşsaydım alırdım bu arada kendi içince kesiciside varmış süper

Asıl baskı işiyle uğraşsaydın bunu almazdın, arkadaşın dediği gibi bu paralara çok kral bir matbaa kurarsın
    Yada o paraya bunun yaptığı işin 10 katı iş yapan makina alırsın matbaaya
  • MAtbacı olduğunu söyleyen arkadaş biraz saçma konuşmuş. Şöyle düşün arkadaşım;

Ben müşteriyim ve geldim sana dedimki "Ben Türkiye İş Bankası'yım. 15.000.000 kredi kartı müşterim var, yaklaşık 30-35.000.000 vadeli-adesiz hesabın dekont ve ekstrelerini tutuyorum, her ay postalama yapıyorum bu boyutlarda. Sana 1 milyon dolar vereceğim, bana matbaa kurup işletmesini yapacaksın, işletme masraflarını ben karşılayacağım, sen hiç durmadan, içeriği değişik olan çıktılar alacaksın bana, hata istemiyorum, aksaklık istemiyorum. Temiz iş yapacaksın, sana 100 metrekare bir oda ayırabilirim sadece."

Hadi buyur bakalım, 1 milyon dolara saniyede 5.5 sayfa basan (içerikleri değişik, özgün sayfalar) matbaa kur bana, elimin altında olsun, yağıydı bıçağıydı, kağıdıydı uğraşamam bilişim-finans şirketiyim ben 2-3 tane izbik matbaa makinasıyla vakit kaybedemem. Düşünün taşının öyle konuşun biraz.

EDIT: Koca IBM de salak, sizin kadar düşünememişler, boşa yatırım yapıyolar işte. Zaten pazarında sadece %49 u ellerinde, bilmiyolar pek bu işi galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AncEstRaL -- 22 Eylül 2005, 7:10:17 >

• Bu aletin bastığı kağıtları istiflemek için 10 kişi az gelir
    yazıyı yollayıp almaya gidene kadar 500 daha baskı olmuş, bizim yazı nerde şimdi bul bakalım
  • AncEstRaL hocam iyi demissin. bazi insanlar agzinla kus tutsan "ben sana daha ucuza karakoy'den bulurum" yorumlarina bayiliyor. ne matbaasi ne ustasi? 1 saatte icinde 1000 sayfa teklif dokumanini basmak zorunda kaldigimiz oluyor, veya birkac bin bordroyu yarim saatte kesmek acaip bir kolaylik.
    Yani bu alet Harry Potter basmak icin degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozturert -- 22 Eylül 2005, 8:26:32 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.