Şimdi Ara

Neden Turkcell? Avea? Vodafone? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
6.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki

Neden Turkcell? Avea? Vodafone?

(En Son Oy Tarihi: 15.7.2015)
Giriş
  • Artık avea bile sorunsuz cekmekte nerdeyse bırakın vodafonu. Tcell bence bitti. Son nefesini verirken bol bol kazıklı ücretlerle insanları sömürüyor ve ayakta kalıor. Vodafone bir kaç yıla tüm dünyada olduğu gibi ucuz ve kalitesiyle ipi göğüsler.
  • Turkcell kaliteli ve nerdeyse heryerde çekiyor, fakat pahalı, bu yüzden kullanmıyorum.
    Kurulduğundan beri avea da üç hattım var. (öncesinde aria idi) Bugüne kadar hiç hatlarımı taşımadım, fakat ne köyümde nede turizöin gözbebeği Bodrum Akyarlar gibi yerlerde çekmiyor. Üstüne üstlük kendi müşterlerine hiçbir kampanyadan yararlandırmıyor, bana indirimde hiç yapmadı.
    Vodafone u hiç kullanmafım, fikrim yok, fakat önümüzdeki hafta üç hattımıda vodafone a taşıyıp göreceğim.
  • Kendimi bildim bileli Turkcell kullanırım ama artık bıktım, faturanı 10 gün geciktiriyorsun hattı gelen aramalara dahi kapatıyorlar.Yav arkadaşım hadi anladım borcumu ödemediğim için giden aramaya kapatırsında gelen aramaya neden kapatıyorsun.Yurt dışına cıksan işin gücün olsa bunlar yüzünden mağdur oluyorsun.Ne banka ulaşabiliyor sana ne başka biri rezillik.Son 6 aylık ortalama faturam 240 lira.Aradım müşteri hizmetlerini böyle böyle yurt dışına cıkıyorum hattı gelen aramaya kapatmayın bari diyorum ,sistem otomatik kapatıyormuş biz birşey yapamayız diyor.Sen öyle yaparsan bende hattımı taşırım o zaman turkcell efendi kususra bakma
  • Avea Kapsama Alanı diyen 11 kişiyi tebrik ederim bu kafayı bi türlü yaşayamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yamyamix -- 14 Ağustos 2014; 18:06:41 >
  • 1yıl taahhudum var avea ya.

cekmeme olayı kalmadı.

arada sırada konuşma esnasındaki ses kalitesi iyi olmadığı zamanlar olsa da

1000dk heryone
    1000 sms hy
    4 gb internet 'i kim "29"tl'ye veren tek

operatör "avea "

bu yüzden faturam acaba ne gelecek korkum olmadığını tecrübe ettiğim için
    herkese
    gönül rahatlığıyla
    "avea"ya geçin
    diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vitaalamode

Artık avea bile sorunsuz cekmekte nerdeyse bırakın vodafonu. Tcell bence bitti. Son nefesini verirken bol bol kazıklı ücretlerle insanları sömürüyor ve ayakta kalıor. Vodafone bir kaç yıla tüm dünyada olduğu gibi ucuz ve kalitesiyle ipi göğüsler.

Turkcell bitti insanları somurerek ayakta duruyor öyle mi
    Internete turkcellin Sponsorlukları yaz bakalım bi. Bitmiş operator nelere sponsorluk yapıyor. Birde bitmiş bi operator yurt dışına operator kurar mı

• Vodafone hizmet kalitesi dedim ama asıl benim için vodafone'u vazgeçilmez yapan yurtdışını arama avantajı. Vodafone red tarifesinde 49 tl verip 1000 dk her yöne 1000 sms 2gb internet internet alıyorum ve o 1000 dakikanın en az yarısını Avustralya, İngiltere, Fransa, Almanya, Portekiz gibi ülkeleri aramakta kullanıyorum. Ek bir ücret de ödemiyorum. Turkcell benzerini yapsın geçeyim ama yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: yamyamix

quote:

Artık avea bile sorunsuz cekmekte nerdeyse bırakın vodafonu. Tcell bence bitti. Son nefesini verirken bol bol kazıklı ücretlerle insanları sömürüyor ve ayakta kalıor. Vodafone bir kaç yıla tüm dünyada olduğu gibi ucuz ve kalitesiyle ipi göğüsler.

Internete turkcellin Sponsorlukları yaz bakalım bi. Bitmiş operator nelere sponsorluk yapıyor. Birde bitmiş bi operator yurt dışına operator kurar mı

Ben burada bitti derken tabikide sizin anladığınız transit anlamda düşünerek söylemedim. Tabiki hala Türkiyede en geniş gsm operatörü ama madem gerçekçi transit nokta atışı cümleleri seviyorsun bende öyle konuşyum.
    1- Turkcell benim 14 yıllık tek operatörüm. (tabiki yakın çevrem , ailem de)
    2- Ben aynı pakedi turkcell de 10tl bile fazla vererek almaya razıyıdım ve hiç beni rahatsız etmedi bu. (zaten vodafone ile arasında çok fazla fiyat farkı yok. maximum 4-5tl)
    3- Ben bu zamana kadar yaşadığım saçma TL çekme anlayışından+yanlışlıklarından+paketlerinin nerdeyse tamamında en az 10 şart koşmasından bıktım. Ben sadece fiyatından dolayı bu firmadan uzaklaşmadım.
    4- Bu son 8 yılda inanılmaz bir kayıp yaşadı ve yaşamaya devam ediyor Turkcell. 8 yıl önce bu ülkede toplam 100 kişi cep tlf kullanıyorsa bunun 95i türkcelliydi. Ben 5-6 yıl önce koca iş merkezindeki ve eğitim merkezindeki veliler dahil turkcell dışı numara pek görmezdim Mersinde. Tüm arkadaşlarım vs.
    5- Şu an ben yeni geçtim vodafone firmasına + ailemi de. Ben bu günlerde telefonumda kayıtlı 400 numaranın 200'ünün Turkcelle ait olmadığını söyleyebilirim ve büyük bir firmanın müşteri bilgilerindeki telefon numaralarınada sırf bu yüzden 1 aydır bakıyorum. İnanılmaz karışık artık. Yani ben eskiye nazaran şu an, farzı misal 100 kişinin 60ının bile turkcelli olmadığına iddaya girerim. Bu kayıp değilde nedir? Git gide de artıyor artacaktırda eminim.
    Şu bir gerçektir ki, kim nederse desin Turkcell abarttı ve abartıyot artık. Buyrun sağlamasını siz yapın. öncelikle tlf rehberinize bakın kaç kişi turkcell.
    Olayın en büyük kaybıda şudur; Turkcell tüm fiyatlarını vodafone ile aynıda yapsa emin olun bir çok insan yine gelmez. anlatmak istediğim şey sadece PARA değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vitaalamode -- 23 Ağustos 2014; 23:42:09 >

• quote:

quote:

quote:

Ben burada bitti derken tabikide sizin anladığınız transit anlamda düşünerek söylemedim. Tabiki hala Türkiyede en geniş gsm operatörü ama madem gerçekçi transit nokta atışı cümleleri seviyorsun bende öyle konuşyum.
    2- Ben aynı pakedi turkcell de 10tl bile fazla vererek almaya razıyıdım ve hiç beni rahatsız etmedi bu. (zaten vodafone ile arasında çok fazla fiyat farkı yok. maximum 4-5tl)
    3- Ben bu zamana kadar yaşadığım saçma TL çekme anlayışından+yanlışlıklarından+paketlerinin nerdeyse tamamında en az 10 şart koşmasından bıktım. Ben sadece fiyatından dolayı bu firmadan uzaklaşmadım.
    4- Bu son 8 yılda inanılmaz bir kayıp yaşadı ve yaşamaya devam ediyor Turkcell. 8 yıl önce bu ülkede toplam 100 kişi cep tlf kullanıyorsa bunun 95i türkcelliydi. Ben 5-6 yıl önce koca iş merkezindeki ve eğitim merkezindeki veliler dahil turkcell dışı numara pek görmezdim Mersinde. Tüm arkadaşlarım vs.
    5- Şu an ben yeni geçtim vodafone firmasına + ailemi de. Ben bu günlerde telefonumda kayıtlı 400 numaranın 200'ünün Turkcelle ait olmadığını söyleyebilirim ve büyük bir firmanın müşteri bilgilerindeki telefon numaralarınada sırf bu yüzden 1 aydır bakıyorum. İnanılmaz karışık artık. Yani ben eskiye nazaran şu an, farzı misal 100 kişinin 60ının bile turkcelli olmadığına iddaya girerim. Bu kayıp değilde nedir? Git gide de artıyor artacaktırda eminim.
    Şu bir gerçektir ki, kim nederse desin Turkcell abarttı ve abartıyot artık. Buyrun sağlamasını siz yapın. öncelikle tlf rehberinize bakın kaç kişi turkcell.
    Olayın en büyük kaybıda şudur; Turkcell tüm fiyatlarını vodafone ile aynıda yapsa emin olun bir çok insan yine gelmez. anlatmak istediğim şey sadece PARA değil.

Şikayetlerini söylersen hiç bir lafım olmaz hatta destek olurum çünkü hakkını arayan insanı ne konuda olsun çok seviyorum.
    Benim tepkim diğer mesajınaydı Turkcell bitti diyince şaşırdım. Biter mi Turkcell ya diğer operatörler bu kafayla devam ettiği sürece Turkcell bitmez.
    Ben vodanın ilk geldiğinde mutlu olmuştum aha Turkcell'i yıkacak diye bu gidişle zor zaten bi araştır vodafone'nun olduğu ülkelerde ya 2. operatör ya 3. operatör nadir ülkelerde vodafone lider.. Yani adamların liderlik derdi yok. Ama Turkcell hala uğraşıyor herşeyin en iyisini yapacam diyor takdir edersin ki yapıyor da..

Vodafone kullandım zamanında kullanana da bir şey demem hatta teşvik bile ederim işine geliyorsa çünkü benim için önemli olan milletin ucuz konuşması operatörler babamın malı değil ama ben vodafone'a kıbrısta telsim ismini kullandığı için kıl oluyorum yani diyor ki ben tanımıyorum bu ülkeyi yani siyaset güdüyor ve adını vodafone yapmıyor bu da beni deli ediyor. Aveayı anlatmaya gerek yok telefona karton taksan aynı işlemi görür en azından benim ikamet ettiğim yerde öyle. Geriye ne kalıyor Turkcell. İtiraf etmek gerekirse bende 3 ay önce geçtim Turkcelle hemde korka korka geçtim ama şimdi iyi ki geçmişim diyorum..

• quote:

quote:

quote:

Özellikle 3.şık

Çok doğru...

• Turkcell hem gelir açısından hem de abone sayısı açısından hala %50 pazar payına sahip. Arz talep dengesi işliyor bariz şekilde. Bu fiyatlarla talep gördükçe neden ücretleri düşürsün? Pazarda böylesine hakim konumda olan vodafone ya da avea olsaydı emin olun onların fiyatı da uçuyor olurdu. Ya da turkcell pazar liderliğini kaptırma tehlikesi hissetseydi ya da en azından %40lara doğru bir azalma eğilimini grafiklerde görseydi çok cazip kampanyaları ardarda patlatırdı. 3 operatör de önlerinde duran her yılın 1. 2. 3. ve 4. Çeyrek pazar paylarını değerlendirip ona göre bir hareket belirliyor.tt iştiraki olan avea pazar payını %20 nin üzerine yerleştirebilmek için nasıl agresif bir rekabet politikası izliyor biliyoruz. Oysa aynı şekilde tt iştiraki olan ttnet pazardaki hakim konumu nedeniyle hepimizin kanını emiyor. Kötü hizmeti pahalıya dayatıyor. Sonuç olarak demek istediğim, çevremde şu kadar kışi şu operatörden ayrıldı vs gibi izlenimsel değerlendirmelerle ya da x firma bana böyle yaptı gibi kişisel yorumlarla olaya elbette yaklaşacak herkes, gayet doğal. Ama arada büyük resmi de görmeli. O resim de bize diyor ki bu piyasada rekabet ne kadar kızışırsa o kadar işimize gelir. Tekelleşme zarar verir. Kullanmasak da hepimiz içten içe biliyoruz ki bu piyasaya Avea lazım :)

• Turkcell pahalı olabilir. Ama zaman zaman kovalayanlar için güzel tarifeleri de yok değil.
    En önemli artısı hizmet kalitesi, iletişimi ve de kapsama alanı.
    mail yoluyla, ya da chat ile müşteri hizmeti almaya Turkcell'le başladım daha ne olsun.

Daha önce sırasıyla
    Turkcell (kontörlü), Telsim, GSMobile (avea), Vodafone kullandım.

Hiç biri, bir Turkcell değil..
  • quote:

quote:

Ben Türkiye'den aldığım RED tarifesinde olan Vodafone hattımı Almanya'da gönül rahatlığı ile ekstra ücret ödemeden kullanabiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: j-gree

Turkcell hem gelir açısından hem de abone sayısı açısından hala %50 pazar payına sahip. Arz talep dengesi işliyor bariz şekilde. Bu fiyatlarla talep gördükçe neden ücretleri düşürsün? Pazarda böylesine hakim konumda olan vodafone ya da avea olsaydı emin olun onların fiyatı da uçuyor olurdu. Ya da turkcell pazar liderliğini kaptırma tehlikesi hissetseydi ya da en azından %40lara doğru bir azalma eğilimini grafiklerde görseydi çok cazip kampanyaları ardarda patlatırdı. 3 operatör de önlerinde duran her yılın 1. 2. 3. ve 4. Çeyrek pazar paylarını değerlendirip ona göre bir hareket belirliyor.tt iştiraki olan avea pazar payını %20 nin üzerine yerleştirebilmek için nasıl agresif bir rekabet politikası izliyor biliyoruz. Oysa aynı şekilde tt iştiraki olan ttnet pazardaki hakim konumu nedeniyle hepimizin kanını emiyor. Kötü hizmeti pahalıya dayatıyor. Sonuç olarak demek istediğim, çevremde şu kadar kışi şu operatörden ayrıldı vs gibi izlenimsel değerlendirmelerle ya da x firma bana böyle yaptı gibi kişisel yorumlarla olaya elbette yaklaşacak herkes, gayet doğal. Ama arada büyük resmi de görmeli. O resim de bize diyor ki bu piyasada rekabet ne kadar kızışırsa o kadar işimize gelir. Tekelleşme zarar verir. Kullanmasak da hepimiz içten içe biliyoruz ki bu piyasaya Avea lazım :)

Geçen sene eylül/2013'de 0532 ile başlayan hattımı AVEA'ya geçirdim. Geçenlerde yani Temmuz/2014'de amcam beni arayıp "Ödemeli arıyorum neden kabul etmiyorsun?" diyerek söyleniyordu. Verdiğim cevap ise "Amca, o aradığın numara AVEA'da olduğundan ödemeli arayamıyorsun" oldu.

• quote:

Avea Kapsama Alanı diyen 11 kişiyi tebrik ederim bu kafayı bi türlü yaşayamadım

İzmir'de şehir içinde Avea'nın interneti gayet güzel çekiyor. Gsm'de İzmir, Manisa ve civarında çekmediği yere rastlamadım.
    Şehir dışında interneti zayıf. İzmir civarında Vodafone interneti en iyisi ama onlarda da sim kart arızası oldu ve muhatap bulamadığım için Turkcell'e geçtim.
    Aslında 3 değil 33 firma ancak düzgün ve kaliteli cevap verebilir bu kadar çok talebe.
    Sürpriz alan bırakmayın, oralarda kendileri de bilgisiz. 1 gb internet 9 lira, 1 gb bittiği için 100'er mb'a 5 liradan 6 kere habersiz yükleme yapmışlar. 1 haftada 39 lira internet bedeli faturaya eklendi.
    Faturayı mutlaka sınırlandırın. (Turkcell'de akıllı fatura uygulaması var.)
    Bir de fiyatı internetten değil, mutlaka müşteri temsilcisinden alın. En az 10 tl daha ucuz fiyat veriyorlar.
    1000 dk. konuşma+4GB internet+1000 sms 69.- lira yazıyordu internette. Müşteri temsilcisi 59 lira fiyat verdi.

• Kısacası GSM fanatikliği yapmamak gerekiyor. Ben bilgiğimiz Turkcell fanatikliği yapıyordum. Hatta klasik alay cümlelerimde hep şu olmuştur Turkcell kullanmayanlara: Yolda başına birşey gelse, acil yardım lazım olsa ve tlf çekmediği için düşüp kalsan, mezar taşına "2010 küsür yıllarında tlf şehir içinde çekmediği için öldü" yazdırırsınız derdim...
    Ama artık durum değişmiş. Ben Mersinde-Tarsusta ve Adanada Vodafone kullanıp (hatta yat gezisine çıkanlar dahil) çekmediği yerler var diyen arkadaşa rastlamadım. Ben bu şehirlerde bulunduğumdan gönül rahatlığıyla geçiş yaptım ve sıfır sorunla karşılaştım.
    Anladım ki gsm fanatikliğini bırakıp, bulunduğun ortamda çektiği sürece en uygun firmayı seçmek en mantıklısı. Çünkü, arkadaş eş dost derken muhakkak herkes farklı bir operatörde ve sen Turkcell kullansan da karşıdaki bir x firmasını kullansa çekmese yada parazit yapsa bu sana da yansıyacak... nerede kaldı benim Tcell kullanmamdaki ayrıcalık?

İki ünv. nin zemin katı sayılacak bölümünde Turkcell-Vodafone ve Avea nın şu an çekmediğine de şahit oldum bunu da belirteyim.

Tüm firmaların kötülenecek ve eleştirilecek yönü çok, kısacası gününüzün şartlarına göre en uygun bütçeli hangisiyse onu seçmek en mantıklısı. Alın bir numara ve değiştirmeden taşıyın durun. Ben vodafone kullanmaya başladım ama en ufak bir zamlanmada ya da fiyat-paket saçmalıklarında arkama bakmadan giderim.

• Bizim gibi züğürtlerde cepler boş ;

Faturalar kabarık

Onun için
    ♥ Turkcell ♥

• Turkcell sorunsuz her yerde çekiyor ama bariz pahalı
    Avea ucuz çekimi yinede iyi
    Vodofone izmirde rezalet

• quote:

Kısacası GSM fanatikliği yapmamak gerekiyor. Ben bilgiğimiz Turkcell fanatikliği yapıyordum. Hatta klasik alay cümlelerimde hep şu olmuştur Turkcell kullanmayanlara: Yolda başına birşey gelse, acil yardım lazım olsa ve tlf çekmediği için düşüp kalsan, mezar taşına "2010 küsür yıllarında tlf şehir içinde çekmediği için öldü" yazdırırsınız derdim...
    Ama artık durum değişmiş. Ben Mersinde-Tarsusta ve Adanada Vodafone kullanıp (hatta yat gezisine çıkanlar dahil) çekmediği yerler var diyen arkadaşa rastlamadım. Ben bu şehirlerde bulunduğumdan gönül rahatlığıyla geçiş yaptım ve sıfır sorunla karşılaştım.
    Anladım ki gsm fanatikliğini bırakıp, bulunduğun ortamda çektiği sürece en uygun firmayı seçmek en mantıklısı. Çünkü, arkadaş eş dost derken muhakkak herkes farklı bir operatörde ve sen Turkcell kullansan da karşıdaki bir x firmasını kullansa çekmese yada parazit yapsa bu sana da yansıyacak... nerede kaldı benim Tcell kullanmamdaki ayrıcalık?

İki ünv. nin zemin katı sayılacak bölümünde Turkcell-Vodafone ve Avea nın şu an çekmediğine de şahit oldum bunu da belirteyim.

Tüm firmaların kötülenecek ve eleştirilecek yönü çok, kısacası gününüzün şartlarına göre en uygun bütçeli hangisiyse onu seçmek en mantıklısı. Alın bir numara ve değiştirmeden taşıyın durun. Ben vodafone kullanmaya başladım ama en ufak bir zamlanmada ya da fiyat-paket saçmalıklarında arkama bakmadan giderim.

14 yıl Turkcell kazığı yedikten sonra bundan 4,5 yıl önce Vodafone hat taşımıştım bir buçuk yıl sorunsuz kullanmış sonra oluşan şebeke problemi nedeni ile aveaya geçmiştim yaklaşık 2,5-3 yıl avea kullandıktan sonra şu son 25 TL ye 500 -1000-2gb net kampanyası ile Turkcell'in telefonlarına ve davetine dayanamayıp mevcut operatöre konturlu olmak kaydı ile dönüş yaptım.Bağlantı kalitesi iyi ancak nette sürat kısıtı var net bağlantısı 4,5-5 üzerine çıkmıyor oysa aveada bile download hızım daha yüksek olurdu genelde.Çok fark yok avea ile hanımın teli de Turkcell den vodafone taşımıştık onlarda aynı kampanyayı Turkcell yapıyor bana deyince bizde hanıma yaparız dediler bende hanımın numarayı oraya taşımıştım.Paket aynı o da 25 tL aynı şeyleri alıyor.Geçen onun kartı taktım nette kısıt yok uçuyor,17-19 aralığını gördüm.Yer Bahçelievler.
    Açık söylemek gerekirse artık hepsi belli bir kalitenin üstünde eşiminki ile kontrol ediyorum gelecek yaza bu kampanya bitince gönül rahatlığı ile Vodafone alabilirim uygun fiyat olursa olmazsa tekrar Aveaya dönerim herhalde..

• Vodafone a yeni geçtim telsim zamanında da öğrenci tarifesini kullanıyordum şimdi geçme nedenim duble 1000 tarifesinden dolayı

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.