Şimdi Ara

Mide yanması ve açlık hissi olanlar için şifa...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
24.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle hikayemi anlatayım. 2007 senesinde çok şiddetli bir mide rahatsızlığım oluştu. Şikayetlerim gazlı içeçeklerle ve çay,kahve gibi içeceklerle tavan yapıyordu.Rahatsızlığımın ilk evrelerinde talcid gibi mide ilaçları bir nebze olsun iyi geliyordu fakat son zamanlarda oda fayda etmez olmuştu. Yemek öğünlerini biraz açınça korkunç bir açlık hissi oluşur ne yersem yiyim o açlık hissini bastıramazdım. Çok şiddetli bir midede boşluk hissi uykularımı kaçırırdı. Neyse şikayetlerim çok fazlaydı. Günlerden bir gün arkadaş ortamında dayanamayarak bir soda içtim canım çok çekmişti. Daha sonra midemde korkunç bir açlık hissi oluştu dik duramıyordum. Hemen odaya çıktım bu sırada odada olan bir arkadaşım durumumu sordu bu sırada ben yatakta kıvranıyordum. Talcidlten 2-3 tane alır olmuştum. Doktor talcidi çok nadir kullanmamı fazla alırsam bir etkisinin kalmıyacağını önceden belirtmişti zaten.Neyse odadaki arkadaşım bana bir şifacıdan almış oldugu halk arasında kocakarı ilacı derler ya işte böyle ilaçtan bahsetti şikayetlerimiz birebir örtüştüğünü bu karışımı kullanınca hiçbir şikayetimin kalmıyacağını temin etti bende denemekten zarar gelmeyeceğine inanarak dediğini yaptım ve bu lanet hastalıktan çok şükür kurtuldum ve tavsiye ettiğim birkaç arkadaşımda bu hastalıktan kurtuldu.Anlatacağım formülü manisa civarlarlarında faaliyet gösteren bir şifacı vermiş.
    İlk öncelikle bulmamız gereken saf zeytinyağı asiti oldugunca düşük ve el yapımı oldugundan emin olmalısınz marketlerde satılanlar hiçbir işe yaramıyor. Mümkünse bildiğiniz bir arkadaşınızın zeytin ağaçlarından olsun(zeytin ağacı olanlar bilir asla marketlerde satılanlarla kendi ağaçlarından olan zeytinyağları aynı değildir nedenini bilmiyorum)İşin en zor kısmı bu zeytinyağını bulmak bundan sonra küçük bir pet su şişesine zeytinyagını koyup içerisine 10 diş soyulmuş sarımsağı bu zeytinyagının içine bırakıp şişenin kapağını sıkıcana kapatıyoruz hava almaması lazım.Daha sonra bu şişeyi serin ve güneş görmeyen bir yerde 15 gün bekletiyoruz(buzdolapları olmaz)Muffak dolaplarını alt köşeleri uygun.15 gün sonra sabah aç karnına 1 çorba kaşığı içiyoruz 15 gün boyunca içtikten en az 1 saat sonra kahvaltı yapın. Faydasını görmeniz dileğiyle geçmiş olsunn....

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.