Şimdi Ara

Apple: Motorola Droid X'te de sinyal kaybı yaşanıyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
8.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple oldukça ciddi bir hata yaptı ve hala daha göz göre göre sorunun doğası hakkında yalan söylüyorlar, başka hiç bir cihaz iPhone 4 ile "aynı" sorunu yaşamıyor. Alın size bazı gerçekler; Apple tarafından çarpıtılmış veya manipüle edilmiş değil, "gerçek" gerçekler:

? Anandtech, Nexus One'ı normal bir şekilde tutarken sinyal seviyesinin 10dBm düşmesine karşılık iPhone 4'te bu değerin 24dBm olduğunu gösterdi.

Ayrıca (normalde kimsenin telefonunu o şekilde tutmadığı kadar) sıkı bir şekilde tutulurken Nexus One'ın sinyal seviyesi 17dBm düşüyor, 24dBm değil.

Kaynak:http://www.anandtech.com/show/3821/iphone-4-redux-analyzing-apples-ios-41-signal-fix/3

? CNET iPhone 4'ün 5 çubuk göstermesine rağmen sorunlu noktaya temas edildiğinde telefonun diğer ucundaki kişinin sizi duyamadığını gösteren bir video yayınladı

Kaynak:http://cnettv.cnet.com/iphone-4-antenna-tests/9742-1_53-50090044.html

? Alman "Stiftung Warentest" yaptığı bilimsel testler sonucunda sorunlu noktaya temas edildiğinde iPhone 4'ün %90 sinyal kaybı yaşadığını tesbit etti. Diğer telefonlara ise onları sıkı bir şekilde tuttukları zaman bile %25'ten fazla sinyal kaybettiremediler.

Kaynak:http://www.test.de/themen/computer-telefon/schnelltest/4116516-4116521/

? Steve Jobs'un ta kendisi geçtiğimiz haftalardaki basın toplantısı esnasında iPhone 4'ün her 100 çağrıda iPhone 3GS'ten bir çağrı daha fazlasının koptuğunu ifade etti. Steve Jobs'un bu tesbitte bulunduğu şebeke olan AT&T'nin ortalama kopan çağrı oranı (kendi ifadelerine göre) %1,44.

Şayet iPhone 3GS çağrı düşürme konusunda AT&T'nin ortalamasına uyan bir telefonsa, bu rakam iPhone 4'ün iPhone 3GS'den %60 daha fazla (1,44 / 2,44) çağrı düşürdüğünü gösterir. Bu oran devasadır!

Kaynak:http://boygeniusreport.com/2010/07/21/att-we-have-a-1-44-dropped-call-rate/

----------

Fakat burada asıl sorun sinyal seviyesinin düşmesi değil, sinyalin NASIL ve NE KADAR düştüğüdür.

NASIL: iPhone 4'ü hemen hemen herkesin internette dolaşırken veya telefonda konuşurken tuttuğu gibi tutun. Bu "death-grip" adı verilen ve Apple'ın videolarındaki gibi cihazı boğacakmışcasına sıkmak değildir!

NE KADAR: 20dBm'e karşılık 10dBm, veya %90 kayba karşılık %25 ya da %99 kayba karşılık %90 (oran hesaplamayı nasıl yaptığınıza göre değişebilmektedir). Yani tüm diğer telefonlardan daha fazla.

Tüm bunların üstüne size iPhone 4'ün neden bu şekilde bir soruna sahip olduğunu ve neden diğer telefonların sahip olmadığını kolayca açıklayabilirim: "iPhone 4 antenini diğer iletkenlerle kısa devre yapıp antenin yapısını değiştirmenize (bozmanıza) izin veren tek telefon olduğu için."

Diğer telefonların izin verdiği tek şey ise anteni sinyal seviyesinin düşmesine sebep olacak şekilde elinizle kapatmanızdır.

Peki aradaki fark nedir? Matematiksel olarak konuşacak olursak diğer telefonlarda görülen, sinyal seviyesinin 10dBm düşmesi cihaza ulaşan sinyal gücünün 10 kat (ya da %90) azalması anlamına gelir.

Bu iPhone 4'teki gibi antenin yapısının anteni etkisiz kılacak kadar değişmesinden epey farklıdır. Yine matematiksel olarak konuşacak olursak sinyal seviyesinin 20dBm düşmesi cihaza ulaşan sinyal gücünün 100 kat (ya da %99-%100) azalması anlamına gelir.

Yani her iki cihazı da sol elinizle doğal bir şekilde tuttuğunuzda Nexus One (veya herhangi bir diğer telefon) iPhone 4'ten en az 10 kat daha güçlü sinyal almaktadır.

İşin tekniğine inecek olursak, iOS 4.0'da 5 sinyal çubuğu göstermek için minimum sinyal seviyesi olan -91dBm'de the Nexus One sadece 3 sinyal çubuğu gösterir. Nexus One elde tutulduğunda 10dBm kaybetmesine rağmen -101dBm'de yine de gayet kaliteli görüşmeler yaptırırken, iPhone 4 20dBm kaybettiğinde sinyal seviyesi -111dBm'e düşmekte ve çağrının kopma noktası olan -113dBm'e yaklaşmaktadır.

Yukarıdan da anlayabileceğiniz üzere aslında sinyal seviye çubukları karşılaştırma amaçlı güvenilir bir anlam taşımazlar. Bir telefon -90dBm'de 4 sinyal çubuğu gösterirken bir diğeri -80dBm'de 4 sinyal çubuğu gösterebilir ve fakat gerçekte ilk telefon ikinci telefondan gücü %90 daha az olan sinyal almaktadır.

Bizlere dBm üzerinden gerçek sinyal alış seviyesi ve görüşme esnasında taşınan ses kalitesi testleri yerine sadece sinyal çubuklarını gösteren Apple, aslında diğer telefonların kendi cihazındaki gibi bir sorunu olmadığını kabul etmektedir.

• Steve Jobs iPhone4 ise herkese avuçlamayı öğretti :D ( Yanlış anlaşılmasın telefonun nasıl avuçlanacağını)
  • @mertgraph1979
    1.hiç bir telefon mükemmel değildir derken neyi kastediyor olabilir..
    2.ya ama diğer tlflardada var banane banane diyen biri neyi kastediyor olabilir
    3. 1$lık kılıfı 29$a satıp sonra bedava vereceğim diyen biri neyi kastediyor olabilir..
    4.başkasının hatalarıyla kendi "aptallığını" örtbas etmek isteyen neyi kastediyor olabilir...

fanatikusluk demek böyle birşeymiş..okuduğunu anlayıp "anlamama" numarasını sitivden mi öğrendiniz??

1---Apple tepe yöneticisi Steve Jobs, düzenledikleri basın toplantısında, iPhone 4'teki "yakınlık sensörü" sorunun farkında olduklarını ve yeni yazılım güncellemesiyle çözeceklerini belirtti.

2---Steve Jobs: Bizi izlemeye devam edin

3---birçok firmaya göndermeleriyle dalga geçen Steve Jobs : "Hayal kırıklığına uğramayacaksın"

evet hala KRALININ eteğinden ayrılmayacak mısın?? KRALCIK
  • apple gerçekten sınırı aştı artık
  • Sizde ne acaipsiniz nokia motorola iphoneda anten sorunu var diyince gayet normal apple nokiada motorolada var diyince apple bitmis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Apple oldukça ciddi bir hata yaptı ve hala daha göz göre göre sorunun doğası hakkında yalan söylüyorlar, başka hiç bir cihaz iPhone 4 ile "aynı" sorunu yaşamıyor. Alın size bazı gerçekler; Apple tarafından çarpıtılmış veya manipüle edilmiş değil, "gerçek" gerçekler:

? Anandtech, Nexus One'ı normal bir şekilde tutarken sinyal seviyesinin 10dBm düşmesine karşılık iPhone 4'te bu değerin 24dBm olduğunu gösterdi.

Ayrıca (normalde kimsenin telefonunu o şekilde tutmadığı kadar) sıkı bir şekilde tutulurken Nexus One'ın sinyal seviyesi 17dBm düşüyor, 24dBm değil.

Kaynak:http://www.anandtech.com/show/3821/iphone-4-redux-analyzing-apples-ios-41-signal-fix/3

? CNET iPhone 4'ün 5 çubuk göstermesine rağmen sorunlu noktaya temas edildiğinde telefonun diğer ucundaki kişinin sizi duyamadığını gösteren bir video yayınladı

Kaynak:http://cnettv.cnet.com/iphone-4-antenna-tests/9742-1_53-50090044.html

? Alman "Stiftung Warentest" yaptığı bilimsel testler sonucunda sorunlu noktaya temas edildiğinde iPhone 4'ün %90 sinyal kaybı yaşadığını tesbit etti. Diğer telefonlara ise onları sıkı bir şekilde tuttukları zaman bile %25'ten fazla sinyal kaybettiremediler.

Kaynak:http://www.test.de/themen/computer-telefon/schnelltest/4116516-4116521/

? Steve Jobs'un ta kendisi geçtiğimiz haftalardaki basın toplantısı esnasında iPhone 4'ün her 100 çağrıda iPhone 3GS'ten bir çağrı daha fazlasının koptuğunu ifade etti. Steve Jobs'un bu tesbitte bulunduğu şebeke olan AT&T'nin ortalama kopan çağrı oranı (kendi ifadelerine göre) %1,44.

Şayet iPhone 3GS çağrı düşürme konusunda AT&T'nin ortalamasına uyan bir telefonsa, bu rakam iPhone 4'ün iPhone 3GS'den %60 daha fazla (1,44 / 2,44) çağrı düşürdüğünü gösterir. Bu oran devasadır!

Kaynak:http://boygeniusreport.com/2010/07/21/att-we-have-a-1-44-dropped-call-rate/

----------

Fakat burada asıl sorun sinyal seviyesinin düşmesi değil, sinyalin NASIL ve NE KADAR düştüğüdür.

NASIL: iPhone 4'ü hemen hemen herkesin internette dolaşırken veya telefonda konuşurken tuttuğu gibi tutun. Bu "death-grip" adı verilen ve Apple'ın videolarındaki gibi cihazı boğacakmışcasına sıkmak değildir!

NE KADAR: 20dBm'e karşılık 10dBm, veya %90 kayba karşılık %25 ya da %99 kayba karşılık %90 (oran hesaplamayı nasıl yaptığınıza göre değişebilmektedir). Yani tüm diğer telefonlardan daha fazla.

Tüm bunların üstüne size iPhone 4'ün neden bu şekilde bir soruna sahip olduğunu ve neden diğer telefonların sahip olmadığını kolayca açıklayabilirim: "iPhone 4 antenini diğer iletkenlerle kısa devre yapıp antenin yapısını değiştirmenize (bozmanıza) izin veren tek telefon olduğu için."

Diğer telefonların izin verdiği tek şey ise anteni sinyal seviyesinin düşmesine sebep olacak şekilde elinizle kapatmanızdır.

Peki aradaki fark nedir? Matematiksel olarak konuşacak olursak diğer telefonlarda görülen, sinyal seviyesinin 10dBm düşmesi cihaza ulaşan sinyal gücünün 10 kat (ya da %90) azalması anlamına gelir.

Bu iPhone 4'teki gibi antenin yapısının anteni etkisiz kılacak kadar değişmesinden epey farklıdır. Yine matematiksel olarak konuşacak olursak sinyal seviyesinin 20dBm düşmesi cihaza ulaşan sinyal gücünün 100 kat (ya da %99-%100) azalması anlamına gelir.

Yani her iki cihazı da sol elinizle doğal bir şekilde tuttuğunuzda Nexus One (veya herhangi bir diğer telefon) iPhone 4'ten en az 10 kat daha güçlü sinyal almaktadır.

İşin tekniğine inecek olursak, iOS 4.0'da 5 sinyal çubuğu göstermek için minimum sinyal seviyesi olan -91dBm'de the Nexus One sadece 3 sinyal çubuğu gösterir. Nexus One elde tutulduğunda 10dBm kaybetmesine rağmen -101dBm'de yine de gayet kaliteli görüşmeler yaptırırken, iPhone 4 20dBm kaybettiğinde sinyal seviyesi -111dBm'e düşmekte ve çağrının kopma noktası olan -113dBm'e yaklaşmaktadır.

Yukarıdan da anlayabileceğiniz üzere aslında sinyal seviye çubukları karşılaştırma amaçlı güvenilir bir anlam taşımazlar. Bir telefon -90dBm'de 4 sinyal çubuğu gösterirken bir diğeri -80dBm'de 4 sinyal çubuğu gösterebilir ve fakat gerçekte ilk telefon ikinci telefondan gücü %90 daha az olan sinyal almaktadır.

Bizlere dBm üzerinden gerçek sinyal alış seviyesi ve görüşme esnasında taşınan ses kalitesi testleri yerine sadece sinyal çubuklarını gösteren Apple, aslında diğer telefonların kendi cihazındaki gibi bir sorunu olmadığını kabul etmektedir.

Gerçek anlamda yeterli bir teknik veri/araştırma olmakla beraber Türkiye'de bu kadar kayba yol açmayacağı kanısındayım. Vericilerin ne denli güçlü, sağlık açısından normal sinyaller dağıttığı tam bir muamma Türkiye'de. Muhtemelen de bu kadar sorun çıkarmayacaktır iPhone4 Türkiye'de; ama yine de cihazın sorunlu olduğu gerçeğini değiştirmeyecektir.

• 0-6 yaş grubu hareketleri bunlar Steve
  • özetle; steve bu hamlesiyle baltayı taşa vurdu. ürettiği hatalı ürünün üzerini kapatmak adına, üzerine vazife olmayan testlerle diğer markalara çamur atarak gerçek yüzünü ortaya gösterdi.

suburban almayın, anadol pikap alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertgraph1979
    quote:

Tarihinde bir tane telefon üretmiş ve onu geliştirmeye çalışan Bilgisayar ve mp3 player firması , Motorola ? Cep telefonu ve telsiz yani iletişim

Tarihinde 1 tane telefonla kısa zamanda 30-40 yıllık markaların rüyalarında görebileceği bir başarı yakalayan, 35-40 yıllık geçmişi olan, kimsenin yapamadığı kadar kullanımı basit, zevkli ve tasarım harikası cihazlarve yazılımlar yapan yazılım ve donanım firmasıdır Apple.

Yazılım konusundaki başarısı donanımında ötesindedir. MacOS X, iOS, Logic Studio, Shake, Aperture, iLife, Final Cut Studio. Bilmiyorsunuz öğrenin bari. Heleki Logic Studio ve Final Cut Studio profesyoneller tarafından kullanılan eşsiz yazılımlardır. MacOS X'in zaten eşi yoktur, taklitleri vardır.

Bu forumdaki insanların Apple firması hakkındaki bilgisi insanı intihara kadar sürükler. Cahilliğiniz, bunun yanında birşey biliyormuş gibi hatta doğruymuş gibi yazma azminiz karşısında şapka çıkartılır valla.

Herkese iyi forumlar...

Cocuklarin bile kullanabilecegi belediye dagitmis gibi herkesin elinde olan bir cihaz uretmistir apple.Ben sana yazilim yapmamistir demedimki ne alaka simdi.Motorola yazilim yapmaz ayrica telefon yapar.Türkiyeye cihaz gondermiyor adamlar düsun para umurlarindami zannediyorsun satis rakamiymis :) razr kac tane satti sen bilirmisin? Tarih diyorsun yaz bakalim wikipediye kim daha eski ve köklü.Bu cevaplar bana cahil diyen arkadasadir beni taniyormusunki boyle seyler soyluyorsun.Boynuz kulağı geçer !

• quote:

@mertgraph1979
    1.hiç bir telefon mükemmel değildir derken neyi kastediyor olabilir..
    2.ya ama diğer tlflardada var banane banane diyen biri neyi kastediyor olabilir
    3. 1$lık kılıfı 29$a satıp sonra bedava vereceğim diyen biri neyi kastediyor olabilir..
    4.başkasının hatalarıyla kendi "aptallığını" örtbas etmek isteyen neyi kastediyor olabilir...

fanatikusluk demek böyle birşeymiş..okuduğunu anlayıp "anlamama" numarasını sitivden mi öğrendiniz??

1---Apple tepe yöneticisi Steve Jobs, düzenledikleri basın toplantısında, iPhone 4'teki "yakınlık sensörü" sorunun farkında olduklarını ve yeni yazılım güncellemesiyle çözeceklerini belirtti.

2---Steve Jobs: Bizi izlemeye devam edin

3---birçok firmaya göndermeleriyle dalga geçen Steve Jobs : "Hayal kırıklığına uğramayacaksın"

evet hala KRALININ eteğinden ayrılmayacak mısın?? KRALCIK

Steve Jobs'un iphone4'ü savunma şeklini onaylayan ve adam doğru yapıyor dediğim hiçbir sözüm yok yukarıda. Lütfen okuduğunuzu doğru anlayın.
    Onayladığım tek davranış şekli memnun değilseniz ürünü iade edin paranızı geri verelim olmuştur. Bunu da yapan başka marka varmı? Yok. Bu yüzden Steve Jobs beni ilgilendirmiyor. İzlediği politikada beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren Apple ürünleri.

Peki ben size yukarıda bir arkadaşada sorduğum ve cevabını alamadığım sorumu yinelim. Fazla fazla söylersek, %10 yada %20 bu sorunu yaşayan kullanıcı var diyelim. Açıklanan rakam %0.5. Biz abartalım olsun. Geriye kalan %80 yada %90'lık kesim neden telefonlarını iade edip paralarını almıyor. Apple hissedarımı bu adamlar. Sokağa atacak paralarımı bol.

Ben abartıldığı kadar ciddi bir problem olduğuna inanmıyorum. Bu kadar basit. Ortada kıyameti koparacak kadar ciddi bir problem olsa 2 iphone'dan birinin iade edilmesi gerekirdi.
    Beni birtek bu alakadar ediyor o kadar.

Kralcık yada fanboy kelimeleriniz siz de kalsın. Bu onu dedi, bu öyle dedi, bu şunu yaptı. Bunlar beni ilgilendirmiyor.
    Elektronik cihazları CEO'larının davranış şekillerine göre kullanmıyorum ben. Eminim birçok insanda böyle yapıyordur. Ben cihazı alırım, kontrol ederim sorun yoksa kullanırım. Bu kadar basit.

O yüzden artık şu çocukça tartışmalardan vazgeçin. Yorumunuza bakılırsa sonuna CIK eki eklenmiş sıfatlar sizin için daha uygun.

• cirpindikca batiyor apple
  • quote:

Cocuklarin bile kullanabilecegi belediye dagitmis gibi herkesin elinde olan bir cihaz uretmistir apple.Ben sana yazilim yapmamistir demedimki ne alaka simdi.Motorola yazilim yapmaz ayrica telefon yapar.Türkiyeye cihaz gondermiyor adamlar düsun para umurlarindami zannediyorsun satis rakamiymis :) razr kac tane satti sen bilirmisin? Tarih diyorsun yaz bakalim wikipediye kim daha eski ve köklü.Bu cevaplar bana cahil diyen arkadasadir beni taniyormusunki boyle seyler soyluyorsun.Boynuz kulağı geçer !

Kim daha eski ve köklüyse iyidir, haklısınız. Şekilsiz tasarımlı cihazlar, antenler ve telsiz sevginiz şaşırttı beni doğrusu. Razr bende kullandım zamanında. Hakikaten müthiş bir cihaz. Süper çekiyor.(!)

Apple forumunda NOKIA'cıların saldırılarına alışıktık. Birde MOTOROLA'cılar çıktı. Hadi hayırlısı.

Motorolanızla hayatta başarılar o zaman.

• quote:

quote:

Kim daha eski ve köklüyse iyidir, haklısınız. Şekilsiz tasarımlı cihazlar, antenler ve telsiz sevginiz şaşırttı beni doğrusu. Razr bende kullandım zamanında. Hakikaten müthiş bir cihaz. Süper çekiyor.(!)

Apple forumunda NOKIA'cıların saldırılarına alışıktık. Birde MOTOROLA'cılar çıktı. Hadi hayırlısı.

Apple forumunda var degilmi sadece bu baslik ben motorola basliginda altindan yazdim ama kusura bakma :) Kim daha eskiyse o daha iyidirmi dedim ben yazdiklarimi oku bakalim.Kac sene onceki telefondan bahsediyorum farkindamisin? Bende sana elmanla basarilar diliyorum elmayla armutu ayirt edemeyen arkadasim: )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogangoxel -- 25 Temmuz 2010; 21:01:28 >

• ula ammaa garezi olan varmış apple

ee düşmeye gör..

hani meşhur kıssa varya

keçi ile koyun arkadaşlık ediyormuş..

bir dereye rast gelmişler

önce koyun dereden atlamış..haliyle kuyruğu atlama neticesi..havaya kalkmış ve kıçı görünmüş..

keçi başlamış gülmeye hemde kahkahalarla ..

koyun dönüp sormuş karşı kıyıdan neden güldün diye..

keçi demişki sen atlarken karşıya kıçın göründü ..kuyruğun havaya kalktıda

koyun cevap vermiş..

seninki hep açıkta

anlayana

• Sen hiç dert etme hocam cihaz piyasaya çıktığı zaman yok satacak.
  • tabii satacak. hatta bizim meşhur zevat, geceden sıraya bile girer

apple, bu defa kıçını açmakla kalmayıp striptiz yaptı

çekmediği halde, inatla bizim ayfoncular inatla bu cihazı kullanır. kimsenin şüphesi olmasın...
  • quote:

jobs'a söyle; saldırı hedefini iyi seçsin. kontrölsüz planör gibi sağa sola çarpmasın...

siz de pek sıkı bir avukatısınız herhalde... canla başla arızalı bir ürünü savunuyorsunuz.
  • bir hata yap sonra da "bu hatayı herkes yapıyor dolayısıyla bu hata hata değildir" de ve diğer üreticilerin ürünlerini kötüle. şimdi de bu tantanayı devam ettirerek gündemde kalmaya ve insanların kafasını daha da çelmeye çalışıyorlar. tipik bir Apple tavrı oldu, hiç şaşırmadım doğrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanaka9
    Sen hiç dert etme hocam cihaz piyasaya çıktığı zaman yok satacak.

TV de bir reklam var,Turk televizyonlarinin avrupaya yonelik olan yayinlarinda.izleyenler olmustur.Adam zayiflatmaya yonelik bir urun pazarliyor.Pazarlarkende diyorki, Amerika da, dunyada bilmem kac milyon x urunu kullaniyor.Sonrada diyorki, Sizce bu x urunu kullanan bilmem kac milyon yaniliyor olabilirmi diye urunu satmaya calisiyor.Bende her seferinde x urunu kullanan bu bilmem kac milyon yaniliyor olabilir diye kufreder zaplarim bu reklami.Ki konumuza donecek olursak,
    Yazdigin ve benzer yazilan diger yorumlarda buna benziyor ve cok havada kalan yorumlar.Apple hissedari degilsen eger,
    İphone 4 yok satsa ne olur satmasa ne olur? Piyasa satisa sunulduktan bu yana veya satista oldugu sure boyunca, 2,3,4 10 veya 20 milyon yada yok satsa ne olur.Donanimsal tasarim hatali bir urunun bu denli kabul gormesi bir kisim istisnalar haric, 7milyar nufuslu Dunyadaki Apple egolari kabarmis, populasyonu gosterir.Baska birsey degil.
    Bazilari hala iphone 4 hakkinda olumsuz elestiride bulunanlara herhangi bir marka fanatigi yaftasi yapistirarak, iphone 4 u aklamaya calisiyor kendince.Ancak belirtmek isterimki iphone ilk ciktiginda alip kullananlardan biriyim.Gerci hanima versemde, hala arada alip online oyunlara takilirim.
    Arti olarak bende iphone 4 icin buyuk bir hevesle siparis verip,ancak bir sekilde arkadasimin vasitasi ile deneyip, problemi bizzat gormus ve siparisini iptal etmis biriyim.
    Steve Jobs deseki;donanimsal uretim hatali iphone 4 u yeniliyoruz tasarimda degisiklige gidiyoruz,imkansiz birsey ya neyse. ki bunca sacmaligina ve kendi yanlisini baskasinda var veya yok baska birinin yanlisi ile kendi yanlisini hatasini olagan birseymis gibi gosterme cabalarindan sonra cok zor ama iphone 4 u yine alirim.
    Bir degil on iphone alacak gucum imkanim var sukur.Ancak olaya, alirim para benim icin problem degil veya Turkiye de baz istasyonlari insan sagligina zararli ama cokta guclu sorun yok, kullaniyorum,kullanirimdan cok baska bakis acisi ile baktigim icin, iphone 4 gibi donanimsal tasarim hatali bir telefonu ve onu bu sekilde pazarliyanlari elestiriyorum.Elestirmeyede devam edecegim.

• quote:

quote:

Nokia connecting people

Apple disconnecting people

Bu gondermeyi yaptim ama suan Samsung kullaniyorum.
    Sen simdi yukarida yazdigim mesajimi okumadan,butun marka fanlari birlik oldu iphone a satasiyor da dersin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.