Vakıf Üniversitelerinde Burslu/Burssuz Okumak Hakkında Bilgilendirme
35 Cevap8279 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
13 sa. 45 dk. kadarı kaldı.
24 Temmuz 2010; 14:29:44 

Merhaba. Ufak bir genel yargıyı düzeltmek için açtım bu başlığı. Özel okullarda burslu/burssuz ayrımı olmaz. Burslulara özel sınıflarda eğitim verilmez (buna inananlar da var evet.). Ve hiç bir öğrenci "sen burslusun ahahah fakir" diye de kimseyi ezmez. Kafelerde de "Köpekler ve Burslular Giremez" tabelası da kesinlikle bulunmaz. Hocalar da burslulara özel muamele göstermez, haberi bile yoktur. Eğer burslu okursanız da "Ben bursluyum lan salak" diye de kimseye çıkışmayın, burslu olmanız karşıdakinden daha zeki olduğunuz anlamına gelmez. Bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThE_mAnIaC -- 24 Temmuz 2010; 14:44:28 >

6 Mesaj
24 Temmuz 2010; 14:44:20 

bende vakıf düşünüyorum burslu... acaba bi sorun çıkarmı diye burs konusunda... sence yeditepe kadir has bilgi özyeğin nasıl üniversiteler

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
24 Temmuz 2010; 14:51:49 

Nasıl bölüm istediğine bağlı. Yeditepe kötü bir yer değil de Kadir Has için iyi şeyler duymadım. Ortamı falan iyi değilmiş. Çeşit çeşit insanlar varmış. Arkadaşım orada okuyordu lanet okuyordu en son mezun olduğunda.

78 Mesaj
24 Temmuz 2010; 15:09:25 

hangi bolumu okyacagına baglı, ama osym burssuz degilde calısma burslu giriyorsan bilgi icin iyi seyler duymadıgımı soyleyeyim.

765 Mesaj
24 Temmuz 2010; 15:38:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Sulas

hangi bolumu okyacagına baglı, ama osym burssuz degilde calısma burslu giriyorsan bilgi icin iyi seyler duymadıgımı soyleyeyim.

nasıl yani?

78 Mesaj
24 Temmuz 2010; 15:53:09 

Gorsel Iletisim Tasarımı, Sahne Sanatları gibi bolumler mulakat ile alıyor ogrenciyi. Mulakat ve bilim sınavı sonucunda burs cıkıyor calısma bursu. Okulun islerinde calısıyorsun bursun karsılıgında. Ancak bildigim kadarı ile biraz fazla yuklenebiliyorlar, derslerine zaman kalmayabiliyor, gun geliyor dersin ile bursun arasında secim yapmak zorunda kalıyorsun. Bunu birkac kisiden dinledim (Birbirlerini tanımayan birkac kisi kuzenim vs. arkadasım gibi).

Bu calısma bursu baska okullardada var ama sanırım Bilgi en cok calıstıran ve bursunu kesme ihtimalleri az degil isi yetistiremezsen.

6 Mesaj
24 Temmuz 2010; 16:11:32 

quote:

Orijinalden alıntı: mfrz

bende vakıf düşünüyorum burslu... acaba bi sorun çıkarmı diye burs konusunda... sence yeditepe kadir has bilgi özyeğin nasıl üniversiteler

iibf okumayı düşünüyorum ama karar veremedim.. işletme, iktisat , ekonomi, uluslarası finans, uluslararası lojistik taşımacılık, işletme enformatiği, ekonomi finans, işletme-ekonomi vsvs daha saymadıklarım vardır ama ben özyeğin işletme düşünüyorum en kötü kadir has gelir...

171 Mesaj
24 Temmuz 2010; 20:39:29 

bende vakif düşünüyorum fatih üniv. istiyorum...

164 Mesaj
24 Temmuz 2010; 20:43:40 

ne kadar dediğin kadar olmasada üniye girişte blli olur zaten kimin burslu olup olmadıgı porshe lardan jiplerde inenler sağolasun

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
24 Temmuz 2010; 20:46:01 

quote:

Orijinalden alıntı: blackeye34

bende vakif düşünüyorum fatih üniv. istiyorum...

İnşallah olur :)

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
24 Temmuz 2010; 20:48:43 

quote:

Orijinalden alıntı: musty26

ne kadar dediğin kadar olmasada üniye girişte blli olur zaten kimin burslu olup olmadıgı porshe lardan jiplerde inenler sağolasun

Paralı okuyanların da hepsinin arabayla gitmesi gibi bir zorunluluk yok. Ayrıca nerede okuyorsun merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThE_mAnIaC -- 24 Temmuz 2010; 21:29:51 >

12 Mesaj
24 Temmuz 2010; 23:16:21 

Arkadaşlar bu konu öyle abartılacak düzeyde değil. Az çok kimin ücretli kimin burslu okuduğu belli olabilir ama buna benzer bir durum devlet okullarında da geçerli. Yani maddi durumu belki vakıf okulunda ücretli okuyan insanlardan çok daha iyi olan öğrenciler de var devlet okullarında. Vakıf okullarında ailelerinin emekli ikramiyeleri vb. paralarla okuyan çok insan var. Üniversite ortamı neticede, her çeşit insan var. Ayrıca hocalar kim burslu kim burssuz bilmez, burssuz öğrenciler derslerde özellikle bırakılıyor falan gibi laflar da palavradır. Ücretli girip burslu statüye geçen / az farkla kaçıran arkadaşlar da azımsanmayacak sayıdalar.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
25 Temmuz 2010; 17:09:44 

Güncel.

891 Mesaj
25 Temmuz 2010; 18:19:11 

bi sene ders veremeyince kalmak die bişi dienler yalan sölüo. çoğu vakıf ünisinde bu burs olayı tam yedi yıl yani dewlet ünileri gibi atılana kadar sürüo kimileri de var ama iki sene sana bu hakkı verio yani üniden üniye değişio

Apple Macbook Unibody 13.3

19 Mesaj
25 Temmuz 2010; 19:44:52 

burslu girecekseniz eğer iyi araştırın. öyle çoğunda 7 yıl veriyor gibi bir durum yok. benim aklımda olanlardan bilkent ve okan 7 yıl veriyor. özyeğin 6, tobb 5,5, maltepe 5, sabancı 5, koç 5 vs vs. tabi son yazdığım 3 üniversitenin içinde hazırlık yılı da dahil yoksa 4 sene diyebiliriz onlarda lisans için. bilgi'yi de 1+4=5 diye hatırlıyorum öncekiler gibi, emin değilim. klavuzdan, web sayfalarından bakın, araştırın detaylarını. ayrıca kalmanın dışında bir de not ortalaması sınırı koyar bazı üniversiteler.
bazılarında not ortalaması sınırı olmaz, bazılarında o sınırın altında kalınca sadece para bursu kesilir, bazılarında ise hem para hem öğrenim bursu kesilebilir. dikkatli olun böyle konularda.

1481 Mesaj
28 Temmuz 2010; 12:08:43 

özyeğin 9 yıl veriyor yazıyor başka konuda?

265 Mesaj
28 Temmuz 2010; 12:34:30 

Ben özel üniversitede burslu diş hekimliği okuyorum merak ettikleriniz varsa cevaplayabilirm.

!!!ULTİMATE SURVİVAL!!!
!!!BEAR GRYLLS!!!
!!!DİSCOVERY CHANNEL!!!

1394 Mesaj
28 Temmuz 2010; 12:53:41 

o zaman sorularımı sorayım..
maltepe üniversitesini nasıl bilirsniz..iyi midir bursu kesilirmi kesilmezmi gibisinden sorular sormuyorum ortamı nasıldır eğitimi nasıldır..vs bu konularda bilgi verirseniz iy iolur..

yada önerebileceginiz başka özel üniversiteler varsa bekliyorum

19 Mesaj
29 Temmuz 2010; 0:38:23 

quote:

Orijinalden alıntı: poweruser0

özyeğin 9 yıl veriyor yazıyor başka konuda?

"2008'de 9 yıllık veriyordu" yazıyordur. şuan için öyle birşey söz konusu değil.

1214 Mesaj
29 Temmuz 2010; 1:53:39 

arkadaşlar istanbuldaki not ortalamasına göre burs kesmeyen özel üniversiteleri bilen varsa burda paylaşabilir mi?

165 Mesaj
29 Temmuz 2010; 2:34:09 

Birde 2 yıllık bölümler için soruyorum %100 burslu bölümlere yerleşirken yine meslek liselileremi öncelik tanınıyor devlet üniversitelerindeki gibi? Yoksa vakıf üniversitelerinde bir istisna varmı bu konuda.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
29 Temmuz 2010; 4:10:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Abraxass34

Birde 2 yıllık bölümler için soruyorum %100 burslu bölümlere yerleşirken yine meslek liselileremi öncelik tanınıyor devlet üniversitelerindeki gibi? Yoksa vakıf üniversitelerinde bir istisna varmı bu konuda.

Normal sıralama nasıl yapılıyorsa, devlet okullarında da öyle yapılır. Elle seçmiyorlar sonuçta :)

165 Mesaj
29 Temmuz 2010; 4:22:26 

Kardeş en son 2001 de girdim sınava o zaman bu kadar kompleks değildi sistem şu an o kadar yabancı geliyorki bana anlatamam.Ne kılavuzdan nede sonuçlardan birşey anlayabilmiş değilim.

0 Mesaj
29 Temmuz 2010; 11:16:45 

kendinizi kandırmayın burslu burssuz ayrımı olmaz diye eğer para yoksa bursluda çürümeyin gidin devlette insan gibi okuyun

761 Mesaj
29 Temmuz 2010; 11:18:28 

burslu olup nasıl çürünür, açıklayabilir misin?

0 Mesaj
29 Temmuz 2010; 11:31:20 

quote:

Orijinalden alıntı: yoney

burslu olup nasıl çürünür, açıklayabilir misin?

doğru dürüst sosyal çevren olmaz ve özel de okuyanlarda eziklik vardır para verip üniye gittikleri için bunun acısını burslulardan çıkartırlar her türlü git devlet ünisine yeni arklar edin yeni sevgililer edin kısacası insan gibi yaşa değmez gitmeyin özel ünilere yeditepede burssuz okuyan arkadaşıma göre okula corvette le gelen eleman varmış sınıfta bide şu züğürt tesellilerine kanmayın burslu okuyanların yok burslulara imreniyorlar falan külliyen yalan ama varsa senin sağlam finansal arkan seni millete karşı altta bırakmıcak her türlü git oku burslu hiç bi farkı olmaz öyleleride var sonuçta olay burslu burssuz olayı değil zengin fakir olayı

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
29 Temmuz 2010; 12:29:13 

quote:

Orijinalden alıntı: baph1

doğru dürüst sosyal çevren olmaz ve özel de okuyanlarda eziklik vardır para verip üniye gittikleri için bunun acısını burslulardan çıkartırlar her türlü git devlet ünisine yeni arklar edin yeni sevgililer edin kısacası insan gibi yaşa değmez gitmeyin özel ünilere yeditepede burssuz okuyan arkadaşıma göre okula corvette le gelen eleman varmış sınıfta bide şu züğürt tesellilerine kanmayın burslu okuyanların yok burslulara imreniyorlar falan külliyen yalan ama varsa senin sağlam finansal arkan seni millete karşı altta bırakmıcak her türlü git oku burslu hiç bi farkı olmaz öyleleride var sonuçta olay burslu burssuz olayı değil zengin fakir olayı

Ben bursluyum, senden zekiyim diye etrafta bayrak sallarsan, sadece paralı okuyanlardan değil, diğer burslulardan da tepki toplarsın ve ayrıca yapılmış olan şey de görgüsüzlüktür. Adam gibi okursan, kimse kimseyi ezmez. Ben paralı okuyorum, etrafımda da kimse kimseyi sen burslulusun diye ezdiğini görmedim ayrıca. Çok kişinin umrunda olmaz. Saçmalamayalım.

761 Mesaj
29 Temmuz 2010; 14:16:50 

Uç örnekler mutlaka vardır. Maddi durumu taban tabana zıt insanların hayat görüşünün de çoğunlukla aynı olmasını beklenemez. Ama, "burssuzlar bursluları ezer" gibi iddialar sadece filmlerde olur

0 Mesaj
29 Temmuz 2010; 14:46:06 

Vakıfların burslularını seçerken kılavuzdaki açıklamaları dikkatli okuyun başarısızlıkta kesiyorlar mı, 4 yıl mı 7 yıl mı hak tanıyorlar bakın. Yeni açılan çoğu üni bursu başarısızlıkta kesmese bile mezun olduktan sonra okuduğun yıl kadar üni için çalışmanı bekliyor.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Temmuz 2010; 15:01:54 

quote:

Orijinalden alıntı: sumptuous

"2008'de 9 yıllık veriyordu" yazıyordur. şuan için öyle birşey söz konusu değil.

bn gittim özyeğine de bugün tanıtıma 6 senelikmiş burs süresi ünvyi de baya beğendim puan sıralamasının düşük olduğuna aldanmayın derim mf4 te 21 bin ama gitmeyi düşünüyorum elektrik elektroniğe

19 Mesaj
29 Temmuz 2010; 16:59:39 

quote:

Orijinalden alıntı: chatin05

bn gittim özyeğine de bugün tanıtıma 6 senelikmiş burs süresi ünvyi de baya beğendim puan sıralamasının düşük olduğuna aldanmayın derim mf4 te 21 bin ama gitmeyi düşünüyorum elektrik elektroniğe

mantıklı bir tercih. geçtiğimiz sene de bu sene de burada önerdim özyeğin'i. pişman olmayacağın ender üniversitelerden biri olduğunu düşünüyorum.

675 Mesaj
1 Ağustos 2010; 15:19:30 

Kadir Has hakkında ne diyorsunuz?

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
1 Ağustos 2010; 15:49:42 

quote:

Orijinalden alıntı: baho92

Okuyan bir arkadaşım vardı, söve söve bitirdi okulu Çok değişik insanlar varmış

117 Mesaj
1 Ağustos 2010; 15:53:19 

okan ve ışık nasıl istanbul aydın nasıl ? bunların burslu psikoloji yazacam eğitimleri bilen ???

Life does not have to be perfect to be wonderful.

12 Mesaj
1 Ağustos 2010; 16:25:57 

quote:

Orijinalden alıntı: baho92

Çok bilgim yok ama Uluslararası İlişkiler bölümü baya isim yapacak gibi görünüyor, bu yıl baya önemli hocaları bünyelerine kattılar, tabi en önemli etken yeni rektör Mustafa Aydın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslan26 -- 1 Ağustos 2010; 16:34:39 >

675 Mesaj
2 Ağustos 2010; 11:28:11 

Ortama dair yorumlar kişiden kişiye değişiyor çünkü ortamı zaten kişi belirliyor arkadaşları seçiyor falan filan o yüzden ortamdan ziyade akademik anlamdaki durumunu öğrenmek isterim.

Örneğin hazırlık sınıfı okutulmasına rağmen öğrenciler anlamıyor diye türkçe ders işlendiğni okumuştum bir yerde acaba öyle mi?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » Vakıf Üniversitelerinde Burslu/Burssuz Okumak Hakkında Bilgilendirme
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391