Şimdi Ara

Antec'den yeni bir işlemci soğutucusu: Kühler Box

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kasa ve güç kaynağı üreticisi Antec, arka arkaya yaptığı duyurularla yeni işlemci soğutucularını lanse etmeyi sürdürüyor. KÜHLER serisi altında hazırlanan Shelf ve Flow modellerinden sonra Antec, Box adını verdiği üçüncü yeni işlemci soğutucusunu da tanıttı.  148 x 122 x 120 mm boyutlarında ve 1.2 Kg ağırlığında olan çift kuleli yeni işlemci soğutucusunda 8 adet Bakır ısı borusuna, çok sayıda Alüminyum yaprağa ve 120mm çapında PWM kontrollü fana yer veriliyor.

Intel'in LGA775, 1156 ve 1366, AMD'nin ise Soket AM2, Soket AM2+ ve Soket AM3 işlemcileriyle uyumlu olan Antec Kühler Box, 66$ seviyesinden satışa sunuluyor.

• Borular işlemciye direkt temas ediyor galiba. Güzel bir soğutucu fakat performansını görmeden fiyatı hakkında yorum yapamayacağım.
  • 1.2 kg baya agır bi sogutucu kesinlikle kasanın içine bi yere asmak lazım. anakartı baya esnetir. buna birde fan takılırsa performansı nasıl olur merak ettim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

8 adet Bakır ısı borusuna,

8 Adet ısı borusu mu? Sadece 4 adet ısı borusu var gibi görünüyor!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: yelkowan

quote:

Orijinalden alıntı: fx57

8 adet Bakır ısı borusuna,

8 Adet ısı borusu mu? Sadece 4 adet ısı borusu var gibi görünüyor!!!

4 bir tarafta diğer 4 öbür tarafta yani o şekilde 8 adet oluyor evet burular zanedersem işlemciye temas ediyor güzel soğutucuya benziyor

• quote:

Orijinalden alıntı: djduke

1.2 kg baya agır bi sogutucu kesinlikle kasanın içine bi yere asmak lazım. anakartı baya esnetir. buna birde fan takılırsa performansı nasıl olur merak ettim..

Fanı var zaten içinde. Ekstra bir fandan mı söz ediyorsunuz?
  • @zalman_1

Soğutma bloğunun tabanından geçen boru sayısı önemli ve tabandan sadece dört adet ısı borusu geçiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 25 Temmuz 2010; 11:41:21 >
  • fanın dışarda olup sıcak havayı içerden cekmesimi daha iyidir,yoksa bunun gibi icerde olup itmesimi
  • Bir sürü kühler çıktı ama test yok ortada hala.sağlam soğutucuya benziyor 2 fan ile güzel olur
  • evet soğutucu sağlama benziyor tasarımı da gayet hoş..
  • heatsinki biraz büyük yapıp yandaki boşlukları bırakmasalar, heatsink yaprakları içinden daha çok hava akışı olabilirdi.
  • fanların ortada olduğu modellere bir türlü ısınamadım. onun için bunu da pek beğendiğimi söyleyemem. push-pull olayını bunlarla yapamam gibi gelir bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

fanların ortada olduğu modellere bir türlü ısınamadım. onun için bunu da pek beğendiğimi söyleyemem. push-pull olayını bunlarla yapamam gibi gelir bana.

push-pull nedir hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

quote:

fanların ortada olduğu modellere bir türlü ısınamadım. onun için bunu da pek beğendiğimi söyleyemem. push-pull olayını bunlarla yapamam gibi gelir bana.

push-pull nedir hocam?

ızgaraya 2 fan takıp birinin havayı çekip diğerinin itmesi.
  • buna da takılamaz mı? 3 fanlı.
  • bilmiyorum ama sanırım takılmıyor. sadece ortada var fan.
  • quote:

quote:

push-pull nedir hocam?

Push=Egzos fan prensibi
    Pull=Taze Hava çeken Fan prensibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yelkowan

@zalman_1

Soğutma bloğunun tabanından geçen boru sayısı önemli ve tabandan sadece dört adet ısı borusu geçiyor...

Bunu ayrı olarak konuşmak lazım ama bana sorarsanız bu tasarıma 8 ısı borulu demek daha mantıklı. Çünkü bazı soğutucular tek taraftan 4 ısı borusu ile ısıyı kuleye iletirken bu soğutucu 4+4 ısı borusu ile iki farklı kuleye ısıyı iletiyor. Haliyle iki kuleli ve 4+4 ısı borulu tasarımın daha üst performans vermesini bekleriz. Fakat iki tasarıma da aynı 4 ısı borulu dersek 4+4 olana haksızlık etmiş oluruz.

Daha net şekilde fotoğraflarla açıklarsak

Görüldüğü gibi bu tasarım da 4 ısı borusuna sahip fakat ısı boruları tek taraftan kuleye gidiyor.

Bu tasarımda ise yine CPUya temas eden 4 adet ısı borusu varken 4+4 lük tasarım sayesinde aynı sürede CPUdan uzaklaştırılan ısı miktarı daha fazla olabiliyor. Bu bakımdan ikisine de 4 ısı borulu demek 4+4lük sistemi biraz kapsayamıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

quote:

quote:

push-pull nedir hocam?

Push=Egzos fan prensibi

hocam ben de termalrirht ultra 120 extreme rev c ye 2 tane scythe fan takmayı düşünüyorum. fanlarda 110 cfm güç var. yoksa direk ısı boruları işlemci yüzeyine temas eden bir soğutucu mu alayım. elimde 2 tane scythe fan var diye termalright almak istiyorum. siz ne önerirsiniz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

quote:

quote:

push-pull nedir hocam?

Push=Egzos fan prensibi

hocam ben de termalrirht ultra 120 extreme rev c ye 2 tane scythe fan takmayı düşünüyorum. fanlarda 110 cfm güç var. yoksa direk ısı boruları işlemci yüzeyine temas eden bir soğutucu mu alayım. elimde 2 tane scythe fan var diye termalright almak istiyorum. siz ne önerirsiniz?

elinde 2 tane fan varsa ve bunları kullanmayı düşünüyorsanız en iyisi thermalright 120 extreme. eğer fanlar kenarda dursun derseniz noctua alabilirsiniz. modelini tam bilmiyorum çift fanla gelen dh-12p miydi neydi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.