Şimdi Ara

Jeremy Innes-Hopkins'in tasarladığı Nokia Kinetic'in prototip hali gün yüzüne çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• İngiliz tasarımcı Jeremy Innes-Hopkins'in üniversitedeki final yılı için hazırladığı ''Nokia Kinetic'' konseptini daha önce sizlerle paylaşmıştık. Tasarımıyla göze çarpan konseptte elektro mıknatısa yer verilmişti. Böylece dijital veriler kinetik enerjiye dönüştürülebiliyordu. Kinetic'e çağrı, mesaj, e-posta geldiğinde veya alarm devreye girdiğinde telefon otomatik olarak dikey konuma geçiş yapıyordu. Telefona bir kere dokunarak gelen çağrıları iptal edebiliyorduk ve alarmı kapatabiliyorduk.

Bugün, Hopkins tarafından bilgisayar ortamında hazırlanan konseptin prototipi gün yüzüne çıktı. Fotoğraflarda hiç de fena görünmeyen prototipin gerçek hayata geçip geçmeyeceğini zaman gösterecek. Açıkçası fazla ümitlenmemekte fayda var. Umarız bu ilginç düşünce ve tasarım Nokia mühendislerinin ve yetkililerinin dikkatini çekmeye yetmiştir.

• güzelmiş ama lityum-iyon pillerden başka pil kullanılması gerekebilir ve bence nokia bunu kabul etmez

ayrıca cepte pek iyi görüneceğini sanmıyorum
  • ya o bombe kısmı hariç, o ön kısmı alsın nokia. o tasarımla yapsınlar. bombe kısmı hariç mükemmel bir tasarım olmuş...
  • Taşırken iyi görünmeyebilir belki ama kullanırken kavramayı çok rahatlatan bir bombe o. Son zamanlarda üretilen dokunmatik ekranlı telefonlar dümdüz yapılarıyla ekran üzerindeki parmak hareketlerini kısıtlamaktalar.
    Bu paralelde iPhone'un bir önceki kasası son kasasından daha kullanışlı diye düşünüyorum.
  • bunun prototipi çıksın teknolji ilerlesin daha uygun hale mutlaka gelir ve nokia bununla kesin ilgilenir 3yıl içindede benzer bir şey çıkar piyasaya adıda etkileşimli kıpraşım sensörü olur (jiroskopa karşı :) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz_sea -- 24 Temmuz 2010; 0:36:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

ya o bombe kısmı hariç, o ön kısmı alsın nokia. o tasarımla yapsınlar. bombe kısmı hariç mükemmel bir tasarım olmuş...

öyle ama ozamanda bir anlamı kalmıyor sonuçta telefonun en göze çarpan özelliği herhangi bir çağrı mesaj,eposta vb geldiğinde dikey konuma geçmesi o olmadan nasıl geçicek.
  • hacı yatmazdan esinlenmiş
  • sekline alışmak biras zor olacak.o bombeyi isteyen cok olmaz sanırım
  • Tasarım tek kelimeyle mükemmel olmuş. Nokia mühendislerinin bu tasarımı gözardı etmemeleri gerek. Yalnız tasarımı biraz değiştirip o kalın olan yeri de aynı şekilde dümdüz yaparlarsa harika olur.
  • tv kumandası gibi olmuş
  • bir sony ericsson un xperia XTX ine bakın birde buna :)
  • Önü X6'nın biraz daha estetiği gibi, arka kısım facia.
  • o ne ya tv kumandası gibi :D
  • bu nokialarda illa bir yerinden sırıtacak ya düz yapsana şunu ölürmüsün!
  • @Julies

yo tabi ki bu telefonun en önemli özelliği o. demek istediğim hani sadece o ön kısmı baz almış bir tasarım ile bir telefon yapsa. o ön tarafın sadeliği şıklığı çok hoş olmuş bence. ilk defa Nokia'nın bir dokunmatik telefonunun tasarımını çok beğendim her ne kadar bu tasarımı nokia yapmamış olsa da. :D
  • şu bombeli alt kısmı olmasa daha iyi görünürdü..ben almazdım şayet ama sizleri bilemem
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.