Şimdi Ara

Uzaktan Eğitim Hakkında Ne düşünüyorsunuz? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
5
Favori
75.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrabel

quote:

Orijinalden alıntı: huzyin67

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hiç okuyan gözüyle gören yok mu ?

sakaryada okuyanlara sordum girenler memnun normal müh. lere yetmiyorsa puanın eğer yazmalısın bence.

peki derslerden geçmede bir sıkıntı var mı?kalan var mı çok?konaklamada bir kolaylık sağlıyorlar mı?ordaki öğrenciler 2 günlük kampüsdeki derslere katılıyorlar mı?yani zorunlu mu?2 gün için sakarya ya taşınılmaz.haftada 2 gün için sakarya mı yapıp tekrar memlekete döneceğiz?puanım yetmez zaten çalışıyorum.bu eğitim daha uygun benim için.biraz fazla oldu sorular ama kusura bakma.

http://www.cs.sakarya.edu.tr/KarmaLisansYeni.php bu linkte bazı açıklamalar var bi incele sormak istediğin başka şeyler olursa yardımcı olurum

peki bu verilen dersler sınavlardan geçmeye işe yarıyor mu? yoksa trişkadan iş mi?uzaktan eğitim olunca insanın içinde bir tedirginlik oluyor.orman mühendisliği işime (devlet kurumda çalıştığım için)çok yarıyor ama hiç düşünmediğim bir meslek.bilgisayar mühendisliği çok sevdiğim bir iş dalı ama uzaktan eğitim.bir tedirginlik var.karar veremedim hala.

tedirgin olmakta haklısın kendi bölümümle kıyaslamak istemiyorum ama hocaların bana fazla bişi kattığına inanmıyorum ne yaparsan kendin çalışarak anlayarak yapıyorsun 1 sene matematiği uzaktan okudum sayılır:)haftada 5 gün dersim varsa ben 3 gün bazen 2 gün gittiğim oluyordu okula geçen seneki aklım olsaydı uzaktan bilgisayar müh. yazardm. o zaman snn bu düşündüğünü düşünüyordum uzaktan eğitim nasıl olur ..görmen gereken önemli dersleri ztn 2 günde göstercekler diğer dersleride video şeklinde internetten oturduğun yerden izleyeceksin.basit bi mühendislik değil tabi yapabileceğine çalışabileceğine inanıyorsan yaz.

bilgisayar ile aram iyidir ama tabi uygulamayla teori çok farklı oluyor.sonuçta üniversite.biraz daha düşüneyim ben bakalım.

bu arada mf4 sıralamanı öğrenebilirmiyim?

alan dışı tercih yapacağım.138000 lerdeyim.kılavuza göre oluyor ama olur mu bilemem.
  •  Uzaktan Eğitim Hakkında Ne düşünüyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mumak

Uzaktan Eğitim Hakkında Ne düşünüyorsunuz?

• u

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsinerabet -- 5 Ocak 2011; 13:07:27 >
  • karar veremiyorum.ne yapacağım ben ya?orman mühendisliği mi bilgisayar müh(UE) mi?
  • k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsinerabet -- 5 Ocak 2011; 13:07:43 >
  • quote:

quote:

karar veremiyorum.ne yapacağım ben ya?orman mühendisliği mi bilgisayar müh(UE) mi?

orman mühendisliğinin iş alanı nasıl bilmiyorum ben ?

dediğim gibi kamu kurumunda çalışıyorum.orman müh.burda çok işe yarıyor ama hiç düşünmediğim bir meslekti.bilgisayar müh. ni de seviyorum ama UE olduğıu için biraz çekiniyorumayrıca orman müh kadar da işe yaramıyor.6 ağustosa kadar ne yapacağız bakalım.ayrıca kocaeli üni elektrik müh İÖ de yazacağım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakan-_-

quote:

Orijinalden alıntı: pesaction

hiç tavsiye etmem 2008 yılında sakarya üniversitesine yazıldım uzaktan eğitimle ilgili. Bana her ay düzenli kitap gönderilecek cd gönderileceğini söylediler göndermediler. verdikleri kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapılacak dediler istanbula döndüm verdkleri şifre yanlışmış giremedim sisteme. Telefon açıyorum şifreyi değiştiremiyolarmış sakaryaya çağırıyolar tekrar. Yani çok b*ktan bişey.

Normal 4 yıllık açık öğretime yazıl daha iyidir.

isim neydi senn tanırım belki bu arada bende 2008 de girip bölümü dondurdum tekrar girdim sınava benmle beraber yaklaşık 10-15 arkadaş bu seçimi yaptı.

dondurmaktaki amacınız neydi?derslerin zorluğu?sınavlardan geçme zorluğu?

geç yazdığım için kusura bakma.

ben bu bölüme 2008 ek tercihlerde 56 bin sıralama ile girmiştim. o zmn kılavuzdan (ue) yazmıyrdu çoğu arkadaşta özel koşllları okumamış .

neyse bi sene okudum 1.sınıf 08 de cuma cumartesi olan dersleri 09- da perşmbe cuma yapmışlar.bu bölüme bilgisayar müh. için ayak uydurulabilir yazılım ağırlıklı olan bir üni.de uzaktanda(karma) halledilebilir. ama her yiğidin harcı değil mesala benmde değildi.

2 gün olan derslere gitmek zorunlu onun için sakaryada kalıyorsun ama üniversite olanaklarından tam yararlanamıyorsun biraz asosyala kaçıyor. neyse onuda hallettin diyelim bu sefer senn gelmediğin diğer günler yatış değil ders çalışmalısın ee onuda disiplin altında yapman lazım. yoksa zor iş hocalar o 2 günde girişi yapıyorlar gerisi bize kalıyor bizde örgün'e alıştığımız için kendimiz çalışamıyoruz ve başarısız oluyoruz ama başarılı olan arkadaşlarımda az değil. aynı zamanda sistem yeni olduğu için hocalarda sıkıntılıydı. yalnız 180 binle alınacak bi yerse kesnlkkle gidin derim lisans diploma aynı olucak kendimi yetiştiririm ben disiplimimi bozmam diyorsan git.

uzun oldu sorusu olan varsa bizzat yanıtlayabilirim.
  • k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsinerabet -- 5 Ocak 2011; 13:08:04 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hiç tavsiye etmem 2008 yılında sakarya üniversitesine yazıldım uzaktan eğitimle ilgili. Bana her ay düzenli kitap gönderilecek cd gönderileceğini söylediler göndermediler. verdikleri kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapılacak dediler istanbula döndüm verdkleri şifre yanlışmış giremedim sisteme. Telefon açıyorum şifreyi değiştiremiyolarmış sakaryaya çağırıyolar tekrar. Yani çok b*ktan bişey.

isim neydi senn tanırım belki bu arada bende 2008 de girip bölümü dondurdum tekrar girdim sınava benmle beraber yaklaşık 10-15 arkadaş bu seçimi yaptı.

ben bu bölüme 2008 ek tercihlerde 56 bin sıralama ile girmiştim. o zmn kılavuzdan (ue) yazmıyrdu çoğu arkadaşta özel koşllları okumamış .

neyse bi sene okudum 1.sınıf 08 de cuma cumartesi olan dersleri 09- da perşmbe cuma yapmışlar.bu bölüme bilgisayar müh. için ayak uydurulabilir yazılım ağırlıklı olan bir üni.de uzaktanda(karma) halledilebilir. ama her yiğidin harcı değil mesala benmde değildi.

2 gün olan derslere gitmek zorunlu onun için sakaryada kalıyorsun ama üniversite olanaklarından tam yararlanamıyorsun biraz asosyala kaçıyor. neyse onuda hallettin diyelim bu sefer senn gelmediğin diğer günler yatış değil ders çalışmalısın ee onuda disiplin altında yapman lazım. yoksa zor iş hocalar o 2 günde girişi yapıyorlar gerisi bize kalıyor bizde örgün'e alıştığımız için kendimiz çalışamıyoruz ve başarısız oluyoruz ama başarılı olan arkadaşlarımda az değil. aynı zamanda sistem yeni olduğu için hocalarda sıkıntılıydı. yalnız 180 binle alınacak bi yerse kesnlkkle gidin derim lisans diploma aynı olucak kendimi yetiştiririm ben disiplimimi bozmam diyorsan git.

peki Karabük üniversitesi ya da ahmet yesevi üniversitesi hakkında bilgisi olan var mı?ahmet yesevi de sınavlar çoktan seçmeli yani şıklıymış.klasik değilmiş.ahmet yesevi nin sınavları daha kolay olabilir bence ve denklik sorunu da hallolmuş galiba.diplomada uzaktan eğitim yazmayacak diye bir duyurusu var internet sitesinde.diğer 2 üniversite hakkında bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huzyin67 -- 29 Temmuz 2010; 20:55:25 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bilgisayar müh. ne mi girmiştiniz?

evet bilgisayar müh. idi.

@huzyin67

karabk ve yesevi hakkında pek bilgim yok..
  • @hakan-_- Yatay geçiş varmı Uzaktan Eğitim'de ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galois_

@hakan-_- Yatay geçiş varmı Uzaktan Eğitim'de ?

var ama sistem değişti dediler tam bilmiyorum onu ben yatay geçiş u.e den u.e ye var diye biliyordum ama değişti fln dediler bi araştır istersen sen onu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan-_- -- 1 Ağustos 2010; 22:00:07 >
  • araştırdım ama tam olarak bir bilgi bulamadım. 24 Nisan'da yatay geçişlerle ilgili yeni bir yönetmelik yayınlanmış orada yapılabilir yazıyordu ama kapsamlı bir bilgi bulamadım malesef.

quote:

Madde 6

(4) Açık veya uzaktan öğretimden diğer açık veya uzaktan öğretim diploma programlarına yatay geçiş yapılabilir. Açık ve uzaktan öğretimden örgün öğretim programlarına geçiş yapılabilmesi için, öğrencinin öğrenim görmekte olduğu programdaki genel not ortalamasının 100 üzerinden 80 veya üzeri olması veya kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği üniversitenin diploma programının o yılki taban puanına eşit veya yüksek olması gerekir.

(5) Birinci veya ikinci öğretim diploma programlarından açık veya uzaktan eğitim veren diploma programlarına yatay geçiş yapılabilir.

Konu buradahttp://www.resmi-gazete.org/tarih/20100424-11.htm
  • ş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsinerabet -- 5 Ocak 2011; 13:08:30 >
  • ama nereye geçiyorsun o var bide :) İstanbul, Marmara için 3.20 yeter mi ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnergyBlue

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Muhendisliği (Uzaktan Eğitim) tercih listeme ekledim, hayırlısıyla. Engelliyim, bu bölum benim için ideal olacağını düşünüyorum.

hayirlisi ama sakarya da cuma ve c.tesi günleri derslere girmen gerekiyor. benm bilidigim kadariyla 4 hafta girmezsen kaliyorsun.
  • uzaktan eğitim fena sayılmazda bide uygulamalı bölümlerde olmasa saçma olmazdı. Istanbul üniv. Sinema-TV bölmüne uzaktan eğitim açmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Echo91

uzaktan eğitim fena sayılmazda bide uygulamalı bölümlerde olmasa saçma olmazdı. Istanbul üniv. Sinema-TV bölmüne uzaktan eğitim açmış

Bildiğim kadarıyla İstanbul Üniversitesi tamamen uzaktan.. yani kampüse falan gitmiyorsun. sadece sınavlarda gidiyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buFF00n

quote:

Orijinalden alıntı: EnergyBlue

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Muhendisliği (Uzaktan Eğitim) tercih listeme ekledim, hayırlısıyla. Engelliyim, bu bölum benim için ideal olacağını düşünüyorum.

hayirlisi ama sakarya da cuma ve c.tesi günleri derslere girmen gerekiyor. benm bilidigim kadariyla 4 hafta girmezsen kaliyorsun.

İşitme engelliyim, kocaelide oturuyorum. Otobusle gidip geleceğim için problem yok :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.