Şimdi Ara

Samsung Galaxy Spica/Lite/Portal i5700 Android 2.1 ve Root İşlem Resimli Anlatımı (262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.563
Cevap
14
Favori
514.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.1 de bütünleşik olarak gelen wireless tether'ı kısaca kullanımı şu şekilde oluyor.
    programı açtığınız vakit karışımıza çıkan yeşil wireless işaretine tıklıyorum. superuser erişimi için izin istiyor. Allow'u tıklayıp sürekli olarak izini veriyorum. yeşil olan işaret griye döndü. Hemen aşağıda giden ve gelen veri hızı mevcut gelen yeşil giden kırmızı yazılmış. Menü tuşuna basıp Access Control düğmesine basıyoruz. sağ üst köşede Access-Control is disabled yazısının hemen sağındaki Enable butonunu aktif ediyoruz. Bunu yapmamızın sebebi her önüne gelenin ağımıza girmesini önlemek. Menü tuşuna basıp Apply Settings düğmesiyle yaptığımız değişikliği kaydediyoruz. Bu tuşa basınca tekrar Super User erişimi izni istiyor bizde veriyoruz. Normalde bu kadarı işimizi görüyor. yani interneti paylaştırdık ve iznimiz olmadan kimse internetimize giremiyor. Biri girmek istediğinde .... cihazı erişim izni istiyor ne yapalım diye soruyor. izin verirsek giriyor vermezsek giremiyor. Wireless Tether olayını kapatmak istediğimizde ana menüdeki gri düğmeye basıp istenen superuser iznine onay verip dağıtımı durduruyoruz.

Farklı ayarlarıda mevcut:
    Prıgramı çalıştırdık menü tuşuna bastık karşımıza SETUP düğmeside çıktı bu programın ayarlarını barındırıyor.
    Use Bluetooth : internet dağıtımını wireless üzerinden değilde bluetooth üzerinden yapmayı sağlyor. seçtiğimizde hemen altındaki
    Don't disable Wifi: seçeneği 'de aktif oluyor. Aynı anda wireless'ın da aktif olup olmayacağını buradan belirliyoruz.

Enable Wifi-Encryption: Bu bölümde aynı evde kullandığımız wireless adaptör yada modemlerin ayarları mevcut. Bu ayarları kullanıp kullanmamamız burdaki onay kutusuyla belirleniyor.
    Change Pssphrase: Şifremiz.
    Change SSID: Ağımızın adı.
    Change Channel: Yayın yapacağımız kanal numarasını belirtir.
    Bence bunları belirlememize hiç gerek yok. Bırakın öyle kalsın.

Enable Access-Control: Biraz önce bahsettiğim her önüne gelenin ağımıza katılmamasını sağlayan güvenlik varmı yok mu onay kutusu buraya da konmuş.

Change LAN: IP numarası belirleniyor.

Notification: Bölümü uyarıları belirlemenizi sağlar.
    Client Notification Mode:
    Uyarı yok
    sadece tanımadığım kişilerde uyarı ver
    her zaman uyarı ver
    seçenekleri mevcut.
    Notification ringtone
    uyarı zilsesi seçimi
    vibrate on connect
    bağlandığında titret.

Bu programı adım adım anlatabilmek için tekrar Eclair yükledim, muhtemelen akşama Spicagenmod kullanıyor olurum. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birisi007 -- 21 Mart 2011; 14:55:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: birisi007

2.1 de bütünleşik olarak gelen wireless tether'ı kısaca kullanımı şu şekilde oluyor.
    programı açtığınız vakit karışımıza çıkan yeşil wireless işaretine tıklıyorum. superuser erişimi için izin istiyor. Allow'u tıklayıp sürekli olarak izini veriyorum. yeşil olan işaret griye döndü. Hemen aşağıda giden ve gelen veri hızı mevcut gelen yeşil giden kırmızı yazılmış. Menü tuşuna basıp Access Control düğmesine basıyoruz. sağ üst köşede Access-Control is disabled yazısının hemen sağındaki Enable butonunu aktif ediyoruz. Bunu yapmamızın sebebi her önüne gelenin ağımıza girmesini önlemek. Menü tuşuna basıp Apply Settings düğmesiyle yaptığımız değişikliği kaydediyoruz. Bu tuşa basınca tekrar Super User erişimi izni istiyor bizde veriyoruz. Normalde bu kadarı işimizi görüyor. yani interneti paylaştırdık ve iznimiz olmadan kimse internetimize giremiyor. Biri girmek istediğinde .... cihazı erişim izni istiyor ne yapalım diye soruyor. izin verirsek giriyor vermezsek giremiyor. Wireless Tether olayını kapatmak istediğimizde ana menüdeki gri düğmeye basıp istenen superuser iznine onay verip dağıtımı durduruyoruz.

Prıgramı çalıştırdık menü tuşuna bastık karşımıza SETUP düğmeside çıktı bu programın ayarlarını barındırıyor.
    Use Bluetooth : internet dağıtımını wireless üzerinden değilde bluetooth üzerinden yapmayı sağlyor. seçtiğimizde hemen altındaki
    Don't disable Wifi: seçeneği 'de aktif oluyor. Aynı anda wireless'ın da aktif olup olmayacağını buradan belirliyoruz.

Enable Wifi-Encryption: Bu bölümde aynı evde kullandığımız wireless adaptör yada modemlerin ayarları mevcut. Bu ayarları kullanıp kullanmamamız burdaki onay kutusuyla belirleniyor.

Enable Access-Control: Biraz önce bahsettiğim her önüne gelenin ağımıza katılmamasını sağlayan güvenlik varmı yok mu onay kutusu buraya da konmuş.

Uyarı yok
    her zaman uyarı ver
    seçenekleri mevcut.
    Notification ringtone
    uyarı zilsesi seçimi
    vibrate on connect
    bağlandığında titret.

Bu programı adım adım anlatabilmek için tekrar Eclair yükledim, muhtemelen akşama Spicagenmod kullanıyor olurum. :)

birisi007 zahmetine çok teşekkürler artık masaüstüm bilgisyarımla internete girebilceğim demektir :)

Yalnız benim bir sorunun daha var telin orijinal şarj cihazı hemen bozuldu orijinalin fiyatına 30 tl çekince bende 5 tl ye çakma almıştım ancak onuda şarja takınca telin dokunmatiği sapıtıyordu bende çakmanın kablosunu orijinale takmıştım şimdi o da bozulda ve ben açokçası bir şarj cihazına 30 tl vermek istemiyorum netten araştırdım şunu buldumhttp://www.teknokiler.com/samsung-g810-sarj-aleti-urun198.html acaba bu iş görürür mü ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: centilmen24

birisi007 zahmetine çok teşekkürler artık masaüstüm bilgisyarımla internete girebilceğim demektir :)

Yalnız benim bir sorunun daha var telin orijinal şarj cihazı hemen bozuldu orijinalin fiyatına 30 tl çekince bende 5 tl ye çakma almıştım ancak onuda şarja takınca telin dokunmatiği sapıtıyordu bende çakmanın kablosunu orijinale takmıştım şimdi o da bozulda ve ben açokçası bir şarj cihazına 30 tl vermek istemiyorum netten araştırdım şunu buldumhttp://www.teknokiler.com/samsung-g810-sarj-aleti-urun198.html acaba bu iş görürür mü ne dersiniz?

Evet iş görür. Artık firmalar tek tip şarj cihazına ve usb girişine geçiş yapıyor. Şu an yasalar bunu istiyor. Yani bilgisayarınıza bağlamak için gösterdiğiniz cihaz kullanılabilir (Biraz çakma gibi görünüyor, muhtemelen orjinal olmayan orta kalitede bir çin malı olabilir. :)) (artık çin mallarıda ikiye ayrılıyor ya)). Şu an geçiş aşamasında, yakın zamanda tüm telefonlar ve Pda'lar aynı tip şarj cihazi ve Usb kablosu kullanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birisi007 -- 21 Mart 2011; 16:48:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: busteray

bu arada temaları nerden bulucaz

up!
  • quote:

quote:

2.1 de bütünleşik olarak gelen wireless tether'ı kısaca kullanımı şu şekilde oluyor.

Uyarı yok
    her zaman uyarı ver
    seçenekleri mevcut.
    Notification ringtone
    uyarı zilsesi seçimi
    vibrate on connect
    bağlandığında titret.

dostum usb girişli şarj aletlerine bakabilirsin.usb data kablonu bu şarj cihazına şarj cihazını da prize takman yeterli olucak.sana maliyeti de çok yüksek olmaz.

• Eclair için temalar;
    http://forum.samdroid.net/f42/eclair-theme-index-1879/

froyo için temalar;
    http://forum.samdroid.net/f57/froyo-theme-index-2601/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birisi007 -- 21 Mart 2011; 16:51:12 >
  • birisi 007 ve halog ilginize tesekkurler aliyim bakalim ne olacak..

birisi 007 kardes simdi ben windows 7 de bluetooth uzerinden bu proglamla bluetoothla internete girmek istiyorum bunun icin gerekli cevirmeli agi olustutamadim birturlu pc benim teli gormuyor gorunurlugu acik yaptim bu arada yardimci olursaniz sevinirim
  • quote:

birisi 007 ve halog ilginize tesekkurler aliyim bakalim ne olacak..

birisi 007 kardes simdi ben windows 7 de bluetooth uzerinden bu proglamla bluetoothla internete girmek istiyorum bunun icin gerekli cevirmeli agi olustutamadim birturlu pc benim teli gormuyor gorunurlugu acik yaptim bu arada yardimci olursaniz sevinirim

Bu konuda pek yardımcı olamayacağım çünkü win7 kullanmıyorum. Eski toprak XP mevcut :). Bluetooth la girmenin yolu yanlış hatırlamıyorsam bluetooth uygulamasının ayarlarından network olayını aktif etmek gerekiyordu. Sanırım, belki, üzgünüm :(
    Diğer arkadaşlar yardımcı olabilir sanırım. Ama biraz beklemek gerekicek.
    Bluetooth ile ağ bağlantısı oluşturup kardeşimle iki bilgisayar Red Alert 2 oynamışlığım var ama nasıl yapmıştım hatırlayamadım.

• ya cok güzel anlatmıssın ama ben garantıden cıkmasını ıstemıyorum root yapmadan ne 2.1 i nasıl yukleye bılırım ve root yapmassam telefonun cok yavaslarmı ..Yorumları okuyacak zamanım olmadı kusura bakmayın..
  • LÜTFEN BİR CEVAP YAZIN ARKADAŞLAR ANDROİD 1.5 İÇİN ABODE FLASH PROGRAMI LAZIM. VEYA ANDROİD 1.5 YÜKSELTME YAPMADAN ABODE FLASH PROGRAMLARINDAN HANGİSİNİ YÜKLEYEBİLİRİZ. YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAAN1983

LÜTFEN BİR CEVAP YAZIN ARKADAŞLAR ANDROİD 1.5 İÇİN ABODE FLASH PROGRAMI LAZIM. VEYA ANDROİD 1.5 YÜKSELTME YAPMADAN ABODE FLASH PROGRAMLARINDAN HANGİSİNİ YÜKLEYEBİLİRİZ. YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER...

Adobe Flash 2.2 ve üzeri versiyonlarda yüklenebiliyor. Değil 1.5, 2.1'de bile yüklenemiyor
  • 6 aylık spicamı galaxy ace almak için satıyorum.. isteyenler özelden ulaşabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: starex18

ya cok güzel anlatmıssın ama ben garantıden cıkmasını ıstemıyorum root yapmadan ne 2.1 i nasıl yukleye bılırım ve root yapmassam telefonun cok yavaslarmı ..Yorumları okuyacak zamanım olmadı kusura bakmayın..

Arkadaşlar root da yapsanız 2.1 değil 2.2 yede yükseltseniz garantiden çıkmıyor.Bizzat yaşadım serviste.Cihazın donanımına zarar vermediğiniz sürece cihaz garanti kapsamında...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametpoyraz

6 aylık spicamı galaxy ace almak için satıyorum.. isteyenler özelden ulaşabilir.

sizce aradaki farka deger mi?
  • quote:

Eclair için temalar;
    http://forum.samdroid.net/f42/eclair-theme-index-1879/

froyo için temalar;
    http://forum.samdroid.net/f57/froyo-theme-index-2601/

hocam bi sorum olacaktı eclair için temalara girdim mesela işte beğendiğim temayı yükledim attım sd kart a apply zip yapıcam ama sadece teması değişicek dmi telefonun içindeki programlar falan gitmicek onu öğrenmek istiyordum bide msela bu temalardan birini kurdum diyelim dil konusunda bir sıkıntımız olurmu onu merak etmiştim

teşekkürler....

• quote:

Orijinalden alıntı: satyraction

quote:

Orijinalden alıntı: starex18

ya cok güzel anlatmıssın ama ben garantıden cıkmasını ıstemıyorum root yapmadan ne 2.1 i nasıl yukleye bılırım ve root yapmassam telefonun cok yavaslarmı ..Yorumları okuyacak zamanım olmadı kusura bakmayın..

Arkadaşlar root da yapsanız 2.1 değil 2.2 yede yükseltseniz garantiden çıkmıyor.Bizzat yaşadım serviste.Cihazın donanımına zarar vermediğiniz sürece cihaz garanti kapsamında...

dostum kafama takıldı donanıma zarar gelmezse garantiyede gitmezki telefon.telefonun heryeri donanım sayılır.bir yer arıza verirse donanım arıza vermiş olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

quote:

6 aylık spicamı galaxy ace almak için satıyorum.. isteyenler özelden ulaşabilir.

htc olmadıktan sonra benim için galaxy s bile olsa değmez.ben hd2leri araştırıyorum bu ara..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tevetoglu53

quote:

quote:

htc olmadıktan sonra benim için galaxy s bile olsa değmez.ben hd2leri araştırıyorum bu ara..

Aynen HTC olsun çamurdan olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alikevicius

quote:

Orijinalden alıntı: tevetoglu53

quote:

quote:

Aynen HTC olsun çamurdan olsun :)

yok abi valla benim önceki telefonum tattoo bunun ekranını ona tak valla bunun tozunu attırır.işlemciymiş ne işlemcisi doğru dürüst live wallpaper bile oynatamıyor takılıyor.telefonu seviyorum gerçekten ama yetersiz cidden yetersiz.sırf işlemci ve ekran için aldım işlemci fos çıktı ama ekranı süper.bazen sırf ekrana bakmak için tuş kilidini açıyorum:)

• arkadaşlar
    bende bugün sıfır taksitli alarak aranıza katıldım.

en başından itibaren okumaya başlayacağım ama öncelikle
    bir soru sormak istiyorum.

2.1 güncellemesi resmi güncelleme midir.
    yaptığımızda garanti dışı kalmaz değil mi?

ayrıca ms office word excell powerpoint uygulamalarını nasıl açabilirim.
    pdf okuycu zaten var sanırım.

bu arada cihazın tek eksiği rds radyo olmaması
    onun dışında bu fiyat aralığında 10 numara alet.
  • 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.