Şimdi Ara

Haftanın en iyi 5 Android uygulaması -1-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
18.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="Haftanın en iyi 5 Android uygulaması -1-"

Haftanın en iyi Android uygulamalarını sizler için inceleyeceğiz. Haftalık olarak hazırlanacak olan yazı dizisi ile her hafta sizler için Android'in dikkat çeken uygulamalarını inceleyeceğiz.

5. alt="Haftanın en iyi 5 Android uygulaması -1-" Handcent SMS

Listemizin 5 numarasında standart SMS uygulamasına alternatif arayanlar için hazırlanmış olan Handcent SMS uygulaması yer alıyor. Handsent SMS uygulaması sahip olduğu arayüz ve ana ekranda kullanılmak üzere hazırladığı widget (araç) ile dikkat çekiyor. Karşılıklı atılan mesajları konuşma balonları içinde sunan uygulama, standart mesajlaşma uygulamasına göre farklı bir tasarım sunuyor. Gelen kısa mesajlara ana ekran üzerinden hızlı cevap verme özelliği ile pratik bir kullanım sunuyor.

alt="Haftanın en iyi 5 Android uygulaması -1-" alt="Haftanın en iyi 5 Android uygulaması -1-"

4. alt="Haftanın en iyi 5 Android uygulaması -1-" Advanced Task Killer

Handcent SMS uygulamasının ardından listemizde Advanced Task Killer adlı uygulamaya yer veriyoruz. Adından da anlaşılacağı üzere bu uygulama Android tabanlı telefonlarda çalışan uygulamaları kapatıp, kullanılan RAM miktarını azaltıyor. Kapatılmamış olan uygulamaları ana ekrana yerleştirilen widget ile sadece bir hamle ile kapatabilen uygulama, pratikliği ve kolay arayüzü ile dikkat çekiyor. Otomatik uygulama kapatma özelliğine sahip olan bu uygulama ile belirli aralıklarla veya ekranın kapanmasıyla birlikte uygulamalar kapatılabiliyor.

alt="Haftanın en iyi 5 Android uygulaması -1-" alt="Haftanın en iyi 5 Android uygulaması -1-"

3. alt="Haftanın en iyi 5 Android uygulaması -1-" SD Card Speed Tester

Listemizde 8. sırada Micro SD kartların performansını ölçen bir uygulama yer alıyor. SD Card Speed Tester, hafıza kartına 300 MB boyutunda bir veri yazarak ve okuyarak kartın performansı hakkında bilgi veriyor.

2.alt="Haftanın en iyi 5 Android uygulaması -1-" Androids Around 2

Androids Around 2 isimli uygulama, Google Maps ile birlikte çalışabilen bir uygulama. Bu programın işlevi, dünya üzerindeki Android kullanıcıların nerede olduğunu ve kaç kişinin bu uygulama kullanarak çevrimiçi olduğu gösteriyor. Uydu görüntüsü şeklinde de harita gösterebilen uygulama ile kendi konumunuza yakın çevreleri de araştırıp etrafınızda Android kullanıcılarını görebilirsiniz.

alt="Haftanın en iyi 5 Android uygulaması -1-"

1.alt="Haftanın en iyi 5 Android uygulaması -1-" Mortplayer

Bu hafta sizler için seçtiğimiz Android uygulamalarının ilk sırasın Mortplayer yer alıyor. Mortplayer, Android telefonlar için hazırlanmış olan bir mp3 oynatıcıdır. Kolay ve pratik bir arayüze sahip olan Mortplayer, yatay ve dikey olarak çalışabiliyor. Bildirim çubuğuna (notification bar) yerleşen ikon ile hızlı bir kullanım imkanı da sunan Mortplayer, kullanıcılara sunduğu "Araç" (car) teması ile gerekli butonları büyük olarak ekrana sunuyor ve araç içinde rahat bir kullanım imkanı sağlıyor.

• Android için haftalık olarak 5 uygulama tanıtmanız çok sevindirici. Uygulamaların yanında birde 2 boyutlu barkodlarını koyarsanız çok şık olur.
  • bunların symnian versiyonu varmıdır
  • Cok guzel bi olay:) bnn yannda haftann oyunu da secilip bide downlad linki verilse tadindan yenmez
  • umarım bu tür başlıklar her hafta farklı isimlerle devam eder.
  • bu konunun alacağı olumlu ve olumsuz eleştirilere göre yol haritasını belirleyeceğiz. Ayrıca önümüzdeki haftalar içinde videolu tanıtımlarını da hazırlamayı düşünüyorum.
  • Harika bir uygulama olmuş bence.

Videoyla falan işi büyütmeye gerek yok bence aynen böyle 1-2 ekran görüntüsü ve anlaşılır 3-5 cümle kullanıcıların olayı kapmasını sağlayacaktır. Kısa ve kullanışlı ellerinize sağlık.
  • Ben de çok beğendim. İleride Androidli bir telefona geçmeyi düşünüyordum. Sanırım daha yakın bir tarihe alacağım.
  • bu ugulamalar bütün android versionlarında

(1.6 , 2.1 , 2.2 ) çalışır mı?
  • Bubble, compass, colornote, fring, ve En önemlisi divx,mkv ve XviD oynatıcı olan RockPlayer nerede?
  • Günlük Falınız Uygulamasınıda ben yazdım android kullanıcıları yükleyip fikir verirlerse yada hangi türkçe uygulamaları görmek istediklerini belirtirlerse o yönde çalışmalarım olabilir.
  • güzel bir başlık teşekkürler
  • Androids Around 2 uygulamasını Ankara da topu topu 3 kişi kullanmış 5 milyon şehir ya :D ilginc uygulamalar ve bölüm güzel takipte olucam.
  • Arkadasların dediği gibi QR Kodlarını da koyarsanız bizde aratmak zorunda kalmayalım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nehuse
    Günlük Falınız Uygulamasınıda ben yazdım android kullanıcıları yükleyip fikir verirlerse yada hangi türkçe uygulamaları görmek istediklerini belirtirlerse o yönde çalışmalarım olabilir.

Face videolari oynatmak icin bi yazilim yazsana androidin tanrisi olursun:) sana taparim (o kadar da diil tabi)
  • Tebrik ve tesekkür ediyorum Ayrica destekliyorum.
  • olumlu yorumlarınız için teşekkürler.

@yurtcan

bahsettiğin uygulamalar listede hazır :)
  • Allah kolaylık versin güzel ama her hafta uygulaması sanki biraz uğraştıracak gibi? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Allah kolaylık versin güzel ama her hafta uygulaması sanki biraz uğraştıracak gibi? :)

Teşekkürler. Her hafta 5 Android uygulaması yazı dizisini tepkiler olumlu olduğu sürece aksatmadan yazacağım
  • Bu konu baya iyi olmuş umarım devamıda gelir :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.