Şimdi Ara

e36 kasa kullananlara bazı sorular

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar arabayı değiştiricem benim ufaklığın değişme vakti geldi e 36 kasa 320i m paket düşünüyorum fakat fiyatları konusunda bir fikir almak istiyorum ayrıca suan arabam 1.4 oldugu için adeta kokluyo tabiki onun kadar az yakmasını beklemiyorum ancak tüplü kullanan arkadasar vardır muhakkak yakıtı konforu ve bilimum konuklarda fikir almak isityorum bilen ve tecrubeli arkdaslar yada tavsiye niteliğinde hertürlü yoruma acıgım model olarakta 97-98 olarak belirledim yardımlarınız için şimdiden tesekkurler

• nisan ayında 320 m tech 98 model aracımı 2,5 sene kullandıktan sonra sattım ve pişman oldum. şehir içinde 14 litre civarı, şehirler arası 8-9 litre civarı performanslı kullanımlarda tüketim değeri vardı. ben benzinli kullandım, ama lpg dönüşümü yapan arkadaşlarda vardır illa ki. bence e36 kasanın en büyük eksisi narin olan ön takımı, bazı kıl tüy parçalarının tuhaf şekilde pahalı iken önemli bir parçasının ucuz olması, bir de artık yaşı itibari ile aracın çizgilerinin yavaş eskimeye başlaması ve gözden düşmesi denebilir. ancak ben haka bu arac ibretle bakıyorum. en son kulandığım araç ise 2003 model e46 kasa 316 idi. 320'den sonra arabanın motorunu neredyse patlatacaktım. sanki araç gitmiyordu. birde motor sesi tabiki iğrençti. ancak e46 kasada konfor ve ses yalıtımının kesinlikle e36 kasaya göre çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. birde tab i benim kullandığım e 36 m tech olduğu iççin konfor oranı biraz daha azdır normal kasalara göre. mtech süspansiyonu normal kasaya göre farklı ve serttir. bence son olarak (kimse alınmasın misal) 2006 ford focusa bineceğime 100 kere e36 kasa bir 320'ye binmeyi tercih ederim...

• ozis nickli arkadaşa katılıyorum..sizin sorunuza gelirse;
    -motoru sağlıklı 3.20i manuel lpg'de şehir içi 270 krş civarı yakar şehir dışı ise 200 kuruş civarıdır (mevcut pompa fiyatları ile)
    -fiyat olarakda 1996-1998 sedanlar 17-22 arası değişir.
    -ayrıca 3.18is'de düşünebilirsiniz m-tech olarak onlarda mevcut ama tabi sıralı 6'nın zevkini vermez : )
  • ozis70 arkadaşım ağzından bal damlıyor bende kısmetse bmw 3.20i düşünüyorum çok güzel yorumlamışsın sağol.
  • E36 320ia Coupe M technic ve E46 325i SMG sedan sahibi idim.. her 2 araç da beni hiç bir zaman üzmedi..

periyodik bakımları öyle aman aman korkutmasın.. iyi bir ustaya gittin mi ömürlük kullanırsın.. Bakımlarını geciktirme..
    BMW lerin ön takımları narindir dikkatli kullanmakta fayda var..

Yakıt olarak 320ia coupe de ben 10-11 lt yakıyordum 100 km de
    325i smg de ise 12 lt civarı.. Tabii sakin kullanım da..

Benden tavsiye e36 320 alma tabiri caizse geberik BMW nin tadını almak için 2.5 lt şart..

Alırken de mümkün oldugu kadar servis geçmişi olmasına bak.. Ve düşük km olanını bul.. Hor kullanılmış bakımı yapılmamış bir BMW seni hayattan soğutur :D

• 3.18 tavsiye ederim uzun yolda ortalama lpg ile 13 kuruş yakıyor çok memnunum hız 120 km/h
  • arkadaşlara katılıyorum , bende 1995 model e36 kasa 3.20ia kullanıyorum , şehiriçi 0,225-0,250 TL arası yakıyor lpg de (LPG=1,62) şehirlerarası 0,175-0,190 arası yakıyor.alacaksan e36 tavsiye ederim kullanımı çok keyifli ....
    konfor , performans, güvenlik bi araçtan daha ne bekleyebilirsin ki?
    eğer yanlama vs. yapmayacaksan , manuel araçlardan uzak dur veya iyi bildiğin bir ustaya götür.genelde hor kullanılıyor veya vuruk oluyor.
    amma velakin bmw aracı farklı bir araç , kötü tarafı yere çok yakın ,biraz da bağımlılık yapıyor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.