- x
Windows 7 PC Açılmıyorsa ve Başlangıç Onarımı Sorunu Varken Dosya Kurtarma (Çözüm)
38 Cevap90853 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

287 Mesaj
22 Temmuz 2010; 18:25:00 

Selam arkadaşlar öncelikle bu sorunu yaşayan arkadaşlar benim gibi mağdur olmasınlar.Bilmeyenler için çözümünü anlatıyorum.

* Windows başlangıç onarımını tamamlayamıyorsa;
* Bilgisayar Güvenli Mod'da da açılmıyorsa; ve en sonunda format atmaya karar verdiğinizde Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

Şöyle:

1- Bilgisayarı yeniden başlatın
2- Ardından pc açılırken F8(F2 yada F5) tuşuna basarak güvenli mod seçeneğinin olduğu ekrana ulaşın.
3- En üst seçenekte olan "Bilgisayarınızı Onarın" seçeneğini seçin.
4- Windows bilgisayarı onarmaya çalışacak ama başaramayacak.Sonra sizi "Kurtarma Konsoluna" yönlendirecek.
5- Kurtarma konsolunda tam hatırlayamayacağım ama "... Görüntüyü Yükleyin" gibi bir seçenek var.Onu seçin.Küçük bir tarama yapacak ve bir şey bulamayacak. 2. seçeneğe tıklayarak İleri yi tıklayın.Size "Ağdaki bilgisayardan bir görüntü yükleyin" ve "Medya Bul (Medyadan Yükle)" diye iki seçenek sunacak."Medya bul (Medyadan Yükle)" seçeneğini tıklayın.
6- Ve karşınızda Bilgisayarınızın Harddiskleri var.Şimdi bir Flash Bellek buluyorsunuz ve yedeklemek istediğiniz dosyaları yedekliyorsunuz.

Kolay gelsin...

Not:Kesinlikle Alıntı Değildir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceylankral -- 22 Temmuz 2010; 18:28:29 >

1993 Mesaj
22 Temmuz 2010; 18:33:26 

Bilgilendirme için teşekkürler..

Bir öneride benden olsun.

CD'den çalışan Windows veya linux yazılımlar mevcut. En hızlısı olarak ta Mini Xp'yi önerebilirim, yaklaşık 1,5 - 2 dakikada size sistemi açar. Elinizde herzaman bulundurabileceğiniz bu cdlerden sisteminizi hiçbir uğraşa gerek kalmadan açıp dilediğiniz kurtarma ve hatta windows onarma işlemini yapabilirsiniz.

Saygılar..

Mezardakilerin pisman olduklari seyler için, dünyadakiler birbirlerini yiyorlar!..

639 Mesaj
24 Haziran 2011; 11:16:24 

6. adimda harddiskleri gostermiyor secim yapabilecek hicbirsey yok

serverin ismini yazin orn. \\server gibi bisey cikiyor sadece

quote:

Orijinalden alıntı: ceylankral

Selam arkadaşlar öncelikle bu sorunu yaşayan arkadaşlar benim gibi mağdur olmasınlar.Bilmeyenler için çözümünü anlatıyorum.

* Bilgisayar Güvenli Mod'da da açılmıyorsa; ve en sonunda format atmaya karar verdiğinizde Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

Şöyle:

2- Ardından pc açılırken F8(F2 yada F5) tuşuna basarak güvenli mod seçeneğinin olduğu ekrana ulaşın.
4- Windows bilgisayarı onarmaya çalışacak ama başaramayacak.Sonra sizi "Kurtarma Konsoluna" yönlendirecek.
5- Kurtarma konsolunda tam hatırlayamayacağım ama "... Görüntüyü Yükleyin" gibi bir seçenek var.Onu seçin.Küçük bir tarama yapacak ve bir şey bulamayacak. 2. seçeneğe tıklayarak İleri yi tıklayın.Size "Ağdaki bilgisayardan bir görüntü yükleyin" ve "Medya Bul (Medyadan Yükle)" diye iki seçenek sunacak."Medya bul (Medyadan Yükle)" seçeneğini tıklayın.
6- Ve karşınızda Bilgisayarınızın Harddiskleri var.Şimdi bir Flash Bellek buluyorsunuz ve yedeklemek istediğiniz dosyaları yedekliyorsunuz.

Kolay gelsin...

11157 Mesaj
24 Haziran 2011; 11:23:02 

Ellerine kollarına sağlık kardeşim çok güzel bir paylaşım olmuş....

1043 Mesaj
24 Haziran 2011; 12:24:26 

birader senin diskler dinamik olmuş o yüzden görmüyor aman deyim diski pc den sökeyim deme sakın dosyaları kurtar diskini formatla

quote:

Orijinalden alıntı: srvt

6. adimda harddiskleri gostermiyor secim yapabilecek hicbirsey yok

serverin ismini yazin orn. \\server gibi bisey cikiyor sadece

İnternette tartışmak özürlü olimpiyatlarında yarışmak gibidir, kazansan da özürlüsündür

4 Mesaj
7 Ekim 2011; 23:50:50 

ben bugün yeni bir masaüstü pc aldım ve windows7 yükledim ve bir saat sonra mavi ekran çıktı ve pc error verdi restart düğmesine bastığımda eindows kurtarılıyor dedi ve bilgisayar ilerlemedi bir daha restart çektiğimde bilgisayar ana kartın serisini gösteren ekrandan başka bişey çıkmadı hiç bir şeye giremiyorum ne yapmam lazım yardım

1 Mesaj
24 Ekim 2011; 17:57:44 

dediklerini yaptım.bende o kurtarma konsolu da gelmiyor.sadece siyah ekran geliyor bir de fare imleci.yedekleyemiyorum pcyi hiç bi şekilde.napsam ki?

815 Mesaj
24 Ekim 2011; 18:56:52 

quote:

Şöyle:

Kolay gelsin...

Hocam bende ki sorunda notebook açılmıyor.Bugün açılmıştı kilitlendi ve ben açma düğmesine basılı tutarak kapattım notebooku sonra başlangıç onarmayı başlat ve windowsu normal olarak başlat diye iki seçenek çıktı şimdi normal başlat deyince hiç başlamıyor.Sürekli başa dönüyor işlem,başlangıc onarmayı çalıştır deyince de o çalışmıyor.Güvenli kipte de açılmıyor.Normal ve güvenli kipte başlatırken windows logosunn altında y yükleme olurken bir anda saniyelik mavi ekran veriyor ve kapanıyor,tekrar dan başlatmaya çalışıyor.Ben bu pc yi nasıl düzelteceğim allah aşkına ya?

Think Different

31 Mesaj
6 Aralık 2011; 13:47:56 

Dr Dre. 24 Ekim 2011; 18:56:52

quote:

Şöyle:

Kolay gelsin...

Hocam bende ki sorunda notebook açılmıyor.Bugün açılmıştı kilitlendi ve ben açma düğmesine basılı tutarak kapattım notebooku sonra başlangıç onarmayı başlat ve windowsu normal olarak başlat diye iki seçenek çıktı şimdi normal başlat deyince hiç başlamıyor.Sürekli başa dönüyor işlem,başlangıc onarmayı çalıştır deyince de o çalışmıyor.Güvenli kipte de açılmıyor.Normal ve güvenli kipte başlatırken windows logosunn altında y yükleme olurken bir anda saniyelik mavi ekran veriyor ve kapanıyor,tekrar dan başlatmaya çalışıyor.Ben bu pc yi nasıl düzelteceğim allah aşkına ya?

aynı sorun bendede oldu bugün ne yapmam lazım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dost54 -- 6 Aralık 2011; 13:49:08 >

7 Mesaj
29 Mayıs 2012; 21:44:00 

quote:

Orijinalden alıntı: dost54

Dr Dre. 24 Ekim 2011; 18:56:52

quote:

Şöyle:

Kolay gelsin...

aynı sorun bendede oldu bugün ne yapmam lazım ?

hocam konuyu hortlatiyor gibi olacak ama benden ince mesaj atan arkadasla birebir ayni sorunu yasiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

22 Mesaj
31 Mayıs 2012; 3:10:26 

hortlasin bencede :D harddisk açılıyor fakat hesap şifreli olduğu dosyalar açılmıyor.. :((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIC80 -- 31 Mayıs 2012; 3:10:44 >

90 model Beyaz Şahin 5 vites 1.6

1 Mesaj
25 Haziran 2012; 18:15:01 

banada yardım eder misiniz? bilgisayar onarımını başlatıyorum tamam onarım olmuyor ama kuratarma konsolunada yönlendirmiyorhep aynı ekranda kalıyor

287 Mesaj
25 Haziran 2012; 18:55:26 

arkadaşlar kurtarma konsoluna erişmeniz gerek.evden uzakta olduğum için pc de denem yanılma yapamıyorum.o yüzden sorununuza çözüm getiremiyorum.google a sorun kurtarma seçeneklerine nasıl erişilir diye.

1052 Mesaj
27 Ekim 2012; 21:23:28 

quote:

Şöyle:

Kolay gelsin...

Ben bligisayirinizi onarin diyorum ama 0xc000000f hatasi veriyor turkcesi gerekli aygita erisilemedigi icin boot yapamiyor anladigim kadariyla ne yapayimmm yardimmmm lutfennn

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

287 Mesaj
1 Kasım 2012; 17:29:43 

quote:

Orijinalden alıntı: dgkn.95

Ben bligisayirinizi onarin diyorum ama 0xc000000f hatasi veriyor turkcesi gerekli aygita erisilemedigi icin boot yapamiyor anladigim kadariyla ne yapayimmm yardimmmm lutfennn

kurtarma konsoluna yönlendirme yapmıyor mu?

1052 Mesaj
1 Kasım 2012; 19:50:32 

quote:

kurtarma konsoluna yönlendirme yapmıyor mu?

Yapmıyordu ama sorunu çözdüm saoloun.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

15 Mesaj
25 Aralık 2012; 19:45:58 

quote:

Orijinalden alıntı: dgkn.95

Yapmıyordu ama sorunu çözdüm saoloun.

hocam problemi nasıl çözdünüz aynı problem bende de var şuanda ?

dosyalarımı kurtarmam gerek fakat birtürlü olmadı.

36 Mesaj
26 Aralık 2012; 14:28:03 

valla pc sorunlari ile kafami yormuyorum tüm programlarimi yükledim sonra yedekleme yaptim bakiyom pc çökücek gibimi okuyor onekey recovery tuşuna basiyom yedekledigim dosyayı yüklüyom devam :)

34 Mesaj
13 Ocak 2013; 5:57:16 

Masa üstü, exper bilgisayarımda, vista yüklü. Son zamanlarda, bilgisayarı açtığımda, soldan sağa tarama başlayıp, sonu gelmiyor. Bir gün inat ettim, akşam bıraktım, sabah baktığımda hala düşünüyordu. Çözüm olarak, çalışmakta olan bilgisayarın elektrik fişini çekiyorum. Sonra tekrar çalıştırdığımda, başlangıç onarma çıkıyor. Normal başlat seçeneğinden sonuç alamıyoruz. Başlangıç onarmayı tıkladığımda, 15 dakikalık bir işlem ile, düzelip, açılıyor. Benim sorum şu: Bu işlemi her açılışta tekrarladığıma göre, bilgisayarda ne gibi bir arıza vardır? Bu arızayı, birkaç aydır yapmaya başladı.

25 Mesaj
31 Ocak 2013; 12:41:11 

benim bilgisayarda exper aynı sorun bende de var son zamanlarda hep başlangıc onarmayla açabiliyorum nedense?

2163 Mesaj
31 Ocak 2013; 13:13:29 

quote:

Orijinalden alıntı: arescom

Bilgilendirme için teşekkürler..

Bir öneride benden olsun.

CD'den çalışan Windows veya linux yazılımlar mevcut. En hızlısı olarak ta Mini Xp'yi önerebilirim, yaklaşık 1,5 - 2 dakikada size sistemi açar. Elinizde herzaman bulundurabileceğiniz bu cdlerden sisteminizi hiçbir uğraşa gerek kalmadan açıp dilediğiniz kurtarma ve hatta windows onarma işlemini yapabilirsiniz.

Saygılar..

En Güzel Seçenek Bu Zaten. Dert Yok Keder yok

i5 4440 & ASUS H87-PLUS & GSKILL 8GB (2X4GB) & ASUS GTX650TI BOOST & SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA & ZALMAN MS800 PLUS & SEASONIC M12II 750 80+ PLUS BRONZE & PHILIPS 21.5" 227E4LHAB/00 & LOGITECH MK330 & LOGITECH F310 GAMEPAD

İmzaya Ne Gerek Var. Bilen Bilir.

1272 Mesaj
12 Mart 2013; 15:11:23 

bakalım yapabilecek miyim

2 Mesaj
23 Mart 2013; 8:46:59 

Merhaba benimde bilgisayarım windows 7 ve 2 gündür açılmıyor ekranda bu yazılar beliriyor : A disk error press ctrl + alt + dlt 2.cisi ise Reboot and Selecet proper Boot device or Insert Boot media in selecet Boot device and prees a key Türkçesi : yeniden ve uygun Önyükleme aygıtını seçmek veya select boot device medya yerleştirin ve bir tuşa basın. Lütfen yardım edin sıkıntıdan patlıyorum ne yapmam gerek ??

32 Mesaj
23 Mart 2013; 9:52:06 

Aynısı banada olmuştu güncelleme sırasında yanlışlıkla güç kaynağını kapatmıştım çareyi format atmakta bulmuştum.

Başka diye sorana inat sadece SAMSUNSPOR

2 Mesaj
23 Mart 2013; 10:22:38 

Kardeşim başka bir çözümü yokmu yvzslmypc ??

287 Mesaj
29 Mart 2013; 8:22:36 

başka çözümü var.öncelikle pc'nizde ekstra harddisk mi vardı? Eğer bu uyarı gelmeden önce harddisk vardı da sonra harddiski sökünce hata verdiyse, açılışta boot yaptığı harddiski çıkardığınız için bu hatayı veriyor.

1 Mesaj
9 Temmuz 2013; 17:22:32 

allah ne muradın varsa versin allah tuttuğun taşı altın etsin çok işime yaradı kardeş çok saol sırf bu yorumu atabilmek için uye oldum

6 Mesaj
8 Aralık 2013; 14:18:55 

Kardeş şunu tam olarak açıklar mısın fazla bişey anlamadım. İşletim Sistemim Windows7 Ultimate ve format CD'm de var. Bi açıklasan zahmet olmassa... :(

Bu mesajda bahsedilenler: arescom

1 Mesaj
26 Aralık 2013; 20:47:42 

merhaba. dostum arkadaşımın pc indede aynı sorun var ve bu sorun bluetooth driver kurarken bir dosyadan kaynaklı hata verdi ve 80- 90 gb lık verileride silmiş, ve şimdi açılmıyor pc onarım var ama senin dediğin bana yaramıyor bana yardımcı olabilicek biri varsa lütfen yazsın. pc yi normal başlatabilmeliyimki pc ye silenen dosya geri gelmesi için silinen dosyayı geri getiren programı kurabileyim fakat nasıl kurucam. yardımcı olacakları bekliyorum

6 Mesaj
6 Şubat 2014; 13:06:36 

bende pc acılırken (imlec yanıp sonerken) f5 yaparak acabiliyorum bilgisayarı. cozumu var mıdır acaba.
En son sistem görüntüsü yükledim yeniden baslattım ve verdiği hata " auto detecting usb mass storage device device #01 " burda bekliyor. yardımcı olabilecek biri varmı?

121 Mesaj
4 Mart 2014; 14:32:31 

Bu sorun bendede var. Bilgisayar 1 hafta önce bi anda bu duruma geldi.Geçen sene formatlamıştım. Bilgisayar zaten beş senelik bir laptop. Sizce benim emektar öldü mü?Formatlasam dosyalar gider mi? Hepsini D'ye atmıştım.

2285 Mesaj
1 Mayıs 2014; 17:20:20 

quote:

Orijinalden alıntı: okanclskn

Bu sorun bendede var. Bilgisayar 1 hafta önce bi anda bu duruma geldi.Geçen sene formatlamıştım. Bilgisayar zaten beş senelik bir laptop. Sizce benim emektar öldü mü?Formatlasam dosyalar gider mi? Hepsini D'ye atmıştım.

D'yi ellemeden formatlayabilirsin

933 Mesaj
13 Mayıs 2014; 3:31:13 

Ustalar guvenli modda aciliyor pc normal acmaya calistigimda ise onyukleme gayet hizli tamamlansa da oturum icin sifreyi girip enter'a basinca maalesef pc bircok sefer oturumu yuklememekte hata veriyor? Problem nedir? Istanbulda sisli levent yakinlarinda olan varsa bizzat yanina getirebilirim. 7 ultimate kurulum dvd si olanlar varsa bana lutfen pm den ulassinlar.
Acaba combofix sorunumu cozebilir mi ya gecmisten tecrubem var bu pc fazla yasamayacak gibi doguyor icime 2,5 yilda yaklasti zaten son 1 yildir farkli harddisk var icinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herr18 -- 13 Mayıs 2014; 3:36:27 >

Konu hortlatma üstadı

1 Mesaj
3 Temmuz 2014; 20:20:18 

ÖNCELİKLE SELAMIN ALEYKÜM KARDEŞ BENDEDE AYNI OLAY OLMUŞTU FORMAT ATTIM YİNE YENİDEN BAŞLATTI BAŞLATMA HATASINI KURTARDIK DEDİ KORKTUM BİRAZ SANA SORAYIM DEDİM YAZDIKLARINI YAPAYIMMI

4 Mesaj
31 Temmuz 2014; 15:02:57 

siz bu sorunu yaşıyalı baya olmuş ama bnde yaşıyorum sanırım pc çok ısındığından oldu kapandı bnde soğuyunca tekrar açtım sonra windows başlatma sorunu verdi açılırken ekran siyah oluyo öyle bi şekilde bekledim baya sonra hoşgeldiniz yazısı olmadan o mavi ekran geldi bekliyorum belki açılır diye açılmıyo düzeltme şansım yok mu @ceylankral @ceylankral

Bu mesajda bahsedilenler: ceylankral

4 Mesaj
31 Temmuz 2014; 15:06:44 

siz bu sorunu yaşıyalı baya olmuş ama bnde yaşıyorum sanırım pc çok ısındığından oldu kapandı bnde soğuyunca tekrar açtım sonra windows başlatma sorunu verdi açılırken ekran siyah oluyo öyle bi şekilde bekledim baya sonra hoşgeldiniz yazısı olmadan o mavi ekran geldi bekliyorum belki açılır diye açılmıyo düzeltme şansım yok mu @ceylankral @ceylankral

287 Mesaj
31 Temmuz 2014; 23:36:15 

quote:

Orijinalden alıntı: cnngul

mavi ekran derken nasıl bir mavi ekran bu? mümkünse ekranın resmini çekip eklerseniz yardımcı olalım

29 Mesaj
7 Ağustos 2014; 17:14:01 

Horteştayn

Hiçbir şey tesadüf değil benim bunları yazmam senin bunları okuman.

1252 Mesaj
7 Ağustos 2014; 17:57:19 

hortlatmayın eski konuyu

Invasion tries exceeds the limit !

Bazen Doğru Bildiklerin Yanlıştır
Bazen Yanlış Bildiklerin Doğrudur
En Beğenilmeyen Yorumlar
Yoruma Git Horteştayn MustafaOnaylar - 7 Ağustos 2014; 17:14:01 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Windows 7 PC Açılmıyorsa ve Başlangıç Onarımı Sorunu Varken Dosya Kurtarma (Çözüm)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.563