Şimdi Ara

Western Digital, son çeyrekte Seagate'den daha fazla disk sattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Seagate'in hemen ardından en büyük rakibi olan Western Digital de 2010 mali yılı dördüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. 2 Temmuz'da sona eren son çeyrekte, Seagate'i geride bırakarak 49.7 milyon adet disk satmayı başaran Western Digital, satış rakamları açısından rakibine yaklaşık 2.9 milyon ünite fark atmayı başardı.

Dördüncü çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla 500 milyon dolarlık artışla 2.4 milyar dolar gelir elde eden Western Digital'in net kârı ise hisse başına 1.13$ olmak üzere toplamda 265 milyon dolar olarak gerçeklelşti. Daha önce analistler hisse başına geliri 1.35$ olarak tahmin etmiş olsa da artan rekabet ve düşen talep, rakamları etkilemiş durumda.

Western Digital, Eylül ayında sona erecek 2011 mali yılı ilk çeyreğinde 2.35 milyar dolar ile 2.45 milyar dolar arasında gelir elde edeceğini öngörüyor.

• Galiba aralarındaki bu fark, harici disklerden kaynaklanıyor.
  • wd forumdada en çok önerilen disk zaten.performansları güzel.çalıştıgım teknik servistede seagate bi dönem çok fazla arıza çıkardıgı için almayı bırakmışlardı.geçenlerde arkadaşım seagate hdd aldı.gürültülü çalıştıgını söyledi.sanırım wd bu işi seagateden daha iyi yapıyor artık.
  • Bana göre WD lerde gürültülü. Sessizlik açısından Samsung'u tercih ederim. Mesela Spinpoint 103SJ modeli hem performans hem de ses açısından daha iyi. WD lerde bir ara epey sorun yaşanmaıştı. Bu ara ara her firmaya oluyor. IBM sırf bu nedenle Macaristandaki fabrikasını kapatmıştı. USA de aleyhine bir çok dava açılmıştı bu BAD disk ler yüzünden.

quote:

wd forumdada en çok önerilen disk zaten.performansları güzel.çalıştıgım teknik servistede seagate bi dönem çok fazla arıza çıkardıgı için almayı bırakmışlardı.geçenlerde arkadaşım seagate hdd aldı.gürültülü çalıştıgını söyledi.sanırım wd bu işi seagateden daha iyi yapıyor artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geek90 -- 22 Temmuz 2010; 10:38:29 >
  • Seagete 'i Barracuda 7200.11 serisindeki problem de etkilemiş olabilir. Beni etkilediği gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: geek90

Bana göre WD lerde gürültülü. Sessizlik açısından Samsung'u tercih ederim. Mesela Spinpoint 103SJ modeli hem performans hem de ses açısından daha iyi. WD lerde bir ara epey sorun yaşanmaıştı. Bu ara ara her firmaya oluyor. IBM sırf bu nedenle Macaristandaki fabrikasını kapatmıştı. USA de aleyhine bir çok dava açılmıştı bu BAD disk ler yüzünden.

quote:

wd forumdada en çok önerilen disk zaten.performansları güzel.çalıştıgım teknik servistede seagate bi dönem çok fazla arıza çıkardıgı için almayı bırakmışlardı.geçenlerde arkadaşım seagate hdd aldı.gürültülü çalıştıgını söyledi.sanırım wd bu işi seagateden daha iyi yapıyor artık.

olabilir tabi modelden modele seriden seriye performans ve arıza durumları olabilir.mesela ben 2 sene önce bir ay arayla 2 tane 500 gb disk aldım.biri samsung biri wd..samsung geçen hafta patladı.değişim oldu.wd den çok memnunum.

• wd nin eski rev. 80 gb özellikle bi hayli sıkıntılı idi.

ama suan green edition,cavir blue,cavir black lerle inanılmaz bi seri yakaladılar bu da son ceyrekde zaten belli olan bişeydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: geek90

Bana göre WD lerde gürültülü. Sessizlik açısından Samsung'u tercih ederim. Mesela Spinpoint 103SJ modeli hem performans hem de ses açısından daha iyi. WD lerde bir ara epey sorun yaşanmaıştı. Bu ara ara her firmaya oluyor. IBM sırf bu nedenle Macaristandaki fabrikasını kapatmıştı. USA de aleyhine bir çok dava açılmıştı bu BAD disk ler yüzünden.

quote:

bahsettiğin hdd'yi aldım.command line hatası verdi.ve sesliydi.seagate ile değiştirdim.onda da bad sector sayısı arttı.şimdi wd sata 3 hdd siparişi verdim.gelince seagate'deki blgileri aktarıp garantiye yollayacam.umarım wd'de de sorun yaşamam

• Ya o Seagate in 7200.11 olup bir sürü kişinin diskin bozulması sonucu bilgilerini kaybettiği diskten bende var. 6 aydır kullanıyorum. Problemsiz çalışıyor. Şu 500 Gb olandan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

Ya o Seagate in 7200.11 olup bir sürü kişinin diskin bozulması sonucu bilgilerini kaybettiği diskten bende var. 6 aydır kullanıyorum. Problemsiz çalışıyor. Şu 500 Gb olandan.

Bende de aynısından var. Sitesinden girip seri numarası ile problem olabilecek bir durum var mı diye bakabilirsiniz.
  • Samsung daha başarılı, yakında geçer.
  • benim kullandığım wd harddisklerimin hepspnden çok memnunum
  • seagate olan güven 7200.11'de olan çökme sorunları yüzünden azalmıştır, kim verilerinin durduk yere kaybolmasını ister?
  • en hassas olan samsung inanılmaz çabuk ozuluyor elimdeki bozulan disklerin yüzde 90 ı samsung
  • ben maxtor hddem yandıktan sonra bidaha seagate flan almam , samsung western digital rulezz diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: eric13
    en hassas olan samsung inanılmaz çabuk ozuluyor elimdeki bozulan disklerin yüzde 90 ı samsung

hangi seri, F3 mü?
  • Arkadaşlar,bu işi en iyi bilen seagate ne yazık ki samsung ile 2006 da yaptığı anlaşma yüzünden 7200.10 serisinin sonu ve 11 ile 12 lerde hayal kırıklığı yarattı ,nedeni ise samsung çipi kullanmalarıydı,Benim beğenmediğim ama azmini takdir edip artık kendisine yöneldiğim wd ise çok yol katedip bugünlere geldi.Kaldı ki seagatein bu disklerinden başım terrabytelarca yandı...Samsung ise ısınma problemi olmayan ama kesintili çalışan (ne hikmetse seagate +10,11,12 serisi de öyleydi) disklere sahip...Ama performansa gelince az dolsun başlar okumamaya...Daha yolun başında ama satış tekniği ile samsungun çok yol katettiğini ama kalite adına 0 olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Saygılar iyi forumlar
  • SSD fiyatlarını ilk kim düşürürse o kraldır benim gözümdeBi alamadık şu ssd den 60gb bile olsa..
  • Evet bencede, yeni lider SSD fiyatlarınin düşmesi ile belli olacak. Ben de bekliyorum...
  • Green tarzı disklerde Samsung WD den daha başarılı bence. Fiyat olarak da uygunlar. Seagate in green diskleri hep daha pahalı oluyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.