Şimdi Ara

Yeni(2011) FABIA 1.2 TSI 105bg DSG Ekim'de Türkiye'de 31990 TL den başlıyor.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
1
Favori
25.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, Genel Merkeze sordum DSGlisi gelir mi diye belli değil dediler. Belki istek listesi oluşturup başvurursak getirirler.
    Bu arabayı almayı düşünen olur mu?
    Bu dsg li arabayı almayı düşünenler buradan belirtsin liste oluşturalım.
    Motorun özelliklerini resim olarak yoluyorum.
    Gerçekten süper bir motor bu ya...100km 10sn. Parantez içindekiler DSG li değerleri...(En aşağıdaki resimler için)

Güncelleme:

Arkadaşlar Ekim ayında geleceğini öğrendik. Skoda Yetkilisi arkadaşımzıın verdiği önemli güncel bilgileri derleyip ilk mesaj olan buradan duyurmaya çalışacağım:

Skoda Bayii Yetkilisi RSRSRS'ten alıntı:

Tek renk fabia ambiente dinamik 1.2 tsı dsg tiptronic opak renk fiyatı 33490 tl dir.metalik isterseniz metalik farkında yardımcı olunur. (Ambiente ise 31990 tl)

Güncel fiyat listesi:http://www.skoda.com.tr/new/fiyatlistesi.asp?islem=fiyatlar&KatID=13

FABIA HB
    MODEL MOTOR KAMPANYA FİYATI
    (TL)
    Ambiente 1.2 70 HP 24.990
    Ambiente Dinamik 1.2 70 HP 26.490
    Ambiente 1.4 85 HP 26.790
    Ambiente Dinamik 1.4 85 HP 28.290
    Ambiente 1.2 105 HP TSI 28.490
    Ambiente Dinamik 1.2 105 HP TSI 29.990
    Ambiente 1.2 105 HP TSI DSG Tipt. 31.990
    Ambiente Dinamik 1.2 105 HP TSI DSG Tipt. 33.490
    Ambiente 1.6 90 HP TDI CR 32.990
    Ambiente Dinamik 1.6 90 HP TDI CR 34.490
    RS 1.4 180 HP TSI DSG Tipt. 44.990

RSRSRS'ten alıntı:

yeni fabia 1.2 tsı dsg tiptronic araçlar ekim ayı başında Türkiye ye gelecektir.bilgilendirme ve sipariş almak amacı ile fiyat listesine konulmuştur.indirimli fiyat için olursa o gün olacak kampanyaları beklemek gerekmektedir.

RSRSRS'ten alıntı:

fabia ambiente dinamik paketinde zaten arka elektrikli camlar standart.çift renk tavan farkı için ise 1250 TL dir.metalik renk farkı da 740 tl dir.

yani metalik renk ve çift renk(tavan) fabia ambiente dinamik 1.2 tsı dsg tiptronic 35480 tl oluyor.opak renk te (örneği kırmızı) anahtar teslim 34740 tl ye gelir. (çift renk (tavan) araç özel siparişe girer.)şu an sipariş verirseniz ekim ayında teslim edilir.şu anda ek bir kampanya yok.o yüzden indirimi bayi düşük olan kar marjından fedakarlık ederek yapabilir.örneğin metalik renk farkını almayabiliriz. opak renktede şu anda sipariş verirseniz sanırım 34000 tl ye verilebilir.
    (anahtar teslim fiyatlara trafik sigortası ve kasko dahil değildir.)

RSRSRS'ten alıntı:

fabia ambiente lere konulabilecek ek donanım listesi(opsiyonel donanımlar) ve fiyatları bugün bildirildi ;

Parça Kodu FABIA AMBIENTE anahtar teslimdeki fiyatları
    PHZ Elektrikli arka camlar (Dinamik Paket için standart donanım) 450
    PJ1 15" Antares tipi alaşım jantlar (Dinamik Paket için standart donanım) 1.350
    PK7 Mercekli ön farlar (Dinamik Paket için standart donanım) 180
    PW1 Ön sis farları (Dinamik Paket için standart donanım) 540
    PDB İç gözlem sensörlü alarm sistemi 570
    PE2 Yan havayastıkları 620
    PE3 Perde ve yan havayastıkları 1.320
    PFC ESP + ASR (1,2 TSI DSG'de standart) 1.000
    PHB Klimatronik klima 690
    PKE 3. Arka kafalık 80
    PJ3 Atria tipi 16" alaşım jantlar 1.750
    PJ6 Elba tipi 16" alaşım jantlar 1.750
    PJ8 Comet tipi 16" alaşım jantlar 1.750
    PJ3 Atria tipi 16" alaşım jantlar (Dinamik Paket için fiyat farkı) 390
    PJ6 Elba tipi 16" alaşım jantlar (Dinamik Paket için fiyat farkı) 390
    PJ8 Comet tipi 16" alaşım jantlar (Dinamik Paket için fiyat farkı) 390
    PW0 Isıtmalı ön koltuklar 510
    PWA Köşe dönüş özellikli ön sis farları 780
    PWA Köşe dönüş özellikli ön sis farları (Dinamik Paket için fiyat farkı) 240
    7X1 Arka park sensörü 680
    8T2 Hız sabitleyici 320
    PH6 Koyu renk arka camlar 170

Not: 16" Alaşım Jantlar 15" boyutunda stepne ile temin edilmektedir.

RSRSRS'ten alıntı:

fabia ambiente dinamik düz viteste çift hava yastığı,klima,abs+msr,elektrikli açılır ön ve arka camlar,alaşım jantlar ,sis farları,yol bilgisayarı,swing rdaya/cd/mp3 çalar,uzaktan kumandalı merkezi kilit,elektrikli ısıtmalı dış aynalar,aux-in soketi,bagajda 12v luk soket,,ımmobılıser,kapaklı iki adet torpido gözü ,yüks. ve derinlik ayarlı hidr.direksiyon,ısofıx,çift parçalı yatan arka koltuklar standart .dsg tiptronic modelinde bu özelliklere ilaveten esp+asr+yokuş kalkış destek sistemi standart.
    dijital klima ,yan hava yastıkları ,perde hava yastıkları,deri direksyon simidi opsiyonel donanıma girer.örneğin özel sipariş ile 720 tl fiyat farkı vererek aracı dijital klimalı getirebilirsiniz.
    bej renk iç döşeme seçeneği ambiente de yok,elegance de var.ambiente dinamik in ön torpidosu çift renkli(üst kısmı siyah,alt kısmı açık gri)(kapı iç döşemeleri de böyle)veya tek renk siyah ta olabiliyor.
    elegance paketinin fiyatı şu anda yüksek olduğu için gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metbey -- 15 Ekim 2010; 15:01:24 >

• Ben Yenibosna'daki bayiye gittim konuştum. Satıcı biz de bilmiyoruz ne zaman geleceğini dedi. Ambiente Dinamik veya üstü donanımda olursa alacağım hemen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mightywings

Ben Yenibosna'daki bayiye gittim konuştum. Satıcı biz de bilmiyoruz ne zaman geleceğini dedi. Ambiente Dinamik veya üstü donanımda olursa alacağım hemen.

Hocam DSG'lisinnden bahsediyorsun değil mi? Çünkü düz vitesli gelecekti zaten. Onu deneme şansımız var mı orada? Yoksa düz vitesli de mi gelmedi hala? Ben DSG'liyi istiyorum ama en azından düz viteslide bi motoru test edeyim diyorum.

10 kişi olsak kapora yatırıp getirtebilir miyiz DSG lisini acaba??
  • Ankara Ata, kesin olarak gelmeyeceğini söyledi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: malkafa

Ankara Ata, kesin olarak gelmeyeceğini söyledi.

Hadi yaaaa... ee poloya gelsin bari.. ne zaman gelecek dsg artı 1.2 tsi motor ya...
  • arkadaşlar selamlar,

dsg'nin gelip gelmeyeceği belli olmadığı gibi manualinden de haber yok, avrupa yakasında 2 bayiye gittim ellerinde olmadığını stoklarında olduğunu söylediler,

yüce otoyu aradım showroomlarında olmadığını söylediler, hadi motoru yeti de inceleriz hatta test sürüşü bile yaparız ama aracın kendisini göremeden de karar verilemiyor,

forumda da hiç rastlamadım manual 1.2 tsi sahibine, yaz sebebi ile forum biraz hareketsiz herhalde, onun da etkisi vardır ama gerçekten de 1.2 tsi fabia sahibi de yok gibi bizizle görüşlerini paylaşacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: engingulcan

arkadaşlar selamlar,

dsg'nin gelip gelmeyeceği belli olmadığı gibi manualinden de haber yok, avrupa yakasında 2 bayiye gittim ellerinde olmadığını stoklarında olduğunu söylediler,

yüce otoyu aradım showroomlarında olmadığını söylediler, hadi motoru yeti de inceleriz hatta test sürüşü bile yaparız ama aracın kendisini göremeden de karar verilemiyor,

forumda da hiç rastlamadım manual 1.2 tsi sahibine, yaz sebebi ile forum biraz hareketsiz herhalde, onun da etkisi vardır ama gerçekten de 1.2 tsi fabia sahibi de yok gibi bizizle görüşlerini paylaşacak...

Hocam hiç sorma Skoda konusu da pek popüler değil ne yazık ki? Şöyle bir sorun var. Skoda'yı bir Seat kadar desteklemiyor Doğuş Oto, çoğu işi Yücel Oto'ya devretmiş. O yüzden de ne sitelerini doğru dürüst güncelliyorlar ne de çok fazla reklamlarda vs görmüyoruz. Doğal olarak da çok popüler değiller. Halbuki Skoda Fabia Almanlarda Corsa 'dan bile daha çok satıldığını duymuştum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metbey -- 10 Ağustos 2010; 2:45:45 >

• hocam doğuş bırakmış da bayiler de bırakmış sanırım, hiçbirisi stoklu çalışmıyor, bir tane bile ellerinde fabia tsi yok, neymiş sipariş ederseniz getiririz, onu biz de biliyoruz, gümrük işlemleri ve tescil işlemlerini göze alsak biz size başvurmadan da getiririz aracı...

neyse bakalım bekleyip görecez ama o arada ben başka araç alacam heralde...
  • bizde bir adet düz vites fabia ambiente 1.2 tsı metalik su mavisi araç var.şu nda metalik renk farkı dahil anahtar teslim (trafik sigortası hariç) 29230 tl dir.

Bozkurt Otomotiv - Bursa Skoda Yetkili Satıcısı
  • Burası aktif değil diyorsunuz skodacıların forumu var oralara takılsanız bence daha güzel olucak?

Fabia için acele etmeyin bu motor sene sonu yada yılbaşı gibi gelicek yanlış bilmyorsa octavia ya da gelicek aynı motor. .

İstanbuldaysanız yüceyle işini olmasın 10 senedir skoda kullanıyoruz bir seferindede adam gibi dinlemediler ümraniyede etki motor var oğuşlar diye geçer stok varsa onlarda vardır bir görüşün derim. .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdr_

Burası aktif değil diyorsunuz skodacıların forumu var oralara takılsanız bence daha güzel olucak?

Fabia için acele etmeyin bu motor sene sonu yada yılbaşı gibi gelicek yanlış bilmyorsa octavia ya da gelicek aynı motor. .

İstanbuldaysanız yüceyle işini olmasın 10 senedir skoda kullanıyoruz bir seferindede adam gibi dinlemediler ümraniyede etki motor var oğuşlar diye geçer stok varsa onlarda vardır bir görüşün derim. .

üstad skodacıların forumuna da takılırız sorun değil de nette baktığım skoda forumlarında da ses seda yok gibiydi...

fabiada motor var şu anda da dsg versiyonu yok, dinamik paketlisi yok ve firmaların söylediğne göre dinamik paket farklarını ekleme yapma imkanı da yok... gerçi onlar da haklı 1.2 tsi bi de dinamik paket olsa 1.2 70hp'lerin her iki paketinin de satışlarını olumsuz etkiler sanırım...

bir de bütün bayiler ellerinde olduğunu söylüyor ancak sipariş edince getirtiyoruz diyorlar... yukarıda da söylediğim gibi ısrarla showroomunuzda var mı diye sorduğum bayiler bayiye gittiğimde 1.2 70 hp ambiante dinamik paketli fabiayı gösterip bunun sis farı, mercekli farı, çelik jantlı ve arka elektrikli camlı olmayanı diyorlar... acaba ben mi anlatamıyorum derdimi yoksa vatandaşlar mı anlamıyor çözemedim...

neyse ben zaten fabia 1.2 tsi macerasına girmekten vazgeçtim gibi, ama motoru merak ediyorum ve atik oto'da yeti test aracında deneyecem... belki motor beni caydırır...

motorun octavia'ya geleceğini duyduk, hatta golfe de (ve yanılmıyorsam poloya da) ve hatta leonda var gözüküyor ama ses olmadığına göre hiç henüz rodajda heralde makineler:)

saygılar...

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engingulcan -- 16 Ağustos 2010; 20:18:15 >

• Buyrun arkadaşlar, hayırlı uğurlu olsun..

• sn.mightywings ,

yeni fabia 1.2 tsı dsg tiptronic araçlar ekim ayı başında Türkiye ye gelecektir.bilgilendirme ve sipariş almak amacı ile fiyat listesine konulmuştur.indirimli fiyat için olursa o gün olacak kampanyaları beklemek gerekmektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mightywings

Buyrun arkadaşlar, hayırlı uğurlu olsun..

Süper hocam bu yaaa telefonla soran oldu mu? Siteye koydular da gene kendilerinin haberi yoktur Allah bilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: RSRSRS

sn.mightywings ,

Hocam ben şimdi ambiente dinamik 1.2 tsi dsg çift tavan farkı ve elektrikli arka camlar dahil en uygun kaça alabilirim? Gelince daha da ucuzlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metbey -- 17 Ağustos 2010; 13:54:54 >
  • fabia ambiente dinamik paketinde zaten arka elektrikli camlar standart.çift renk tavan farkı için ise 1250 TL dir.metalik renk farkı da 740 tl dir.

yani metalik renk ve çift renk(tavan) fabia ambiente dinamik 1.2 tsı dsg tiptronic 35480 tl oluyor.opak renk te (örneği kırmızı) anahtar teslim 34740 tl ye gelir. (çift renk (tavan) araç özel siparişe girer.)şu an sipariş verirseniz ekim ayında teslim edilir.şu anda ek bir kampanya yok.o yüzden indirimi bayi düşük olan kar marjından fedakarlık ederek yapabilir.örneğin metalik renk farkını almayabiliriz. opak renktede şu anda sipariş verirseniz sanırım 34000 tl ye verilebilir.
    (anahtar teslim fiyatlara trafik sigortası ve kasko dahil değildir.)
  • 105 HP TSI DSG TİPTRONİC ÇOK İYİ BİR SEÇENEK.yakıt tüketimi düşük ve performansı iyi.
    Fabia 1.2 DSG ve 1.6 TDI modeller eylül ayının 2. haftası itibariyle üretime başlayacak olup, ekim başı itibariyle ilk teslimatlarımızı
    gerçekleştirmiş olacağız.yeni modellerin fiyatları listelerine müşterilerimizin bilgilendirilmesi ve sipariş
    alınmasına imkan tanımak için konulmuştur.
  • Evet ben de sordum sipariş alıyorlar Ekim'de teslim edilmek üzere. Ama zaten Ekim'de Yüce Oto'nun kendisi araçları getirecek. Biz hanım için alacağımızdan çift renk tercih etmiyorum. Zaten B sınıfı bir araba o yüzden fazla dikkat çekmeye gerek yok. Trafikte bir sürü maganda var. Kırmızı, sarı v.s. renkler veya çift renk almamak lazım bayanlar için.
  • o zaman tek renk fabia ambiente dinamik 1.2 tsı dsg tiptronic opak renk fiyatı 33490 tl dir.metalik isterseniz metalik farkında yardımcı olunur
  • arkadaşlar selam,

gördüğünüz gibi sadece fiyatların siteye düşmesi ile birlikte bile bir hareket geldi ama şimdi de ekimi beklemek zor görünüyor:)

neyse bu kadar da olsa hareketlenme güzel RSRSRS üstad bilgilendirmeler için sana da teşekkürler...

her halde benim de tercihim fabia 1.2 tsi am. din. manuel olur, biraz daha bekleyelim bakalım daha nasıl gelişmeler olacak...

saygılar...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.