Şimdi Ara

Kuveyt türk hesap işletim ücreti almayacakmış!!! (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
791
Cevap
18
Favori
76.214
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr.Fussy

Kuveyt Türk ü hiç kullanmadım, gözüme takılan bir kaç öneri ile kuveyt türkte de bir hesabım olsun istiyorum, altın hesabı, işlem ücretli gibi şeylerde söylenenler doğrumudur, birde seninbankan diye bir şey çıkarmışlar neyse artık ?, eft ,para yatırma, havale hesap işlem ücreti, altın alım satım aralıkları vede fiyatları yönünden önerirmisiniz

Hocam dolar alim-satim farki 2 kurus ve bu cok yuksek.(diger bankalarda 0.7kurus)
    Ablam yatirim icin birikimlerini altin olarak degerlendiriyor,isyerime yakin diye kuveytturku onerdim.sanirim altin fiyati internette 84 iken biz subeden 83.4 fiyatla aldik.
    Katilim bankalarinda oran bastan belli degil ama altina yillik yuzde 1 gibi karpayi veriyor.(albarakada yuzde2)
    sonuc olarak Kuveytturk al-sat icin uygun bir banka degil.albarakaya gore kar oranlari dusuk.diger bankalara gore cok dusuk.bunun disinda hesap isletim ucreti vs.almiyor ama zaten bi cok banka almiyor.
    Umarum yardimci olabilmisimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkattack -- 20 Ocak 2015; 12:51:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• turkattack T kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, şimdilik yatırım amaçlı değilde , temel bankacılık işlemleri için düşünüyorum, bu noktada sıklıkla enpara kullanıyorum aslında ama fiziki altın alım satımı için istanbul altın rafinesi sertifikalı altınları, altın günü beklemeden gişelerde direk hesabımıza yatırabiliyormuşuz kuveyt Türkte buda enpara olmayan birşey, insan ister istemez fiziki şubelere ihtiyaç duyuyor bazen, kuyumcuları dolaşmaktansa istediğim zaman satıp nerde lazımsa orda değerlendirmek niyetim, benden eft, his vb. farklı başlıklar altında masraf almasın, altın sattığımda piyasaya göre çok makaslamasın yeter ilk etapta, bir de kullanaların fikrini almak istedim
  • turkattack T kullanıcısına yanıt
    Birçok banka derken? Enpara ile Kuveyttürk dışında koşul aramadan (maaş, fatura talimatı vb.) full ücretsiz bir banka var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Fussy

Kuveyt Türk ü hiç kullanmadım, gözüme takılan bir kaç öneri ile kuveyt türkte de bir hesabım olsun istiyorum, altın hesabı, işlem ücretli gibi şeylerde söylenenler doğrumudur, birde seninbankan diye bir şey çıkarmışlar neyse artık ?, eft ,para yatırma, havale hesap işlem ücreti, altın alım satım aralıkları vede fiyatları yönünden önerirmisiniz

hocam senin bankanın şu anki tek özelliği şubeye gitmeden hesap açılışı yapılabilmesi,
    yeni bir ürün ama şimdilik içi boş, amaç enpara gib özellikler olması, o da zamanla olacaktır.
  • 2011'de hesap açtım bu bankada. aktif kullanacağımı sandım ama aktif kullanamıyorum.
    an itibariyle Tl, Dolar, Avro, Altın hesabım var bu bankada. İçinde az miktarda para da var.
    Herhangi kâr payı falan işine girmedim. Benden koşul istememesi bana yetiyor.
    Daha 1 kuruş herhangi bir masraf almadı, ben daha ne isteyim. Ayrıca internet bankacılığı çok hızlı ve çok kullanışlı geliyor bana.
  • Arkadaslar Kuveyt Türk altın. Hesabi hakkında bilgi almak istiyorum bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşım var mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: DjemstiL

Arkadaslar Kuveyt Türk altın. Hesabi hakkında bilgi almak istiyorum bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşım var mi ?

Normal altın hesabın:)

• quote:

Orijinalden alıntı: mtyg

quote:

Orijinalden alıntı: DjemstiL

Arkadaslar Kuveyt Türk altın. Hesabi hakkında bilgi almak istiyorum bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşım var mi ?

Normal altın hesabın:)

:)

nasıl bir bilgi lazım hocam?
  • kuveytte fiziki altın nasıl alıyorlar
    çeyreği kaç fiyata alıyorlar kaç gram olarak alıyorlar teşekkürler
  • yani bir çeyrek götürdüm bankaya hesabıma 1.75 gram altın olarak mı geçecek şimdi bu hesaba göre
  • 22 ayar
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Orijinalden alıntı: mech19

kuveytte fiziki altın nasıl alıyorlar
    çeyreği kaç fiyata alıyorlar kaç gram olarak alıyorlar teşekkürler

22 ayar çeyrek 1.75 gram

24 ayar çeyrek 1.60 gram

24 ayar saf altın değil mi ?

• tamam bende 1 tane 22 ayar çeyrek var bankaya gittim hesabıma 24 ayar altın gramı aktarcak değil mi
    1,6 gram aktarcak o zaman doğru anladım
    teşekkürler
  • Kuveyt türk kullanıyorum hesap işletim ücreti almıyor ayrıca Yeni HGS ETİKETİ ALDIM ONDANDA PARA ALMADILAR vadesiz hesaba tanımlama yaptılar hesap işleim ücretş yok eft ücretsiz tavsiye ederim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mech19

tamam bende 1 tane 22 ayar çeyrek var bankaya gittim hesabıma 24 ayar altın gramı aktarcak değil mi
    1,6 gram aktarcak o zaman doğru anladım
    teşekkürler

Bankaların altın günlerinde hassas terazi ve altın dedektörü var şüpheli durumlar için.

http://www.kuveytturk.com.tr/gram_altin_sizeozel.aspx

Kuveyt türk 24 ayar olarak gram altın işlemlerini yapıyormuş. Dolayısıyla 1 çeyrek 1,60 gram olarak hesaba geçerler.

bence altınları dışarıda satın hesap açtırıp bankadan külçe altın alın daha avantajlı neden
    senin altınları alış fiyattan alıyor külçe altına çevirirkende satış fiyattan satıyor 2 kez zarar ediyorsunuz

• Hic hesap acmadan direkt kuyumcudan bozdurur gibi bozdurabiliyormuyuz..

• Riba haram olan riba dır, ribanın ne olup olmadığını ekonomistler izah edebilir , tüketiciye en ağır yükü kim yüklerse o haram
    faiz dediği getiri hafif yüklüyorsa, karpayı dediği ağır yük yüklüyorsa ağır olan haram, kelime farkı kurtarmaz.

• hocam nasıl faizsiz sistem: mesela ben ev almak için 100bin tl para cektim "al sana 100bin din kardeşiyiz faiz haram 100bin tl para 10 yılda 100 bin olarak rahat rahat ode" mi diyorlar.veya kredi kartinın borcunu zaruri sekilde 1gün gec ödeyecem gittim durumu anllattım "ne faizi madem söyledin halden anlarız " deyip faiz veya karpayı her neyse almayacaklarmı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: byosmanli

hocam nasıl faizsiz sistem: mesela ben ev almak için 100bin tl para cektim "al sana 100bin din kardeşiyiz faiz haram 100bin tl para 10 yılda 100 bin olarak rahat rahat ode" mi diyorlar.veya kredi kartinın borcunu zaruri sekilde 1gün gec ödeyecem gittim durumu anllattım "ne faizi madem söyledin halden anlarız " deyip faiz veya karpayı her neyse almayacaklarmı?

Hocam adında banka kelimesi geçen şirketler hayır kurumu değil ki bedavadan para dağıtsın millete...

Ben şahsen kredi çekip ev alacağıma, kirada oturmayı tercih ederim.
    Para biriktirip ev, araba almak daha hayırlı bence.

hocam faizsiz sistem varmı yok mu onu anlamadım ? eğer faiz yoksa aldıkları para nedir? bu konuda dikkatli olmak lazım faiz olmadığına 100 yüz eminsen millete tavsiye vemelisin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam nasıl faizsiz sistem: mesela ben ev almak için 100bin tl para cektim "al sana 100bin din kardeşiyiz faiz haram 100bin tl para 10 yılda 100 bin olarak rahat rahat ode" mi diyorlar.veya kredi kartinın borcunu zaruri sekilde 1gün gec ödeyecem gittim durumu anllattım "ne faizi madem söyledin halden anlarız " deyip faiz veya karpayı her neyse almayacaklarmı?

Hocam adında banka kelimesi geçen şirketler hayır kurumu değil ki bedavadan para dağıtsın millete...

Ben şahsen kredi çekip ev alacağıma, kirada oturmayı tercih ederim.
    Para biriktirip ev, araba almak daha hayırlı bence.

hocam faizsiz sistem varmı yok mu onu anlamadım ? eğer faiz yoksa aldıkları para nedir? bu konuda dikkatli olmak lazım faiz olmadığına 100 yüz eminsen millete tavsiye vemelisin.

Hocam faize bulaşmak istemiyorsan aileden yada akrabalardan borç isteyeceksin.

Onlarla açıkça konuşacaksın. Aldığın parayı altın yada dövize endeksleyip geri ödemeni yapacaksın. Böylece her iki tarafın da içi rahat olacak.

doğru söylüyorsun faiz istemiyorsak en güzeli. Kuveyt Türk bankasının karpayı vs adı altında aldıgı para faizidir. Faizsiz sistem diye milletin zihnini bulandırmayalım.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.