Şimdi Ara

QWERTY klavyeli ve Symbian işletim sistemli Nokia C6-00, İngiltere'de satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
21.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia C serisinin en yeni üyelerinden kızaklı QWERTY klavyeli C6-00, nihayet İngiltere'de satışa sunuldu.

Nokia'nın internet sitesi üzerinden sim kilidi olmaksızın 289 Pound'a satılan C6-00, 434 MHz saat hızında çalışan ARM 11 işlemciden ve 128 MB RAM'den güç alıyor; Symbian v9.4 işletim sistemini kullanıyor. 3.2 inç boyutunda 360x640 piksel çözünürlüğünde 16 milyon renk dokunmatik (resistif) ekrana sahip cep telefonu, ivme sensörü, 3.5 mm jak girişi, 240 MB dahili bellek, 16 GB'a kadar microSD kart desteği, quadband GSM ve HSDPA şebekesi desteği, 5 megapiksel kamera, otomatik odaklama, 4x dijital zum, 640x480@30 FPS video kaydı, görüntülü iletişim için 320x240 piksel kamera, WI-FI 802.11 b/g, Bluetooth, GPS, RDS'li FM radyo ve 1200 mAh bataryasıyla öne çıkıyor.

• Gene mi Symbian. Nokia şu Symbian'dan bir vazgeçemedi.
  • Yerine sağlam birşeyler koymadan Symbian'dan aniden vazgeçmeyecektir. Bence bu tarz telefonlar için Symbian tercih edilmesi çok normal. Sonuçta kullanılan versiyon (v9.4) gayet başarılı bence.
  • nokia artık orta sınıftaki yerini sağlamlaştırmaya çalışıyor. fiyatı uygun, az rami, düşük frekansda çalışan eski işlemcileri en iyi destekleyen işletim sistemi olarak symbian ile orta sınıfta devam etmek en mantıklısı. hızlı, az sorunlu, ufak tefek yazılım desteği de mevcut. o yüzden symbian mantıklı. dokunmatik ekranlı teller yada üst sınıf telefonlar için artık kuzu kuzu yeni bir standart getirmeleri lazım... 1ghzlik işlemcili 512mb ramli güçlü cihazlar iyice yerini sağlamlaştırıyor....
  • bakalım ülkemize ne zaman gelecek.
  • " dokunmatik resistif ekran " olan bir ürün benim için ölü doğmuştur. 434 mhz işlemci neden nokia için bi standart gibi C5 te bile 600 mhz işlemci kullanıyor. Orta sınıfta bir telelfon olabilir ama ülkemizde abartılı fiyatlarla satılır büyük ihtimalle. X6 yı da 500-700 arası beklerken 800-1000 tl arasından geldi.
  • Nokia bitmiştir benim için symbianın hantal yapısından bıktık ayrıca flash desteği olmayan bi telefon artık kesinlikle almicam 5800 dan çok çektim nerden çıktı bu dokunmatikler arkadaş bulaştım artık kurtulamıyorum
  • Symbian cok basit kalıyor artık ilk çıkan telefonla son çıkan arasında ne fark var?en ise yarar özelliği çoklu işlem
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmednaim

Yerine sağlam birşeyler koymadan Symbian'dan aniden vazgeçmeyecektir. Bence bu tarz telefonlar için Symbian tercih edilmesi çok normal. Sonuçta kullanılan versiyon (v9.4) gayet başarılı bence.

bence berbat s60v5. sürekli donuyor ve yavaş.
  • Symbian bırakılması zor alternatifleri var ama onlarda daha yeni symbian kendini gittikçe geliştirmekte ve yüksek uygulama çeşitliliği var ileride değişebilir fakat fiyat ve stabilize sorunlarının oluşmaması için symbian ile devam edilmeli
  • 600-700 liradan fazla olursa , ki olucak gibi
    alınmaz bence ..
  • symbian beş para etmez
    winmo6.5 çok geri
    ios ve android iyi.
    tercihim açık kaynaktan dolayı android.

bence.
  • 5800 ın fiziksel klavyelisi olmuş adeta:)
  • symbianın sürümünü yükseltme gibi bişey olsa
  • İPHONE DADA YOK FLASH DESTEĞİ
  • Beklediğim q klavyeli dokunmatik Nokia telefonuydu. Bunun için para biriktirmeye şimdiden başlamak lazım.
    Sitesindeki özelliklerine bakılırsa pahalı olacak.
    Nokia'nın sitesinde flaş desteği var yazıyor.

Ama 150 gr. çok ağır telefon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonan61 -- 22 Temmuz 2010; 10:41:14 >
  • arkadaşlar bu telefon da hiçbir ek programa gerek kalmadan youtube gıbi yerlerden video izlenebiliyor ayrıca simbyan o kadar da kotu deıl ya biraz yavas ama ramı kurtarır bence 220 euro die yazıyo o da 440 lıra eder eger oleyse alınmaya deger bence ama nokıa 600 den assa vermez bu telı n97yle aynı tel bence bu daha gusel tek farkları klavyelerının acılıs farkları o da bu telde daha ıyı n97 de cogu kez kırıldı dıe yakınanlar war
  • Şuan ingilteredeyim ama bu telefondan çok herkes 4g'yi bekliyor. Nokia rakip olarak mı çıkardı bilmiyorum ama youtube izlenmesi iyi bi gelişme...

Buarada facebooka direkt fotoğraf eklenebiliyor mu bunla, bilgisi olan varmı? Blackberry ve iphone gibi???
  • şu an için iphone 4 ün (4g değil bu arada) rakibi şu an için Nokia N8 gibi gözüküyor. Ama daha ileride nokia mutlaka meego kullanan üst düzey bir telefon çıkaracak ve bu telefon nokianın iphone a tam cevabı olacak diyebiliriz.

Nokia C6 şu an için 5800ın devamı gibi gözüküyor tek farkı klavyesi var diyebiliriz.
  • arkadaşlar bişey sorucam bu c6 akıllı tel mi diil mi c6-01 modeli öyle ama bu da öyle mi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.