Şimdi Ara

iPhone 4 için ücretsiz bumper kılıf dağıtmanın Apple'a maliyeti 175 milyon dolar olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
5.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısıyla, iPhone 4'teki sinyal sorununa karşı kullanıcılara ücretsiz bumper kılıf vereceğini duyurmuş, hali hazırda kılıf sahibi olanlara da paralarının geri iade edileceğini (eğer Apple'dan alındıysa) açıklamıştı. Gelen yeni bilgilere göre, şimdiye kadar üç milyondan fazla satan iPhone 4 için ücretsiz kılıf dağıtmanın Apple'a maliyeti 175 milyon dolar civarında olacak. Bazı analistlerce hesaplanan 1.5 milyar dolarlık toplatılma maliyeti dikkate alındığında, kasasında 40 milyar dolardan fazla nakit para olduğu belirtilen Apple için 175 milyon dolar sorun teşkil edecek gibi görünmüyor.

Bu arda 2010 mali yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını da açıklayan Apple, 3.25 milyar dolar net kâr elde ederken, hisse başına elde ettiği kâr oranını 3.51 dolara yükseltmeyi başardı. Geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre Apple'ın 3.çeyrekte sattığı ürünlerin sayıları şöyle;

• %33'lük artışla 3.47 milyon Mac satışı.

• % 61'lik artışla 8.4 milyon iPhone satışı.

• %8'lik azalmayla 9.41 milyon iPod satışı. (Ancak iPod Touch satışlarının %48 arttığını belirtelim)

• 3,27 Milyon iPad satışı.

Apple'ın üçüncü çeyrek finansal sonuçlarıyla ilgili haberimize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

• Onlara pek dokunacağını sanmıyorum adamlar zaten çare arayışındalar çözüm için gerekirse çok daha fazlasını bile feda edeceklerdir çünkü prestijleri söz konusu
  • 3 milyon kullanıcıya dağıtmaları 175 milyon dolara mal oluyorsa bumper'ın tanesini 58 dolara mal ediyorlar hesabı çıkar ortaya - ki bu çok saçma.

Bence tanesini 2 dolara mal ediyorlardır en fazla ve apple'a gerçek maliyeti dağıtımıyla filan birlikte 10 milyon doları geçmez.
  • Apple zaten imaj firması, yani ürettikleri ürünler üst düzey, başka firmaların yaptıkların bambaşka ürünler değil. Ama farklı birşey yaptığını, sahip olduğu imaj sayesinde gösteriyor. Bu yüzden böyle şirketler için imaj değerlidir.
  • @leventalpsal

daha önce 29 dolardan kaskalladıklarının paralarını geri ödeyeceğine göre böyle bir rakan ortaya çıkabilir.
  • Bence böyle bumper filan dağıtmayıp tüm ürünleri toplatması gerekirdi.İmajı olan adam bunu yapardı 1 2 tl lik ek kılıf vermezdi kaldıki o klıfı kullanmak istemiyen kullanıcılara ne olacak?.
  • 0,50 cent bile değildir maliyeti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri
    Bence böyle bumper filan dağıtmayıp tüm ürünleri toplatması gerekirdi.İmajı olan adam bunu yapardı 1 2 tl lik ek kılıf vermezdi kaldıki o klıfı kullanmak istemiyen kullanıcılara ne olacak?.

Kaçıncıya yazılıyor bilmiyorum ama iPhone'u geri verip parasını alacaklar.
  • Iyide zaten herkese bumper vermeyecekler ki steve jobs bunun mumkun olmadigini soyledi. Daha ucuz bir kilif cozumu bulacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gduman -- 21 Temmuz 2010; 11:36:55 >
  • iphone dan kazandıkları fazla paralardan harcasınlar
  • Bence Bumper ile daha güzel duruyor. 5800 Xpress Music tasarımını daha çok beğenmişimdir.
  • 175 milyon dolar gerçekçilikten uzak abartılı bir rakam.
  • Ben olsam geri iade ederdim.Belki ben bumperli şekilde kullanmak istemiyorum.Adamlar AR-GE çalışmalarında hiç mi bu sorunu farkedemediler.Vardır adamların bildiği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventalpsal

3 milyon kullanıcıya dağıtmaları 175 milyon dolara mal oluyorsa bumper'ın tanesini 58 dolara mal ediyorlar hesabı çıkar ortaya - ki bu çok saçma.

Bence tanesini 2 dolara mal ediyorlardır en fazla ve apple'a gerçek maliyeti dağıtımıyla filan birlikte 10 milyon doları geçmez.

Çok kabaca bir hesaplama olmuş. Üretim, işçi, fabrika giderleri bilmediğim bir sürü daha gideri vardır. 175 milyon tabiiki abartı bir rakam fakat sizin hesaplama yönteminiz de şüphesiz çok abartılı.
  • Tr de Ankarada iphone4 kullanıp şebekeden yana dertli olan var mı? cidden bu sorun insanı bu telefonu almaktak sogutur mu?
  • Arkadeşlar ben daha önce de yazdığım gibi 3 gs kullanıcısıyım. Bu telefon büyük bir eksiyle piyasaya sürüldü. Daha tam testleri bitmeden çok çabuk piyasaya sürüldü ve malum problemler kullanıcıların başına geldi. Tamam bi seride sorun olsa anlarım. Ulan bütün sürüm mü hatalı olur arkadaş!4 alcam içime dert oldu kahroldum yemin olsun ya.Afederisiniz ama evlat acısı gibi koydu yani.YA almayı çok istiyorum ama bu problem düzelmezse ya 5. seriyi beklicem yada gidip parayı HTC ye gömcem abi olmaz böle yaa!

Ciddiyet sahibi bir firmanın yapacağı iş mi olayı bumper la çözmek !!! Ha? sorarım size.

kimse bana APPLE fanlığı taslamasın.
  • D&r da satılan şeffaf silikon kılıfların çoğu 60 tl'den başlayıp 85 liraya kadar çıkabiliyor. Ama Apple marka olmadıkları için maliyeti kimseyi ilgilendirmiyor.

Apple bir ürün çıkarttığında forumdaki insanların ilk ilgilendikleri konu maliyet.
    Bu bir hastalık olsa gerek.
  • abartı
  • Apple gibi bir firmanın problemini "kamuflaj" ile halletme çabası bana oldukça komik geliyor. Koskoca firma, marka değerini korumak için 1,5 milyar doları gözden çıkarmalıydı, o zaman işte büyük firma derdim. Ben bumper ile kullanmak zorunda mıyım arkadaş, kaldı ki yeni serilerde ztn bu problemi çözerler, ama satın almış kişiler için çok büyük bir haksızlık. Örneğin; Toyota enayi mi de bilmem kaç milyon aracını bir problemden dolayı toplatıyor, böyle büyük marka olunmaz!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: xtreme55
    Apple gibi bir firmanın problemini "kamuflaj" ile halletme çabası bana oldukça komik geliyor. Koskoca firma, marka değerini korumak için 1,5 milyar doları gözden çıkarmalıydı, o zaman işte büyük firma derdim. Ben bumper ile kullanmak zorunda mıyım arkadaş, kaldı ki yeni serilerde ztn bu problemi çözerler, ama satın almış kişiler için çok büyük bir haksızlık. Örneğin; Toyota enayi mi de bilmem kaç milyon aracını bir problemden dolayı toplatıyor, böyle büyük marka olunmaz!!

Toyota arabanızı getirin paranızı alın demedi, gelin sorunu çözelim gidin dedi. Apple telefonu getirin parasını geri alın diyor. Komiklik nerede?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.