Şimdi Ara

Başlangıç sayfası temizleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
12.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşte bomba , Başlangıç sayfası temizleme

İnternete girmek için tıkladığınız explorer kısayoluna sağ tıklayın.
    Özelliklere girin
    Oradan hedef satırında
    "C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE" satırının sonuna bir boşluk ve
    -nohome yazın
    yani aşağıdaki satırı kopyalayıp hedef satırındaki yazı ile değiştirin yapıştırın

"C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE" -nohome

Normalde tıkladığımız zaman Explorer başlangıç sayfası arar ve orayı açar .
    ( About blank ) boş olarak aç desekte bu sayfa normalde windowsun içinde bulunur.
    Sizin başınızı ağrıtan spy larda bu sayfanın içeriğini değiştirir.Aslında çoğu sadece bunu yapar başka bir zarar vermezler.
    Bizim yazdığımız komut ise
    "hiç bir sayfayı açma, ne yazarsa yazsın boş bir explorer penceresi getir,sayfa açmak istemiyorum "...
    anlamına geliyor.
    Dolayısı ile spy ın bozduğu about blank sayfasını devre dışı bırakmış oluruz.
    Artık explorer hiç bir sayfaya gidemez Çünki hiç bir yazı olmaz, satır boş olur.

• quote:

Orjinalden alıntı: ardent_boy

İşte bomba , Başlangıç sayfası temizleme

İnternete girmek için tıkladığınız explorer kısayoluna sağ tıklayın.
    Özelliklere girin
    Oradan hedef satırında
    "C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE" satırının sonuna bir boşluk ve
    -nohome yazın
    yani aşağıdaki satırı kopyalayıp hedef satırındaki yazı ile değiştirin yapıştırın

"C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE" -nohome

Normalde tıkladığımız zaman Explorer başlangıç sayfası arar ve orayı açar .
    ( About blank ) boş olarak aç desekte bu sayfa normalde windowsun içinde bulunur.
    Sizin başınızı ağrıtan spy larda bu sayfanın içeriğini değiştirir.Aslında çoğu sadece bunu yapar başka bir zarar vermezler.
    Bizim yazdığımız komut ise
    "hiç bir sayfayı açma, ne yazarsa yazsın boş bir explorer penceresi getir,sayfa açmak istemiyorum "...
    anlamına geliyor.
    Dolayısı ile spy ın bozduğu about blank sayfasını devre dışı bırakmış oluruz.
    Artık explorer hiç bir sayfaya gidemez Çünki hiç bir yazı olmaz, satır boş olur.

• sanki daha once bunu bu forum larda okudum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emofel

sanki daha once bunu bu forum larda okudum...

ben hatırlamıyorum ama olsun verildiyse de görmeyenlerin işine uyarayacaktır
  • degısık bı yontem tesekkurler dostum

boyle bı uyarı verıyo ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EvsA -- 20 Eylül 2005, 23:53:50 >
  • saol işe yaradı
  • ewt bende gerçi about blank satırı vardı ama
    sık sık birşeyler girip duruyordu bunu öğrendiğim iyi oldu.
  • beyler iki cozumde işe yaradı cok tesekkur ederim saolun
  • valla denemedim ama gördüğüm kadarıyla işe yarıyor demekki bir sürü insan bunu soruyor forumda ama ben birşeyi merak ediyorum oda şu? giren spy b sayarda kalıyor sanırım sonuçta onuda silmek gerekiyor tabiki. sistemi yinede yorar mutlaka. bu açılışı engelliyor sonuçta silinmesini değil.
    güzel konu teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: selenvirus

valla denemedim ama gördüğüm kadarıyla işe yarıyor demekki bir sürü insan bunu soruyor forumda ama ben birşeyi merak ediyorum oda şu? giren spy b sayarda kalıyor sanırım sonuçta onuda silmek gerekiyor tabiki. sistemi yinede yorar mutlaka. bu açılışı engelliyor sonuçta silinmesini değil.
    güzel konu teşekkürler.

evet bende aynı şeyleri düşünüyorum. belki explorer daki başlangıç sayfasından kurtulubilinir bu yöntemle ama spylar hala pc de. o yüzden en temizi güvenli kipte ad aware ile temizlemek...
  • katılıyorum en temizi güvenli kipte ad aware ile temizlemek.
  • bu işe yarıyacak bir yöntem lakin arkadaşların dedıgi gibi bazı önlemlerde almak lazım Ama peki ad awear da butun spyların cözümümü????Yani 100 cözum hiç bir zaman yok heralde Helede benım gibi meraklı ve oraya buraya dalıp duran bir kulanıcı için acaba en güvenilir koruma nasıl olurdu bilmek isterdim?????
  • en korumalı b sayar nete bağlı olmyandır elinden gelen şey guvenlik programlarını kurmak ve olmaması için dua etmek.
    hergun yeni virus vs çıkıyor programların guncellemesini yapın nete öyle girin.
    ve bazı sitelerdende uzak durmakta yararda vardır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: selenvirus

en korumalı b sayar nete bağlı olmyandır elinden gelen şey guvenlik programlarını kurmak ve olmaması için dua etmek.
    hergun yeni virus vs çıkıyor programların guncellemesini yapın nete öyle girin.
    ve bazı sitelerdende uzak durmakta yararda vardır.

Risk her zaman vardır ve %100'de güvenlik ve koruma asla yoktur. Korunmak için sadece internete girmemeye gerek yok ki bunun disketi var, cd'si var, usb'si var. İnternet sadece bunlar arasında en fazla risk taşıyan segmenti oluşturuyor...
  • ÇOk süper Eline Sağlık
  • Evet ßende Denıyım ßıktım FOrmat Atmaktan
  • Sağol hocam, çok güzel, klavyene sağlık..
  • Arkadaşlar özellikle başlangıç sayfasını değiştiren spy larla ilgili olarak bir konu açılmıştı böyle bir sorun varsa ve gideremiyorsanız buraya bir bakmanızı şiddetle tavsiye ediyorum..

http://forum.donanimhaber.com/m_6369738/mpage_1/key_//tm.htm#6565371
  • quote:

Orjinalden alıntı: MuratFb

Evet ßende Denıyım ßıktım FOrmat Atmaktan

Sen bunun için format mı atıyodun??

Yaw hiç olmadı antispy yokmu girin regedite start page diye aratın bulunca da about:blank diye değiştirin.

Daha da olamzsa Firefox kurun
  • quote:

Orjinalden alıntı: Doobly

quote:

Orjinalden alıntı: MuratFb

Evet ßende Denıyım ßıktım FOrmat Atmaktan

Sen bunun için format mı atıyodun??

Yaw hiç olmadı antispy yokmu girin regedite start page diye aratın bulunca da about:blank diye değiştirin.

Daha da olamzsa Firefox kurun

Valla Kac Defa DDenedım Olmadı En Sonunda EWİDO yu Kurdum Temızledı Ama Arada 5 Dakka Gecmedı Yıne ole Oldu Dedım Olcak GIßı Değil ßas FOrmatı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.