Şimdi Ara

Jeremy Innes Hopkins'den farklı bir konsept çalışması: Nokia Kinetic

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Finlandiyalı cep telefonu devi Nokia'nın nanoteknolojiden faydalanan ve kullanım şekli doğrultusunda istediğiniz gibi tasarımını değiştirebildiğiniz konsept çalışması Morph'un ardından İngiliz tasarımcı

Jeremy Innes Hopkins'in çalışması gün yüzüne çıktı.

Hopkins tarafından Nokia ''Kinetic'' olarak isimlendirilen konsept, içinde dijital verileri kinetik harekete çevirebilen elektromanyetik mıknatıs barındırıyor. Kinetic çalmaya başladığında, elektronik posta / mesaj geldiğinde, alarm devreye girdiğinde otomatik olarak telefon yatay pozisyondan dikey pozisyona doğru geçiş yapıyor. Çağrıyı reddetmek veya alarmı susturmak istediğinizde telefona bir defa dokunmak yeterli oluyor. Böylece telefon yatay konuma geliyor.

Kinetic'in ne kadar kalın olduğu Hopkins'e sorulduğunda ise alt kısmın 18 mm; üst kısmın ise yalnızca 8 mm olduğu cevabı alınmış. Kinetic'in tasarımı ve sunduğu özellik dikkat çekici. Peki Nokia bu konsept çalışmasını hayata geçirseydi bir tane edinmeyi düşünür müydünüz? Bundan sonraki yorumları sizlere bırakıyoruz.

• Benim baya hoşuma gitti ama Symbian'la olmaz bu iş
  • Tasarım ve şıklık olarak mükemmel görünüyor ama alt kısım çok bombeyli olmuş sanırım mıknatıs da orada olmalı.
  • Jeremy Innes Hopkins 'in Concept'leri gerçekten çok şık bugüne kadar hazırladığı tasarımlar önümüzdeki 10 20 yılın telefonları niteliğinde yine çok şık bir tasarım olmuş
  • Mükemmel olmuş bence. Alt kısımdaki bombe kavrama işini rahatlatan bir faktör. 6630 telefonumun alt kısmı üstünden biraz daha şişman ve yıllardır kullanıyorum, bu bombenin çok yararlı olduğunu düşüüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Spagetti Canavarı

Benim baya hoşuma gitti ama Symbian'la olmaz bu iş

linux-debian tabanlı maemo veya meego kullanılırsa süper olur. n900deki gibi
  • Bir nevi hacı yatmaz olmuş.

Şık bir duruşa sahip.
  • Tasarımını sevmeyen bir tek benim herhalde.
  • Çok eğlenceli ve dikkat çekici olucağı kesin :) pantalonun cebindeyken kalkarsa komik olur :D
  • altı kalın olmasaydı daha şık bir ürün olurdu.
    ülkemizde pek tutulacağını zannetmek doğrusu
  • yahu sadece ön kısmından bakınca mükemmel ama o bombe işi mahvediyor. nokia sadece o ince kısımdan oluşan bir telefon yapsa peynir ekmek gibi gider. o bombe kalın yer hariç mükemmel bir tasarım bence.
  • Garip bir tasarım olmuş doğrusu..
    TV kumandası gibi duruyor... xD
  • quote:

Orijinalden alıntı: orqun_0693

Garip bir tasarım olmuş doğrusu..
    TV kumandası gibi duruyor... xD

Valaha aynısını yazacaktım benden önce davranmışın :)
  • bence kötü
  • Hala mı Symbian? Geçiniz.
  • Şimdi bunu müzik çalarken dansettirirlerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: sgnr

Çok eğlenceli ve dikkat çekici olucağı kesin :) pantalonun cebindeyken kalkarsa komik olur :D

Yorumu okuyunca koptum valla
    Alt kısmın kalınlığı çok uygun avuç içi için 1,8 cm gayet güzel ve heyecanlandıran kısmı adındaki gibi kinetik olması
    sadece bu özelliğinden bayağı satar. Ama sgnr ninde dediği abuk durumlar olmaz umarım ama bunuda reklamında
    kullanırlarsa böyle bi reklam bayağı ilginç ve akılda kalır olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: FadeToßlack

Tasarımını sevmeyen bir tek benim herhalde.

Bende begenmedim maalesef
  • yaw bu telefonun fiyatı ne kadar?Gördükçe içimin yağları eriyo
  • ?????????????????????????
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.