Şimdi Ara

TRAFİK TESCİL İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
3
Favori
89.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Çok yararlı bir konu olmuş. Teşekkürler.
  • İkametgahım İstanbulda. Alcağım araç Ankara'da 06 plakalı. Plaka değiştirmek istemiyorum. Bir sorun yaşar mıyım? Muayenede, trafik sigortasında, kaskoda fsorun olur mu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bayiden sıfır alınan araç tescil yapılmadan 2. şahsa satılırsa ilk alıcı plaka çıkartmadan fatura kesip satış yapabilirmi bu durumda 2. alıcı tescil için ne yapmalı hangi belgeleri ibraz etmeli
  • Noterin verdiği geçici belgenin Altın'da yazıyor ....tescil belgesini 15 gün içinde herhangi bir trafik tescil biriminden alınmaması halinde belgeniz PTT ile ikamet adresine gönderilecektir ....... Yani size en yakın trafik şubesinden alabilirsiniz 15 gün içinde ama noterin verdiği geçici belgeyle gidin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • s.a benim bi sorum olacak ben istanbulda oturuyorum ama ikamet adresim çankırıda ben 2 3 gün önce bir motorsiklet aldım devir işlemleri falan yaptırdım şimdi şöle bi durum var motoru ve satış işlemini istanbulun çbür ucunda yaptırdım ben anadolu yakasında oturuyorum ruhsatın çankırıya gitmesini beklemeden oturdugum yerdeki yada herhangi bir trafik şubeden elden teslim alablirmiyim
    Teşekkür Ederim...,
  • Merhaba
    Allah izin verirse perşembe günü istanbuldan bir araba alacağım sıfır. Faturası perşembe sabah kesilecek ve işlemler faturanın kesilmesinin ardından başlayacak. Bazı bayiler doğrudan emniyete bağlıymış bazıları ise vekaletname ile işlerini yürütüyorlarmış. Bizim bayi vekaletname ile çalışıyormuş. Bayi net bir şey söylemiyor arabanın perşembe günü akşamına yetişip yetişmemesi hakkında. Merak ediyorum acaba bayi bana ayak mı yapıyor. Yani isteseler, sıkı tutsalar işleri, akşama yetiştirebilirler mi? Cuma sabaha kalabilir diye de konuşuyorlar. Arabayı alabildiğim en erken zamanda alıp gelmem iyi olacak benim için. Sizce ne yapayım? Perşembe sabahtan gidip işin başında durup her ihtimale karşı şansımı deneyeyim mi yoksa cuma günü alacak şekilde mi gideyim? Gerçekten de bayinin dediği gibi yetişmeyebilir mi?
    Saygılarımla
  • Arkadaşlar ilk kayıt veya nakil işlemleri için bulunduğunuz ile ait emniyet müdürlüklerinin online randevu sistemleri var.Bir gün öncesinden randevu alıp ilgili günde gidiyorsunuz gerekli belgeler sitede yazıyor.

Dosya daktilo ile veya bilgisayarda doldurulmalı bu yüzden 17.5 tl veri şöförler cemiyetininbürosunda doldurma ücreti dahil 17.5 tl ye halledip size randevu sisteminde verilen bankoya gidiyorsunuz.

Simsarlara asla itibar etmeyin kolunuza girip bütün işlemleri 20 tl ye yapıyoruz deyip kandırıyorlar.bu şahıslara kesinlikle ihtiyacınız yok

Bana işlemlerin 350 tl tuttuğunu söylediler.yalan 190 tl ruhsat harcı birde 43 tl plaka parası vereceksiniz üzeri kendilerine. Ha ben veririm işlemi onlar yapsınderseniz mesele yok ama şeffaf değiller bilginiz olsun

• Baris738 B kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,

emniyet ilçe müdürlüğü trafik şubeyi mesken haline getirmiş tipler var direkt şubenin içinde oturup bekliyorlar, devlete makbuz karşılığı ödeyip yaptırabileceğin işlem 200 TL tutuyorken 100 TL'de muameleciye veriyorsun sen şubeye gitmeden senin yerine ruhsatı çıkartıp adam sana getiriyor. Bu işi tamamen meslek olarak yapan maalesef insanlar var, ben sigorta acente sahibiyim kazancım üzerinden vergi ödüyorum bu arkadaşlar vergi ödemeden gelir sahibi oluyorlar.
  • Merhaba arkadaşlar, 0 araç için tescil süresi ne kadar bilen var mı?

• Lütfen yardım. Benim ruhsatta muayene geçerlilik süresi olan kısım olmadığından emniyete gittim ve online başvuru yapıp çıkartabilirsiniz dendi. Bunun için randevu alırken hangi seçeneği tıklamam gerekiyor. Araç tescil belgesi zayi olanı seçenek olarak tıklamam gerekiyor? Bir de ücret ne olur bu işlem için? Şimdiden teşekkürler.

• funnerman kullanıcısına yanıt
    Tescil ve trafik belgesi yenileme işlemi :)

geçen yıl 80 TL'ye değiştirttim ben bu yıl da 90 TL olmuştur en fazla.
  • 2006 model araç aldım trafiğe çıkış tarihi 2016 yazıyor ruhsata bu ne anlama geliyor araç 2006.10 sene trafiğe girmemiş mi

• siz araci aldiginiz zaman ruhsat ve tescil tarihi otomatikman degisir ondan dolayida tarih farkliligi olabilir.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.