Şimdi Ara

Samsung'dan Spinpoint MT2 serisi 1TB kapasiteli 2.5-inç disk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Samsung yaptığı yeni bir açıklamayşa, dizüstü bilgisayarlar ve taşınabilir diskler için hazırladığı 750GB ve 1TB kapasiteli 2.5-inç sürücülerini duyurdu. Spinpoint MT2 serisi altında hazırlanan 12.5mm kalınlığındaki (standart 9.5mm) 333GB kapasiteli üç adet plaka kkullanıyor ve SATA-II ara birimini destekliyorlar. 5400 devir/dakika hızında çalışan ve 8MB tampon bellek kapasitesine sahip olan sürücüler, güncel Samsung disklerde görmeye alışık olduğumuz SilentSeek ve NoiseGuard teknolojilerini de içeriyorlar.

Samsung'dan yapılan açıklamaya göre yeni sürücüler, rakip modellere göre %20 daha iyi okuma/yazma performansı ve %4 daha düşük güç tüketim değerleri sunuyor.

• Eğer standarttan kalın ise eski sistemi yükseltme gibi bir durum söz konusu olmayacak, sadece yeni sistemler için geçerli olacak anladığım kadarıyla.
  • artık laptoplarda da depolama sorunu çözülüyor yani
  • Fazladan 3mm büyük bi sorun piyasadaki çoğu laptopa girmeyecek cinsten , 5400 devir olmasıda pek iç açıcı değil anca depo niyetine kullanılır 7200 devirleri bakalım ne zaman çıkacak .
  • samsung işte ne yapsın , yapsana şunu standart boyutta ,uysun mobil cihazlarada hadi madem stndart boyutta üretemiceksin o zaman hızlı bişi yapsana 7200 gibi i şimdi bu neye yaradı hızlı değil laptopada uygun değil buna rağmen standart 2.5" boyutlarda değil...
  • Valla ben beğenmedim. 3 plaka demek 3 kafa demek. Ne kadar fazla kafa sayısı, o kadar yüksek bozulma oranı. bence şu an en sağlamı 2.5" disklerde 320 Gb dır. Tek plaka olduğundan her açıdan daha iyidir...
  • belki restorasyon amaçlı değilde yeni cıkan laptoplarda uygulanacaktır. herkes hdd deiştirmeyecek ya
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.