Şimdi Ara

Antec yeni işlemci soğutucusu KÜHLER Shelf'i satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kasa ve güç kaynaklarıyla tanıdığımız Antec, KÜHLER Shelf adını verdiği yeni işlemci soğutucusunu satışa sundu. 127 x 124 x 120 mm boyutlarında ve 700 gram ağırlığında olan işlemci soğutucusu, 7 adet Bakır ısı borusuna ve çok sayıda Alüminyum yaprağa sahip. 120mm çapında PWM kontrollü fan kullanan KÜHLER Shelf, Intel'in LGA775, 1156 ve 1366, AMD'nin sie Soket AM2, AM2+ ve AM3 işlemcileriyle kullanılabiliyor.

Antec KÜHLER Shelf, Avustralya'da 65 dolar seviyesinden kullanıma sunulmuş durumda.

• Hocam resim görünmüyor...

Şayet bu ürün ise, Antec kasa ve psu yapmaya devam etsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 20 Temmuz 2010; 0:21:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Hocam resim görünmüyor...

+ 999
  • Aynen hocam

Sonuçta, tower (kule) tipi soğutucular daha performanslı bu da ortada, halen neden bu tür soğutucu çıkarıyorlar anlamıyorum açıkçası, fanın üflediği hava yine o bölgede kalacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ooppss

quote:

+ 999

• nostaljik bir sogutucu olmuş sanki..
  • quote:

Aynen hocam

Sonuçta, tower (kule) tipi soğutucular daha performanslı bu da ortada, halen neden bu tür soğutucu çıkarıyorlar anlamıyorum açıkçası, fanın üflediği hava yine o bölgede kalacak...

Leon-X.. malesef mosfet, kuzey koprusu ve guney koprusu pasif sogutucularin cogu, bu tip sogutucularin anakart uzerine verdigi havadan yararlaniyor.. islemci ureticileri anakart uzerindeki soket yapilarini degistirmedikleri surece, bu sogutucular boyle kalacak.. tabiki kule tercih edilebilir ama bu gormekte oldugumuz sogutucu, benim anladigim kadariyla ekonomik amala yapilmis bir sogutucu.. Kule tipi sogutucular biraz daha extreme overclock amaci guduyorlar.. ama bu tip sogutucular sadece daha iyi sogutma amaci guduyorlar..

• Bu beeee uyduruk bişiye benziyo
  • quote:

+1000

• @Towarscke

Üstad söylediklerin çok doğru, ancak o şekilde serin hava gelmesi için fanın çok güçlü olması ve yüksek devirde dönmesi lazım, aksi halde PWM özellikli bir fanın çok şiddetli bir hava üflemesi çok zor daha çok ısıya göre hareket ettiği için, soğutucu yapraklarından çıkan ılık hava kuzey köprüsü ve oradaki mofsetlerde dolanmaya devam edcek...

Ayrıca yurt dışı fiyatı ile 100 TL'den alıcı buluyor bu ürün, çok pahalı burada biraz daha pahalı olacaktır markadan dolayı, hiç bir şekilde al benisi yok bu ürünün, bu fiyata Sunbeam vb. markalar varken.

Düzeltme: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 20 Temmuz 2010; 12:12:12 >
  • bende bu kule tipli soğutuculara pekde sevemedim
  • big typhoon.ne zaman aldığımı bile hatırlamıyorum.sanırım 2003-2004 gibiydi emin değilim.kaç anakart kaç işlemci değişti üzerine.kaç ekran kartı kaç hdd.velhasıl onu aldığımda kullandığım hiçbirşeyi şu an kullanmıyorum.8 senelik monitorum vardı en son onu da 32" full hd lcd ile değişitrdim.düşünüyorum da,vay be...
  • İlker Şimdi Bunları Niye Yazdın Anlamadım Ama (: Teknolojiye bu kadar merak salıpta kasaya yatırım yapma hayata dön
  • işlemciye bakan tarafta da davlumbaz ve fan olsaydı , egzoz fana bakan taraf açık olsaydı daha iyi olacaktı

işin ucuzuna kaçılmış sanki. antec e yakışmamış
  • çok itici
  • quote:

Orijinalden alıntı: e j d e r

işlemciye bakan tarafta da davlumbaz ve fan olsaydı , egzoz fana bakan taraf açık olsaydı daha iyi olacaktı

işin ucuzuna kaçılmış sanki. antec e yakışmamış

Davlumbaz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: terapi_triyaki

quote:

+1000

• borular heatsinke yandan girmiyor mu? o fanı alttan takma imkanı olsa sıcak havayı uzaklaştırma amaçlı kasanın yan kapağındaki fanı (yanında fan olan kasalar için söylüyorum) dışa üfleyecek şekilde montajlansa faydalı olmaz mı? aslında yatık kasada kula tipi soğutucu kullanılsa hem anakart sağlığı için hem de sıcak havanın yükselmesi prensibine istinaden daha güzel performans alınmaz mı?
  • yaramaz
  • ben göremiyorum resmini başka siteden baktım gerçekten olmamış birde avustralyada 65 dolarmış kurada kaç olur acaba
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.