- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Plaka Degistirme (Son Durum)
Bu konudaki kullanicilar:

80
Cevap
7
Favori
128703
Tıklama
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giris

6236 Mesaj
19 Temmuz 2010; 23:55:44 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Selamlar, sizlere yine birsey danismam gerek.

Örnegin 07 plaka bir araç aldik, satisi yapildi noterden.

Bu aracin plakasini 07'den 34'e döndürürken yapilacak islemler nelerdir, su son degisiklikler bunu da kapsadi mi?

Örnegin plaka degismeden sigorta da mi yaptiramayacagim, nasil oluyor bu isler son durumda?

Bir fikir verirseniz sevinirim.

5196 Mesaj
20 Temmuz 2010; 0:19:52 

Evet eger sehirdisindan aliyorsaniz plaka degisebiliyor.Noter "plaka degisecek mi?"diye soruyor ama ben degistirmedigim için geçici ruhsata düsüyor mu bilmiyorum.Sonra ikametinizin oldugu sehirdeki Emniyet Müdürlügü'nden plaka islemlerinizi yapiyorsunuz.Sigorta plaka degismeden yapilabiliyor,daha sonra plaka degisince zeyil yapiliyor..

Honda ACCORD 2.0 Executive 155 Hp
Iphone 6 Gold

6236 Mesaj
20 Temmuz 2010; 23:23:13 

Selamlar bugün araci aldim plaka degistirme islemleri için yapilmasi gerekenler,

T.S.O.F’dan 2 Adet Usulüne uygun doldurulmus Ek-1,
Tescile iliskin geçici belge,
Trafik belgesi,
Zorunlu mali sorumluluk sigorta poliçesinin asli ve fotokopisi,
Plakalar
T.S.O.F'dan Motorlu Araç Tescil Dosyasi

Burada tek kafami karistiran husus ''Zorunlu mali sorumluluk sigorta poliçesinin asli ve fotokopisi''.

Su an aracin üzerindeki plakanin sigortasi aracin eski sahibinde kaldi, parasini alacakmis sigortadan.

Ben bu simdiki plaka için mi sigorta yaptiracagim, sonra plaka degisince ne olacak?

63 Mesaj
20 Temmuz 2010; 23:52:41 

bu islemlerin maliyeti ne kadar oluyor arkadaslar?

5196 Mesaj
21 Temmuz 2010; 1:02:41 

quote:

Orijinalden alinti: Duratorq

Selamlar bugün araci aldim plaka degistirme islemleri için yapilmasi gerekenler,

Trafik belgesi,
Plakalar

Burada tek kafami karistiran husus ''Zorunlu mali sorumluluk sigorta poliçesinin asli ve fotokopisi''.

Su an aracin üzerindeki plakanin sigortasi aracin eski sahibinde kaldi, parasini alacakmis sigortadan.

Ben bu simdiki plaka için mi sigorta yaptiracagim, sonra plaka degisince ne olacak?

Simdiki plakaya sigorta yaptirin,plakanin degisecegini sigorta sirketine bildirin daha sonra yeni plakaya zeyil yapiliyor.

Honda ACCORD 2.0 Executive 155 Hp
Iphone 6 Gold

13 Mesaj
5 Eylül 2010; 1:45:20 

Peki arkadaslar ben aldigim aracin plakasini degistirmek istemiyorum. bu durumda ne yapmaliyim???

115 Mesaj
5 Eylül 2010; 3:57:46 

ruhsattin bi yapragi degisiyo onun disinda bisi yok noter satisi falan filan fakat farkli plaka oldugu için bazen muayenede sikinti çikartabiliyo

8937 Mesaj
5 Eylül 2010; 23:55:00 

quote:

Orijinalden alinti: cenkeri

bu islemlerin maliyeti ne kadar oluyor arkadaslar?

Ey Türk! Dostunu da Düsmanini da bil artik..!

55 Mesaj
10 Kasim 2010; 13:41:50 

ben de ikinci eL araba aLdim 54 pLaka.. 34 yapmak istedigim için noterde pLakanin parasini da verdim, normaLde 70tL imis. ben 132tL verdim bu yüzden.. 05.11.2010 tarihinde noterde isLemLer yapiLdi ve oradaki görevLi 15 gün içinde pLaka isLemLerini bitirmem gerektigini söyLedi..
ben de bu sabah üsküdar iLçe emniyete gittim, saat 8de içeri aLmaya basLadiLar, numara aLdim.. veznede bekLerken internet üzerinden randevu aLan bi abiye sordum, istedigimiz pLakayi yaptirabiLiyor muyuz diye.. adam hepsini anLatti.. https://e-randevu.iem.g.../randevu/islem_sec.aspx sitesinden randevu aLinabiLirmis.. pLakayi da oradan seçtim dedi.. amma veLakin ben pLaka seçemedim ve gerekLi evrakLar varmis aynen duratorq'un yazfdigi gibi:

Trafik belgesi,
Plakalar

TSOF yani Türkiye SoförLer ve OtomobiLciLer Federasyonu üsküdarda var mi? ben besiktasta var diye biLiyorum ama internet sitesinden buLamadim yardim eder misiniz?

Bir de ben üsküdarda otuuruyorum, benim istedigim pLaka serisi gta-gtz arasinda kaLiyor ama üsküdarda böyLe pLaka veriLmiyor.. bir yoLu var midir istedigim pLakayi aLmanin ?

Technonizm-BLogcu
Technonizm-NetLog

Toshiba Qosmio X505-Q890[b\]

27 Mesaj
17 Kasim 2010; 12:23:19 

yani yeni plaka almak sana yaklasik ne kadarlik bir fiyat farkina mal oldu?

610 Mesaj
17 Kasim 2010; 12:49:21 

Arkadaslar benimde bir sorum olacak...

Benim aracim 34 plaka fakat alici arkadas 68 plaka yapacak...

Bende sifir bir araç alacam büyük bir ihitimalle Istanbul'dan...

Sorum su ben eski aracimin plakasini yeni alacagim araca takabilirmiyim...?

Malum o plaka bosta kalacak 68 plaka olacak satcagim aracin yeni plakasii...

Saygilar...

10348 Mesaj
17 Kasim 2010; 13:08:41 

quote:

Orijinalden alinti: kayacem

Arkadaslar benimde bir sorum olacak...

Benim aracim 34 plaka fakat alici arkadas 68 plaka yapacak...

Bende sifir bir araç alacam büyük bir ihitimalle Istanbul'dan...

Sorum su ben eski aracimin plakasini yeni alacagim araca takabilirmiyim...?

Malum o plaka bosta kalacak 68 plaka olacak satcagim aracin yeni plakasii...

Saygilar...

Plaka degistirmenin belki farkli bir prosedürü vardir ama benim bildigim tamamen iyi bir takipçi yada emniyette adaminin olmasindan geçiyor. bosa çiktigi anda ayiriyorlar vede kimseye vermiyorlar.

Daha önce bir tanidik bu sekilde kendi plakasini ayirtmisti. Ama plaka hemen bosa düsmemisti diye hatirliyorum.

Ama tekrar ediyorum belkide farkli bir prosedürü vardir.. belkide dilekçe ile hallolabilecek kadar basit bir olaydir..

274 Mesaj
1 Mart 2011; 9:34:50 

Knu biraz eski sanirim ama yeni konu acmadan burdan sorayim dedim
2. el aldiigm aracin plakasiyla istedigim plaka ayni semtteymis bu yuzden satis durumunda plaka degismiyormus bu konu hakkinda bilgisi olan varmi cozum yolunu bilen?

2842 Mesaj
1 Mart 2011; 12:02:12 

Plaka degistirmek mecburi degil. Degistirmezseniz sadece noterde 75 tl devir masrafi oluyor. Degistirmek isterseniz size toplam maliyeti 180 tl oluyor.
Tabiki trafik sigortasi bu fiyata dahil degil. Ayni ilin ilçeleri arasinda bile plaka degisimi isteyebilirsiniz. Plaka degisimi +105 tl neticede. Ama plaka degistirmezseniz isiniz noterde bitiyor ve emniyete falan gitmeye gerek yok. Gidin tarfik sigortanizi yaptirin, yeni ruhsatiniz 17. gün posta ile elinize gelsin.

Türkiyem...

178 Mesaj
1 Mart 2011; 14:56:05 

Sanirim en yakin tarihli plaka degistirme olayi bana ait bastan sona anlatayim:

- Noterden plaka degisikligini istedik 132TL verdik. plaka degisikligi istemezsek 70TL

- https://e-randevu.iem.g.../randevu/islem_sec.aspx bize en yakin subeden randevumuzu aldik (trafiktescil/bireysel islemler/plaka degisikligi (noter satisi için) sirasini takip etmemiz ve gün/saat seçmemiz yeterli) ben atasehirde ki subeyi seçtim. adresi içerenköy yönünden Migrosa gelmeden solda.

- Eski plakanin üzerine zorunlu trafik sigprtasini yaptirdik. sigortaciniza durumu izah edin plakam degisecek diye ben 151TL verdim

- randevu aldimiz zaman asagida ki belgeleri tamamlamamiz gerekli yoksa içeri almiyorlar,

T.S.O.F’dan 2 Adet Usulüne uygun doldurulmus Ek-1 (herhangi bir muameleciden doldurtun 10TL)
Trafik belgesi,
Eski Plakalar
T.S.O.F'dan Motorlu Araç Tescil Dosyasi (pembe dandik bir dosya muamelecide mevcud 3TL)

- randevu saatinde elimizde belgelerimiz ve eski plakamizla gidip islemleri baslattik. bana 1 hafta sonra elimde yeni plakamla gelmem söylendi o zaman ruhsatin hazir dediler. orada 1 tane kagit verecekler o kagitta sizin yeni plakaniz yazili o kagidi sakin kaybetmeyin

- Anadolu yakasi için plaka basimini Bostanci trafik subesinin sokaginda bastiriyoruz 19TL . Bu plakayi ön cama koyun ve arabayi kullanmayin 600TL cezasi var

- 1 hafta sonra elinizde yeni plaka ve nufüs cüzdani ile gibip plakaniza mühür vurdurup yeni ruhsatnizi aliyorsunuz (hemen orda plakanizi, adresinizi, sasi ve motor numaranizi kontrol edin. size 2 yaprak verecekler ve eski zorunlu trafik sigortanizin aslini verecekler almayi unutmayin)

Hepsi bu kadar

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi cave_mann -- 1 Mart 2011; 14:58:13 >
Buna gelen 2 yanıtı gör.

www.tekyumruk.com

819 Mesaj
1 Mart 2011; 15:38:55 

konuda mesajim bulunsun benimde
Tesekkürler buarada

274 Mesaj
1 Mart 2011; 17:33:33 

ayni ilin ilceler arasinda degisiklik isteyebiliyorum ama ayni ilce icindede isteyebilirmiyim degisiklik onu merak ediyorum ben eski plakasiyla kullanmak istemiyorum araci bu yuzden degisim istiyorum

1 Mesaj
18 Nisan 2011; 11:02:05 

ben 08 plaka araba aldim agrida ikametedyorum yanlis bilgimden dolayi noterde plaka degisecek olarak satis aldim plakayi degistirmemem mümkün mü. ayrica notere ödedigim fazla parayi alabiliyormuyum.

23 Mesaj
18 Nisan 2011; 22:59:38 

arkadaslar benim de bir sorum olacakti;

Plaka degisikligi ile araci Istanbul dan aldik diyelim. Araç da 34 plaka. Ben araci ikametgahimin da bulundugu 16 plaka yapmak istiyorum.

16 plaka yi almak için islemleri Bursa dan mi yapmam gerekir. Yoksa Istanbuldan da 16 plaka alabilir miyim ?

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi anx -- 18 Nisan 2011; 23:01:47 >

733 Mesaj
29 Nisan 2011; 9:54:44 

quote:

Orijinalden alinti: cave_mann

- Noterden plaka degisikligini istedik 132TL verdik. plaka degisikligi istemezsek 70TL

- https://e-randevu.iem.g.../randevu/islem_sec.aspx bize en yakin subeden randevumuzu aldik (trafiktescil/bireysel islemler/plaka degisikligi (noter satisi için) sirasini takip etmemiz ve gün/saat seçmemiz yeterli) ben atasehirde ki subeyi seçtim. adresi içerenköy yönünden Migrosa gelmeden solda.

- Eski plakanin üzerine zorunlu trafik sigprtasini yaptirdik. sigortaciniza durumu izah edin plakam degisecek diye ben 151TL verdim

- randevu aldimiz zaman asagida ki belgeleri tamamlamamiz gerekli yoksa içeri almiyorlar,

T.S.O.F�dan 2 Adet Usulüne uygun doldurulmus Ek-1 (herhangi bir muameleciden doldurtun 10TL)
Trafik belgesi,
Eski Plakalar
T.S.O.F'dan Motorlu Araç Tescil Dosyasi (pembe dandik bir dosya muamelecide mevcud 3TL)

- randevu saatinde elimizde belgelerimiz ve eski plakamizla gidip islemleri baslattik. bana 1 hafta sonra elimde yeni plakamla gelmem söylendi o zaman ruhsatin hazir dediler. orada 1 tane kagit verecekler o kagitta sizin yeni plakaniz yazili o kagidi sakin kaybetmeyin

- Anadolu yakasi için plaka basimini Bostanci trafik subesinin sokaginda bastiriyoruz 19TL . Bu plakayi ön cama koyun ve arabayi kullanmayin 600TL cezasi var

- 1 hafta sonra elinizde yeni plaka ve nufüs cüzdani ile gibip plakaniza mühür vurdurup yeni ruhsatnizi aliyorsunuz (hemen orda plakanizi, adresinizi, sasi ve motor numaranizi kontrol edin. size 2 yaprak verecekler ve eski zorunlu trafik sigortanizin aslini verecekler almayi unutmayin)

Hepsi bu kadar

Detayli anlatim için tesekkürler,
Ama anlamadigim eski plakayi isleme basladigimizda teslim mi ediyoruz? yani Yeni plakaya mühür vurana kadar arabayi kullanamiyormuyuz?
Birde
T.S.O.F'den alacagimiz belgeyi nerden aliyorsunuz? Atasehir'de nerden aldiniz?

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi MoNstRuM -- 29 Nisan 2011; 10:07:30 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

593 Mesaj
15 Agustos 2011; 9:12:41 

MErhaba, ben https://e-randevu.iem.g...ndevu/kis_bilgiler.aspx adresinden e-randevu almaya çalisiyorum fakat "Kisisel Bilgiler" asamasina geldigimde en altta "lütfen plaka harf grubunu seçiniz" ve "plakanizi seçiniz" diye iki tane seçim kutusu çikiyor. tiklayinca altlarinda hiçbir seçenek yok. bütün formu dolduruyorum, ama bu formu dolduramadigim için randevu alamiyorum. baska ilçelerde deniyorum, o seçenek yok. ama bahçelievlerde var, ve ben bu yüzden randevu alamiyorum? Ekran görüntüsünü ne ekledim. Bakabilir misiniz neden böyle oluyor?

Ekteki dosya (1)
Buna gelen 2 yanıtı gör.

2005 Model Peugeot 307 XR 1.6 Triptonik Vites Benzinli

27 Mesaj
11 Eylül 2011; 1:51:41 

Bu konuda herhangi bir bilgisi olan var mi arkadaslar?
Bende ayni sekilde kitlendim de..
Randevu alamiyorum bu yüzden..
Tesekkürler

4 Mesaj
25 Ekim 2011; 9:24:36 

quote:

Orijinalden alinti: MoNstRuM

Detayli anlatim için tesekkürler,
Ama anlamadigim eski plakayi isleme basladigimizda teslim mi ediyoruz? yani Yeni plakaya mühür vurana kadar arabayi kullanamiyormuyuz?
Birde
T.S.O.F'den alacagimiz belgeyi nerden aliyorsunuz? Atasehir'de nerden aldiniz?

Aynen öyle ,

Eski plakayi islemler baslarken teslim ediyoruz. Ondan sonra devletimiz bizi 50 farkli yere daha gönderiyo , yoldayken bir digeri çeviriyo plaka soruyo.
Sanki trafik polisi degilmis , olaydan hiç haberi yokmus gibi anlattiklarini dinliyooo , dinliyooo ...

Sonra da arabayi bagliyo :D

24.10.2011 tarihinde basima gelmistir!

Aracim su anda yedieminde, yeni plaka için bugün saat 16:00 ' a randevu verdiler. Orda islerim bitince Bostanci ' ya firlayip plakayi bastirmam gerekecek.
Büyük ihtimalle orasi da yine trafige geri gönderecek. Ayni gün içerisinde islemleri tamamlamam tabiki mümkün olmayacak.

3 günde halledebilirsem kendimi sansli sayacagim.

Henüz olaya karismayan arkadaslarimiz için tavsiyem , birakin plakaniz ne ise o kalsin :D

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklastirildi.
25 Ekim 2011; 11:09:40 

Deneyimlerini paylasan arkadaslara tesekkürler...

312 Mesaj
26 Ekim 2011; 11:22:07 

quote:

Orijinalden alinti: cave_mann

T.S.O.F�dan 2 Adet Usulüne uygun doldurulmus Ek-1 (herhangi bir muameleciden doldurtun 10TL)
Trafik belgesi,
Eski Plakalar

Hepsi bu kadar

eline saglik hocam çok güzel anlatmissiniz

16128 Mesaj
9 Kasim 2011; 18:36:13 

Plaka degisince, yeni plakayi sorgulama yapinca eski hasarlari falan gözükmez herhalde.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

109 Mesaj
13 Kasim 2011; 16:21:58 

quote:

Orijinalden alinti: senersongur

Plaka degisince, yeni plakayi sorgulama yapinca eski hasarlari falan gözükmez herhalde.

Bende araç alacagim araç temiz 2011 model ancak plaa sorgu yaptirdigimda 2009 da hasar gözüküyor bunun bir sakincasi varmi ? sorun olurmu bu sekil alim yapilirsa .. Yada plakayi degisme sorunu halledermi bilgin varmi tesekkürler...

Insan; Geçmisin hasretçisi, gelecegin özlemcisi, yasadigi anin sikayetçisidir.

6488 Mesaj
14 Kasim 2011; 1:28:21 

Sistem sasi numarasindan buluyor varsa hasar kaydini ...

YA DEVLET BASA YA KUZGUN LESE !!!

1188 Mesaj
14 Kasim 2011; 1:37:29 

quote:

Orijinalden alinti: Bukowski JR

MErhaba, ben https://e-randevu.iem.g...ndevu/kis_bilgiler.aspx adresinden e-randevu almaya çalisiyorum fakat "Kisisel Bilgiler" asamasina geldigimde en altta "lütfen plaka harf grubunu seçiniz" ve "plakanizi seçiniz" diye iki tane seçim kutusu çikiyor. tiklayinca altlarinda hiçbir seçenek yok. bütün formu dolduruyorum, ama bu formu dolduramadigim için randevu alamiyorum. baska ilçelerde deniyorum, o seçenek yok. ama bahçelievlerde var, ve ben bu yüzden randevu alamiyorum? Ekran görüntüsünü ne ekledim. Bakabilir misiniz neden böyle oluyor?

Internet Explorer'den deneyin.

Imzaniz kural disidir! || Uymaniz gereken imza kurallarini okumak için tiklayiniz.

34 Mesaj
14 Kasim 2011; 3:15:23 

merhaba aracimi önceki plakasi 16 iken suan 41 plaka takili ruhsat sigorta gibi islemler tamamlandi fakat eksoz ve genel muayne 16 plakanin üzerinden yapilmis ve bitme tarihine de hayli var bunlari 41 plakaya göre güncellemem gerekir mi?(araçta renk degisimi veya lpg gibi herhangi bir islem olmadi bu arada)

< Bu ileti mobil sürüm kullanilarak atildi >

mercedes clk 200 kompressor

1008 Mesaj
26 Aralik 2011; 19:05:55 

arkadaslar ankara emniyette tescil islemleri plaka degisikligi olacak sekilde ne kadar sürer saat 11 e randevu aldim ayni gün bitermi acaba?

uyan ey gözlerim gafletten uyan!!!

255 Mesaj
23 Ocak 2012; 13:47:29 

quote:

Orijinalden alinti: Bukowski JR

arakaslar bende bakirköyden plaka degisimi islemi yapacagim bu hafta fakat buradaki olay benimde basima geldi. bir türlü randevu alamiyorum.. bu ülkede bi seyide adam gibi yapamazlar mi yaa ....

bir çözüm önerisi olan var mi ??

ayrica bu araç baglama isi de ne kadar saçma. ne yapacak insanlar.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

12 Mesaj
2 Subat 2012; 10:13:20 

Bende Dün Istanbul Plakali aracimi Ankara plakaya çevirdim.
Yukarida arkadaslar gerekli dokümanlari anlatmislar tekrar deginmeyecegim.
Ankara'da islem yapacak arkadaslara bir iki not aktarmak isterim.
ilk olarak birgün önceden internetten randevu almak avantaj sagliyor.
büyük bir ihtimalle aracinizi ankamall'a park edeceksiniz. orada elinizde plakalarla trafik tescile giderken zaten yolda önünüze en az 5 kere is takipçileri atlayacak. bu kisilere itibar etmeyin, isin ne kadar teferruatli oldugunu ve olmayan masraf kalemlerini de siralayarak 70 TL para isteyecek sizin için 65'e ineriz diyecekler. aslinda islem çok kolay. randevu saatinizden 15 dk. önce trafik'e gerekli evraklarla birlikte gelip içeride TSOF'un bankosunda 10 TL'ye ek-1 formu doldurtum. dogruca 6 nolu bankoya yöneliyorsunuz. orada randevunuz oldugunu söyleyip evraklari veriyorsunuz. evraklara baktiktan sonra yandaki masada plaka kagidini veriyorlar (kaybetmemek gerkiyor!!)(Not: Çikma plakadan ziyade yeni plaka tercih edin. çikma plakalari seçebiliyorsunuz ancak, sonradan önceki sahibine iliskin borç, tramer kayitlari falan sorun olabiliyormus).
Tüm evrak islemleri bu kadar. 15 - 20 dakikada bitiyor. ardindan plaka basim yerine gidiyorsunuz. istanbul yolunda y.mah. köprüsünü geçtikten hemen sonra sagda. burada 21 TL vererek plaka bastiriliyor. yaklasik 30 - 40 dk. sürüyor. plaka basima verdikten sonra bence isiniz gücünüz varsa ona bakin. zira ruhsat yazim isi de trafikte 2 - 3 saati bulabilmektedir. aksam 4 gibi plakayi ve ruhsat hazir bir sekilde sizi bekler.

Toplamda 31 TL'ye çikiyorsunuz.

2366 Mesaj
7 Subat 2012; 12:40:46 

Arkadaslar Gebzede oturuyorum. Izmir plakali bir araç aldim. Plakayi degistirmeyi düsünmüyordum ve o plaka ile araci üzerime aldim. ( noter satisi ile) ruhsati henüz çikartmadim (geçici belge var) fakat Gebzede 35 plaka göze batiyor ve her seferinde çevirmeye takiliyorum. Sanirim plaka degisikligi yapmama lazim fakat bu mümkün mü bilmiyorum...

6 Mesaj
9 Subat 2012; 0:38:12 

arkadaslar bende bi soru soruyim ben eski sigorta poliçesini araci satin aldigim adama sigortayi iptal edip parasini geri almasi için gönderdim plaka degisikligine gittigim zaman yeni sigorta poliçesini götürsem olmaz mi ?

125 Mesaj
9 Subat 2012; 9:01:14 

Plaka ile ilgili bir soru da ben sorayim.

Mesela bir aracimiz var. Plakasi "06 EFE XX"

Uzun zamandir bu arac bizde. Simdi araci satmaya karar verdik fakat plakayi vermek istememe gibi bir lüksümüz var mi? Ben bu plakayi bir sonraki aracima takmak istiyorum. Ayni sekilde daha sonraki araç satislarinda da, plakayi vermeden araci satmak ve sonra alacagim araca takmak istiyorum.

Mesela bugün arabayi sattik ama hemen araba almadik. Eski plakamizi vermeden araci satip, plakayi bekletebiliyor muyuz? Böyle birsey oluyorsa herhangi extra bir ücret ödemek gerekiyor mu? Gerekiyorsa nereye ne kadar ödeniyor?

15 Mesaj
11 Subat 2012; 18:05:59 

ben 2. el aldigim araci noterde plakasini degistirmeden satin aldim..
peki bu durum ileride de degistiremeyecegim anlamina mi geliyor ?
ileride kendim gidip 07 plakayi 48 yaptiramaz miyim? bunun için araci tescil ettirdigim yere gitmeme gerek var mi yoksa sadece plakayi alacagiim emniyet müdürlügüne mi basvurmam lazim?
bilgiler için simdiden tesekkürler..

14 Mesaj
17 Subat 2012; 15:28:46 

Bugün itibariyle 34 plakali aracin noter satisini aldim. Plaka degisikligi istedim. ikametim eskisehir oldugundan plaka degisimini orda yapacagim. Zorunlu sigortayi 34 plaka üstüne henüz yaptirmadim. Bosuna fazla ücret ödemek istemiyorum. Direk 26 plakaya yaptirmak istemekteyim. Fakat istenilen belgeler arasinda da zorunlu sigorta bulunuyor. Bunu nasil çözebilirim ?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

6695 Mesaj
17 Subat 2012; 15:40:20 

quote:

Orijinalden alinti: aspava17

arakaslar bende bakirköyden plaka degisimi islemi yapacagim bu hafta fakat buradaki olay benimde basima geldi. bir türlü randevu alamiyorum.. bu ülkede bi seyide adam gibi yapamazlar mi yaa ....

bir çözüm önerisi olan var mi ??

ayrica bu araç baglama isi de ne kadar saçma. ne yapacak insanlar.

Düzelttiler, simdi plakayi kendiniz giriyorsunuz yazarak..

255 Mesaj
17 Subat 2012; 16:41:37 

tesekkürler...

ben aradim dedim siz ne ayaksiniz :)

dediler baska bir islemden alin randevuyu plaka bilgisi istemeyen gelin ..

aldim alakasiz bir randevu gittim. plaka degisecek dedim.. ok dediler yaptim bitti :)

296 Mesaj
19 Subat 2012; 14:27:22 

arkadaslar ayni il içinde kendi arabamin plakasini satis yapmadan degistirebilir miyim?

Nissan QashQai 1.5 dCI Tekna

697 Mesaj
19 Subat 2012; 14:29:55 

bende takipteyim

LANCIA DELTA 1.6 JTD AUTOMATIC

9 Mesaj
26 Mart 2012; 1:23:36 

quote:

Orijinalden alinti: quickzotic

Bugün itibariyle 34 plakali aracin noter satisini aldim. Plaka degisikligi istedim. ikametim eskisehir oldugundan plaka degisimini orda yapacagim. Zorunlu sigortayi 34 plaka üstüne henüz yaptirmadim. Bosuna fazla ücret ödemek istemiyorum. Direk 26 plakaya yaptirmak istemekteyim. Fakat istenilen belgeler arasinda da zorunlu sigorta bulunuyor. Bunu nasil çözebilirim ?

dostum zaten fazlasi iade oluyor neden oyle bir riske girdin ki 100 tl icin, yolda bisey olsa perisan ederlerdi. Geri aliyorsun parani ;)

2098 Mesaj
7 Mayis 2012; 23:01:21 

tekrardan merhabalar;

karisik bir sorum olacak :)

su an araç ablamin üzerine ve 34 plaka. 35 plaka almak istiyorum. ikametgahimi edevlet üzerinden izmire aldirdim bos konut gözüken bir yere :)..ancak daha sonra pisman oldum ruhsatta oranin adresi olur diye (ne kadar dogru bilmiyorum)

aklima daha sonra parlak bir fikir geldi tecrübeli arkadaslarin yorumlarini bekliyorum..

1-) araci ablamin vekaletnamesi ile izmirde oturan bir arkadasa satip yeni plaka çikartacagim

2-)plaka geldikten sonra arkadasimdan arabayi noterde satis yapacagim tabi bu arada ikametgahimi tekrardan istanbula aldiracagim islemler olmadan

bu islemleri yapmak sizce mantikli mi yoksa daha basit bir yolu var mi? yada sakincalari nelerdir?

Fosil Grubu (Dikkat içerde dedeler var)

48 Mesaj
24 Mayis 2012; 12:15:54 

SELAMLAR,
gecen sene antep'den (27 plaka) araç satin aldim. noter plaka degisecek mi diye sordu. Degismeyecek dedim ve sabit plaka olarak islem yapti.
ben ankara'da ikamet ediyorum ve simdi 06 plaka olsun istiyorum.

nasil bir yol izlemem lazim? noter ve plaka masraflari ne kadar tutar?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

2806 Mesaj
26 Mayis 2012; 8:45:46 

quote:

Orijinalden alinti: cartl_ak

SELAMLAR,
gecen sene antep'den (27 plaka) araç satin aldim. noter plaka degisecek mi diye sordu. Degismeyecek dedim ve sabit plaka olarak islem yapti.
ben ankara'da ikamet ediyorum ve simdi 06 plaka olsun istiyorum.

nasil bir yol izlemem lazim? noter ve plaka masraflari ne kadar tutar?

Ayni dertten müzdaribim.

153 Mesaj
29 Mayis 2012; 10:53:49 

takip...

709 Mesaj
12 Agustos 2012; 2:47:42