Şimdi Ara

====>UBUNTU NETBOOK EDITION ANA KONU (SS,Kurulum,Soru-Sorun,Genel)<==== (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
5
Favori
27.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Packard Bell Dot MU 46 vr model bir netbbok satın aldım vatan bilgisyardan.Hatta söylediklerine göre o bir netbook değilmiş, 11.1'' olmasına rağmen notebookmu.SU4100 işlemci var.Bu makineyi kullanınız varmı, bu işlemci pil ömrü açısındanda avantajlıymış,Makine şu an kargoda,nasıl bi performansı var merak ediyorum.Asus 1201Nalmayı düşündüm ancak sıkıntılıydı stoklar bende fazla beklemeden packard bell aldım,umarım doğru bi karar vermişimdir.Bu cihaz hakkında yorumlarınızı bekliyorum
  • Arkadaşlar packard bell dot mu vr 46 ım geldi.kargodan açtım. çok hoş bi dizaynı var. ancak malzemesi oldukça adi durruyo. hele menteşeleri çok kötü. sizce sorun yaşarmıyım. 7 gün iade sürem var. geri iade edeyimmi ne dersiniz. pilini daha test edemedim. win7de oldukça hızlıçalışıyor. yorumlarınızı bekliyorm
  • İyide neden mesaj sayısı çoğaltmak için başka bir yer seçmiyorsun kargo 2 dk içinde mi geldi varmı böyle saçmalık yaa
    2dk önce yoktu netbokun şimdi var yani
  • @gezegenci

Hocam ağır dediğim; genel anlamda kötü kalıyor. Ama açılış ve kapanış hızı haricinde, Windows'u geçecek özellik yoktur herhalde.

Zaten Wireless olmayacaksa, neden Netbook aldık? Notebook alırdık değil mi?

Wine ile Fm 2008'i bir türlü açamadım. Ne yaptım ne ettimse açılmadı. Belki oyunda sorun vardır diye 2010'u aldım. Fakat yine aynı problem. En son Win Xp olan bir bilgisayarda denedim ve açıldı. Ama artık geçtim Windows'a. Bulmak için zahmet etmeyin. Yine de teşekkür ederim ilginiz için.

Eğer şarj kısmına gelecek olursak, Ubuntu'da en düşük ayarlarda bile Windows'tan daha az gidiyor. ( Ki Windows'u en yüksek ayarlarda kullanıyorum. )

Bu arada şimdi aklıma iki şey daha geldi. Birincisi Fn tuşları çalışmıyordu Ubuntu'da. İkincisi ise Netbook Edition'un kendi video oynatıcısı altyazılı videolarda, atyazıyı çoğu zaman çalıştırmıyordu. Bunlar da birer dezavantaj.

İyi akşamlar diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: gslikahraman

Arkadaşlar işletim sistemi olarak biraz farklılık olsa iyi olacak laptopum için ne kurmamı önerirsiniz?

Pardus istiyorum ama bazıları Ubuntunun daha iyi olduğunu söylüyor.
    Bazılarıda Ubuntunun Xp den de yavaş olduğunu söylüyor.
    Ama Ubuntu ve Pardusun ikisindede virüs sorunu yok gibi birşey.

Hocam laptop mu, netbook mu? Eğer netbooksa özelliklerini yazabilir misin? Yardımcı olmaya çalışırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atacanoral

quote:

Orijinalden alıntı: gslikahraman

Arkadaşlar işletim sistemi olarak biraz farklılık olsa iyi olacak laptopum için ne kurmamı önerirsiniz?

Pardus istiyorum ama bazıları Ubuntunun daha iyi olduğunu söylüyor.
    Bazılarıda Ubuntunun Xp den de yavaş olduğunu söylüyor.
    Ama Ubuntu ve Pardusun ikisindede virüs sorunu yok gibi birşey.

Hocam laptop mu, netbook mu? Eğer netbooksa özelliklerini yazabilir misin? Yardımcı olmaya çalışırım.

Netbook değil laptop şuanda 256 mb ram var içinde o yüzden fazla güçlü bir sistem yükleyemem birde windowstaki virüslerle uğraşmıyayım hemen virüs bulaşıyor 256 ram ile zaten yavaş virüs girince iyice yavaşlar o yüzden pardus veya ubuntu türünde birşey istiyorum Linux sistemler konusunda biraz acemiyim

• @gslikahraman

hocam xp yükleme ona zaten. Felç olur :)

netbook edition'u yükleyebilirsin mesela. Ama illa windows olsun dersen win 98 - 95 falan olabilir.

İyi günler diliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atacanoral

@gslikahraman

hocam xp yükleme ona zaten. Felç olur :)

netbook edition'u yükleyebilirsin mesela. Ama illa windows olsun dersen win 98 - 95 falan olabilir.

İyi günler diliyorum.

2002 yılında piyasada hangi ram ler vardı? bu 2gb ram li bilgisayara windows 7 yükleme felç olur demeye benzemiş, 256 mb ram de xp rahat rahat çalışır, 64 ve aşağısı ramlerde win98 düşünülebilir, bu kadar düşük bilgisayarda xp nin servis paketsiz hali veya linuxun hafif dağıtımları kullanışlı olabilir, ubuntu veya pardus yerinden kalkamaz
  • Genel Cevap:

Win daha hızlı ama sizde diyeceksinizki neden ? açıkıyorum

benim netbook'um ilk çıkanlardan diyebiliriz ben tr.'ye geldikten sonra aldım ve ben 1 senedir kullanıyorum düşünün şimdi bu netbook'ta UNE xp'den daha hızlı win7 için birşey söyleyemeyeceğim, çünkü kullanmadım...

Ancak, bir ram takviyesi yapmayı düşünüyorum (1 yıldır neyi beklediğimide bilmiyorum, babama bugün söyledim olur dedi ) şimdi bu ramla tüm alete bir format atıp, recovery alanını da silip, win7 ultimate + une kuracağım sanırım 2 faktör değişince sonuçlar daha objektif oalcak ancak, ubuntu'nun ve dolayısı ile une'nin yeni sürümünden mutluyum çünkü bu sürüm une'nin ikinci sürümü (ilk zaten...) ve 3. sürümde toparlanacağını (özellikle flash konusunda) umut ediyorum.

Bazı arkadaşlar demişki, "özgür yazılım iyide yavaş..." haklılar ne diyeyim ? ben olsam bende geçerdim.Ama her yeni sürüm bir şeyleri öğrenmek için en iyi referans...

Not: ram takviyesi geç olabilir ailevi nedenden dolayı yarın ankara'ya gidiyorum bikaç gün buralarda olmayacağım...

• 1000ha da 2gb a çıkarmak gerekiyor zaten xp de de olsa, win7 home basic le ubuntu dan daha hızlı bende üstelik ubuntu da servis ayarları ve başlangıç hızını arttıracak ayarlar yapmama rağmen, ha bu kadar fark benim için çok önemli değil ama batarya kullanımı olarak windows kadar verimli değil, zaten windowsta asus un super hybrid engine programı batarya kullanımını düzenliyor belki ubuntu için de böyle bir imkan olsa ubuntu daki bu sorun da düzelebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuhan Kılıç

1000ha da 2gb a çıkarmak gerekiyor zaten xp de de olsa, win7 home basic le ubuntu dan daha hızlı bende üstelik ubuntu da servis ayarları ve başlangıç hızını arttıracak ayarlar yapmama rağmen, ha bu kadar fark benim için çok önemli değil ama batarya kullanımı olarak windows kadar verimli değil, zaten windowsta asus un super hybrid engine programı batarya kullanımını düzenliyor belki ubuntu için de böyle bir imkan olsa ubuntu daki bu sorun da düzelebilir

umarım yeni versiyonda sorunların bi çoğu düzelir...
  • Arkadaşlar Ubuntu ve tabii kide netbook edition'un yeni sürümü 29 ekim'de çıkıyor... Ama pek bir fark olmayacak gibi... Yinede bekliyoruz...
  • Win7de readyboost özelliğini kullanarak Flash Diski ram olarak kullandım baya hızlandı ubuntuda da olsa güzel olur aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: baho92

Win7de readyboost özelliğini kullanarak Flash Diski ram olarak kullandım baya hızlandı ubuntuda da olsa güzel olur aslında

Ben bi araştırıyım şunu 8gb 'lik flash var boşa gitmesin

o değilde 500 gb'lik harici var ...
  • çok yararlı saol
  • Netbook'um olsaydı sanırım üzerinde kullanıcağım Win7 + Jolicloud olurdu. (http://www.jolicloud.com/ )

Performans olarak bilemem (gerçi ubuntu'nun üstüne kurulmuş sistem sanırım benzer performans verir) ama arayüz ve kullanışlılık olarak netbooklar için biçilmiş kaftan bence. Eğer imkanınız varsa Live olarak denemenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zihtumreth -- 12 Ağustos 2010; 0:31:19 >
  • harici olmaz hocam :D anakart desteklemez :d
    jollycloud neymis ya bilgisayardan bakayim bi ara
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zihtumreth

Netbook'um olsaydı sanırım üzerinde kullanıcağım Win7 + Jolicloud olurdu. (http://www.jolicloud.com/ )

Performans olarak bilemem (gerçi ubuntu'nun üstüne kurulmuş sistem sanırım benzer performans verir) ama arayüz ve kullanışlılık olarak netbooklar için biçilmiş kaftan bence. Eğer imkanınız varsa Live olarak denemenizi öneririm.

Jolicloud UBuntu'nun değil direk ubuntu netbook edition'un çakması heman hemen herşey aynı görünüş dışında hiçbir farkı yok onuda biraz cık uğraşarak (1 saat bile değil) yapabilirsiniz. Ayrıca ubuntu'nun yardım alma yolları hiçbir linux distro'sunda yok nerdeyse

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

çok yararlı saol

Nedemek yarbayım görevimiz...
  • Genelde linux tabanlı sistemler ubuntu (Desktop, Netbook) temelini kullanıyor zaten. Tabi Linux Mint gibi ubuntu çakması ama ubuntudan daha iyi sürümlerde var. (9'u bilmiyorum fakat 8 böyleydi). Jolicloud biraz PDA sistemlerini andırdı bana ve sırf net üzerine uygulamalarla geldiği içinde oldukça sade. Tabi kullanıcıya bakıyor hangisini seçeceği siz ubuntu netbook edition indirip üstünde oynayarak bu hale getirmeyi seçersiniz ben jolicloud üstünde oynayarak ubuntu netbook edition haline getirmeyi seçerim. Özgür yazılım sonuçta

Bu arada ram az gelen arkadaşlar takas alanını genişletip denedinizmi acaba performansı? readyboost'tan daha fazla etkisi olması lazım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.