Şimdi Ara

'Full HD 3D, PS3'de Mümkün Değil'

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
15.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Her ne kadar 3D TV'ler lükse kaçsa da pazar payında gözle görülür bir şekilde artış yakalaması LCD TV'lerden sonraki adımın 3D TV olduğunu gösteriyor diyebiliriz. PS3'ü olanların 3D TV almak istememesi için bir neden göremiyorum. Böyle bir oyun deneyimine sahip olmak gerçekten büyük bir lütuf ancak ufak bir pürüz ortaya çıktı.

Ne yazık ki bir çuval para sayıp aldığınız o ihtişamlı 3D TV'nizde 1080p PS3 oyunları oynayamayacaksınız. Neden mi? Çünkü şimdilik PS3, 1080p 3D oyunları kaldıramıyor.  

Sorun ise PS3'ün kullandığı 1.4 HDMI çıkışının 3D görüntüyü 1080p için 24 fps'de aktarması. Yani PS3'de 24 fps'de 3D 1080p oyun oynamak istiyorsanız, buyrun sizin olsun, ancak kimsenin böyle bir performans isteyeceğini sanmıyorum. O yüzden Sony'de, geliştiricelere 3D'ye özel oyun geliştirirken sadece 720p'ye yönelik çalışmalarını istiyor.

Filmler için ise bir sorun yok. Sony, bu sene sonuna doğru çıkaracağı bir yama ile 1080p 3D filmler izlenmesini sağlayacak. Çünkü 24fps, oyunlar için uygun olmasa da filmler için bir sorun teşkil etmiyor. 

Bu arada 3D'de 720p ve 1080p arasında gözle görülür bariz farklar olmadığını da söylemeliyim. Sony'nin açıklamasına göre, bu konuda eğitimli grafik mühendisleri bile arada pek bir fark bulamıyorlarmış. Yani o yüzden hiç mızmızlanmaya gerek yok. 720p 3D oyunlara razıysanız tabii?

• Bu bir sürpriz değilki? en basit örnek pc de avatarın oyununda 3d seçenekleri var 3d açınca very high da 60 fps alan pc ler 15 fps e düşüyor ayarları kısmak gerekiyor yada pc de diğer oyunları 3d oynamak için driver var (iz3d driver) gta sanandreas bile high da 3d de inanılmaz kasıyor (HD3870 2,8 ghz çift çekirdek işlemci 4 gb ram)
  • 1080p ye ne gerek var ki PS3'ün en iyi grafikli oyunları hep 720p zaten. Uncharted 1-2,Killzone 2, GoW III...
  • Eğer Xbox 360 Full HD 3D kaldırırsa PS3'ün işi çok ama çok zor.Çünkü PS3'ün 24 fps'de çalıştırdığı oyunu Xbox 360 yüksek performansta çalıştırabilirse PS3'den çok daha iyi performans veriyor demektir.Değerli Sony yetkilileri madem gözle görülür fark yok neden fps o kadar düşüyor.Yoksa zaten fps değerleri düşük bide 1080p olunca iyice mi düşüyor ? Kıvırmaya çalışmışsınız ama başaramamışsınız.
  • Iz3D programını bende kullanıyorum.Harika birşey.
  • PS4te oynarız artık bizde
  • Yahu oyunlar zaten 720p. Bir iki oyun haricinde 1080p oyun göremedik ki, PS3'te.:)
  • 3D'ye aman zaten,gözlerim gitti beynim patladı onu izlerken ki saatlerce oyun oynamayı hayal bile edemem.Ama 1080p olmasını isteriz tabi neden olmasın
  • PS4 yaklaşıyor artık yavaş yavaş konsollar yetersizleşecek.
  • quote:

Sorun ise PS3'ün kullandığı 1.4 HDMI çıkışının 3D görüntüyü 1080p için 24 fps'de aktarması.

lütfen okuyun önce konuyu hem xbox hdmi 1.3 yani
    biraz zor xbox in ps3 ten ileri olması.
  • Saçma zaten hangi oyun 1080p ki bu nesilde alayı 720p hatta 640p(mw2),576p(kane&linch 2) oyunlar bile var.
  • zayıflık ps3'den değil kullandığı görüntü arabiriminden. hdmi 1.4 yetmiyor artık, displayport'a geçmesi lazım konsolların.

ps3 slim ile bu bağlantıyı eklemeleri lazımdı bence. belki de strateji için eklememişlerdir...
  • Pinky bildiğim kadarıyla uncharted 2 1080p olması lazım.
  • yok xbox360 ın ileri olması zormuş bence ps3 ü olanlar yediremiyor kendilerine x360 ileri olduğunu madem desteği yoktu niye ms den açıklama gelmedi hemde geçen gazetede gördüğüm bir köşe yazısında xbox360 codmw2 3d oynaması süper filan diye bi haber var ve hdmi 1.3 değil ki olsa bile slimde 1.3 yok tabii ki yenisi var
  • ps3 te oyunlar 1080 p deil mesela bende şimdi x360 için 4 tane oyun var 4 ü de full hd yani 1080 p hatta sega super star tennis bileama ps3 te niye düşüktür bilemem ve gözle görülür fark olmaz mı ? bilgisayarda bir oyunu 1280*1024 de oynayın birde 1920*1080 de oynayın farkı görün :)
  • ps3 de benim bildigim kadariyla HDMI 1.3 vesiyonu var yukarda HDMI 1.4 bahsediyor bir yanlislik olmasin ben simdiye kadar ilk de fa duydum ps3 de HDMI 1.4 ü.
  • @spankman

Xbox 360 Slim'ler HDMI 1.4.Eğer dediğin gibi olay HDMI 1.4'de olsaydı başlığın adı "Full HD 3D, PS3'de Mümkün Değil" değil "HDMI 1.4'de Full HD 3D Mümkün Değil" olurdu.Tamamen PS3'ün sorunu.Xbox 360 Slim %80 ihtimalle Full HD 3D oynatacak.PS4 çıkma vakti geldi Sony yetkilileri.
  • ps3 de HDMI 1.3 versiyonu var yukarda HDMI 1.4 versiyonu kulandigindan bahsediyor bir yanlislik olmasin
  • konu dışı ama merak ettim bişi sorucam
    -PS3 oyunlarında FPS değerleri sabitmidir,yoksa pc deki gibi frame düşüşü çıkışı falan varmıdır.
    -720p lik oyunu 1080p lcd de oynadığımızda Lcd den ekranı kırpmamız mı gerekio yoksa zaten ps3 kendimi kırpıo
    -1080p ile 720p nin arasında ne gibi bi fark var

şimdiden bilgileriniz için teşk. ederm.
  • artık 10 yıl sonra bir 3d tv alırım:)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.