Şimdi Ara

Froyo'lu HTC HD2 ile Eclair'lı HTC Desire'ı karşılaştırdık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
19.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • XDA developers sitesindeki bir grup geliştirici tarafından HTC HD2 için hazırlanan Android 2.2 ile standart olarak Android 2.1'li HTC Desire'ı sizler için karşılaştırdık. Ortaya çıkan sonuç son derece dikkat çekici oldu zira HTC HD2 için hazırlanan Android 2.2 işletim sistemi microSD kart üzerinden çalıştırıldığı halde performans konusunda tatmin edici sonuçlar verdi. Android Market'te ücretsiz olarak sunulan Quadrant Standart adlı benchmark uygulaması ile yaptığımız mini karşılaştırma, Google'ın Android 2.2'yi tanıtırken ortaya koyduğu özgüveni destekler yönde sonuçlar ortaya çıkardı. Bilindiği üzere Google, Android 2.2 ile bir önceki sürüm olan Android 2.1'e oranla 2-5 kat arası daha yüksek performans sunacağını iddia etmişti. Yaptığımız mini karşılaştırma sonucunda HTC HD2 için hazırlanan Android 2.2 , fabrika çıkışlı olarak Android 2.1'li olan HTC Desire'a Google'ı destekler şekilde 2 kat fark attı.

alt="Froyo'lu HTC HD2 ile Eclair'lı HTC Desire'ı karşılaştırdık"

Karşılaştırmalı ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere HTC HD2, Android 2.2 ile Quadrant uygulamasından 1073 puan elde ederken, HTC Desire'ın bu testlerde aldığı puan 503'te kaldı. Bu mini karşılaştırmadan çıkarılacak iki önemli sonuç var. İlk olarak Google, Froyo (2.2) ile gerçekten iddia ettiği performans farkını yaratabilmiş. Bir diğer sonuç ise HTC HD2'nin doğal olarak kullanmadığı halde Android 2.2 ile ortaya koyduğu performans akıllara "Böyle bir telefon Windows Phone 7'yi neden desteklemeyecek?" sorusunu getiriyor. Bu tarz karşılaştırmların ardından Microsoft'un Windows Phone 7 ve HTC HD2 arasındaki ilişki karşısında ortaya koyduğu katı tutumun değişmesi gerektiği sonucuna da ulaşmak mümkün. HTC HD2 kullanıcıları Android 2.2 ile ilgili gerekli linklere aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilir.

• Xda developers

• gamesquare

• cotulla

• iyi de HD2 ile Desire ın işlemci ve diğer teknik özellikleri aynı mı ki, karşılaştırırken sadece sonuçlar karşılaştırılmış ?
  • DonanimHaber test etmeden, teste test demem :)
  • htc hd2 ye nasıl android yuklemişler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bariscat

iyi de HD2 ile Desire ın işlemci ve diğer teknik özellikleri aynı mı ki, karşılaştırırken sadece sonuçlar karşılaştırılmış ?

HTC HD2 : 1 Ghz işlemci
    HTC Desire : 1 Ghz işlemci

HTC Desire:576 MB RAM - 512 MB ROM
    HTC HD2: 448 MB RAM - 512 MB ROM

Aslında HTC Desire, bellek miktarı olarak HTC HD2'den önde fakat Android 2.2'nin yaptığı katkı bu farkı kapatıyor. Yani sonuç olarak, custom olarak yüklenmiş olan bir Android 2.2, fabrika çıkışı Android 2.1'den daha iyi durumda.
  • Biz son kullanıcı olarak htc hd 2 ye android 2.2 ne zaman yükleyebileceğiz
  • Diamond 2 ye ne zaman yükleyeceğiz :'(
  • quote:

Orijinalden alıntı: KRALL

Biz son kullanıcı olarak htc hd 2 ye android 2.2 ne zaman yükleyebileceğiz

HTC HD2'ye resmi olarak 2.2 veya başka bir Android işletim sistemi gelmeyecek. geliştiriciler tarafından hazırlanan custom rom'lar ile bu tür kullanımlar mümkün olacak.
  • Sanırım daha Desire'da froyo performansını gösteren benchmark sonuçlarından haberiniz yok.
  • bu rom u hafıza kartına yüklersek garanti kapsamı dışına çıkıyor mu?
  • xda yapar abi...

ordaki mühendislerin dünyada eşi benzeri yok...
  • Adamlar HD2 ye yani WM ye FROYO 2.2 yüklesinler hala piyasada adam akıllı 2.2 android pda olmasın.

Nexus One'ı verin 750 ye dav:)
  • yükleyen var mı?
  • froyolu desire hd2 den tabiki daha yüksek puan alıyor burada yazılımcıların başarısı söz konusu aynı performansı göstericek şekilde çalıştırmak büyük emek!
  • xda forumundaki yeni desire 4 romunu denedim marketten pek çok program indirdim kullandım android hd2'de çok iyi çalışıyor.

Yalnız dikkat edilmesi gereken noktalar var hemen ilk denemede pes edebilirsiniz dikkat etmezseniz. mesela orijinal rom yerine 576 MB RAM kullanabilen custom rom tercih etmelisiniz. Marketten bir RAM temizleme programı indirip ara sıra RAMi temizlemek gerekiyor zira önce windows mobile çalışıyor ondan sonra windows üzerinde android çalışabiliyor. Ayrıca android çalıştırmadan önce HTC sense kapatılmalıdır kapatıldığında bendeki free RAm 320 MB'a çıkıyor android ilk açıldığında FREE RAM 70 MB RAM temizlediğimde 120 MB RAM kalıyor işte bütün problem burada. Pratik ve işlevsel bir android romu olması için önce RAM gerekli yoksa romun çalışma hızında sorun yok. Keşke şunu windows açılmadan direkt android açılabilir şekilde yapsalarda denesek. dulatboot var ama yine windows arka planda açılıyor size farkettirmeden çalışıyor.

Pekiyi HD2'de ne değişti derseniz aynı işleri daha renkli şekilde yapıyorum ama android olmasıyla sadece uygulama çeşidi arttı ancak işlevsellikte artış yok. muhtemelen windowsa devam edicem zira android kilitlenebiliyor HD2 için biraz daha çalışılması gerekecek ama giderek iyileştiriyorlar kısa sürede başarılacak gibi görünüyor.

• HD2 den Windows'u silip direkt android 2.2 ne zaman yükleyebiliriz? Sizce nasıl olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rel@x

HD2 den Windows'u silip direkt android 2.2 ne zaman yükleyebiliriz? Sizce nasıl olur?

İşte problem o noktada. Yalnız bu son denediğim desire ROM'unda arka plandaki hareketli animasyonlar bile çok havalı ayrı bir renk katıyor cihaza. Ancak hep söylüyorum ya free RAM şu anda deniyorum 95 MB bu çok yetersiz telefon smste sorun olmaz ama internette gezinirken kilitlenmeye sebep olacaktır. Bu konuyu halletmenin tek yoluda direkt açılışta windows olmadan android çalıştırmak bu konuda hiçbir gelişme duymadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanxml

quote:

HD2 den Windows'u silip direkt android 2.2 ne zaman yükleyebiliriz? Sizce nasıl olur?

İşte problem o noktada. Yalnız bu son denediğim desire ROM'unda arka plandaki hareketli animasyonlar bile çok havalı ayrı bir renk katıyor cihaza. Ancak hep söylüyorum ya free RAM şu anda deniyorum 95 MB bu çok yetersiz telefon smste sorun olmaz ama internette gezinirken kilitlenmeye sebep olacaktır. Bu konuyu halletmenin tek yoluda direkt açılışta windows olmadan android çalıştırmak bu konuda hiçbir gelişme duymadım.

HD2 de android çalışmasını görünce heyecanlanmıştım. Yazdıklarınızı okuyunca windows dan kurtulamadığımızı görünce hayal kırıklığı oldu..

HD2'yi forumda ilk kullananlardan biriyim. Görür görmez işte bu dedim. Türkiye'ye gelmesini bile beklemedim.

Zaman geçtikçe kasılmalar donmalar bütün hevesimi kırdı. Şimdi Samsung Galaxy S bekliyorum. Android hiç kullanmadım. Ama windows kullanmak istemiyorum artık.

Eğer Samsung Galaxy S de istediğim gibi akıcı olmazsa mecburen iPhone 4 olacak...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakanxml

quote:

HD2 de android çalışmasını görünce heyecanlanmıştım. Yazdıklarınızı okuyunca windows dan kurtulamadığımızı görünce hayal kırıklığı oldu..

HD2'yi forumda ilk kullananlardan biriyim. Görür görmez işte bu dedim. Türkiye'ye gelmesini bile beklemedim.

Zaman geçtikçe kasılmalar donmalar bütün hevesimi kırdı. Şimdi Samsung Galaxy S bekliyorum. Android hiç kullanmadım. Ama windows kullanmak istemiyorum artık.

Eğer Samsung Galaxy S de istediğim gibi akıcı olmazsa mecburen iPhone 4 olacak...

desire romu HD2'de sonradan bu kadar çalışabiliyorsa bence Desire'nin kendisinde harika çalışacaktır zira az önce internette birkaç haber sitesinde gezdim gayet akıcı hızlıydı. Sadece problem RAMde oluyor onunda bir yolu bulunur elbet. Ama bu HD2'nin kullanılamaz olduğu anlamına gelmez windows mobile 6.5 benim cihazımda orijinal ROMda dahi sorun çıkartmıyor ki ben energy romu kullanıyorum sırf 576 RAM için.

• vav :D
    htc android daha yep yeni, ama cok iyi bi build yani
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.