Şimdi Ara

mühendislik için en iyi 5 üniversite (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
0
Favori
34.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum ilk 3 te gösteriyorlar üniversiteyi geçmişine ve şimdiki durumuna bak bakalım hangi ünivesiteler kaliteli ayrıca ben bir iki tanesini hakkında 2 cümle yazdım forumun başına dönüp mesajlara bakmanı isterim 5-10 tane üniversitede hakkında eleştri yapanlar var(Sanki hepsini okumuşlarda) buna nedersin

İtü mü? gözde mühendislik yeri en çok tercih edilen fakültelere bakmanı öneririm sana.(Ha puana göre sıralama yapıyorsan bir şey demem)

• quote:

Orijinalden alıntı: cr7_35

quote:

Orijinalden alıntı: ReaLGz

Sadece Devlet Üni
    Boğaziçi
    ODTÜ
    İTÜ
    YTÜ
    İstanbul

Devlet-Vakıf Üni.
    Boğaziçi
    Bilkent
    ODTÜ
    Koç
    İTÜ

Saydıkları arasında itünün ne kadar yetersiz olduğunu biliyor musun? hem lab. olsun hemde hoca kaliteyi puana göre mi yapıyorsun

İTÜ'nün labları yetersiz mi? Türkiyedeki en iyi lablara sahip olan üniversitelerden biri İTÜ'dür hatta metalurji ve malzeme labları çok ünlüdür... En çok tercih edilen FAKÜLTEye bak demişsinde İTÜ'de mühendislik fakültesi diye bişey yok Elektrik-Elektronik, makine, uçak-uzay diye ayrı ayrı fakülteler var ve bu kavram sanırım sadece İTÜ'de var yanılıyorsam düzeltin... Bir de mühendislik diyince illa adında teknik veya yüksek teknoloji aramayın.

• ya abicim sanki gidip okudunuz neye dayanarak böle karşılaştırmalar yapabiliosunuz hayret ediorum.Onun bunun dediklerinden yola çıkarak şurası iyidir şurası kötüdür diyorsunuz size hergün gülüyorum ajsfdnşsaknfmas
  • Vallahi bu forumda konuşulmaz ya...
    Adamlar ilk sayfa bir dolu zırvalıkla atıp tutmuş şimdide gelmiş itü çok yetersiz bırakın doğuda üniversiteyi okuyun diyen var.(Acaba ilk sayfada neden bu kadar atıp tutuyorsun)
    Sonra biz 1-2 cümle söz yazıyor millet bize laf dokunduruyor.(Bilg. müh. için konuşuyoruz sürdüğünün bilgilere bakın, görende sancak itü mezunu en iyi yerlere yerleşiyor)

RealGz : http://www.ce.itu.edu.tr/ detaylı bilgilere bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cr7_35
    Vallahi bu forumda konuşulmaz ya...
    Adamlar ilk sayfa bir dolu zırvalıkla atıp tutmuş şimdide gelmiş itü çok yetersiz bırakın doğuda üniversiteyi okuyun diyen var.(Acaba ilk sayfada neden bu kadar atıp tutuyorsun)
    Sonra biz 1-2 cümle söz yazıyor millet bize laf dokunduruyor.(Bilg. müh. için konuşuyoruz sürdüğünün bilgilere bakın, görende sancak itü mezunu en iyi yerlere yerleşiyor)

RealGz : http://www.ce.itu.edu.tr/ detaylı bilgilere bakabilirsin.

İyi de bilgisayar mühendisligi gercek anlamıyla verebilen( daha dogrusu en yakın CENG egitimi ) İTÜ var.

Digerleri biraz daha yazılım ağırlıklı.( yazılım ağırlıklı olması demek kötü demek değildir !!!)
    Ayrıca bilişim sektöründe işi bilen adam çok para kazanır. Diploma değil.
    forumda chiparchitecture var. Onun çok güzel bir yazısı var. Okuyun derim.

• Maden muhendisligi okumak icin en iyi universite hangisi ?

Ve jeoloji muhendisligi okumak icin en iyi universite hangisi sizce arkadaslar?

Maden icin zonguldak i dusunuyorum,

Jeoloji icin de kocaeli yi dusunuyorum. Sizce dogru bi karar olur mu?

Dgs ile gecmeyi dusundugum universiteler bunlar.
  • bölümüne göre değişir tabiki ama genelleme yaparsak;
    İTÜ, ODTÜ, BOĞAZİÇİ, YTÜ, KOCAELİ
  • İTÜ
    BOĞAZİÇİ
    ODTÜ
    YTÜ
    KOCAELİ

bölüme göre değişiklik gösterebilir atıyorum makinede boğaziçi öndeyken inşaatta kariyer başarı ve işi pratiğe döküp uygulama lab bakımından itü önde olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahsepya -- 25 Temmuz 2012; 13:49:31 >
  • Boğaziçi
    Bilkent
    ODTÜ
    İTÜ
  • İTÜ
    Bilkent
    Koç
    Boğaziçi
    ODTÜ
    Bence ilk 5 te bunlar olur

Edit:vakıf hariç denmiş aman neyse ya böyle kalsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi woozer -- 18 Ağustos 2013; 1:35:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahsepya

İTÜ
    BOĞAZİÇİ
    ODTÜ
    YTÜ
    KOCAELİ

bölüme göre değişiklik gösterebilir atıyorum makinede boğaziçi öndeyken inşaatta kariyer başarı ve işi pratiğe döküp uygulama lab bakımından itü önde olabilir.

Kocaeli nde mi okuyosun?

• Nicotinell N kullanıcısına yanıt
    evet hocam inşaatta okuyorum 2012 girişliyim
  • yalnız bu liste her şeyi kapsamıyor. Örneğin tıp alanında ankara hacettepe gazi istanbul ege falan var.

Siyasal ve hukuk'ta ankara üni var.
  • özellerden bir sıralama yaparsak hangileri iyi
  • ODTÜ
    İTÜ
    Boğaziçi,Sabancı
    YTÜ,Çukurova,Osmangazi,Ege,Kocaeli,Gazi
    KTÜ,Sakarya,Fırat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realmrxa -- 19 Ağustos 2013; 11:35:48 >
  • Bence nesnel değil herkez kendi üniversitesini övüyor. şu siteye bakmakta fayda olduğunu düşünüyorum

http://www.tubitak.gov.tr/tr/haber/turkiyenin-en-girisimci-ve-yenilikci-universiteleri-aciklandi

Selçuk üniversitesi 11.sırada kimse söylememiş ama
  • Herkes odtü itü bogaziçi ni yazdiktan sonra araya kendi okulunu da sikistiriyor

• ODTÜ
    İTÜ
    BOĞAZİÇİ
    MARMARA
    YTÜ
  • En yenilikçi üniversiteler arasında katü 30ncu :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin5306 -- 19 Ağustos 2013; 12:11:35 >
  • Mühendislikte bence ODTÜ en babadır.

Peki Hacettepe için ne düşünüyorsunuz ?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.