Şimdi Ara

hukuk mu fizik tedavi ve rehabilitasyon mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
7.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hiç bu kadar kararsız kalacağım aklıma gelmezdi, ikisinin de imkanları iyi, kazancı iyi, birinde engelli vatandaşlarımızla ilgilenicez diğerinde zanlı, artılar eksiler eşit gibi ikisinde de ne yapsam lütfen fikir verin, herkes sen bilirsin diyo ama bilmiyorum gerçekten...

• sen bilirsin

ftr'nin iş imkanları hukuğun 4 seneki olanaklarına göre daha geniş görünüyor, 4 sene sonra 100bin hukuk mezunu olacak..ben olsam ftr yazardım
  • hukuk ne yaaaa amma abarttınız..belliki eacısın iiçinde sayısal meslek kalmışXD
  • Fizik tedavi daha iyi.
  • ya saçmalamayın adamın geleceği ile oynamayın hukuk hukuktur.Kardeşim sen onları dinleme sonra çok kafanı vurursun hukuğun çalışma alanı çok geniştir, aç kalmazsın .Hukuk mezunuyum demek var ftr mezunuyum demek var , kaymakamlıktan savcılığa hesap uzmanlığını kadar geniş bir çalışma alanın olacak ,müstakil çalışmayı saymıyorum bile.
  • ftr için ilerisi hemşirelik gibi olacak diyolar, bi taraftan da 5-6 milyar maaştan söz ediyolar bu nası oluyo onu anlamadım?
  • ftr ciler gercekte cok iyi para kazanıyor doguda bile 6 milyar rahat kazanan var..ozellikle bayansan ftr yaz.hukuk nere yazacanki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingsottoman

ftr ciler gercekte cok iyi para kazanıyor doguda bile 6 milyar rahat kazanan var..ozellikle bayansan ftr yaz.hukuk nere yazacanki?

hukuk için istanbul üni ve marmara üni yazacam, bide 2. öğretimlerini yazıcam, doğuda görev yapmak istemem bu arada...
  • ya basak dedigim gibi ftr mezunlarıyla felan konus..illa doguda yapmak zorunda degilsin ben en kotu sartlardan bahsettim sana dedigim gibi ftr cok iyi bir bolum
  • fizik tedavi tabiki ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmt789

fizik tedavi tabiki ;)

gerçekten ftr hakkında pek bilgim yok herkes çok iyi bölüm diyor da neden çok iyi onu açıklar mısınız?
  • arkadasım ftr mezun olunca rahat is bulabilecegin ve maddi olarak rahat bir bolum..tıpa cok yakın anlayacagın..ve ayrıca saygı duyulan bir bolum
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz_19811981

ya saçmalamayın adamın geleceği ile oynamayın hukuk hukuktur.Kardeşim sen onları dinleme sonra çok kafanı vurursun hukuğun çalışma alanı çok geniştir, aç kalmazsın .Hukuk mezunuyum demek var ftr mezunuyum demek var , kaymakamlıktan savcılığa hesap uzmanlığını kadar geniş bir çalışma alanın olacak ,müstakil çalışmayı saymıyorum bile.

Kaymakalmıl senede 60 küsür kişi alıyorlar ve bunun neredeyse yarısını Ankara Siyasal, %15 ini İstanbul Siyasal veriyor.%25 ini hukuklar veriyor.Ama bunlar genelde Ankara Hukuk.Gerisini İİBF veriyor.

Savcılık sınavının ne kadar zor olduğunu sınavı geçsen bile mülakatta elenebileceğini söylemek isterim.Ayrıca tayincilik oyunu oynayacaksınız.Her 4-5 sene de bir doğudan başlamak üzere tayininiz çıkacak.

Arkadaşım sen bilirsin ama daha rahat çalışma koşulları FTR de var....

• quote:

Orijinalden alıntı: başak92

quote:

fizik tedavi tabiki ;)

gerçekten ftr hakkında pek bilgim yok herkes çok iyi bölüm diyor da neden çok iyi onu açıklar mısınız?

hukukta çok iyi paralar kazanmak zorlastı artık...heryer hukuk bürosu...ha seviyosan o ayrı ama fizik tedavi çok iyi hukuğu göre(bence)...çok iyi maaş alıyorlar bu bölümü bitirenler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ana18

yanılıyorsun doğu akdenizden mezun kaymakam biliyorum , arkadaşı hukuk hukuktur , öyle ftr ile falan kıyaslanmaz.
    quote:

Orijinalden alıntı: oguz_19811981

ya saçmalamayın adamın geleceği ile oynamayın hukuk hukuktur.Kardeşim sen onları dinleme sonra çok kafanı vurursun hukuğun çalışma alanı çok geniştir, aç kalmazsın .Hukuk mezunuyum demek var ftr mezunuyum demek var , kaymakamlıktan savcılığa hesap uzmanlığını kadar geniş bir çalışma alanın olacak ,müstakil çalışmayı saymıyorum bile.

Kaymakalmıl senede 60 küsür kişi alıyorlar ve bunun neredeyse yarısını Ankara Siyasal, %15 ini İstanbul Siyasal veriyor.%25 ini hukuklar veriyor.Ama bunlar genelde Ankara Hukuk.Gerisini İİBF veriyor.

Savcılık sınavının ne kadar zor olduğunu sınavı geçsen bile mülakatta elenebileceğini söylemek isterim.Ayrıca tayincilik oyunu oynayacaksınız.Her 4-5 sene de bir doğudan başlamak üzere tayininiz çıkacak.

Arkadaşım sen bilirsin ama daha rahat çalışma koşulları FTR de var....

• quote:

quote:

fizik tedavi tabiki ;)

İyi yanı yok herkes hayalindeki şeyleri gerçeğe uyarlayıp sallıyor bol keseden.Hayatınızda kaç defa fizik terapi yerlerine gittiniz ? 150 kiloluk ameliyattan çıkmış , bel fıtıklı , kemik erimesi olmuş kadınlar ya da karısı evden kovmuş huysuz dedelerin doluştuğu bir yer fizik terapi merkezleri.Bir sabah gidin bakın da öyle yorum yapın.Herkesin sabah akşam çenesini çekiyorsun , onları yürütüyorsun sıcak masaj yapıyorsun , üstüne aldığın para da beş para etmez.En dandirik avukatın bile kendine ait arabası , iyi bir evi oluyor.Fizik terapide çalışıp yatları katları villaları olan gördünüz mü ? Ben hiç görmedim.Ama çok hukukçu gördüm.Hele özel şirketlere avukatlık yapanlar aylık maaş dışında kazandığı dava başına da ekstra ücret alıyorlar.Hukuk gibi prestijli bir bölümü dedelerin tedavi olduğu fizik terapi ile bir tutmanız , hukuku kıskanmanızdan başka birşey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SmashMyPs3 -- 18 Temmuz 2010; 13:37:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SmashMyPs3

quote:

quote:

fizik tedavi tabiki ;)

İyi yanı yok herkes hayalindeki şeyleri gerçeğe uyarlayıp sallıyor bol keseden.Hayatınızda kaç defa fizik terapi yerlerine gittiniz ? 150 kiloluk ameliyattan çıkmış , bel fıtıklı , kemik erimesi olmuş kadınlar ya da karısı evden kovmuş huysuz dedelerin doluştuğu bir yer fizik terapi merkezleri.Bir sabah gidin bakın da öyle yorum yapın.Herkesin sabah akşam çenesini çekiyorsun , onları yürütüyorsun sıcak masaj yapıyorsun , üstüne aldığın para da beş para etmez.En dandirik avukatın bile kendine ait arabası , iyi bir evi oluyor.Fizik terapide çalışıp yatları katları villaları olan gördünüz mü ? Ben hiç görmedim.Ama çok hukukçu gördüm.Hele özel şirketlere avukatlık yapanlar aylık maaş dışında kazandığı dava başına da ekstra ücret alıyorlar.Hukuk gibi prestijli bir bölümü dedelerin tedavi olduğu fizik terapi ile bir tutmanız , hukuku kıskanmanızdan başka birşey değil.

bunların dışında bi de ftr uzmanı doktorlar tarafından yapılacak egzersizler belirleniyomuş ftrciler bunu yaptırıyomuş, yani ben bunu duyunca hasta bakıcıdan ne farkı var demiştim, hukuk için de herkes elini sallasan avukata değiyo, bi avukatlık bürosunda sinek avlarsın diyo, kafam çorba oldu iyice...

• FTR'nin bir kanun taslağı bile yok.Kendin FTR merkezi falan açamıyorsun.Ancak TUS ile FTR uzmanı olanların yanında iş bulabiliyorsun.Her şeyi muallakta olan bir meslek.Ben FTR yazacağına diş hekimliği önerebilirim.Alternatiflerde yok ama (: Hukuk hakkında bilgim olmadığı için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3S3R

FTR'nin bir kanun taslağı bile yok.Kendin FTR merkezi falan açamıyorsun.Ancak TUS ile FTR uzmanı olanların yanında iş bulabiliyorsun.Her şeyi muallakta olan bir meslek.Ben FTR yazacağına diş hekimliği önerebilirim.Alternatiflerde yok ama (: Hukuk hakkında bilgim olmadığı için..

diş hekimliği tutmuyor, ftr tercih edersem YGS2den tercih edicem, mf3te 26binlerdeyim mf4te 33 bin küsür, elektronik müh felan da düşündüm ama istanbul hariç her yerde tutuyor, hukuk için ve ftr için ist. tutarken başka ile gitmem pek mümkün görünmüyo o yüzden ikisi arasında kaldım...
  • işletme mı iktisat mı diye sorar millet,

Hukuk mu tip(tiptan sayılmasa da saglikla ilgili) mı diyosun, ilgincmis.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.