Şimdi Ara

.............................................

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
3
Favori
147.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • .............................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi htforcym -- 27 Nisan 2021; 1:18:3 >

• bionej arkadaşım ben anadolu teknik pc yazılım bölümü mezunuyum bende mtok tercih yapıcam ama benimde tam bilgim yok böte lere yönelicem sanirim

sen hangi lise mezunusun ve bölümün ne bildigim kadariyla sadece bölümün olan m.t.o.k bölümüne tercih yapabilirsin klavuzu biraz inceledim bu saatte hala inceliyorum vakit buldukcada incelicem yardimci olmaya calisirim

alıntı ösym klavuz :

Tablo 6B.2
    Teknoloji Fakültesi Lisans Programları

Teknoloji Fakültelerinin bu tabloda yer alan lisans programlarýndan her birinin iki kontenjaný bulunmaktadýr.
    1. Mesleki ve Teknik Ortaöðretim Kurumu (M.T.O.K.) Kontenjaný: Bu kontenjana yalnýz lisans programýnýn adýnýn
    (siyah renkli) üstünde yer alan mesleki ve teknik ortaöðretim kurumu alanlarýndan (renkli) mezun olan adaylar
    yerleþtirilecektir
    . Bu kontenjana yerleþtirilecek adaylarýn yerleþtirme puanlarý hesaplanýrken ilgili AOBP’leri 0,15 ile
    çarpýlacaktýr. Teknoloji Fakültesi lisans programlarýnýn M.T.O.K. kontenjanýný genel lise mezunlarý ile mesleki ve
    teknik ortaöðretim kurumlarýnýn diðer alanlarýndan mezun olan adaylar tercihleri arasýnda gösteremezler.
    2. Genel Kontenjan: Teknoloji Fakültesi lisans programýnýn genel kontenjanýný tüm adaylar tercihleri arasýnda
    gösterebilirler. Genel kontenjana yerleþtirilecek adaylarýn yerleþtirme puanlarý hesa...................

devamini siteden bulabilrisiniz : tıklayın burdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan18 -- 23 Temmuz 2010; 1:16:55 >
  • Kılavuzu iyi okudum arkadaşım, şimdi zaten cevap yazıcaktım..

Bakın arkadaşlar, Bilişim mezunları BÖTE'ye ek puan ile girerler, MTOK Müh. kontenjanlarına 0,15li puanlarıyla girerler,
    Elektrik-Elektronik mezunları, Havacılık ve Uçak Elektrik Elektroniğine ek puanla, MTOK Müh. kontenjanına 0,15li puanlarıyla girerler.
    Makine mezunlarının ek puanla yerleşecekleri BÖTE, Uçak Elektrik gibi bir bölümleri olmadığından ek puanları hesaplanmadı.

Mesleki ve Teknik Ortaöðretim Kurumu (M.T.O.K.) Kontenjaný: Bu kontenjana yalnýz lisans programýnýn adýnýn
    (siyah renkli) üstünde yer alan mesleki ve teknik ortaöðretim kurumu alanlarýndan (renkli) mezun olan adaylar
    yerleþtirilecektir. Bu kontenjana yerleþtirilecek adaylarýn yerleþtirme puanlarý hesaplanýrken ilgili AOBP’leri 0,15 ile
    çarpýlacaktýr. Teknoloji Fakültesi lisans programlarýnýn M.T.O.K. kontenjanýný genel lise mezunlarý ile mesleki ve
    teknik ortaöðretim kurumlarýnýn diðer alanlarýndan mezun olan adaylar tercihleri arasýnda gösteremezler.

Kaynak:
    ftp://dokuman.osym.gov.tr/2010/2010_OSYS_TERCIH_KILAVUZU/2010_OSYS_Tablo6B2.pdf

Ek puanlı sıralama ile değil 0,15li alan içi puanıyla girilecek diyor kılavuzda.

quote:

Orijinalden alıntı: lejyoner236

quote:

Orijinalden alıntı: Tears For Fears

Dostum teknoloji fakülteleri ek puansız alan içi 0,15li YGS-1 puanı ile alacak...

quote:

Orijinalden alıntı: D4rKRoGu3

@lejyoner236

bütün makine mezunlarının böyleymiş ek puanı yokmuş, m.yardımcımıza sordum makine dalında ek puanla alan yer yok dedi, ben şimdi mekatronik yazdığımda ek puan gelicek mi?

0.15 ile alınacağını nerden biliyosun M.T.O.K sonuçta meslek liseleri için acıldı ve ek puanlar meslek liselerine verildi ek puanla girilecek M.T.O.K lara bu bilgiye nereden vardın merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi assessor -- 1 Ağustos 2010; 21:12:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

quote:

Orijinalden alıntı: sultanomar

benimde bir iki sorum var
    metok bilgisayar mühendisliği bu yıl açılırmı gazide falan açılmazsa herkes tek bir üniversiteye girecek bütün meslek liseliler arasından ilk 30 a girmeye çalışacağız
    mtok bilgisayar mühendisliğinin eğitim içeriğiyle normal mühendisliklerin eğitim içeriği aynımıdır hani a.t.l menzunu birisi mat2 yi çok iyi bilmez mat2 yi falan bilmeden nasıl mühendislik okunacakki ben lise 4 teyim 27 martta sınava gireceğim inşallah ama mat2 durumum iyi değil

%75 ihtimal ile daha fazla üni acılacağı doğru. 3 olur 5 olur , gazi olur marmara olur orasını bilemem. Normal Mühendislikten farklı ; normal teorik bilgini yanında daha fazla uygulama ve son sene staj ağırlıklı olarak iş potansiyeli daha yüksek insanlar yetiştirmeyi amaçladıklarını söyleyebiliriz. Bu arada Mat 2 kısmını kafana takma Mat 2 yi öğrenmeden Hazırlığı gecemezsin . Eninde sonunda o ağır mühendislik derslerini göreceksin yani. Mat2 Fizik 2 gibi dersleri- Mühendislik derslerini vermeden mezun edeceklerinide düşünme şimdididen calışmaya bak. Atl mezunu isen zaten senin bilmen lazım

hiç bilmiyor değilim zaten ama mühendislikte yeterli olacağını düşünmüyordum bir video izledim trt de prof. un biri ders içeriklerini lisedeki eğitim tarzlarına göre ayarlamaya çalışıyoruz, daha çok uygulamalı bir eğitim içeriği falan dedi peki hazırlıkla beraber 5 yılmı olacak, birde öğretmenlik formasyonunu alırsak 6 yıl oldu:D
    video linki:
    http://www.teknolojifakultesi.net/index.php?bolum=multimedya&obje=video&galeri=1211&id=10788&seoAdi=%20Teknoloji%20Fak%FCltesi%20yap%FDs%FD%20TRT%27%20de%20a%E7%FDkland%FD
    sitede virüs görebilir, herhangi bir sorun yok merak etmeyin faviconu bile virüs olarak görüyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.