Şimdi Ara

Steve Jobs: Mükemmel değiliz! Apple, iPhone 4 kullanıcılarına ücretsiz bumper kılıf verecek!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
10.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple bugün düzenlediği basın toplantısıyla iPhone 4'teki anten sorununa açıklık getirdi. Basın toplantısının detaylarına geçmeden önce dilerseniz, hikayeyi başa alalım ve "Antennegate skandalı" olarak nitelendirilen sorunun nasıl çıktığını kısaca hatırlayalım. Bir barda unutulan prototipi teknoloji dünyasını haftalarca meşgul eden iPhone 4, her zaman olduğu gibi yine bir Steve Jobs sunumuyla, Apple tanıtımlarının vazgeçilmez adresi olan Moscone Center'da tanıtıldı. 7 Haziran'da yapılan lansman, tüm dünyada büyük yankı buldu ve Apple'ın yeni telefonu sadece ön-sipariş tarihinde 600.000'den fazla satarak önemli bir başarıya imza attı. Retina ekranı, A4 işlemcisi, iOS 4.0 işletim sistemi. çoklu uygulama desteği ve FaceTime görüntülü konuşma özelliği ile dikkatleri çeken iPhone 4, ilk üç gününde 1.7 milyon adet satarak önemli bir başarıya daha imza atarken, gidişatı tümüyle değiştiren bir gelişme yaşandı ve iPhone 4'te ciddi bir sinyal sorunu olduğu ortaya çıktı. Aslında bu sorun çok daha önce, 7 Haziran tarihindeki Apple lansmanında işaretini vermiş ancak durum tam olarak anlaşılmamıştı. Hatırlayanlar olacaktır, sunumu esnasında iPhone 4 ile iPhone 3Gs arasındaki hız farkını göstermek isteyen Steve Jobs, sol elinde tuttuğu iPhone 4'ün sinyal sorunu yaşamasını, lansmandaki ziyaretçilere bağlamış ve konferans salonundaki katılımcılardan kablosuz ağ bağlantılarını kesmelerini istemişti.

alt="Steve Jobs: Mükemmel değiliz! Apple, iPhone 4 kullanıcılarına ücretsiz bumper kılıf verecek!"

Steve Jobs'un yaşadığı bu sorunun, lansmandaki "masum" ziyaretçilerden kaynaklanmadığının anlaşılması uzun sürmedi. 23 Haziran'da telefonun satışa sunulmasıyla birlikte, ciddi bir sinyal sorunun olduğu, üstelik bu sorunun Apple tarafından "mühendislik başarısı" olarak gösterilen tasarımdan kaynaklandığı anlaşıldı. Bilindiği üzere iPhone 4'ün tasarımında telefonu saat yönünde kaplayan çelik çerçeve aynı zamanda anten görevi görüyor. İşte bu tasarımda telefonun sol el ile kullanılması, sinyal sorununa neden oluyor çünkü anten bağlantı noktaları avuç içerisinde kaldığı için sinyal kaybı yaşanıyor bu durum telefonu görüşme yapılamaz hale getiriyordu. Sorunun ortaya çıkmasından kısa bir sonra Apple tepe yöneticis Steve Jobs, "iPhone 4'te sorun yok, bu durum sizin telefonu nasıl tuttuğunuzla ilgili..." diye bir açıklama yaparak, herhangi bir anten sorunu olmadığını iddia ediyordu. Ancak bağımsız bir yapı olan Consumer Reports, farklı noktalardan satın aldığı 4 adet iPhone 4'te üçünde tespit edilen anten sorunu sonrasında, iPhone 4'ü tavsiye edemeyeceğini açıklamasından sonra durumun ciddiyeti daha net anlaşılmış ve hemen akabinde Apple, iPhone 4 için basın toplantısı düzenleneceğini açıklamıştı. Basın toplantısının detaylarına geçmeden önce son bir not olarak, anten tasarımından sorumlu bir Apple mühendisinin, durumu bir yıl önce fark ederek Apple yönetimine bildirdiği de son iki günün en çok konuşulan gelişmelerinden biri olarak dikkat çekiyor.

alt="Steve Jobs: Mükemmel değiliz! Apple, iPhone 4 kullanıcılarına ücretsiz bumper kılıf verecek!"

Apple: Mükemmel değiliz!

iPhone 4'teki sinyal sorunun ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra Apple cephesinden gelen haberler, firmanın yeni bir yazılım güncellemesiyle sorunu çözeceği yönündeydi. Ancak bugün yapılan basın toplantısı, bazı analistleri haklı çıkardı ve Apple, iPhone 4 sahiplerinin tamamına ücretsiz bumper kılıf vereceini açıkladı. Hatırlanacağı üzere daha önceki bir haberimizde, iPhone 4'ün toplatılmasının Apple 1.5 milyar dolara mal olacağını, dolayısıyla firmanın muhtemelen ücretsiz kılıf vermeyi tercih edeceğini belirtmiştik. Sinyal sorunun ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra, probleme çözüm olarak 29$ seviyesinden satışa sunulan bumper kılıf, Apple tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak sağlanacak, hali hazırda bumper kılıf alan iPhone 4 kullanıcılarına ise paraları geri iade edilecek. Steve Jobs bugün yaptığı açıklamada, daha önce yaptığı "telefonu nasıl tuttuğunuzla ilgili bir problem" açıklamasını destekler bir görüş bildirdi ve sol elle kullanıldığı takdirde BlackBerry Bold 9700, HTC Droid Eris ve Samsung Omnia II'de de sinyal kalitesinin düşebileceğini, telefonların mükemmel olmadığını öne sürdü. Seve Jobs açıklamasının devamında iPhone 4 kullanıcılarının sadece %0.55'inin sinyal sorunundan şikayetçi olduğunu, telefonun geri dönüş oranının %1.7 ile iPhone 3Gs'in sadece 1/3'ü kadar olduğunu açıkladı. 100 milyon dolarlık anten test merkezine sahip olan Apple, tepe yöneticisi Steve Jobs'un açıklamalarına bakılırsa yaşanan sorunu ciddi bir problem olarak görmüyor, telefonların mükemmel olmadığını dolayısıyla benzer koşullarda diğer telefonlarda da sinyal kaybı olabileceğini belirtiyor.

Yapılan basın toplantısının özeti olarak;

- Sinyal sorununa rağmen iPhone 4'ün satış anlamındaki hızlı yükselişi devam ediyor.

- Tüm iPhone 4 kullanıcılarının sadece %0.55'i sinyal sorunuyla ilgili şikatte bulunmuş (Apple'ın rakamlarına göre).

- Mevcut iPhone 4 kullanıcılarına, sinyal kaybını önleyen bumper kılıf ücretsiz olarak sağlanacak.

- Hali hazırda bumper kılıf alan kullanıcılara paraları iade edilecek (30 Eylül'e kadar geçerli olacak).

- iPhone 4 için yeni yazılım güncellemeleri yolda (yakınlık sensörü için vb.).

- Apple 18 mühendis ve bilimadamı tarafından işletilen 100 milyon dolarlık anten test merkezine sahip.

- iPhone 4, 30 Temmuz'dan itibaren yeni coğrafyalarda satışa sunulacak.

- Steve Jobs'un "mükemmel değiliz", "telefonlar mükemmel değil" açıklamaları akıllarda yer edecek.

• 2 sorum olacak.

1 cisi beyaz iphone ne zaman cikiyor.ay sonunda mi cikacak yoksa cikmiyacakmi
    2 ci soru bumper kılıf mı bedava yoksa verecekleri herhangi bir kılıfmı bedava_?

bir arkadaş bumper kılf degil demişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: NurettinGunduz

2 sorum olacak.

2 ci soru bumper kılıf mı bedava yoksa verecekleri herhangi bir kılıfmı bedava_?

1- Beyaz iPhone 4, bu ayın sonunda çıkıyor.
    2- Apple, bedava bumper kılıf verecek.
  • Hazır elleri degmisken 3gs lerede kılıf versinler.
  • yaa bu adam o kadar para kazanıyor yine aynı kıyafetlerle çıkmış
  • su videoda var o anlar...

CNET-News-Steve-Jobs-demo-fail

http://www.videoxit.com/49ndw7extMyV1to-vid-CNET-News-Steve-Jobs-demo-fail.html
  • yine adamlar birseyler yapmaya calistilar bedava bumper vererek.bu hareket herahalde prestijlerini kurtarir.
  • kılıflı kullanmak istemeyen ne olacak yada kılıf dandik tipsiz bi kılıf mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

quote:

Orijinalden alıntı: NurettinGunduz

2 sorum olacak.

1- Beyaz iPhone 4, bu ayın sonunda çıkıyor.
    2- Apple, bedava bumper kılıf verecek.

son soru soruyum.türkiye için geçerlimi bu bumper _?_?.şimdiden tşk ler
  • Dünyanın herhangi bir yerinde satılan tüm iphone4lere kılıf verilecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti2004s

Dünyanın herhangi bir yerinde satılan tüm iphone4lere kılıf verilecek

biliyorsunuz konu türkiye olunca insan inanası gelmiyor: )..

yarın öbür gün turkcell gittimizde iphone alırsak

kılıf vermiyecekmi abi_?

daha gelmedi kalmadı veya bedava kılıf vermiyorlar demesinlerde: )
  • bilmiyorum ben mi yanlış anladım ama bumper fala nvermiyo adamlar alınan bumperların parasını iade ediyorlar bedava kılıf veriyorlar bedava bumper nerden çıktı_?
  • @tritone Bedava bumper verip parayla bumper satın alanların isterlerse parasını geri iade edicekler.ben böyle anladım :)
  • Donanımsal bir sorunun, ısrarla yazılım ile halledileceğini, üstüne basa basa, halledeceklerini zanneden ve savunan arkadaşlar ne düşünüyorlar acaba.
    Bağıra bağıra tanıtım yapan steve amca, sorunun açıklamasını "ee,kem,küm" diye açıklamaya çalışıtı.

Iphone 5 çalışmaları çoktan başlamıştır, bekliyeceğiz bir sonraki seneyi, 3g s ile devam.
  • sinyal kısma full çektiğini gösteren bi sticker dağıtsalardı toplantıda
    hem hiç değişmezdi sürekli full, belki kutulardan çıkar artık
    hat kesilirse de karşı taraf kapatıyordur derlerdi
    oldu bitti işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: canoo

@tritone Bedava bumper verip parayla bumper satın alanların isterlerse parasını geri iade edicekler.ben böyle anladım :)

Apple, bumper kılıf verecek ancak Steve Jobs'un ifadesine göre, yeteri kadar bumper kılıf üretemeyeceklerinden ötürü, kullanıcılara farklı kılıf seçenekleri de sunacaklar.

http://www.fudzilla.com/home/news/latest/steve-jobs-publicly-addresses-iphone-4-antennagate-issue

http://gizmodo.com/5589004/this-is-apples-iphone-4-antenna-problem-solution?skyline=true&s=i
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• abi böyle iş mi olur
    neyse
  • ohh kimse almasın yahu iphone 4 ü çok seviniyorum böle almaktn vazgeçenleri.... ALMAYIN SİZ BOŞ BOŞ burda konusmayın istiyen alır klanır istemeyende başka bişi alır...
  • SpLenDoR_*
    17.07.2010 Saat: 03:26

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Apple'ın hatasını kabul edeceğini biliyordum.Bence çok büyütüldü bu mesele.Bu sorunu ağızlarından düşürmeyenler de sanki 7/24 telefonu sinyal kaybı olacak şekilde tutuyor da çok önemli bir şeymiş gibi ortalığı ayağa kaldırıyorlar.Hangi telefonda bunu yapsanız aynı sonuç alınır.http://www.apple.com/antenna/ Retina ekranı,işlemcisi,görüntü kayıt özellikleri,multimedia,hızlı sistemi vs. bu telefon benim için bir numara.Başkasının yorumudur,eleştirisidir dalgasıdır s***mde olmaz.Apple belki de tarihinde ilk defa bu kadar tepki aldı,kimse mükemmel değildir ve zaten onlar da mükemmel değiliz diyorlar,ama bir daha Apple'dan böyle hataları sittin sene göremezsiniz.
    .....................................
    Çok terbiyesizssin sen,bu Apple kullananların içinde mutlaka böyle bir zirto cıkıyor!..kullandığın kelimelere dikkat et yoksa elektrik çarpar!!!

ne yapsa aliriz mantıgında olan bi arkadasimiz daha..işte bu yuzden yaptıgı hatayı kabullenmeyen bi firma yaratıyorsunuz..

Sana versinler cekmeyen 4 ü al bol bol oyna tamponuyla;)
    ................................................................
    Beni neden etiketledin hocam ?..Apple benim ne işim olur ben elemanı uyardım sadece at gözlüğü ve kullandığı pislik uslubundan dolayı!..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.