Şimdi Ara

HARMANKARDON SİNEMA VE MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (286. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.551
Cevap
49
Favori
335.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sağol teşekkür ederim 2300 tlye aldım indirimdeydi mediamarkta son kutuydu sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: G.yipkin

selam arkadaşlar 2 gün önce avr 265+ hkts 16 ses sistemi aldım ayarlarıyla baya uğraştım çoğu ayarı öğrendim gibi fakat subwooferin arkasındaki phase, bass boost, LFE gibi on off şeklinde switchler var bunlar ne işe yarar.

+1

Bu seti kullanan arkadaşlar kullandıkları ayarları yazabilirler mi?
  • mare_nostrum kullanıcısına yanıt
    oto kurulum yaptığımda
    center -3db,
    sol ön 0db
    sağ on +1db
    arka sol +1db
    arka sağ +2 db
    sub 0db
    mesafeleride önler 2.4m center 2.4m sub 2.4 m arkalar 1.2 m olark belirledi

emin olmak için tekrar oto kurulum yaptım bu esnada sesi biraz açtım eski kurulumdan farklı olarak mesafeler aynı şekilde sonuçlanırken hoporlörlerin ayarları faklı çıktı
    center -7
    sol ön -3db
    sağ ön -4db
    arka sol -6db
    arka sağ -6db
    oto kurulum yaparken sesi hangi düzeyde tutmalıyız çünkü sonuçlar farklı çıkıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: G.yipkin

selam arkadaşlar 2 gün önce avr 265+ hkts 16 ses sistemi aldım ayarlarıyla baya uğraştım çoğu ayarı öğrendim gibi fakat subwooferin arkasındaki phase, bass boost, LFE gibi on off şeklinde switchler var bunlar ne işe yarar.

dostum phase , fazla alakalı bir durum sanırım.tam çözemedım ben de .benımkısı normalde duruyor.lfe ıse woofer ıcın baglantı seklı.ben oradan bagladım.bass boost ıse bassın vuruslarını bıraz daha doyuruyor ve dolgun verıyor.power mode ıse bır hareket olmayınca woofer ı uyku moduna alıyor dedıler.yıne phase hakkında bılgı alırsan paylasırsan sevınırım.hayırlısı olsun.
  • Arkadaslar selam.iki konuda yardim rica edecegim.
    ave 265 sahibiyim.
    + cihaz stand by iken, bagli olan digiturk icin tv den ses goruntu alabilrmiyim.
    + tv ye USB bagli ve film acmak istiyorum.hk acik olmasina ragmen ses tv den geliyor. Digiturk yada ps3 e gecince ses sistemi devreye giriyor sikinti yok. Hatta digiturk te iken Sistem tv kumandasindan USB film actigimda tv de goruntu USB den geliyor,tv de filmin sesi var AMA ses sisteminde arkada calisan digiturkun sesi geliyor.

• espry E kullanıcısına yanıt
    stand by da cihazdan çıkış alamayacağnız için ses yada görüntü alamazsınız..
    ikinci sorunuzda biraz daha ayrıntılı yazsaydınız hangi bağlantı türünü kullandınız ps3 ,digiturk için vs..
    olması gereken üzerinden yardımcı olalım şöyle yapabilirsiniz kullandığınız digitürk hd yayına uygunsa hdmi ile avr nin herhangi bir hdmi portuna giriniz örneğin hdmi 1 olsun
    ps3 de hdmi2 ye takın.. tv nin ses çıkışı nedir bilmiyorum ama optikse optik girişe analogsa analog girişlere takın. daha sonra setup sourceden yaptığınız bağlantıları tanıtıp kumandadan birer tuş atayın örneğin mesela tv için kumandadan tv yi digitürk için cable sat, ps3 için bluray
    ayarları yaptıktan sonra usbden film izliycekseniz avrnin kumandasından tv ye basarsanız ses alırsınız
    -
  • merhaba arkadaşlar... ben de forumu bi süredir takip ediyorum ve aranıza avr158+ jbl scs 140 media markt paketiyle katıldım... benim hoparlör olarak jbl den farklı h/k düşüncem var...ilk düşüncem kule tipi olanlar... kule tipi (hkts 9 yada 16 mı) yoksa hkts 20 mi önerirsiniz...
  • selam herkese, sayfalari baya bir taradim ama harman kardon soundbarlari hakkinda sanirim pek bir sey yazan olmamis.
    SB-30 kullanan var mi aranizda? Almaya deger bir seymi merak ediyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafali85

merhaba arkadaşlar... ben de forumu bi süredir takip ediyorum ve aranıza avr158+ jbl scs 140 media markt paketiyle katıldım... benim hoparlör olarak jbl den farklı h/k düşüncem var...ilk düşüncem kule tipi olanlar... kule tipi (hkts 9 yada 16 mı) yoksa hkts 20 mi önerirsiniz...

Hkts 20 ve 16 kullandım, Hkts 16 almanı öneriyorum
    Hkts 16 uyduları kalitesi hkts 60 ile yarışıyor, yan yana test ettim,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de araştırmalarım ile hkts 16 dan yanayım... peki rıdvan bey siz hoparlör ayağı kullanıyomusunuz yoksa duvara monte mi ettiniz... hangisini önerirsiniz... bi de bu konularda amatör olduğum için şu soruyu soruyorum avr 158 de stereo her kanal için 60 w güç bilgisi mevcut...khts 16 ile doyum olur mu daha doğrusu hkts 16 ya aldığım avr 158 yeterli mi...böyle bi soru şimdiye kadar kimseden gelmemiş de olabilir bilemiyorum...
  • Ben duvara astım,
    158 avr ile hkts 16 ları her türlü doyuracaktır sıkıntı olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki Teşekkürler arkadaşlar dediginiz gibi yapicam :)

• Bu arada kutusunda açılmamış jbl scs 140 hoparlör setimi satıyorum(hkts 16 almayi düşünüyorum). pm den msj atabilirsiniz...

• avr165 cihazıma ps3 bağladım. Sesleri oradan alıyorum. Özellikle geceleri oyun oynarken oyunun seslerini kulaklıktan nasıl alabilirim. Öndeki aux girişlerine mi takmalıyım kulaklığı
  • Selam arkadaşlar avr 265 +hkts 16 kullanıyorum bir konuda fikrinizi almak istedim...Bluray playerim yok onun yerine laptopu avr ye hdmi ile bağlıyorum avrden de led tvye bağlantı yapıyorum. İndirdiğim filmler brrip yada bdrip 14 gb ile 9 gb arası filmlerin boyutları
    az da olsa bazı sahnelerde efektler sanki cızırtılı geliyor herkesin duyucağı kadar değil yani dikkatinizi sese vermeden duyamazsınız müzisyen olduğum için kulağım iyidir ama arada filmin ortasında kafayı takmıyor değilim tabii film yalan oluyo:D Kaliteli flac. waw****. ler ile streo modda test ettim hiç cızırtı yok uydularda.
    Acaba orjinal bir bluray filmi oynatıcısıyla bağlasam sisteme ses değişirmi?
    laptopum çok iyi değil hdmi ile çıkış yapıyorum avrye bundan olabilirmi birde gom playerde başka bs playerde başka splashta farklı kalitede sesler alıyorum önerebileceğiniz iyi bir oynatıcı var mı şimdiden teşekklürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReDLeaDt

merhabalar bugun mediamarkt gördüm AVR 158 + jbl seti 1099 tl fakat TEŞİRMİŞ :( sizce değermi bu fiyata yoksa Pioneer vsx-420 + klipsch set 999 tl sıfır sizce hangisi daha mantıklı ve daha güzel ses verir

Ben MediaMarkt'tan teşhir ürünü olması sebebiyle normalinden 200 TL ucuza VSX-520 + S-ESR2CR set aldım ve hiçbir sorun çıkartmadı. Tabiri caizse kız gibi set :)

Yine de sen bilirsin..
  • Arkadaşlar hkts9 alarak aranıza katıldım recever olarak pioneer vsk921 kullaniyorum sub kablosu iki giriş subwoofer uzerinde giriş yerleri belli o tamam receverin uzerinde ikinci kabloyu nereye takicam bir türlü bulamadım yardımcı olurmusunuz

• beyler yardıma ihtiyacım var avr 265 in stereo su beni bir süre idare etti ama yetersiz gelmeye başlayıncada stereo ampli almak şart olmuştu ve bende bir hafta önce naim nait xs ampliyi ve naim nac A5 hoparlör kablosunu alıp sistemime kattım asıl şimdi müzik dinlemek zevk vermeye başladı sizlere sorum su film izyeceğim zaman hoparlör kablosu değiştirmek istemiyorum bunun için avr nin pre out çıkışından naim ampliye giriş yapacağım ama avr 265 de pre out çıkısında subwoofer takılı başkada pre out yazan çıkış yok bu işi nasıl çözebilirim yardımınız gerekiyor teşekkürler
  • arkadaşlar yeni aldığım daha 3 günlük hkts9 ses sistemini satıyorum ilgilenenler pm ile ulşabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

arkadaşlar yeni aldığım daha 3 günlük hkts9 ses sistemini satıyorum ilgilenenler pm ile ulşabilirsiniz

size hkts 16 öneririm
  • 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.