Şimdi Ara

HARMANKARDON SİNEMA VE MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (301. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.552
Cevap
49
Favori
335.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam teşekkürler, ama foto gözükmüyor...
  • janos J kullanıcısına yanıt
    Fark ettim, ben de mesajı değiştirip fotoyu tekrar yüleyeyim dedim, ya forum ya ben saçmaladık
    Ev sinema konusuna cevap olarak direk link oluşturmuş.

http://forum.donanimhaber.com/m_101474095/tm.htm
  • Yine de göndereyim...
  • janos J kullanıcısına yanıt
    hocam pazarlık nasıl oluyor ya.. hangi mediamarkt bu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailkaya27

Hepsi pazarlık yapar hocam, indirim istiyorsunuz o kadar :) Ama fiyat zaten oldukça iyiydi ancak 50 lira düştüler... Ankara kentpark mediamarkttan aldım ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: janos

quote:

Orijinalden alıntı: ismailkaya27

Hepsi pazarlık yapar hocam, indirim istiyorsunuz o kadar :) Ama fiyat zaten oldukça iyiydi ancak 50 lira düştüler... Ankara kentpark mediamarkttan aldım ben.

Ben de 10 gün önce sizin aldığınızın bir al modelini aldım internetten. 151 ve hkts 5 serisi 1600 küsüre geldi. Sizin gibi Kentpark, Eryaman, Antares M/M dolaşayım istedim ama Ankara'ya gelme fırsatım olmadı. Benim model de benzer ucuzlukta mıydı?
  • Selam arkadaşlar...hk avr 630 ile uydudan radyo dinlerken birden hoparlörden büyük bir gürültü geldi ve amfi kapandı. Şimdi amfiyi açtığımda bir cızırtı ve fan sesi geliyor. Sorun ne olabilir... hoparlörde sıkıntı yok. ayrıca hoparlörü söktüğüm halde aynı ses geliyor. amfide bir şey yanmış olabilir mi
  • Samsung tv de hdmi arc girişi mevcut. Anynet diye bir özellik var tvnin kumandası ile amfi den sesi açıp kapıyor. Ama ses gelmiyor. 4-5 farklı hdmi kablosu değiştirdim. Lütfen yardım edin!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2 tane hk30 yada hk60 arıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,
    Ben de bu Harman Kardon'a yeşil ışık yaktım
    Wharfedale Diamond 8.4 kule ve 8.1 den oluşan setimi sattım bu gün.
    Media Markt'ta HKTS 30 denedim. İnanılmaz bir ses verdi (kendi anfimle denedim). Ancak fiyatı çok yüksek benim için. 1.800 TL.
    Şİmdi araştırıyorum ancak bu HK yı çözemedim?
    HKTS 30, HKTS 20, HKTS 5, HKTS 9, HKTS 35, HKTS 65, HKTS 60 HKTS 16, ... gidiyor da gidiyor!
    İçinden çıkamadım?
    Anladığım şu; HKTS 30 ve HKTS 65 bu senenin ürünleri?
    HKTS 9, 16 ve 20 de geçen senenin. HKTS 5 ve 7 de sanırım daha da eski.
    Şimdi bu karmaşayı bir kenara bırakacak olursak; ben HKTS 30 dan çok memnun kaldım. Benim ödeyebileceğim rakamlara HKTS 20, HKTS 16 ve HKTS 9 var (2.el 600 TL - 1.000 TL)
    Gücü mühim değil. Neticede apt. dairesinde sesi bir yere kadar açabiliyorum!
    100 - 120 w haydi haydi işimi görür.
    Sizden isteğim HKTS 30 gibi ses verebilecek; temiz ve güçlü.. özellikle efektler bakımından... Film meraklısıyım bu yüzden önemli bu benim için.

AVR: Onkyo TX-NR609 (Gerçi bu önemli değil, ama bilmek istersiniz diye belirteyim).

Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: bucoskun

Arkadaşlar merhaba,
    Ben de bu Harman Kardon'a yeşil ışık yaktım
    Wharfedale Diamond 8.4 kule ve 8.1 den oluşan setimi sattım bu gün.
    Media Markt'ta HKTS 30 denedim. İnanılmaz bir ses verdi (kendi anfimle denedim). Ancak fiyatı çok yüksek benim için. 1.800 TL.
    Şİmdi araştırıyorum ancak bu HK yı çözemedim?
    HKTS 30, HKTS 20, HKTS 5, HKTS 9, HKTS 35, HKTS 65, HKTS 60 HKTS 16, ... gidiyor da gidiyor!
    İçinden çıkamadım?
    Anladığım şu; HKTS 30 ve HKTS 65 bu senenin ürünleri?
    HKTS 9, 16 ve 20 de geçen senenin. HKTS 5 ve 7 de sanırım daha da eski.
    Şimdi bu karmaşayı bir kenara bırakacak olursak; ben HKTS 30 dan çok memnun kaldım. Benim ödeyebileceğim rakamlara HKTS 20, HKTS 16 ve HKTS 9 var (2.el 600 TL - 1.000 TL)
    Gücü mühim değil. Neticede apt. dairesinde sesi bir yere kadar açabiliyorum!
    100 - 120 w haydi haydi işimi görür.
    Sizden isteğim HKTS 30 gibi ses verebilecek; temiz ve güçlü.. özellikle efektler bakımından... Film meraklısıyım bu yüzden önemli bu benim için.

AVR: Onkyo TX-NR609 (Gerçi bu önemli değil, ama bilmek istersiniz diye belirteyim).

Teşekkürler...

ikinci el hkts 16 işini fazlasıyla görür. Ama ileride kesmez seni. Özellikle müzik dinlerken.

• Merhaba.
    Avr142 var elimde.Tv izlerken 5 hoperlorden de ses gelmesi için hangi modu seciyoruz acaba ?Şuan sadece merkezden ses geliyor.

• stereo sistemim.

• Araştırma, inceleme, dinleme vs. sonrasında HKTS16 alarak katılmış bulunuyorum.

Şimdi bir iki sorum daha var kurulum için;
    Line-Level Outputs çıkışlarını HKTS 200 'e bağlama? Nedir, gerkli midir?
    AVR den Trigger Out'u HKTS 200 'e bağlama? Nedir, gerkli midir?

Bağlantılar resimlerde gösterilmiş:

AVR olarak Onkyo TX-NR609 um var.

Bu da AVR min arkası:

Teşekkürler...
    Saygılar..

• Zaten 3,5 jacki takacak yer yok amfide... Hkts 16 içinden lfe kablosu çıkması lazım onu amfideku subwoofer girişine tak, subtaki LFE girişine bağla tamam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sascha35 -- 19 Ocak 2015; 21:16:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sascha35

Zaten 3,5 jacki takacak yer yok amfide... Hkts 16 içinden lfe kablosu çıkması lazım onu amfideku subwoofer girişine tak, subtaki LFE girişine bağla tamam...

Teşekkür ederim ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridvan1903

Gerçekten koymaları gerekiyormuş, siz deneyin farkı görün sizde hak vereceksiniz.Hkts 11 sub ve hkts 20 sub ikisinide kulladım, kef kup 1, Yamaha YST-SW015 subları kullandım ve bu baĞ?lantı en iyi yöntemdir,
    Kesinlikle tek sub kablosu kullanmak performans sı düşürüyor.Genelde Y kablo olarak resimdeki kulanılır ama ben size 2. resimdeki kabloyu öneriyorum .En iyi bas dengesi bu kablo ile yakaladım elimde iki kabloda var . Kabloyu direk avr sub çıkışına baĞ?layın ve resim 3 teki kablo ile sub baĞ?lantısını yapın .23

Arkadaşlar bu nasıl kullanılır?

Resimde anlatmaya çalıştım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucoskun -- 19 Ocak 2015; 23:19:42 >

• Bu arada aklıma gelmişken söylemek isterim;
    Burada bahsi geçmişti.. Bazı AVR lerde "pass trough" özelliği var. Bu özellik çok iyi bir şey ancak ölçtüm; 30W güç harcamakta!! Yani AVR niz kapalıyken içinden bu sinyali geçirebilmek için devre hazırda beklemekte.
    Buna bendeki sub woofer ı da ekleyince (stb) 55-60 W ediyor. Yani şimdi HK'ın sub woofer ını bilmiyorum onu da bu gün yarın ölçer bilgisini paylaşırım.
    Elektrik birim fiyatının fahiş olduğu ülkemizde; önemseyenlere duyururum..
  • quote:

quote:

Gerçekten koymaları gerekiyormuş, siz deneyin farkı görün sizde hak vereceksiniz.Hkts 11 sub ve hkts 20 sub ikisinide kulladım, kef kup 1, Yamaha YST-SW015 subları kullandım ve bu baĞ?lantı en iyi yöntemdir,
    Kesinlikle tek sub kablosu kullanmak performans sı düşürüyor.Genelde Y kablo olarak resimdeki kulanılır ama ben size 2. resimdeki kabloyu öneriyorum .En iyi bas dengesi bu kablo ile yakaladım elimde iki kabloda var . Kabloyu direk avr sub çıkışına baĞ?layın ve resim 3 teki kablo ile sub baĞ?lantısını yapın .23

'En son izlediğiniz film' konusundan sizi hatırlar gibiyim.

Cihazı güle güle kullanın, hoparlör setinin alt modelini (HKTS 5 ) ben de kullanmaktayım. Sorularınıza gelirsek:
    1. Yukarıdaki bölüm faz anahtarıdır ve size direk kullanım kılavuzundaki bilgiyi aktarayım:
    Faz anahtarı Sub'ın içe-dışa piston hareketinin uydu hoparlörlerle aynı safhada olup olmayacağını belirler. Eğer subwoofer uydu hoparlörler ile aynı safhada çalmayacaksa, bas performansı ve ses darbeleri azalarak subwooferın ses dalgaları yok olabilir, bu kısmen, bütün hoparlörlerin odadaki ilgili konumlandırılmasına bağlıdır.

Birçok durumda faz anahtarı 'NORMAL' konumunda bırakılmalıdır ancak faz anahtarı için belirlenmiş mutlak bir doğru konum bulunmamaktadır. SUB, uydu hoparlörleri ile aynı safhada çalışırsa, daha berrak ve perküsyon seslerinin bateri gibi, piyano ve telli çalgıların daha gerçekçi olarak algılandığı en yüksek seviyede etkili bir ses elde edilir. Faz anahtarının en uygun konuma ayarlanmasının en iyi şekli her zaman dinlediğiniz bir şarkıyı dinlemek ve bateri perküsyon seslerinin en yüksek etkiyi vermesini sağlayacak şekilde bir ayar yapmaktır.

Eğer diğer konuma getirirseniz bu sefer bas tepkisini ve vuruşu maksimum yapacaksınız. Benim kişisel tecrübem: 7-8m2 odada Hızlı ve Öfkeli serisinden arabalı bir sahne açtım ve özellikle egzozun baskın olduğu enstantanelerde bu tuşu normalden yukarı çıkarmak bas hissiyatını arttıracaktır. Açıklamada olduğu gibi hoparlörlerin konumu ve ayrıca odanın büyüklüğü de önemli. Benim 7-8m2'lik tv-oyun odamda sadece tv koltuğu ve tv-ses sistemi- oyun konsolu olduğu için AVR cihazının ve hele ki SUB'ın ses ve bas şiddetini biraz fazla açayım oda titriyor, hanım yan salondan gelip kısmam için uyarıyor.
    2.Analog ses konektörü olması gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: iztuzu

quote:

quote:

'En son izlediğiniz film' konusundan sizi hatırlar gibiyim.

Cihazı güle güle kullanın, hoparlör setinin alt modelini (HKTS 5 ) ben de kullanmaktayım. Sorularınıza gelirsek:
    1. Yukarıdaki bölüm faz anahtarıdır ve size direk kullanım kılavuzundaki bilgiyi aktarayım:
    Faz anahtarı Sub'ın içe-dışa piston hareketinin uydu hoparlörlerle aynı safhada olup olmayacağını belirler. Eğer subwoofer uydu hoparlörler ile aynı safhada çalmayacaksa, bas performansı ve ses darbeleri azalarak subwooferın ses dalgaları yok olabilir, bu kısmen, bütün hoparlörlerin odadaki ilgili konumlandırılmasına bağlıdır.

Birçok durumda faz anahtarı 'NORMAL' konumunda bırakılmalıdır ancak faz anahtarı için belirlenmiş mutlak bir doğru konum bulunmamaktadır. SUB, uydu hoparlörleri ile aynı safhada çalışırsa, daha berrak ve perküsyon seslerinin bateri gibi, piyano ve telli çalgıların daha gerçekçi olarak algılandığı en yüksek seviyede etkili bir ses elde edilir. Faz anahtarının en uygun konuma ayarlanmasının en iyi şekli her zaman dinlediğiniz bir şarkıyı dinlemek ve bateri perküsyon seslerinin en yüksek etkiyi vermesini sağlayacak şekilde bir ayar yapmaktır.

Eğer diğer konuma getirirseniz bu sefer bas tepkisini ve vuruşu maksimum yapacaksınız. Benim kişisel tecrübem: 7-8m2 odada Hızlı ve Öfkeli serisinden arabalı bir sahne açtım ve özellikle egzozun baskın olduğu enstantanelerde bu tuşu normalden yukarı çıkarmak bas hissiyatını arttıracaktır. Açıklamada olduğu gibi hoparlörlerin konumu ve ayrıca odanın büyüklüğü de önemli. Benim 7-8m2'lik tv-oyun odamda sadece tv koltuğu ve tv-ses sistemi- oyun konsolu olduğu için AVR cihazının ve hele ki SUB'ın ses ve bas şiddetini biraz fazla açayım oda titriyor, hanım yan salondan gelip kısmam için uyarıyor.
    2.Analog ses konektörü olması gerekiyor.

Evet doğrusun...
    Ben de hatırlıyorum seni o konudan
    Haliyle sinema meraklılarının bir uğrak yeri de hoparlörler ve avr ler olsa gerek

Verdiğin bilgiler içim çok teşekkür ederim, bu "phaze" işi anladığım kadarıyla biraz karışık. Deneme yanılma yoluyla doğruyu bulacağız anlaşılan...

Saygılar..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.