Şimdi Ara

Intel 6 çekirdekli yeni işlemcisi Core i7 970'i satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
7.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Intel ürün gamındaki 6 çekirdekli ikinci işlemci modeli olan Core i7 970'in satışına başladı. İlk detaylarını bir süre önce verdiğimiz yeni işlemci, 3.2GHz'de çalışıyor ve 12MB Seviye 3 bellek kapasitesiyle geliyor. 32nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ve LGA1366 formunda olan işlemci, Core i7 980X'den farklı olarak çarpan kilidi kapalı olarak geliyor.

Üç kanal DDR3 bellek desteğine sahip olan 6 çekirdekli Core i7 970, Hyper-Threading teknolojisiyle her çekirdek için 2 izlek ve toplamda 12 izlek desteği sunabiliyor. X58 anakartlarla kullanılabilen ve ısıl güç tasarımı 130 Watt olan Core i7 970, Intel'in en ucuzu 6 çekirdekli işlemcisi olarak Avrupa'da 820 Avro seviyesinden listelere girmiş durumda.

• Biraz daha üzerine koyar 980X alırım
  • bir de en ucuzu :) fiyata bakın !!
  • fiyata gel hayal oldu 6 çekirdek, amd sistem toplanır bea
  • pfff

intel iyice surgun leri eline aldı

aylardır bekliyoruz ucuz 6 cekirdek

ama bizimle resmen dalga geciyor
  • Arkadaşlar bir sorum olacak 980x te 32 nm mi?
  • abi ne günlere geliyoruz yahu... işlemciler 1000 yürolarda ekran kartları 1500 yürolarda geziniyor... nasıl bir pazardır akıllara sığmıuyor
  • Parası olan alır AMD olmasa durumumuz vahim...
  • İntel sapıtmış olmalı.Forever Amd
  • Amd 1090t den ne farkın var bre kafir!
  • yol milleti anasını satim
  • Daha ucuz olması için çarpanı mı kapatılmış? Belki de en üsttekine daha çok yönelinsin diye alttakine basit bir engel konmuş. 800 avro veren bir kaç yüz avro daha verebilir en nihayetinde.
  • Arkadaşlar maalesef kendimizi kandırmayalım.Intel pahalı falan satmıyor.Ülkemiz vatandaşının alım gücü çok düşük.Bize pahalı geliyor.Küçük bir örnek, bitişiğimde bir otel var.Gecelik oda fiyatları 100-200 € arasında değişiyor ve ağzına kadar avrupalı ve arap müşteri ile dolu.Sadede gelirsek FAKİRİZ.
  • İntel kesinlikle insanlari keriz saniyor. Bugün bu konu üstünde cok düsündüm. Bari 2.4 ghz ile calisan 6 cekirdekli bir islemci yapsin. Tabiri caizze Q6600 tipi bir islemci yani Core i7 bilmem kac isimlendirme bile yapamiyoruz. 960 ve asagisi bir isimlendirme yapsak 4 cekirdekliler arasinda olmaz 970 ve 980 üstü isimlendirme yapsak o zamanda bunlara ayip olur. En iyisi Core i7 1240 x6
  • zamanında firmalar pentium 2 leri 3-4 bin dolar mertebelerinde satıyorlardı. millet akpış kapış alıyordu. şimdi niye satmasın ? ne engel var ki ? ego aynı tüketim aynı. rekabet aynı...
  • amd nin atılımına karşılık :))
  • abi hiç gerek yok bende i7_975Extereme var wındows puan nı 7.9 üzerinden oc yapmadan 7.6 veriyor yani 2000tl ver yinede 7.9 a ulaşamıyorsun hep tuzak ama OC yapsan ulaşırsın önemli olan i7_975extereme bile sade haliyle nasıl 7.9 vurmaz anlamıyorum i5 alın 300 dolara daha iyi hiç olmazsa 7.5 puan veriyor ben yandım siz yanmayın birde 1şey sorcam benim işlemciyi OC yapmaya gerek varmı İ7_975 3.33ghz yetmezmi bana oyun oynuyorum Ekran kartım nVİDİA GTX295 6gb XMS ddr3 1600MHZ corsair GA EX58 UD5 anakart 650w power 1tb disk samsung 22'' teşk.
  • Eğer Amd sözünü tutar ve 2011'de 32nm üretim bandıyla 8 çekirdek ve çekirdek başına 4 thread (8 core = 32 thread) işlemcilerini sunarsa o zaman bu çekirdeklerin hiçbir değeri kalmayacak. Ama Amd sanırım sözünü tutmayacak..
  • @ elektro_gadget

evet bir farkı yok ondan dolayı intel pahalıya satıyor
  • 820 avro de get
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.