Şimdi Ara

Salcano markasının ayıbı!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün 650 liraya aldıgım Salcano igman marka bisikletin kullanım kılavuzunu okuyunca resmen şok oldum Adamlar resmen dalga geçmişler tüketici haklarına başvurmayı düşünüyorum

2 yıl içinde 10 kere periyodik bakımdan geçmesi gerekiyomuş. Eger 10 kere bakıma gitmezsen garantisi iptal oluyomuş.

Periyodik bakımdanda para alıyolar Saçmalık resmen. Okadar para verip ürünü alıyosun sonra senden zorla 10 kere para alıyolar. Tehdit ettikleri şeyde garantisi iptal olur

Adamlar bakıma götürüp onlara para vermezsen garantisini iptal ediyolar yok böyle saçmalık

• İki yılın sonuna kadar 10 kere periyodik bakımdan geçirme hakkın var. İki yıl boyunca garantide demek. Herhalde iki yıl sonrasında garantinin devam etmesi için bakımdan geçmesi gerekiyor.
  • Sana tavsiye; Salcano'nun yetkili servislerine bulaşma. Adamlar servis değil kasap. Sağlam bisikleti bozuk alırsın. O garanti belgesi maşa ağ atarsa ya da ne bileyim kadro kırılı veya çatlarsa kullanırsın. Onun dışında servise falan götüreyim deme. Bisikletforum'a üye ol, ordan teknik bilgiler alabilirsin. Bulunduğun şehirdeki kaliteli bisikletçileri de öğrenirsin.ve öğrendiklerinle servise, bisikletçiye ihtiyacın kalmadan basit işlerini kendin halledebilirsin.
  • Arkadaşım sana kullanma klavuzunda yazanları aynen aktarıyorum. Belki ben yanlış anlamış olabilirim umarım sen haklısındır.

-Verilen zaman aralıklarında periyodik bakımları yapılmayan bisikletler garanti kapsamından çıkar.

-Her bisiklet periyodik bakıma tabi tutulmaldır.

-Salcano tarafından önerilen periyodik bakım işlerinin herhangi birinin yapılmaması halinde müşteri garanti hakkını kaybeder.

-Periyodik bakımlar müşterinin yükümlülügü altında tutulmaktadır.

-Periyodik bakım ücretli olarak yapılır, ücret müşteri tarafından ödenir.

-Periyodik bakım çizelgesi Salcano yetkili servisi tarafından doldurulup onaylanıcaktır.

Ayrıca içinde 10 tane bakım çizelgesi var.

• Garanti süresi içinde bakımdan para almaları saçma.
  • Bisiklet 650 lira... İyiymiş.
  • http://www.salko.com.tr/xc10.asp
    Bu fiyat doğru mu yoksa dalga mı geçiyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Immortal King

http://www.salko.com.tr/xc10.asp

Arkadaşım internette biraz daha araştırsan 14 milyara bile bisiklet görürsün :)
  • periyodik bakım ücreti ne kadar peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi officer_ -- 15 Temmuz 2010; 23:08:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quintana!

quote:

Orijinalden alıntı: Immortal King

http://www.salko.com.tr/xc10.asp

Arkadaşım internette biraz daha araştırsan 14 milyara bile bisiklet görürsün :)

profesyonel bisiklet yarışçılarının kullandığı bisikletler yaklaşık 50 bin dolar özel bir maddeden yapıldığı için
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawli@

periyodik bakım ücreti ne kadar peki?

Valla o konuda hiçbir bilgim yok. Ama kullanım klavuzunda yapılan periyodik bakımlarda 11 tane kontrol yapılıyormuş.
  • Buna 650 lira verene kadar 950 verip Keeway arn 125 alsaydın daha iyiymiş
  • salconayla ne uğraşıyorsun ya....Bianchi alsaydın keşke...
  • Bisiklet dediğimizde , Geotech öneririm arkadaşlar.Üstü yok.
  • titanyumdan yapiliyo sanirim su yarisci bisikletleri , atiyorum bizim kullandigimiz bisikletler 15 20 kilo adamlarinki 3-5 kilo, ee dogal olarak pahali
  • Bisiklet dedin mi, benim için Bianchi.

Bırak, götürme bakıma, garantisi iptal olsun. Kullan gitsin. Büyük bir sorun çıkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saldıray5520

Bisiklet dedin mi, benim için Bianchi.

Bırak, götürme bakıma, garantisi iptal olsun. Kullan gitsin. Büyük bir sorun çıkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedkum

Garanti süresi içinde bakımdan para almaları saçma.

Siz, aracınızın bakımını yaptırmak için servise gittiğinizde "Aracımın garantisi var, para vermiyorum" diyebiliyor musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

quote:

Siz, aracınızın bakımını yaptırmak için servise gittiğinizde "Aracımın garantisi var, para vermiyorum" diyebiliyor musunuz ?

Ama araba markaları 2 yıl içinde 10 defa kontrole gelmezsen garantiyi iptal ediyorum diyor mu ? Bu konuda bilgim yok , aydınlatırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

quote:

Bisiklet yahu bu alet.Lastiği eskir,fren pabuçları eskir,fren teli kopar üç kuruşluk parçalar.Ne servisi ne bakımı?6 tane bisikletim oldu işi öğrenince herşeyini kendim yapmaya başladım zaten normal kullanıcının alacağı yedek parçalar ucuz profesyonel bisikletlerin parçaları pahalı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.