Şimdi Ara

Mühendis Abinizden Tercih Önerileri, Hayat Dersi (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
16
Favori
30.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Orman mühendisleri atanamadıkları için şikayet ediyor siz ne diyorsunuzya :s Memurlar.net te bile atanamayan orman mühendisleri diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cyaßß

var nokta orda iyi bak tek cümle o

Tek cümlede noktalama kullanılmıyor mu? 1 virgül kullanmadan paragraf yazmışsın tek cümle diyorsun, neyse salla
  • sadece ilk sayfayı okudum,düşündüm ve sanırım kökten çözümü buldum;
    parayı kaldırmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyxx -- 9 Ağustos 2012; 19:37:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barman

quote:

Orijinalden alıntı: At_KaFaSi

Mühendisle gezilir, doktorla evlenilir diyorlar. Doğru mu?

Evet, doğru. Bilimsel olarak kabul edilmiş bir gerçek.

ciddimin, iyi o zaman
  • jeofizik mühendisliği ile ilgili yorum alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpsermet

jeofizik mühendisliği ile ilgili yorum alabilir miyim?

soru yapmasan giriliyor sanırım barajı geçince. daha yorum ne olabilir ?
  • Kimya Mühendisliği hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar %99 kimya müh. kazanacağımda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

quote:

soru yapmasan giriliyor sanırım barajı geçince. daha yorum ne olabilir ?

itü'de tanıtım gününde iş olanakları var diye bahsedildi ama puanı düşük kafam karışmıştı buradan da yorum alayım dedim
  • vay bee
  • Böyle mühendisin olduğu ülkenin hâli de böyle olur. Adam size mesleki bilgi değil devlete en çabuk kapak atıp yatabileceğiniz bölümleri saymış

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi peki otomotiv müh. hakkında birşeyler söylemeni istersem benı bıraz aydınlatırmısın 11.sınıf MF yim seneye yamayı dusunuyorum.

Hacettepe Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği (İngilizce) MF-4 47 470,49234 486,34686
    Çukurova Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği (İngilizce) MF-4 41 426,84364 476,72536
    Uludağ Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği MF-4 36 426,15853 456,53763
    Gazi Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği MF-4 27 417,35769 454,93302
    Atılım Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 4 415,94050 440,85010
    Işık Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 4 414,16724 423,61130
    Okan Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) MF-4 5 412,88204 426,44950

Büyük ihtimal ULUDAĞ yada ÇUKUROVA Üniversitesini yazacagım Son Belki Atılık yada Işık (TAM Burslu İngilizce oldugu ıcın )özellikle bu üniversiteler hakında bilgin varsa bir zahmet benıde bılgılendır teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknocini -- 3 Nisan 2013; 19:42:46 >

• quote:

Bilgisayar Mühendisliği
    Yeni açılan her üniversitede açılması sanki bir kanuni hükümmüş gibi her üniversiteye açılan bölümdür. Öğrenci adayları en çok da "bilgisayar mühendislerine çok ihtiyaç var, açık çok fazla" yalanıyla kandırılır. Kamu alımlarında bu arkadaşlar da yüksek puan aldıklarından 80-85'le ancak atanabilirler. Özel sektörde de ben aylık 700 alan da gördüm 900 alan da. Lise mezunu hemşire ya da ebeler devlette 1600 civarı maaş alırlar. O yüzden şaşalı ismine kanıp yaarsanız bunalıma girersiniz. Uzak durun derim.

Şaşırdınız değil mi? Karar sizin elbette ama şunu unutmayın; hayatta en değerli bilgi tecrübedir. Çünkü yaşanmış sınanmış bilgidir. Dolayısıyla birinin sizle tecrübesini paylaşması sizin yerinize o durumu yaşamış, siz o durumdan zarar görmeden size bilgi veren kişi gibidir. Siz yaşamış olsanız iş işten geçmiş oluyor zaten.

Bu paragrafın hiçbir harfine noktasına ünlemine kesinlikle katılmıyorum. İşin parası az seçmeyin diyerek hayattaki en kötü sözde 'tecrübe' lerini aktarıyorsun. Bilgisayar Mühendisliği puanı Tıpa yakın birkaç meslekten biri. Sınava girip 1.850.000 kişi arasından ilk 1500e girip bilgisayar mühendisliği seçen adaylar çok işsiz ve fakir kalacak, öyle mi?

Tecrübe konusunda da yanılıyorsun, evet insanın bilgiyi öğrenme yollarından biri, ancak bu yaşanmışlığın yanında solda sıfır kalır. Bence en iyisi herkesi dinleyerek ama hiçkimseye uymayarak gidilen yoldur. Senin bu dediğin 'gerçekler böyle herkes de, benim gibi, bunlara uymalı çünkü iş = para. Bir mühendis olarak tebrik edebilirim seni ama bu düşüncelerini kınamama da açık olmalısın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• size şunu diyim, makine de elektornik de bitirseniz, türkiyede işler çok yüzeysel ve üretim yok. bu yüzden endüstri müh. öneririm. her alana uyum saglayabiliyor ve girebiliyor. ingilizceniz varsa çok çok rahat iş buluyorsunuz. buldum biliyorum çalışıyorum şuan.
  • quote:

size şunu diyim, makine de elektornik de bitirseniz, türkiyede işler çok yüzeysel ve üretim yok. bu yüzden endüstri müh. öneririm. her alana uyum saglayabiliyor ve girebiliyor. ingilizceniz varsa çok çok rahat iş buluyorsunuz. buldum biliyorum çalışıyorum şuan.

Hocam bende endustri muh. Okuyabilirim siralamam 29 binde universitenin etkisi cok varmi ? Birde önerirmisiniz ?diger muhendisliklere gore durumu nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyavegeometrici -- 4 Nisan 2013; 15:13:43 >
  • Hocam hukuk hakkinda goruslerin neler?

• quote:

gözlerin bağlı sınava girsen yine kazanırsın o derece... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MichelTelo

quote:

size şunu diyim, makine de elektornik de bitirseniz, türkiyede işler çok yüzeysel ve üretim yok. bu yüzden endüstri müh. öneririm. her alana uyum saglayabiliyor ve girebiliyor. ingilizceniz varsa çok çok rahat iş buluyorsunuz. buldum biliyorum çalışıyorum şuan.

Hocam bende endustri muh. Okuyabilirim siralamam 29 binde universitenin etkisi cok varmi ? Birde önerirmisiniz ?diger muhendisliklere gore durumu nedir?

ben girdiğimde kocaeli üni endüstri müh. 21 bininciyi alıyordu, ben 19 bininci girmiştim. şimdi durum ne bilmiyorum ama kontenjan artışı olumsuz etkilemiştir illa.

çatır çatır ingilizce konuşabilen endüstri mühendisi çok güzel yerlere gelir. boğaziçi itü olursa okulun ilk iş arama kısmında daha az sıkıntı çekerek güzel kurumlara girebilirsin. diğer türlü okulda 4 yılını doldurmuşsan sen de girersin. şuan en büyük firmalardan birindeyim.

ingilizceyi halletmemiş 1300 e işe giren 8 ay sonra 1650 maaşı olan sınıf arkadaşım da var bunu diyim. iş bulamama sıkıntın yok, sadece düşük ücretle başlarsın çünkü nereye koyarsan oluyor endüstriciyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fidel Castro.

Böyle mühendisin olduğu ülkenin hâli de böyle olur. Adam size mesleki bilgi değil devlete en çabuk kapak atıp yatabileceğiniz bölümleri saymış

+1

Jeoloji Mühendisliği, jeofizik mühendisliği puanı düşük ama zordur. Eğer sevmiyorsan derslerini biraz zor geçersin, mezun olup kalırsın. Devlet için kpss'ye kasacağın süre içerisinde zaten bitmiş olursun.

Ben de mühendislik 1. sınıf okudum, 4. sınıf ve mezunlarla aram iyiydi. Mantıklı ve istediğiniz bir mühendisliği tercih edin. Devletmiş, özelmiş takmayın kafaya. Bölümü seversen üniversitede bile kendi işini ayarlayabilirsin. Bilmeden mezun olup devlete yerleşirsin her mühendislikte, bundan kolayı yok zaten. Mühendis üretir, çözüm bulur ve uygular. Pratiktir, bilgisini kullanmayı iyi bilmesi gerekmektedir.

O yüzden ilginizin olacağı mühendislikleri seçin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MichelTelo

quote:

ben girdiğimde kocaeli üni endüstri müh. 21 bininciyi alıyordu, ben 19 bininci girmiştim. şimdi durum ne bilmiyorum ama kontenjan artışı olumsuz etkilemiştir illa.

çatır çatır ingilizce konuşabilen endüstri mühendisi çok güzel yerlere gelir. boğaziçi itü olursa okulun ilk iş arama kısmında daha az sıkıntı çekerek güzel kurumlara girebilirsin. diğer türlü okulda 4 yılını doldurmuşsan sen de girersin. şuan en büyük firmalardan birindeyim.

ingilizceyi halletmemiş 1300 e işe giren 8 ay sonra 1650 maaşı olan sınıf arkadaşım da var bunu diyim. iş bulamama sıkıntın yok, sadece düşük ücretle başlarsın çünkü nereye koyarsan oluyor endüstriciyi.

Tesekkur ederim

• ormana iyi deyip ee'yi kötülediğini gördüm ve cidden hiç bir şey bilmediğine karar verdim..
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.