Şimdi Ara

ALAN DIŞI DAHA YÜKSEK SIRALAMASI OLANLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
11.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayrı ayrı sınıflandırıp sıralamışlar. O yüzden panik yapılacak, ya da heyecan yapılacak bir durum yok.

Alan dışı puanınıza denk gelen alan içi puan kaçıncı sıra ise, o sıralamayı bir miktar (%5-10 vs.) artırarak yaklaşık sıralamanızı bulursunuz...

Misal:

MF-1 Alan İçi: 500, Sıra 15.000 -- Alan Dışı: 485, Sıra 14.000 olsun

MF-1'de 485 puan kaçıncı sıraya denk gelir onu bulun (Muhtemelen diğer arkadaşların sonuçlarına bakacaksınız... Başka öğrenme yolu var mıdır bilemiyorum)

485 puan MF-1'de 33.000 olsun. Buna alandışı tercih yapabilecek ve sizden önde olan 14.000 kişiden bi %5-10 civarında eklerseniz, muhtemel sıralamanız 34-35bin'e gelir...

Yani ne gaza gelip "Ana, alan dışı 14.000" oldum deyin, ne de "Alan dışı alan içinden yüksek gelmiş" diye yanlışlık olduğunu düşünün...

Sınava girmiş tüm gençlere okul hayatlarında başarılar bu arada...

EDİT:

ÖNEMLİ EK BİLGİ:

Anladığım kadarıyla Alan Dışı sıralamanın Alan İçi sıralamadan tek farkı, birinde 0.15 OÖBP, diğerinde 0.13 OÖBP katılmış ve o şekilde sıralama yapılmış olması...
    Yani OÖBP'si ortalamanın üstünde olanların Alan İçi sıralaması daha iyidir, kötü olanların da Alan Dışı... Tek farkı bu...
    Yoksa Alanlara göre ayırıp da bir sıralama yapmamışlar... MF'cilere de TM'de Alan İçi sıralama gelmesinden belli zaten bu...

ÖSYM neden böyle bir gerzeklik yapıp da milleti yanıltmış, onu da anlamış değilim...
    Alan Dışı sıralamayı hiç vermemeleri gerekiyordu...

Merak eden baksın... OÖBP'si 500 üzerinden 470-480 civarında olanların Alan Dışı sıralaması daha kötüdür. 420 vs. altı olanların da daha iyidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysselim -- 16 Temmuz 2010; 16:20:27 >

• ben de diyorum bu ne:D
    bilgilendirme için teşekkürler
  •  ALAN DIŞI DAHA YÜKSEK SIRALAMASI OLANLAR

bu durumda benim MF 4 sıralamam yaklaşık kaç olur sizce ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umtyilmz -- 15 Temmuz 2010; 13:01:08 >
  • ben anlamadım hocam kafa durdu ya
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: umtyilmz

2009 yılında Yerleşme Durumu: Yerleşti...

Doğruysa bu, çok şansın olmaz gibi...

OÖBP'den 34 puan daha düş...

Bi de MF'ci misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: ysselim

quote:

2009 yılında Yerleşme Durumu: Yerleşti...

Doğruysa bu, çok şansın olmaz gibi...

OÖBP'den 34 puan daha düş...

Bi de MF'ci misin?

evet yazdığım gibi MF 4 ten düşünüyorum

zaten düşülmüş hali bu, düşülmese en kötü 20 binlerde oluyor, dikkat ederseniz 71 yerine 35,5 eklenmiş

ben sadece MF 4 den alan içi sıralamamı öğrenmek istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umtyilmz -- 15 Temmuz 2010; 13:33:33 >

• YUKARI
  • ben hayatrımda böyle saçmalık görmedim şimdi neye göre alan dışı tercih yapıcam hiç koymasalardı o sıralamayı daha iyiydi hiç bi işe yaramıyo.

Y-TM-2 553,752 0000072 539,064 0000072

539a yakın bi puan yapan var mı varsa alan içi sıralamasını buraya yazabilir mi ben de tahmini olarak kaçıncı olduğumu bulayım lütfen yardım!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: lysyardım

ben hayatrımda böyle saçmalık görmedim şimdi neye göre alan dışı tercih yapıcam hiç koymasalardı o sıralamayı daha iyiydi hiç bi işe yaramıyo.

539a yakın bi puan yapan var mı varsa alan içi sıralamasını buraya yazabilir mi ben de tahmini olarak kaçıncı olduğumu bulayım lütfen yardım!!

528 alan 795. olmuş.

Senin 539 da alandışı ilk 500 falandır... İyi puan ama, takdir ettim.

umtyilmz, senin zaten ALAN KODU: 1595. Yani zaten MF'cisin... O Yüzden MF'de 38bin ise, gene 38bin civarıdır... Çok değişmez.
  • arkadaşlar edebiyattan alan dışı tercihimde 460 puan alıyorum sıralamam kaçlarda olur acaba?

lütfen yardımcı olun..

470 puan alan içi orada 11binlerdeyim
  • quote:

528 alan 795. olmuş.

çok teşekkür ediyorum, çok makbule geçti gerçekten =))))
  • quote:

quote:

ben hayatrımda böyle saçmalık görmedim şimdi neye göre alan dışı tercih yapıcam hiç koymasalardı o sıralamayı daha iyiydi hiç bi işe yaramıyo.

528 alan 795. olmuş.

umtyilmz, senin zaten ALAN KODU: 1595. Yani zaten MF'cisin... O Yüzden MF'de 38bin ise, gene 38bin civarıdır... Çok değişmez.

hocam ama alandışı daha yüksek sonuçta 34 binlerde ? yüksek olanın sayılması gerekmez mi?

teşekkürler şimdiden

• quote:

quote:

quote:

528 alan 795. olmuş.

hocam ama alandışı daha yüksek sonuçta 34 binlerde ? yüksek olanın sayılması gerekmez mi?

teşekkürler şimdiden

En yukarıda yazdığım gibi...

Alan dışı olanları ayrı kategoriye tabi tutup, ayrı sıralamışlar...

Yani sen Alan İçi tercih yapacaksan, Alan Dışı sıralama seni çok az ilgilendiriyor... (Özellikle sayısalcılar için)

Ama Alan Dışı sıralama yapacaksan, o zaman da Alan Dışı sıralamana değil, senin Alan Dışı puanının denk geldiği Alan İçi sıralamaya bakman gerekecek...

O da gene en yukarıda yazdığım gibi...

• yani başkasının o puanda alan içinde kaç yaptığınımı arıcaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: özelders

yani başkasının o puanda alan içinde kaç yaptığınımı arıcaz

Sormak istediğini anlayabilsem bir cevap yazacağım da...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: özelders

yani başkasının o puanda alan içinde kaç yaptığınımı arıcaz

Sormak istediğini anlayabilsem bir cevap yazacağım da...

şimdi alan dışı sıralamam alan içi sıramda 10 k daha iyi alan dışından tercih yapıcam diyelim sıralama değişime uğrıcakmı onu merak ediyorum
  • Hocam ben sayısalcıyım. Sadece sayısal tercih edeceğim.

Şimdi ne düşüneceğim ben? "Alan içi" sütunundaki sıralamalara mı bakacağım sadece, "alan dışı" sütunundaki sıralamalara mı bakacağım, yoksa başka bir şey mi düşüneceğim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 15 Temmuz 2010; 18:00:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Hocam ben sayısalcıyım. Sadece sayısal tercih edeceğim.

Şimdi ne düşüneceğim ben? "Alan içi" sütunundaki sıralamalara mı bakacağım sadece, "alan dışı" sütunundaki sıralamalara mı bakacağım, yoksa başka bir şey mi düşüneceğim?

1595 -- Fen Bilimleri -- Sayısalcısın...

Alan İçi Puana bakacaksın...

İstediğin bölüm geçen sene SAY-2'de kaçla aldıysa, bu sene de MF-1, 2, 3, 4 farketmez... Yaklaşık aynı sıralamayla alacaktır.

Yani XX Tıp geçen sene Say-2'den ilk 3400 aldıysa, bu sene MF-4'te Alan İçi sıralaması yaklaşık 3400 olan birisi XX Tıp'a girer...

Yok önümdekiler mühendislik veya tıp yazacak, yok geçen seneden derece için girenler var, yok bilmem ne gibi kafanızı da karıştırmayın.

Zira bunlar her sene olur... Ve her senenin kaçıncı girildiği, tüm bu şartlar dahilinde değerlendirildiği için, çok değişmez.

Sadece bu sene TM'den girecek olanlar hariç... Onlar'ın önünde muhtemelen birkaç bin sayısalcı olabilir... Onu da net bilemeyeceğim...

• http://img375.imageshack.us/img375/4514/adszwg.jpg

Bende sayısal öğrencisiyim.TM-2 den tercih yapmak istiyorum sizce kaç olur benim sıralamam?
    İst 2.öğrt. hukuk gelir mi? Geçen sene 11589 dan almış.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.