Şimdi Ara

2010 HDI Peugeot 206 plus yardım (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
752
Cevap
1
Favori
134.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bayırın dikliğine ve aracın ağırlığına bağlı. Ben cinnahı tırmanıyorum sabah trafiğinde . Trafik çok olmazda rahat olursam 4 viteste çıkıyorum ama trafik olursa 1 e düştüğümde oluyor. Performansı 1.3cdti corsa ile karşılaştırdığımda çok çok iyi.

Normal zanamda 2500-3000 devirde değiştiriyorum, yokuşta 4500 fln .
  • ama cinnah bayırı o kadar dik bi bayır degil 4 le cıkman normal hızını alırsan dik ve keskin virajda cıkamıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: snippper

Az önce youtube da bir video buldum. Normalde Com2000 kontrolü için silecek ve ışıklandırma kollarını değiştirmemiz gerekiyor bildiğimiz kadarıyla.

fakat bulduğum videoda bambaşka bir yöntemle çözmüşler olayı... Eğer diğer tüm bağlantıları aynıysa bu da aynen yapılabilir. geriye sadece kolun etkinleştirilmesi kalıyor...

http://www.youtube.com/watch?v=WY-Zg6MHLfE

Ben bu videoyu birkaç ay önce görmüştüm. Başka bir peugeot paylaşım formunda. yalnız bu yöntemi uygulamaya çalışıp silecek anahtarının kullanılamaz hale getiren birkaç kişi vardı. 206 plus lardaki kolla benzerlik göstermekle birlikte aynısı olmadığını bizimkilerde videodaki çıkartılan parçanın içerisinde film olduğunu ve bu filmin çıkartıldığında koptuğunu veya zarar gördüğünü yazmışlardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmasat

Ben bu videoyu birkaç ay önce görmüştüm. Başka bir peugeot paylaşım formunda. yalnız bu yöntemi uygulamaya çalışıp silecek anahtarının kullanılamaz hale getiren birkaç kişi vardı. 206 plus lardaki kolla benzerlik göstermekle birlikte aynısı olmadığını bizimkilerde videodaki çıkartılan parçanın içerisinde film olduğunu ve bu filmin çıkartıldığında koptuğunu veya zarar gördüğünü yazmışlardı.

Evt ya bende bugun denedim gerçekten çok farklı . Allahtan bi zarar ziyan olmadı nazik davrandım. Yıldız sanayiye gittim. Ne com2000 kol ne de 3 satır ekran var. İskitlerdeki sanayide fatih pejoyu gördüm önceden bilmiyordum. Orada ekranın fiyatını sordum 360tl dedi. Kolda zaten 300tl.

Ben bu yolbilgisyarı işinden şimdilik vaz geçtim. Ekrana 360tl verip ne kadar yaktığımı görmeme çok gerek yok. Her defasında full doldurup ölçüyorum benzini hata payı %5 i geçmez herhalde. Önceden bahsettiğim ekranlı teybin bizim araca uygun olanından getirtebilirsem ona sadece com2000 alır geçerim. Tek satır için 360 tl bilmiyorum bana hiç cazip gelmiyor.

Yarın uğrayabilrsem göral a uğrayacağım okul çıkışı o daha yakın. Orda bagaj kontaktörünü taktırmayı planlıyorum. Taktıran arkadaşlar kontaktör nereye takılıyor bi resim fln çekip burada paylaşabilirler mi acaba?

30tl ye istediğim gibi APK plaka yaptırıyorum hemde yapıştırma dahil yalnız emniyetten birini bulup bi onaylatmak lazım kaşeletmeden sorun çıkıyor. Bu konuda da yardımcı olabilecek var mı?

• @mpal624

kusura bakmayın sizi de yanlış yönlendirmiş oldum..

Başka forumdan bir arkadaş 3 satır ekranın çıkmasını 150 tlye bulmuştu. fakat kol sık kullanılıyor diye 300 TL ye sıfır almıştı..

@POWER GAMER

Ben vitesi düz yolda 2500 de, ani hızlanırken 3000-3500 de değiştiriyorum. gerçi bizim araçların Turbosu 1750 ile 2800 arası tam performanslı çalışıyor. o yüzden fazla zorlamaya gerek yok.

Eğer bizim araçların turbosu değişken zamanlı olsa çok daha iyi olurdu. düşük devirlerde özellikle de yokuşlarda çok farkederdi.

Bu arada yokuşlarda arabanın devrini düşüreceğim diye zorlamamanızı tavsiye ederim. Yokuşun dikliğine göre uygun viteste 2200 devirin altında kalmadan çıkmanızı öneririm. Yokuş çıkarken dizel araçlarda düşük devir yüksek vites önerilmez.

---

Bu arada arabama Turbo Timer taktırmayı düşünüyorum. Motor ve Turbo ömrü için sağlıklı olacağı kanaatindeyim. Fakat elektronik aksamda ne olur bilmiyorum. Siz veya çevrenizde bunu uygulayan var mıdır?

• @snippper ,

Önemli değil hocam bi arıza çıkmadı bin şükür .

İkinci el bulsam alırım. sıfıra 360 tl vermenin bence mantıklı bir kısmı yok. Kol dediğiniz gibi çok kullanılan bişi o önemli ama ekran o kadar dert değil.

Bende bir ara blowoff düşündüm ama maliyetli işler birde şu garanti olayı deli ediyo

• @mpal624 app plakaya mühürü emniyetten kimsenin cesaret edip yapacağını zannetmiyorum, geçenlerde gazete okumuştum bu işi yapan bi çete varmış hepsini içeri almışlar, içlerinde emniyet mensuplarıda var diyordu, blow-off dizel araçlarda bilinen sesi vermiyor pek hoş olmuyor ama yinede istersen 300 liraya takıyorlar orjinal hks diyorlar ama o fiyatlara orjinal hks olmaz :)

@snippper hocam aldığımda bende turbotimer taktırmak istedim, servis garanti dışı oluyor dedi onunda fiyatı 140 liraydı

Bende 2-3 haftadır chiptuning araştırıyorum 210 tork 90hp civarı oluyor, servis yazılım oynandığını anlıyor ama ispat edemiyormuş
  • quote:

@mpal624

kusura bakmayın sizi de yanlış yönlendirmiş oldum..

Başka forumdan bir arkadaş 3 satır ekranın çıkmasını 150 tlye bulmuştu. fakat kol sık kullanılıyor diye 300 TL ye sıfır almıştı..

@POWER GAMER

Ben vitesi düz yolda 2500 de, ani hızlanırken 3000-3500 de değiştiriyorum. gerçi bizim araçların Turbosu 1750 ile 2800 arası tam performanslı çalışıyor. o yüzden fazla zorlamaya gerek yok.

Eğer bizim araçların turbosu değişken zamanlı olsa çok daha iyi olurdu. düşük devirlerde özellikle de yokuşlarda çok farkederdi.

Bu arada yokuşlarda arabanın devrini düşüreceğim diye zorlamamanızı tavsiye ederim. Yokuşun dikliğine göre uygun viteste 2200 devirin altında kalmadan çıkmanızı öneririm. Yokuş çıkarken dizel araçlarda düşük devir yüksek vites önerilmez.

---

Bu arada arabama Turbo Timer taktırmayı düşünüyorum. Motor ve Turbo ömrü için sağlıklı olacağı kanaatindeyim. Fakat elektronik aksamda ne olur bilmiyorum. Siz veya çevrenizde bunu uygulayan var mıdır?

verdiğin bilgiler için teşekkürler bundan sonra daha çok dikkat ederim işte dizel araba da bi farklı oluyormus

• Yıldız sanayideki çıkma com 2000 far kolu 150 TL., ekran ise 100 TL.Ekranlar genellikle 307'nin olduğu için solma problemi oluyor.Almanızı tavsiye etmem.
    Ben 206 ekranını 100 TL.'ye " HRMNKY " nickli arkadaşım Murat'tan aldım.Com 2000 far kolunu ise ( Konya 'ya Murat'ın yanına ) giderek Korkmaz pejo'dan sıfırını 270 TL.ye aldık ve servisteki ustanın takmasıyla bütün göstergeler aktif hale geldi.İnanın arabaya ayrı bir hava veriyor.
    Merak eden arkadaşlar için yol bilgisayar ekranında; ( anlıkve ortalama yakıt, depodaki benzinle gidilecek mesafe, derece, saat, tarih, menzil, kapılar, benzin azalınca fuel level low ikazı, +3 derecenin altında risk of ıce ikazı vb.... )
  • Bu arada RDS ayarlarını açtırmak için ABC Oto'ya gittim.Far kolunu onlardan almadığım için benden 55 TL.ücret istediler.Ben de kızdım ve yaptırmadım.
    İskitlerdeki Fatih Pejo'ya gidip sağolsun Tekin usta'm arabamın garanti süresi dolmadığı için benden ücret almadan halletti.
    ABC Oto'daki tartıştığımız bayanı İstanbuldaki Pejo müşteri temsilcisine şikayet ettim.Her ikisininde yetkili servis olduğunu ama farklı yaklaşımlar içerisinde olduklarını belirttim.Geçen haftalarda ABC Oto'ya gittiğimde o bayanın işine son verildiğini öğrendim....Bundan sonra duygusal davranmazlar artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURGUTREİS06 -- 10 Mayıs 2011; 9:18:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURGUTREİS06

Bu arada RDS ayarlarını açtırmak için ABC Oto'ya gittim.Far kolunu onlardan almadığım için benden 55 TL.ücret istediler.Ben de kızdım ve yaptırmadım.
    İskitlerdeki Fatih Pejo'ya gidip sağolsun Tekin usta'm arabamın garanti süresi dolmadığı için benden ücret almadan halletti.
    ABC Oto'daki tartıştığımız bayanı İstanbuldaki Pejo müşteri temsilcisine şikayet ettim.Her ikisininde yetkili servis olduğunu ama farklı yaklaşımlar içerisinde olduklarını belirttim.Geçen haftalarda ABC Oto'ya gittiğimde o bayanın işine son verildiğini öğrendim....Bundan sonra duygusal davranmazlar artık...

Hocam tekin usta tanıdık mı bende tanışsam yaw ABC geriyor adamı. Fader açtırıyım bagaj kontaktörünü taktırıyım birde arka kolona hat çektiriyim. Yada hoparlörü alıp gitsem onlar takar mı? Önleride değiştimretyi düşünüyorum. Garanti dert değil benim için sağlam bi usta olrsa çok kral olur.

• dun sabah arkalara 13 cm sony marka 150 wattlik hoparlor aldim vatan computerdan 47 liraya ama henuz montajini yaptirmadim. aldiktan sonra servisle konustum disardan alinan parcalari hic bir sekilde takmayacaklarini ve teypte fader ayarinin olmadigini soylediler montajdan sonra cikabilecek sorunlari paylasirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dogukan_3002

dun sabah arkalara 13 cm sony marka 150 wattlik hoparlor aldim vatan computerdan 47 liraya ama henuz montajini yaptirmadim. aldiktan sonra servisle konustum disardan alinan parcalari hic bir sekilde takmayacaklarini ve teypte fader ayarinin olmadigini soylediler montajdan sonra cikabilecek sorunlari paylasirim..

Fader ayari olmadigi konusunda yalan soylüyorlar ya da bilmiyorlar... Aracin orjinal teybinde fader ayari vardir. bana da hoparlör taktıgımızda yaparız dediler ama ben onu taktırmadan açtırırım..

@Heycan Servise neyi sorsan garanti dışı diyorlar.

ABC ye dışarıda park sensörü taktırırsam ne olur diye sordum Araç komple garanti dışı kalır dediler.

Bugün Tekoto ve Göral ile konuştum onlar dışarıda takılması durumunda garantide sıkıntı olmayacağını söyledi..

Bu arada ABC ve Göralda 200 Tl ye park sensörü takarlarken, Tekoto da 140 TL ye (montaj dahil) takıyorlar.

Peugeot Türkiye nin ve diger markaların aksesuar tedarikçisi Ankara da Baran oto aksesuar. Parakende satışları mevcut. fakat aradığım ürünler orada yok. Takmatik cam perdesi var onun için de kalıp almak gerekiyor. KDV hariç 110 TL.

TekOto Peugeot servisi de Aracın orjinal alarmını getirttiklerini fakat 207 ve 206+ araçlarda stabil kullanılmadığı, arızalara neden olduğunu söylediler. Değilse servis malzeme satmak istemez mi?

@TURGUTREİS06 Bizim de bu kol ve ekrandan ortalama aynı fiyatlarla temin etme olasılığımız nedir? Bir de far kolunu ABC deki kişi nasıl anladı değiştiğini?

• Onur kardeşim, kol ve ekran olayını " HRMNKY " nickli Murat'tan ortalama fiyat konusunda PM göndererek gerekli bilgiyi alabilirsin.Zaten yol ekranı konusunda kendisi uzman.
    Far kolunu ise ben ABC Oto'ya Konya Korkmaz Peugeot yetkili servisinde yaptırdığımı söyledim.Belki söylemesem daha iyi olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dogukan_3002

dun sabah arkalara 13 cm sony marka 150 wattlik hoparlor aldim vatan computerdan 47 liraya ama henuz montajini yaptirmadim. aldiktan sonra servisle konustum disardan alinan parcalari hic bir sekilde takmayacaklarini ve teypte fader ayarinin olmadigini soylediler montajdan sonra cikabilecek sorunlari paylasirim..

Bende biraz araştırdım. servicebox.peugeot da arkaya 13cm lik iki yollu hoparlör gösteriyor ama araya boru şeklinde mesafayi uzatmak için parça takılıyor. Önlerde tek yollu kolon var tweet aynanın arkasında.

Kapı ile uğraşana kadar ikinci el pandizot bulup oval hoparlör taktırmayıda düşünüyorum.Orjinal pandizot da kalsın ne olur ne olmaz. Geçen fark ettim yüksek bassta kapıdan ses geliyor. Arka kapıda da aynı durum olursa ileride daha büyük seslere neden olabilir. Pandizota taktırısam daha net ses alırım. Önceden de konuşulduğu gibi 13cm lerle çok çok bi değişim olmaz sadece ses dağılır. iyi bi kampanya yakalarsam deh2300 almayı düşünüyorum yanında da 6-9" oval.

Bugun biraz araştırdım. Farklı teyp bir teyp aldığımızda ara parça kullanmazsak direksiyonn altındaki radyo kontrol kumandası iptal oluyor.
    Teyp+ara parça : 230+170 = 400tl

Bizim bu Teypler RD3 diye geçiyor bunların arkasındaki CD changer girişine parça takılıyor Bu parça USB-SD/MMCkart ve AUX giriş sağlıyor.
    Bu parçanın fiyatıda 95 dolar. Tam uyumlu olduğundan emin değilim. Sadece gördüm.

95 dolar da yaklaşık 150tl yapıyor.

Önceden bahsettiğim görüntülü sistem için hala irtibattayım kesin bi cevap gelmedi. Gelse bile bu yeni gümrük kanunundan geçer mi bilmiyorum. Onda com2000 kol da takarsam yol bilgisayarı dahil herşey olacak. Arayüzde türkçe. DVD-GPS-Bluetooth gibi bir çok güzel özelliği barındırıyor. Onun fiyatıda 600dolara fln geliyor.
    Oda takribi 960türk lirasına tekabül ediyor.

Bunların dışında hoparlöre de 200-300tl harcamak gerekiyor.

Ben bu ses olayının içinden çıkamıyorum Kafam allak pullak oldu. Gümrük ve uyum sorunu olmasa ekranlı sistemi bugun sipariş verecem bankadan hiç olmadı ihtiyaç kredisi çekerim Ama oda olmyor bir türlü. Diğerlrine de çok para bağlamak istemiyorum. Eğer ekranlının işi olursa onlar çöpe gidecek.

Elimdeki ile yetinmekte olmuyor. Arabanın içi cd doldu. 1 cd en fazla 20 parça alıyor. Sinir bozucu bir olay. Transmitter de sorun çıkarıyor. Etrafta kullanan çok insan var ışıklarda fln durunca abuk sabuk şarkılar çalmaya başlıyor.

Bunlar maliyeti yüksek işler bir öğrenciye göre. En kısa zamanda APPplaka yaptırcam ve egzost kafası bulcam. Egzost kafası için önerisi olan var mı? Sportiumdaki pek hoşuma gitmedi. Insignia tarzı bişi istiyorum dayanıklı olan. Yeride müsiat zaten

Arkadaşlar bilirsiniz çoğu araçta arabayı kitleyince otomatik olan camlar kapanır. Bunun için düğmenin oraya parça takılıyormuş. Bunun takılması garantiyi bozar gibi duyum aldım. Bu gerçekten garantiyi bozar mı yada anlaşılır mı ?

Çok konuştum ama bütün gün araba ile ilgili nette gezindim. Envy deki deri direksiyon simidine hastayım. Bu konuda bilgisi olan var mı?

• @Mpal624

Aynanın arkasındaki tweet yuvaları boş. onu da doldurmak gerek..

Bende Pioneer 7250, 25Cm Alpine Woofer, 2x350w Pioneer set var hazırda. fazla gümbürtüyü sevmem zaten ama kaliteli ses veriyor.. o yüzden hep 4 ohm tercih ettim sistemimde.. fakat garanti yüzünden takmıyorum.

7250 Teypte Wired Remote var. Teypçiye de sordum hem normal bağlantıdan hem de ayrı olan (Çivi Jak gibi olan) bağlantıdan çalışabileceğini söyledi..

Pandizot hoparlör için güzel fikir.. çıkmacıdan iyi bir tane bulsam benim de aklıma yattı aslında..

Bu arada Amerikadan ve diğer bazı ülkelerden shipito.com sitesi aracılığıyla gümrük beyanını kendiniz doldurarak ürün getirtebiliyorsunuz. Zaten gümrük limiti 150 Euro. Biz bir foto makinası aldık ABD den 1000 TL ye Gümrük beyanına oyuncak foto makinesi ve 150 Dolar yazdık ve takılmadan geldi..

App plakada polisler çok sıkıntı çıkarıyor. Bugün ben de siyah kenarları tinerle sildirdim, yazıları da folyoyla kalınlaştırttım. Direkt silikonla da montajladık. Artık bagaj kapağı açılıp kapanırken ses yapmıyor plakalar..

Bu aracı kilitleyince camları kapama hadisesi baştan söyleyeyim çok sıkıntılı.. çünkü tetikleme kısmı aracın kilit merkezinden alınıyor. sonra camların elektriği bağlanıyor. Tetikleme her kapıyı kitlediğinde otomatik olarak camlar da kapanıyor. Yani araçtaki 10 Km hızı geçince devreye giren kilit sistemi yüzünden siz içinde aracı kullanırken araç kitlenince camlar da kapanıyor. Kumanda alıcısını tetikleyici olarak gösterirsek belki ayırabilirz fakat o da zor.. Bizim araçlarda deadlock olmadığı için de bunu ayırmak mümkün gözükmüyor.

• quote:

@Mpal624

Bu arada Amerikadan ve diğer bazı ülkelerden shipito.com sitesi aracılığıyla gümrük beyanını kendiniz doldurarak ürün getirtebiliyorsunuz. Zaten gümrük limiti 150 Euro. Biz bir foto makinası aldık ABD den 1000 TL ye Gümrük beyanına oyuncak foto makinesi ve 150 Dolar yazdık ve takılmadan geldi..

Yurtdışından bir çok kez alışveriş yaptım. iki sene önce telefon bile getirttim ama sorun olmadı. Bu aralar yasa değişikliğinden dolayı kontroller arttı diyorlar. Geçen bir arkadaş mp3 playerı bile alamamış.
    Sizin verdiğiniz adresteki prosedürün olayı nedir. Gümrüktekiler bu siteyi baz alıp mı kontrol edecekler. Açıp bakmayacaklar mı?

quote:

Bu aracı kilitleyince camları kapama hadisesi baştan söyleyeyim çok sıkıntılı.. çünkü tetikleme kısmı aracın kilit merkezinden alınıyor. sonra camların elektriği bağlanıyor. Tetikleme her kapıyı kitlediğinde otomatik olarak camlar da kapanıyor. Yani araçtaki 10 Km hızı geçince devreye giren kilit sistemi yüzünden siz içinde aracı kullanırken araç kitlenince camlar da kapanıyor. Kumanda alıcısını tetikleyici olarak gösterirsek belki ayırabilirz fakat o da zor.. Bizim araçlarda deadlock olmadığı için de bunu ayırmak mümkün gözükmüyor.

Dediğiniz olayı anlar gibi oldum ama ben araç hareket edince kapı kitlenme olayını iptal ettim. Ben kitlemediğim sürece kapılar kitlenmiyor. Bu kitleyince cam kapanmasını sağlayan mekanizmayı sonradan taktırdığımızda kapı kitlenmese bile araç hareket edince camlar kapanır mı? Benim amacım ben arabadan inip kapıyı kitlediğimde camların kapanmasını sağlamak Bu parçanın ikinci bir özelliği ise düğmeye biraz basılı tutunca cam kendiliğinden açılıyor veya kapanıyor. Sonuna kadar basmanıza gerek kalmıyor.

• @Mpal624

Eğer otomatik kapanmayı butona uzun basarak iptal ettiyseniz araç içindeyken aracın camlarını kapama gibi bir sıkıntı olmaz. Fakat benim tercihim Aracın kumanda alıcısının tetikleyici olarak gösterilmesi olurdu böylece aracın kilit sistemi fazla kurcalanmamış olurdu..

---
    Benim tecrübelerimden edindiğim kişisel görüşüm ise aracın elektrik tesisatıyla, boyasıyla, aksamıyla oynanmamalı.. Eğer oynanıyorsa bile orjinal haline aynı şekilde yamasız-eksiz geri döndürülebilmeli. Kablo kesilmemeli, paralel çekilmemeli. Bir yerden kablo geçirilecekse aracın kendi deliğinden ya da gizlenerek geçirilmeli. Ve yapılan her ekstra elektrik tesisatına sigorta eklenmelidir.

---

Bu verdiğim linkte Gümrük beyanındaki açıklamaları fiyatı vb. şeyleri direkt siz dolduruyorsunuz. Zaten %90 gümrükten takılmadan geçebiliyor. En takılan şey telefon..

• Arkadaşlar,

Pioneer DEH-2300UB teyp baya hoşuma gitti. Fİyat ve performansı benim için çok iyi. W-R girişi de var radyo kontrol kolu iptal olmayacak. Yalnız tek sorun ben bu veya buna yakın bir cihazı garanti kapsamı dışına çıkmadan nasıl monte ettircem hoparlörler dahil.Fikri olan var mı?
  • 206 comfort dizele 26600 diyolar nası fiyattır
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.