Şimdi Ara

Clio 1.4 rxt stop etme sorunu yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
8.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba clio 1.4 16v arabada son 1-2 haftadır özellikle ışıklarda durduğu veya bi yere parkedip 1 saat sonra çalıştırdığın zaman oluşan bir stop etme sorunu var özel servislere götürdm bilgisayara soktular bişi çıkmadı buna kötü arıza deniyormus okadar uğrastık illa stop edince anlaşılırmıs! bazen hiç yapmıyor ama ertesi hiç beklemediğin yerde araba stop ediyor işin kötüsü stop ettikten sonra marşa bastığında dönüyor ama araba çalışmıyor bi 3-4 dakika bekliyosun anca çalışıyor tabi trafikte kaldığın için büyük sıkıntı araba lpgli bu arada lovato markasıda. bilen biri varsa aydınlatırsa sevinirim.

• demek burda işin ehli yok bir cevap veren olmadı çokmu zor sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: baltascar

demek burda işin ehli yok bir cevap veren olmadı çokmu zor sorun
    Clio larda daha önce şahit olduğum bir arıza türü, MANYETİK KAPTÖR adında bir parça var ona baktırın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyyy

Clio larda daha önce şahit olduğum bir arıza türü, MANYETİK KAPTÖR adında bir parça var ona baktırın...

hocam valla bikaç gündür yapmıyor böyle sorun görmedim ben özel servisteki habire karar değiştiriyor yok boğaz kelebek temizliği ısı müşürü yok ha sorun baska olabilir bir teşhis koyamadı gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: baltascar

quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyyy

hocam valla bikaç gündür yapmıyor böyle sorun görmedim ben özel servisteki habire karar değiştiriyor yok boğaz kelebek temizliği ısı müşürü yok ha sorun baska olabilir bir teşhis koyamadı gitti

Alıntıları Göster
    bu aralar benimde başımda böle bi sorun var araç giderken stop ediyor ve zor çalışıyor

• aynı sorun bende de var .servise soktum arabayı bilgisayara bağladılar çıkmadı.koskoca renault yetkili servisi sorunu bulamıyor birşey yok diyor araba yolda stop ediyor sonra zor zar çalışıyor.çözüme ulaşan arkadaşlar yazarsa bizde o parçayı değiştirebiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: batty

aynı sorun bende de var .servise soktum arabayı bilgisayara bağladılar çıkmadı.koskoca renault yetkili servisi sorunu bulamıyor birşey yok diyor araba yolda stop ediyor sonra zor zar çalışıyor.çözüme ulaşan arkadaşlar yazarsa bizde o parçayı değiştirebiliriz
    Sorun bence Krank mili konum sensöründen yada Eksantrik mili konum sensöründen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErtanGrkn

Sorun bence Krank mili konum sensöründen yada Eksantrik mili konum sensöründen.

Alıntıları Göster
    benim anlamadığım şu serviste arabayı bilgisayara bağlayınca Krank mili konum sensöründen yada Eksantrik mili konum sensöründe arıza olup olmadığını göremiyorsa neden bilgisayara bağlıyor.bi kaç ustaya gösterdim ve hepsi farklı arıza olabileceğini söyledi sonuçta bu yazdınız parçalar pahalı ve elkterikle alakalı parçaları arabaya takınca geri iade almıyorlar ve ben deneme yanılma yöntemiyle paramı çöpe atmak istemiyorum.sorun sabit herkezde aynı dert sonuç olarak bi parça arızalı ama hangisi onu bulmak marifet

• arkadaşlar hepinizin araçta lpgli ise ve aracın normal donanımında sorun yoksa lpg sisteminizi kontrol ettiriniz muhtemelen ecu veya enjektörlerinizde problem yada uyumsuzluk var.
  • lpg yok aracta
  • quote:

lpg yok aracta
    yurdum renault servisi on yıllık arabayı hala çözemedi birşey yok diyor yolda stop ediyor velet.ustüne üslük benzini içiyor üzerine bide geğiriyor şerefsiz:)hareketlerine dikkat etmesse süresiz uzaklaştırma alacak benden.yeter artık
  • quote:

yurdum renault servisi on yıllık arabayı hala çözemedi birşey yok diyor yolda stop ediyor velet.ustüne üslük benzini içiyor üzerine bide geğiriyor şerefsiz:)hareketlerine dikkat etmesse süresiz uzaklaştırma alacak benden.yeter artık

Alıntıları Göster
    Hocam, aynı sorun bende de var. İnternetten yaptığım araştırmalar sonucunda sorunun boğaz/ gaz kelebeğinin kirlenmiş olmasından kaynaklandığı kanaatine vardım. P.tesi günü gidip bahsedilen kelebeği değiştireceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURKCE

Hocam, aynı sorun bende de var. İnternetten yaptığım araştırmalar sonucunda sorunun boğaz/ gaz kelebeğinin kirlenmiş olmasından kaynaklandığı kanaatine vardım. P.tesi günü gidip bahsedilen kelebeği değiştireceğim.

Alıntıları Göster
    kelebekle birlikte rolanti sensörünüde değiştir bence kutudan beraber çıkıyorlar zaten.serviste biraz tuzlu 1000 liraya çıkarsın komple ama sorun çözülür bir çok çakması var 250 liraya ama sorun çıkırtır.ben sattım arabayı miladı doldu bence bu arabaların yeni model bişey alın size tavsiyem

• quote:

kelebekle birlikte rolanti sensörünüde değiştir bence kutudan beraber çıkıyorlar zaten.serviste biraz tuzlu 1000 liraya çıkarsın komple ama sorun çözülür bir çok çakması var 250 liraya ama sorun çıkırtır.ben sattım arabayı miladı doldu bence bu arabaların yeni model bişey alın size tavsiyem

Alıntıları Göster
    bence sorun manyetik kaptörde neden derseniz benım aracımın manyetik kaptörü degişmiş eskıden benımkıde aynı araç stop edıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxbursankaraxx

bence sorun manyetik kaptörde neden derseniz benım aracımın manyetik kaptörü degişmiş eskıden benımkıde aynı araç stop edıyor

Bu nasıl bir hortlatmadır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toksikoman

quote:

benimkide 1.4 rxt araba aynısı googleye stop ediyor yazınca bu konu geliyor :D sorunun nerden oldugu anlaşılsın diye yaazdım:)
  • quote:

quote:

quote:

benimkide 1.4 rxt araba aynısı googleye stop ediyor yazınca bu konu geliyor :D sorunun nerden oldugu anlaşılsın diye yaazdım:)

İyi yapmışsınız hocam benimki de 1.4 rxt, şükür böyle bir sorun olmadı görünce neler varmış dedim, şu an için tek sorun buğu sorunu ama onunda bir çözümü yok sanırım, idare ediyoruz :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

İyi yapmışsınız hocam benimki de 1.4 rxt, şükür böyle bir sorun olmadı görünce neler varmış dedim, şu an için tek sorun buğu sorunu ama onunda bir çözümü yok sanırım, idare ediyoruz :)

benimkinde de bugu oluyor hocam klimayı acınca duzelıyo

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

klimayı açınca ön camdaki geçiyorda arka camlardaki nedense hiç geçmiyor hocam. Hayır arka camlarda ne var, neden orası anlamadım. Birde çok buğulanmışsa ön cam klimayla da geçmiyor, gazete ile silip öyle gidiyorum bir süre sonra klimayı açıyorum ancak öyle düzeliyor, bu normal mi bilemedim :) bir şeyleri yanlış yapıyor da olabilirim.

Ama genel olarak çok memnunum. 2 ay önce aldım, ilk arabam, herkes o kadar para(16bin) clioya verilmez dedi ama iyi ki vermişim. hb clio farklı ama millet anlamıyor :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

klimayı açınca ön camdaki geçiyorda arka camlardaki nedense hiç geçmiyor hocam. Hayır arka camlarda ne var, neden orası anlamadım. Birde çok buğulanmışsa ön cam klimayla da geçmiyor, gazete ile silip öyle gidiyorum bir süre sonra klimayı açıyorum ancak öyle düzeliyor, bu normal mi bilemedim :) bir şeyleri yanlış yapıyor da olabilirim.

Ama genel olarak çok memnunum. 2 ay önce aldım, ilk arabam, herkes o kadar para(16bin) clioya verilmez dedi ama iyi ki vermişim. hb clio farklı ama millet anlamıyor :)

hocam bide araçta AC klima yazıyor birde onun sagında çevirmeli klima var hangisi motorun sıcaklıgından ısıyı veriyor hangisi benzinden yakıyor biliyormusun

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.