Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.606
Cevap
137
Favori
1.295.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aslında adam haklı passat dururken kim 508 e o kadar para verir ki?
  • navigasyon sistemi gelicekmi ve şuana kadar hiç sanruflu 508 görmedım...
  • elektrikli park freni standart olsa güzel olurdu tabiki ancak bana göre baz donanımda dahi 508 oldukça donanımlı...bluetooth,çift bölgeli klima,arka park sensörü,ESP,CC kaç tane d segmenti arabada standart ki?zaten fiyatlar revize edilecek deniliyor,umarım yaparlar...

2.5yıl önce sıfır km. aldığım şu an 49500km'de olan Peugeot 407'mi 1 kere dahi mekanik-elektronik arızadan servise götürmedim allaha şükür...yalnız önemli olan şu;üretimine yeni başlanan araçlardan ilk yıl kesinlikle uzak durmak gerekiyor...2.el 407 ararken görüştüğüm servisteki usta 2006 model 407'lerden uzak durmamı söylemişti...keza ilk çıktığında insignia'yı,corolla'yı yada megane 2'yi hatırlayın(fluence başarılı çünkü megane2 mekaniği üzerinde karoser farklı sadece)...hatta 2005'te passat alanlardan dahi çok sık sorun yaşayanlar olmuştu...

şu an sıfır km. araçların hepsi pahalı...yaşadığım şehir Kastamonu'da yer-gök 60-65000tl'ye 3+1 doğalgazlı yepyeni dairelerle doluyken o paraya ancak 3 ay kuyrukla dizel dsg jetta alınabiliyor...2 tane arabam oldu,ikisini de sıfır aldım;büyük konuşmayayım ama bir daha sıfır km. almam...30000km geçmemiş 2012 model 508'ler 2.el piyasasında yer alana kadar da arabama bineceğim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: since1964

quote:

Orijinalden alıntı: OmerG

since1964

Peugeot Yönetimi 508 le ilgili çok detaylı bir kalite olgusu oluşturmuşlar. Bu sınıfta Alman egemenliğini kırmak için yıllar sonra bile kaliteli imajı için çalışmalar 508 de yürütülmüş. Aşağı yukarı aynı donanım olarak iki araca bakamıyorum. Ben Sizin kabullenmeyip Aptal dediğiniz insanları takdirle karşılarım.

Ilk aciklanan fiyatlara gore Passat alan zekidir sozunden nasil 508 tercih edenler aptaldir anlami cikardiniz merak ettim. Zeki olmamak ayri sey, aptal olmak ayri sey. Arada insanligin %98'ini filan olusturan kocaman bir normal/vasat grubu var. Bekleyip gorelim diyorum. 64000 TL'den kac tane Active donanim 1.6 e-HDI 508 satabilecek Peugeot gorecegiz. Tabi fiyatlar ilk aciklandigi seviyede tekrar aciklanirsa. Alman egemenligini kirmak icin kaliteyi Almanlarin seviyesine cikarmak yetmez. Bu egemenligi sadece araci uretirkenki kalite ile degil, satis sonrasi servis kalitesi ilede elde ettiler. Insanlarin aliskanliklarini degistirmek, sis fari ile olmaz. Cok carpici farkliliklar sunarak olur.

Satış sonrası servis kalitesinden ben gayet memnunum. Aracım arkadan aldığı darbe yüzünden şu an serviste. Aracıma yapılan herşeyden gün sonunda arayıp bilgi veriyorlar. Ayrıca teslimat süresi de doğuş otodan kısa olduğunu düşünüyorum. Bundan 2 sene önce doğuş oto arka sağ kapıda oluşan göçüğü 15 günde düzeltebilmişti. Göral peugeot arka sağ çamurluktaki göçüğü, tampon tamirini, tampon üstündeki siyah bantın değişimini 7 günde tamamlayacağını söyledi.
  • Ben de birşey söyleyim:
    Bir PASSAT 'a göre prestiji sıradan kalacak bir araca o kadar para vermem.
    İsterse üflendiğinde kapıları açılsın..
    Neticede Pejo pardon halen doğru yazılışını beceremiyorum
    Kusura bakmayın kimse de alınmasın.
  • Kimse kusura bakmasın ama yeni passatın dizaynı çok kötü olmuşş eski kasası bile daha güzel..
    pejo 508 e gelince tabiki passat kadar güven vermiyo neticede fransız ancak tasarımı başarılı...
    Pejo 508 de şayet citroen C5 teki yarı otomatik şansuman varsa KESİNLİKLE uzak durulması gereken DÜZ VİTES tercih edilmesi gereken bir araç bence...
    wv passattaki dsg nin yanında çok kötü çünküü
    keşke reno latidudeki gibi düz vites, elektronik park frenli, navigasyon ekran ve joystikli aracı reno bayilerinin indikleri fiyat olan 54 binlik lansman fiyatından pejodada sunsalar düşünmeden alırımm..
    benim tahminim daha çok e hdi start stop yarı otomatik orta donanımlı araçları kakalamaya çalışacaklar ve benim gibi tasarımını beğenen müşterileri vites geçişleri rahatsız edici donanım seviyesi düşük fiyatı renoya göre oldukça yüksek almaya zorlayacaklar neticede tasarımı hoş ve dizel..bakalım bunlar benim beklentilerimle uyuşmayan tahminlerim bekleyip görecez..
  • ne passatmış yau; yaşı 30 dan yukarı olanlar bilir, sorun bakalım 96 dan önce yollarda kaç tane passat saymışlar!

her D sınıfının hakkı yüksek donanımdır, umarım fiyatı kırarlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: karantina61

quote:

Orijinalden alıntı: driftspec

yahu elektrikli el frenine niye bu kadar taktınız .hava atmaktan baska bir ise yaramaz cok kotu birsey. arızalansa zaten ayvayı yedik.bir el frenini cekip indirmek cok mu zor.bence cok gereksiz bir opsiyon.sadece s kasa gibi cok luks tamamen konfor odaklı araclarda olmazsa olmaz olabilir.bunun dısında acil bir durumda giderken el frenini cekme ihtimaliniz kalmıyor.karda inerken aracınız kaymaya basladıgında 2 tık el freni cekerdik en azından dururdu.simdi onu yapmaya ihtimalde yok

Yaşın kaç bilmem ama acayip komiksin güldürdün beni... Mekanik el frenini ben sokaktan geçen millete gösteripmi hava atıcam Allah aşkına yazık yaa yazık düştüğünüz şu hale çok yazık...

yasım 26.allah daha fazla guldursun ins.sizin yasınız kac bilmiyorum ama konunun yasla ne alakası var anlamadım benim yazdıgımı anlayamayacak kapasitedesiniz herhalde.dısarıdakilere degil aracınıza binenlere hava atılır.el frenini dısarıdaki insanlara gosterebilme yetenegini cok merak ettim.sizin dustugunz hale ben daha cok uzuldum bunu boyle komik bir durumda anlamanıza. elektrikli el freninin bana bir avantajını soylermisiniz? hayatımızı mı kolaylastırıyor? head up display nasıl olmazsa olmaz hayat kurtarıcı bir ozellik degilse elektrikli el frenide boyle.bu yuzden gereksiz bir ozellik anca hava ATMAK İSTEYEN HAVA ATAR.siz hava atarsınız demiyorum ama bu kadar üstünüze alındıgınıza gore bilmem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErdincD

quote:

yahu elektrikli el frenine niye bu kadar taktınız .hava atmaktan baska bir ise yaramaz cok kotu birsey. arızalansa zaten ayvayı yedik.bir el frenini cekip indirmek cok mu zor.bence cok gereksiz bir opsiyon.sadece s kasa gibi cok luks tamamen konfor odaklı araclarda olmazsa olmaz olabilir.bunun dısında acil bir durumda giderken el frenini cekme ihtimaliniz kalmıyor.karda inerken aracınız kaymaya basladıgında 2 tık el freni cekerdik en azından dururdu.simdi onu yapmaya ihtimalde yok

Sanırım konu hakkında yanlış bilgin var. Elekromekanik el freni yolda giderken dahi olsa, her türlü acil durumda tuşa basılı tuttuğunda 4 lastiği birden durdurmaktadır, normal el frenlerinin yolda giderken cektiğinde seni biraz yavaşlatmaktan başka hic bir ise yaradığını görmedim veya 20-30 km hız yapıp direksiyonu çevirip spin attırmakta bunun içinde. Daha önceki aracımda mauel el freni vardı. Passat gibi bir arabada önce güvenlik gelir, sonra konfor, sonra havası gelir.

Konu hakkında yanlıs bilgim yok cunku aracımda elektronik el freni var ve 1 senedir kullanıyorum.Ayrıca cok buyuk yanlıs bildiginiz birsey var el freni sadece arka tekerleri kilitler!.karlı zeminlerde amac 4 tekerlegi kilitleyerek durdurmak mı?Bir deneyin isterseniz.Karlı zeminlerde amac tekerlegi kilitlemeden durdurmak!. Hepsini denedimde konusuyorum.Normal el freniyle arac kaymaya basladıgında 2 tık el freni cekince aracın kıcı oturur tam kavramakla kavramamak arasında balataları tam kilitlemeden durdurabilir ama elektronik frende bu imkan yok.tamamen kilitleyerek aracın kontrolunu sizden alıyor.Zaten giderken elektronik el frenini cekince arac sacmalıyor kontrol zorlasıyor ve gaza basarak manuel aractaki gibi kafayı toplayamıyorsunuz.Bu arada passattan bahseden kim? burası pug forumu? son cumlenizdeki passat fanatizmli sloganın anlamını anlayamadım hadi volvo olsa neysede vw nin boyle bir sloganıda yok...
  • quote:

quote:

quote:

Yaşın kaç bilmem ama acayip komiksin güldürdün beni... Mekanik el frenini ben sokaktan geçen millete gösteripmi hava atıcam Allah aşkına yazık yaa yazık düştüğünüz şu hale çok yazık...

yasım 26.allah daha fazla guldursun ins.sizin yasınız kac bilmiyorum ama konunun yasla ne alakası var anlamadım benim yazdıgımı anlayamayacak kapasitedesiniz herhalde.dısarıdakilere degil aracınıza binenlere hava atılır.el frenini dısarıdaki insanlara gosterebilme yetenegini cok merak ettim.sizin dustugunz hale ben daha cok uzuldum bunu boyle komik bir durumda anlamanıza. elektrikli el freninin bana bir avantajını soylermisiniz? hayatımızı mı kolaylastırıyor? head up display nasıl olmazsa olmaz hayat kurtarıcı bir ozellik degilse elektrikli el frenide boyle.bu yuzden gereksiz bir ozellik anca hava ATMAK İSTEYEN HAVA ATAR.siz hava atarsınız demiyorum ama bu kadar üstünüze alındıgınıza gore bilmem...

Yazık daha ne diyeyim hala kendini savunuyorsun benim diyecek başka lafım yok. Arabaya binen insanlara hava atma olayını da şimdi sizden öğrendim tuhaf geldi. Bu da yeni bir şey olsa gerek. Hele ki mekanik el freni ile nasıl hava atılıyor bu da çok garip bi durum. 2005 ikinci yarıdan beri Passat kullanıyorum daha bir kez bile dediğiniz durum ile karşılaşmadım. Demekki böyle denyolarda varmı (?)(ş). Hadi deseniz genç bir delikanlı olur aracının markasıyla vs. hava atar ama ama topu topu bi el freni hangi mantıkla bunu düşündünüz o yüzden yasınızı sordum. Neyse uzatmayalım. Demekki toplumumuzda el freni ile hava atan veya hava atıldığını düşünen kisilerde varmış buna da yazık diyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Sanırım konu hakkında yanlış bilgin var. Elekromekanik el freni yolda giderken dahi olsa, her türlü acil durumda tuşa basılı tuttuğunda 4 lastiği birden durdurmaktadır, normal el frenlerinin yolda giderken cektiğinde seni biraz yavaşlatmaktan başka hic bir ise yaradığını görmedim veya 20-30 km hız yapıp direksiyonu çevirip spin attırmakta bunun içinde. Daha önceki aracımda mauel el freni vardı. Passat gibi bir arabada önce güvenlik gelir, sonra konfor, sonra havası gelir.

Konu hakkında yanlıs bilgim yok cunku aracımda elektronik el freni var ve 1 senedir kullanıyorum.Ayrıca cok buyuk yanlıs bildiginiz birsey var el freni sadece arka tekerleri kilitler!.karlı zeminlerde amac 4 tekerlegi kilitleyerek durdurmak mı?Bir deneyin isterseniz.Karlı zeminlerde amac tekerlegi kilitlemeden durdurmak!. Hepsini denedimde konusuyorum.Normal el freniyle arac kaymaya basladıgında 2 tık el freni cekince aracın kıcı oturur tam kavramakla kavramamak arasında balataları tam kilitlemeden durdurabilir ama elektronik frende bu imkan yok.tamamen kilitleyerek aracın kontrolunu sizden alıyor.Zaten giderken elektronik el frenini cekince arac sacmalıyor kontrol zorlasıyor ve gaza basarak manuel aractaki gibi kafayı toplayamıyorsunuz.Bu arada passattan bahseden kim? burası pug forumu? son cumlenizdeki passat fanatizmli sloganın anlamını anlayamadım hadi volvo olsa neysede vw nin boyle bir sloganıda yok...

Sizin aracınız ne bilmiyorum fakat Passat ta mekanik el freni basili tutumunda dört lastiği birden kilitliyor. İsterseniz gidin servislerde test aracını bir deneyin. Diğer markalar farklı olabilir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sizin aracınız ne bilmiyorum fakat Passat ta mekanik el freni basili tutumunda dört lastiği birden kilitliyor. İsterseniz gidin servislerde test aracını bir deneyin. Diğer markalar farklı olabilir.

KARANTİNA61
    Dostum burada kime nefes tüketiyorsun ayarımız mı bu araçlar
    lütfen bırak Fransız araçlarını italyan g. kore çin araçlarıyla falan kıyaslasınlar
  • ya noldu birden passatcılar bastı burayı passatla pug u karsılastıran mı var? birseyin acısını mı cıkarmaya calısıyorsunuz? gidin kendi forumunuza objektif forum yapmayacagınız belli guney kore aracları falan deyip komik durumlara dusuyorlar acıyorum.passat alacaksanız gidin passat forumuna.Burada passat propagandası yapmanıza gerek yok.burada 508 tartısılıyor.
  • Orijinalden alıntı: drozia

KARANTİNA61
    Dostum burada kime nefes tüketiyorsun ayarımız mı bu araçlar
    lütfen bırak Fransız araçlarını italyan g. kore çin araçlarıyla falan kıyaslasınlar

Güney Kore arabalarını kullandınız da memnun mu kalmadınız ? arızamı çıkardı ? yolda mı bıraktı ?,çok mu ses alıyor ? süspansiyonları mı kötü? garanti süresi mi kısa ? neresi sorunlu ve eksik bunları açıkça yazsanızda bizde bilgilensek saçma sapan passat takıntısndan başka bir şey değil bu yazılanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SONATAA -- 3 Mart 2011; 12:19:14 >
  • arkdaşlar burası 508 forumu. bu konuda görüşünüz varsa söyleyin. bunun dışındaki konuları kendi forumunda tartışın. bu sitede binlerce forum konusu var.
  • Sınıfındaki diğer araçlarla tartışılmalı ki o zaman artıları eksileri ortaya çıksın
    Herkes kendi forumunda kalırsa karşılaştırma yapılamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: özdemir43

arkdaşlar burası 508 forumu. bu konuda görüşünüz varsa söyleyin. bunun dışındaki konuları kendi forumunda tartışın. bu sitede binlerce forum konusu var.

Görüşümüzü söylüyoruz fakat 508 i tartışmaya yer vermiyorsunuz ki ben dedimki bütün donanımlarda neden yok mekanik el freni bi arkadaşta dedi ki madem standart koymuyorsun en azından opsiyon yapsaydınız... Ama çılgın pug fanları demediğini bırakmadı bize... Ben örnek olarak Passatı gösterdim ama niye 6 sene önce üretilmiş bir araçta standart olan özellik pug da sadece full donanımda var... Burda bizim tartışacağımıza neden pug a öfke duymuyoruz bunu da anlamadım... Neyse uzatmayalım kim ne derse desin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre BİÇER

Sınıfındaki diğer araçlarla tartışılmalı ki o zaman artıları eksileri ortaya çıksın
    Herkes kendi forumunda kalırsa karşılaştırma yapılamaz

oyle birsey dunyada olamaz olsada hicbir zaman bir sonuca ulasamaz cunku herkes kendi dogrularını savunur sen ne kadar belgeli kanıtlar sunsanda karsındaki insan bunu kabul etmez boyle uzarrrr gider.Baska forumlardaki insanlar forumu okusun ama yazmasın boyle fanatikce passatın yanında pug da neymis onlar g.kore araclarıyla kıyaslasın tarzı kendini yahudi gibi dunyanın ust varlıgı hisseden ve kendini sanki porsche bentleye biniyormus gibi hisseden bir tavırla olmaz bu is.komplexli insan cok.tarafsız sekilde tartısacak olsa buyrun tartısalım ama bunu yapacak insanı bulmak neredeyse imkansız.Burada pug en iyi diyende yok ama masallah passat bas tacı oldu hic birsey demeden.Yıllardır bildigimiz passat .dogus oto sayesinde kaliteli fakat kendini premuim hisseden bir sınıf haline getirilmeye calısıldı.Yeni kasanın tipi guzel mi degil vw aracları klonlanmaya basladı ama fiyat performans kalite bakımından cok mantıklı bir arac ama nedense bmw audi mercedesle yarıstırmaya calısıyorlar ama alakası yok.Dogus oto geldiginden beri seatı vw nin yerine vw yide daha ust bir yere bos donanım ve fiyatlarıyla tasımaya calısıyorlar.dogustan once vw bu kadar prestij sahibi bir arac degildi.ama su devirde vw yi premium sınıfa tasımaya calısıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi driftspec -- 3 Mart 2011; 15:14:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: özdemir43

arkdaşlar burası 508 forumu. bu konuda görüşünüz varsa söyleyin. bunun dışındaki konuları kendi forumunda tartışın. bu sitede binlerce forum konusu var.

burasi Otomobil Genel Bölümü, burada isteyen Pejo 508´i Ferrari ile Karsilastirir (biraz acimasizca oldu bu ) isteyende baska bir Modeli baska aracla kiyaslar. Bu konular burada tartisilamayacaksa buranin amaci yerine ulasmaz. Passat - Reno ile kiyaslanir, Reno - Mercedes gibi Premium bir segmente koyulan bir Forum burasi .

Passat elestirilince cok iyi oluyor amaaa PEJO (Peugeot) elestirildimi hemen aglanma sizlanma. Yok ögle kacmak
  • quote:

ya noldu birden passatcılar bastı burayı passatla pug u karsılastıran mı var? birseyin acısını mı cıkarmaya calısıyorsunuz? gidin kendi forumunuza objektif forum yapmayacagınız belli guney kore aracları falan deyip komik durumlara dusuyorlar acıyorum.passat alacaksanız gidin passat forumuna.Burada passat propagandası yapmanıza gerek yok.burada 508 tartısılıyor.

Peugeot ile birsey yazacaksanda git Peugeot bölümüne yaz arkadasim . Kiyaslama olmayacaksa en iyisi bundan sonra orada yazin yazinizi daha iyi .
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.