Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.608
Cevap
137
Favori
1.300.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Brn hiçbir markanın fanatikliğini yapmıyorum kabuto, yalnızca hiçbir beklentin olmadan bir araba almışsın, yarı otomatik tek kavramalara zaten gıcıksın, anladığım kadarıyla genelde de sol şeritte araba kullanıyorsun, eyvallah anlayabiliyorum, ekonomik koşullarında iyi (6 yılda 32 araç), ama ben tam beklediğimi buldum. Şu an olsa Volvo S60 ile 508 arasında günlerce düşünmek zorunda kalırdım, çünkü satışa başlamışlar S60 1.6 dizel+powershift şanzıman. Tek fark benzer bir donanımın listesi 110.000TL falan, peugeot'da ise 89.000TL, volvo'yu pazarlıkla 100 - peugeot'yu 85.000TL'ye alabiliyorsunuz. Arada 15.000TL var, güç meselesi, ayrıca 508'de arka diz mesafesi daha iyi. Tahminen Volvo'nun yeni şanzımanlı aracından sonra 508'de belirli oranda indirim olacaktır.

Ben Çin arabalarına bile saygıyla yaklaşan ve emeğe saygı gösteren bir insanım, fanatiklik benim kanımca sizin yaptığınız, bir şanzımanı sevmeyebilirsiniz, aracı zorlada almış olabilirsiniz, ama bu kadar ısrarla rezil-kötü,tüh-kaka demenize gerek yok. Bende devletin verdiği otomobil ehliyeti var, öyle farklı sertifikalarım falan yok, zaman zaman 170-180 hızlara bende çıkıyorum, ani frene bende basıyorum, ama ne hikmetse başınıza gelenler bizim başımıza gelmiyor, bu forumdaki diğer kullanıcılarda aracı kullanıyor, niye kimse 180'le giderken frene basınca arabası soldan orta şeride geçmiyor, biz hasta ruhlu insanlar mıyız birbirimizi uyarmıyacağız? Bakın amacım şoförlüğünüze ya da motor-şanzıman bilginize laf söylemek değil, haddime de düşmez. Ancak yaptırdığınız modifikasyon ile aracınızı olması gerektiğinden yüksek torklu kullanıyorsunuz, servise sormuşsunuz ama tespitlerime göre servisler de bu tür konularda yetersiz, size yetersiz bilgi vermişler, 3 ay sonra şanzuman dağılacak, burada yazacaksınız elimde kaldı diye, motorda bir cihaz ile güç arttırmışsınız, motorunuz turbo dağıtsa suçu peugeot'da bulacaksınız, yanlış mıyım? Bir araç frene basınca niye sağa kaçar hiç düşündünüz mü? Lastiklerinizin rot ayarları ve balans ayarlarına bir baktırın bence, eğer araç fren yapınca böyle bir hareket yapıyorsa siz aracınızı olması gerektiğinden hor kullanıp aracınızın gerekli bakımlarını da yaptırmıyorsunuz demektir.

Herhalde yeterince eğri oturup doğru konuştum, tabi beklentileriniz farklı olabilir, bence böyle.

• Bence dogru cevap Eng_civ hocam.... 6 yilda 32 arac degistiren adam kalkip forumlara yorum yazma zahmetine giremez bence.... Isi var gucu var.... Bos zamani bos yazilarla harcamaz.... Birak bu ayaklari kabuto:).... Bu tur metinleri forumda yaz talimatini kimden aliyorsun acaba? Onu da anlatir misin bize bir gun? Eglenceli olur.... Bos zamani degerlendiriiz:).... Veynom da sana benzer bir tip.... O da bir yerden ilham aliyor bence:).... Herkese selamlar....
  • 6 yılda 32 arac guzel rakam :)
    1 aya forumda goremeyiz muhtemelen :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2001mondeo -- 30 Mart 2012; 16:03:47 >
  • Değerli arkadaslarım aracım 1600 km de tek depo ile tamamen sehir ici (ortalama hız 24 km/saat) 800 km gitti bu da sehirici 40 kr/km yapar arac 1.6 120 bg auto6R
    Her gecen gün aldığıma daha da seviniyorum açıkcası herkese keyifli sürüşler
  • şehir içi şehir dışı karışık 280 yakıyor benim aracım şehir dışında ortalama 130-150 km hızla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilaytekin

Değerli arkadaslarım aracım 1600 km de tek depo ile tamamen sehir ici (ortalama hız 24 km/saat) 800 km gitti bu da sehirici 40 kr/km yapar arac 1.6 120 bg auto6R
    Her gecen gün aldığıma daha da seviniyorum açıkcası herkese keyifli sürüşler

benim aracım dizel şehir içinde 850 yaparsam çoooook mutlu olucam. benzinlide bu değerler nasıl yakalanıyor hayret+tebrikler.
  • Bundan önceki araç Cruze idi onun vermiş olduğu egitimi bu araçta kullanınca bu deger çıktı ortaya ;)

Gecen ay opet ile world kartın kampanyası vardı 400 tl lik yakıt alana ilk 50 tl lik yakıt aldığında 50 tl hediye diye bunu hesapladigimda su anda benzin 4,64 iken litresi 4,17 ye geliyor yıllık pompa fiyatlarına baktım tam 1 yıl önceki deger bu sanırım artık benzin alırken birleşmemiz lazım ;) bu sekilde %10 indirim alırız Opet kart %1 word kart %0,5 olsa toplam %11,5 indirim kazanmış oluruz ... Bence birleşme vakti geldi bu da arabayı alırken yaptıgım hesaba benzedi ;)...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim Eng_civ
  • kubilaytekin hesaplarının hastasıyızz :))))))

• Bu yarı otomatık şanzımanlara giydirmek bence anlamsız.Az çok arabadan anlayan herkes bunların yapısını çalışma prensiplerini bilir.
    Eminim bu forumda yazan otomobil merakı olan insanların hepsi de biliyordur.Saçma olan bunu bilip sonra aracı bile bile alıp sonra da kötülemek anlamsız ki Auto6 R tabir edilen şanzıman benin gördüğüm kadarıyla en başarılı örneklerden.Bizim evde ikinci araç olarak yarı otm. 2010 Corsa var çok yakın bir arkadaşimda 2009 modeldi sanırım 1.4 dizel Corolla var onlardan çok üstün.DSG başka ona lafım yok ama oda sorunsuz değil söyliim ve tamiri ocak söndürüyo. doğuş otomotivin tavrı da zaten son derece ürkütücü.Ayrıca ben arabayı alırken passat 1.6 dizele baktım otm. yoktu jetta da vardı 67000tl fiyat çekip 5 ay sıra var demişlerdi bomboş arabaya.
    1.6 dizel psa-ford motoruna gelirsek tartışmasız şu anda alınbilecek bu hacimdeki en başarılı dizel motor(BMW 1 serilerinde kullanmaya başlandı yakında yeni kasa 3 serisinde de olacak DAHA NE OLSUN BİLMİYORUM Kİ). Abimin 2010 1.6 dizel Jettası var ondan kesinlikle daha iyi diyebilirim. 2006 model 407 im vardı aynı motorlu 4 buçuk sene,90000 km kullandım en ufak arıza çıkarmadı sadece volant arızası oldu aracın 25000 de garantiden değişti ve bir daha sorun olmadı ki bu bir motor arızası değil.aynı arızayı jetta da yaptı bu arada ;).Eminim her arabadan anlayan kişi 24 saat LeMans dayanıklılık yarışını biliyordur.Bu yarışı yıllardır domine eden iki marka var biri Peugeot diğeri Audi ve sadece bu iki marka dizel motorla yarışıyor bir Peugeot bir Audi kazanıyor.Demek istediğim dizel motor teknolojisinde Peugeot en az Audi kadar dikkate değer bir markadır.(Bu arada Renault 1.5 dizelleri kaldırıp 1.6 lara geçiyor ve 130 hp güç üreten versiyonları olacak ki piyasayı karıştıma potansiyeli yüksek)
    Sonuç olarak mutlaka insanlar farklı beklentiler ve beğenilere sahip ancak bunlar herneyse ona göre hareket edilmeli.test sürüşü falan yapmalı.Önce alıp sonra yaw bu kötüymüş demek abuk oluyor.
    Eğer otobana her çıktığında kadranı dibe dayama derdinde iseniz ve bu arada araç hem yolda yağ gibi kaysın ama yol tutşu da kemik gibi olsun aynı zamanda az da yaksın istiyosanız ki sanırım bazı arkadaşlar 60 küsür bin lira verince bunların hepsi bir arada olmalı diyolar. bence biraz daha araştırma yapsınlar bulunca bana da heber versinler ama;)

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <==

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaserhan -- 31 Mart 2012; 2:23:38 >

• quote:

Bundan önceki araç Cruze idi onun vermiş olduğu egitimi bu araçta kullanınca bu deger çıktı ortaya ;)

Gecen ay opet ile world kartın kampanyası vardı 400 tl lik yakıt alana ilk 50 tl lik yakıt aldığında 50 tl hediye diye bunu hesapladigimda su anda benzin 4,64 iken litresi 4,17 ye geliyor yıllık pompa fiyatlarına baktım tam 1 yıl önceki deger bu sanırım artık benzin alırken birleşmemiz lazım ;) bu sekilde %10 indirim alırız Opet kart %1 word kart %0,5 olsa toplam %11,5 indirim kazanmış oluruz ... Bence birleşme vakti geldi bu da arabayı alırken yaptıgım hesaba benzedi ;)...

quote:

Orijinalden alıntı: bugraacar

Teşekkür ederim Eng_civ
    Bu eğitim konusunda bizi bilgilendirirsen bizde ileri sürüş tekniklerini öğrenmiş oluruz yakıt tüketimi konusunda Bir de bu öğrendiklerin dizelde de faydalı mı?

Eyvallah buğra

• quote:

Orijinalden alıntı: marco73tr

Bence dogru cevap Eng_civ hocam.... 6 yilda 32 arac degistiren adam kalkip forumlara yorum yazma zahmetine giremez bence.... Isi var gucu var.... Bos zamani bos yazilarla harcamaz.... Birak bu ayaklari kabuto:).... Bu tur metinleri forumda yaz talimatini kimden aliyorsun acaba? Onu da anlatir misin bize bir gun? Eglenceli olur.... Bos zamani degerlendiriiz:).... Veynom da sana benzer bir tip.... O da bir yerden ilham aliyor bence:).... Herkese selamlar....

quote:

Orijinalden alıntı: 2001mondeo
    6 yılda 32 arac guzel rakam :)
    1 aya forumda goremeyiz muhtemelen :)
    Yeni kurban bir araba marka ve modeli bulur muhtemelen, ona giydirir

Yalnız kimsenin günahını almak istemem ama ben Venom arkadaşın 508 sahibi olduğuna açıkçası pek inanmıyorum. Kabuto'nun ifadelerinde çelişki yok, ama ... neyse kabuto hakkında daha da birşey demiyeyim.
    Ancak Venom ;
    1. Araçta telefon koymaya yer yok dedi, ama kendisinde olduğunu iddia ettiği araçta özel telefon yeri var, fotoğrafla da ispat ettim,
    2. İnternetten duymuştum, şanzıman kötü diyor, Auto6R için kullanım yönünden tatmin olamayan insanların yazdığı bazı değerlendirmeler var, ama manuel şanzıman hakkında ben bir tane bile birşey duymadım. Zaten manuel şanzıman bu devirde nasıl kötü olabilir ki?

Yanlış düşünüyor olabilirim, ama bunları daha önce cevaben yazdığımda benim değerlendirmelerime cevap vermedi kendisi, bir de forumda bir kişi yazdığı yorumları gizli moduna alıyorsa vardır çekindiği birşeyler. Bu gerekçeler ile iddia makamı olarak ben 508 sahibi olduğuna pek inanmadım. Tabi bana kızabilir, sen ne biçim yazıyorsun falan da diyebilir, ama bunlar sizce de çelişki değil mi? Eğer yanılıyorsam kendisinden cidden özür dilerim, ancak yeni katıldığı bir forum sayfasında ilk yazısında bir sürü eleştiri yapmasına cevap veren öğretmenim'e neredeyse hakarete varabilecek bir mesaj yazmasıda başka bir kanıt değil mi? Bir de biz marka fanatiği oluyoruz, komik ama gerçek. Oysa ki biz başımıza gelenleri paylaşmaya ve gerekli hata ve kusurları güzel bir uslup ile belirtmeye çalışan insanlarız. Neyse, sanal alemde böyle durumlar oluyor

• Eng_civ hocam yine guzel bir yaziyla ve tavir almayarak bazi uylere gereken dersi vermistir.... Artik kabuto veya Veynom konusu kapanir unutulur.... Onlarin dedigini ciddiye alan olmaz da zaten....
    Ote yandan Auto6R sanzumani hic denemedim ama eminim PSA muhendisleri o kadar keriz olup yalan-yanlis bir urunu piyasaya surmezler. Onlarin sonu olur cunku:) Manuel sanzumana laf atan bence belli bir amaci vardir.... Cin'de uretilen manuel sanzumanlar bile mukkemele yakin calisiyor, hayret PSA'ninki mi yamuk sadece.... Burda kotu niyet var....
    Bu tur forumlara giren insanlar, almak veya incelemek amaciyla urun bilgi ve deneyimi arar.... Bos laf salatasi aramaz....

508 gelince....
    Turlu-turlu benzin, dizel motorlar kullandim, Tata'dan basla Nissan Patrol, Toyota Prado, Land Rover Discovery ye kadar.... Honda, Rover, Hyundai, Meganlar, Vectra (Vauxhall diye geciyor Inglitere'deyken), Focus'lar, Jetta 2011 DSG(1.4 TSI 122 cok guzel bir araba bu arada). Tata kullandigim en berbat arabaydi.... 2003 te kullandim.... Nissan Patrol kanimca en guzeli idi.... 3 l dizel otomatik 2006....

Benim suanki arabaya gelince 508 SW 1.6 THP 156bg aile arabasi....

Dizel almadim cunku isimi hatrlatir:) Dizel=is kafamda oyle yerlesmis bir kere cikmaz artik:)

Bu arada PSA 6 ileri full automatic sanzumani takdire sayandir. 1.6 THP 156bg 6 ileri otomatik cok guzel bir kombinasyondur, cok zevkli bir araba yapmislar gercekten:) Tuketim 10 litre sehir ici ama deger. O kocaman 508 SW arabayi bir timsah misali yonetiyor. Once sakin, yavas suzuluyor ama gerektigi zaman ok gibi firlar seritlerin arasinda:) Tabbi ki icinde ailem olmayinca:) Ah bir de panoramik tavan var ki kizim bayiliyor:) 3 yasinda kendisi:) Baba diyor bizim ayaba havada gidiyor demi? Tabbi kizim PSA yapmis sagolsun biz de kullaniriz....
    Ve bir sey daha....
    Unutmayin araba dedigin bir teneke yigini.... Ona ruhu veren sizsiniz....
    Iyi gunler herkese:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marco73tr -- 31 Mart 2012; 6:30:00 >

• sevgili dostlar navigasyon ekranı kararmasıproblemi gitti. çok şükür (güncelleme ile) ama sormak lazım madem 2012 arac satıyorsunuz guncelleme yapıp verin yahu. neyse su an keyifle biniyorum. selamlar
  • Sn mustafaserhan ve morco73tr, açıklamalarınız için teşekkür ederim, güzel bilgiler içeriyor yorumlarınız. Açıkçası sorununuzun çözümüne sevindim sky_sky, yani sorununuz devam etseydi herhalde burada duyduğum ilk sorunlu arabanın sahibi olurdunuz.
  • Gelelim şu meşhur yakıt konusuna(aracımı hatırlatayım 1.6 e-hdi dizel sedan). Yakıt tüketimleri hakkında belge niteliğinde tüketimler. Açıkçası iftira niteliğinde laf üretmek yerine belge üretmek lazım diye düşünüyorum. Böylece foruma girenlerin kafasında da gerçekçi bir fotoğraf oluşur.

1. Fotoğraf ;Yaklaşık 25 km şehiriçi, zaman zaman 110-120-130 bazen 90 gibi farklı hızlarla kullanım (Araçta muhabbet seviyesi ile ilgili) , giderken 4 - dönerken 3 kişi şoför dahil yolcu ile yakıt tüketimi aşağıdaki birinci fotoğraf gibidir arkadaşlar. Giderken 20-30 gibi rakımdan 110 gibi rakıma çıkılıyor, yani 4 kişi ile genelde tırmanma, ilk 100 km'de yakıt tüketimi takriben 5.5lt'yi gösteriyordu. Yolculuk Bandırma-Bursa-Bursa şehiriçi-Bandırma-Bandırma şehiriçi . Ortalama hızlar bol miktarda trafik ışığında durmaktan dolayı ve şehiriçi hızlardan dolayı düşük görünmektedir.

2. Fotoğraf ; Son servise girdiğimde aracı test etmek için km servis tarafından sıfırlandıktan sonra oluşan ortalama yakıt tüketimi 500 uzun yol, 386 civarı şehiriçi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ENG_civ

Gelelim şu meşhur yakıt konusuna(aracımı hatırlatayım 1.6 e-hdi dizel sedan). Yakıt tüketimleri hakkında belge niteliğinde tüketimler. Açıkçası iftira niteliğinde laf üretmek yerine belge üretmek lazım diye düşünüyorum. Böylece foruma girenlerin kafasında da gerçekçi bir fotoğraf oluşur.

1. Fotoğraf ;Yaklaşık 25 km şehiriçi, zaman zaman 110-120-130 bazen 90 gibi farklı hızlarla kullanım (Araçta muhabbet seviyesi ile ilgili) , giderken 4 - dönerken 3 kişi şoför dahil yolcu ile yakıt tüketimi aşağıdaki birinci fotoğraf gibidir arkadaşlar. Giderken 20-30 gibi rakımdan 110 gibi rakıma çıkılıyor, yani 4 kişi ile genelde tırmanma, ilk 100 km'de yakıt tüketimi takriben 5.5lt'yi gösteriyordu. Yolculuk Bandırma-Bursa-Bursa şehiriçi-Bandırma-Bandırma şehiriçi . Ortalama hızlar bol miktarda trafik ışığında durmaktan dolayı ve şehiriçi hızlardan dolayı düşük görünmektedir.

2. Fotoğraf ; Son servise girdiğimde aracı test etmek için km servis tarafından sıfırlandıktan sonra oluşan ortalama yakıt tüketimi 500 uzun yol, 386 civarı şehiriçi.

değerler hemen hemen aynı bende ortalama aynı değerleri yakalıyorum
    hiç kilometre yapmamışsınız daha 10000 yok

• quote:

Orijinalden alıntı: fujimo

kubilaytekin hesaplarının hastasıyızz :))))))

Teşekkür ederiz çalısmalara devam ;))
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENG_civ

quote:

Bundan önceki araç Cruze idi onun vermiş olduğu egitimi bu araçta kullanınca bu deger çıktı ortaya ;)

quote:

Orijinalden alıntı: bugraacar

Teşekkür ederim Eng_civ
    Bu eğitim konusunda bizi bilgilendirirsen bizde ileri sürüş tekniklerini öğrenmiş oluruz yakıt tüketimi konusunda Bir de bu öğrendiklerin dizelde de faydalı mı?

Eyvallah buğra

Elbette ama sizin beceriniz zaten verdiginiz degerlere göre çok iyi durumda siz zaten bu konuda iyisiniz ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ARKADAŞLAR SİZ BAKMAYIN SALLAMA YORUMLARA 508 GÜZEL VE KONFORLU ARABA.O YERLERE GÖKLERE SIĞDIRAMADIKLARI ALMAN ARABALARINIDA BİLİYORUZ.BEN 2004 YILINDA SIFIR PASSAT ALMIŞTIM EN FULL OLANINDAN HEMDE.AMA DAHA ALDIĞIMIN HAFTASI SORUNLAR BAŞLAMIŞTI.İLK 5000KMDE 5 SEFER SERVİSE GİTMİŞTİM.ÜSTELİK 4 TANESİ MOTORLA ALAKALI SORUNLARDI.O ZAMAN BİLE YOK GARANTİYE GİRMEZ YOK KULLANICI HATALARI GİBİ BİNBİR DEREDEN SU GETİRMİŞLERDİ.ALLAHTAN BİRAZ SERT ÇIKMIŞTIMDA GARANTİ MESELESİNİ HALLETMİŞTİM. TABİ GARANTİSİ BİTTİKTEN SONRA NELER YAŞADIĞIMI ANLATSAM ROMAN OLUR.O KONULARA HİÇ GİRMİYORUM.SONRA PASSATI BİR KAÇ AY ÖNCE SATTIM.ARAŞTIRA ARAŞTIRA 5008 ALDIM GENİŞ FERAH OLSUN KALABALIK KALABALIK GEZMEYİ SEVERİM ÇÜNKİ 4500 KM OLDU.2 AY OLDUM ALALI.DAHA SERVİSE BIRAKIN GİTMEYİ EN KÜÇÜK BİR SORUNLA BİLE KARŞILAŞMADIM.BİLİYORSUNUZ AYNI MOTOR VE ŞANZUMAN ARAÇLARIMIZ.508'İ BAYİDE İNCELEMİŞTİM.KESİNLİKLE KALİTEYİ HİSSETTİREN BİR ARAÇ.SEDAN ALACAK OLSAYDIM TERCİHİM 508 OLURDU.

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.