Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (499. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (3 Mobil) - 9 Masaüstü3 Mobil
5 sn
12.608
Cevap
137
Favori
1.300.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben bugün aradım lastikcimi ve FALKEN ZIEX 914 ECORUN 215 / 55 / R17 gelmeyecek dedi.

Çıktım Lassa satan bir yere girdim "GÜRLAS LASTİK" ti sanırım. Lassa IMPETUS REVO 2+ aldım 4 adet. 03/16 üretim

Sökme takma Çelik sibop vs. 1600 TL tuttu. 8 Taksit.

Etiket değerleri iyi. Denedikçe yazarım. Motor sesi duymaya başladım desem sessizliği için iyi derim. Etikette de belli.

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <==

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pandemic -- 9 Temmuz 2016; 21:44:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pandemic

Ben bugün aradım lastikcimi ve FALKEN ZIEX 914 ECORUN 215 / 55 / R17 gelmeyecek dedi.

Çıktım Lassa satan bir yere girdim "GÜRLAS LASTİK" ti sanırım. Lassa IMPETUS REVO 2+ aldım 4 adet. 03/16 üretim

Sökme takma Çelik sibop vs. 1600 TL tuttu. 8 Taksit.

Etiket değerleri iyi. Denedikçe yazarım. Motor sesi duymaya başladım desem sessizliği için iyi derim. Etikette de belli.

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <==
    @Pandemic Hayirli olsun benim de radarimda olan bi lastikti.66 db cok iyiymis bu arada.
    Madem 215 55 gelmeyecek, ben sanirim 235 50 17 alacagim, zaten yol tutusu arttirmak istiyordum, katkisi olur muhtemelen.
    Konfor ikinci planda benim icin, yakit ta cok onemli degil.direksiyonda yeterince yumusak.@tahas in da kullanici deneyimine guveniyorum :)
    bir hafta surem var, aracim serviste su an.Cikar cikmaz alip deneyimlerimi paylasirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pandemic

1- Hocam orjinal ebattan şaşmayın derim.
    2- Zaten Konforu az olan 18 le daha da gürültü artıracaksınız.
    3- 100Y ise lastik XL dir. XL ile konforu iyice azaltacaksınız. Odun gibi lastiktir XL ler.
    4- XL lastiğin yarattığı sertlikle süspansiyonlar daha da yıpranacak. Zaten sert olan süspansiyonlar odun ötesi olacaklar.
    5- Yakıt artışı olacak. Fren mesafesi daha iyi olabilir. Islakta biraz daha dikkatli olmanız gerekecek.

Ben almam bizzat.

malesef bu olculerde xl olmayan secenek pek yok, olanlar da 500 Tl uzerinde. XL da takoz gibi degildir heralde :). oyleyse yandik derim. su an kullandigim kisliklar 245/40r18 ve bundan daha sert olacagini dusunmuyorum. yakit zaten az tuketiyor, tuketimin artacak olmasi sorun yaratmaz, yeter ki yol tutus iyi olsun. bu arada muadil yuksek performans lastiklerden genelde daha yumusak karakterli bir lastikmis.

• falken lastikler Turkiye'ki fabrikada uretiliyormus ve su an 17" ile 18" lastiklerin piyasaya ne zaman girecegi belirsizmis. olursa da 2-3 ayi bulur diyen bayiler oldu. falkende de kumhoda da 18" jantlar icin hep xl lastikler var. petlas icin yuksek hizda dengesiz davranma, balans tutmama gibi sorunlari okudugum icin vazgectim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahas

quote:

Orijinalden alıntı: @immortal

Bu lastikleri bayağı araştırdım. Performans serisi lastikler ve üst sınıf araçlara fabrika çıkış takışmış lastikler. Y hız etiketini sağlaması için de sanıyorum lastiğin kendi balansına firmanın güvenmesi gerekir ki zaten testler yapıyorlar bununla ilgili. Bakalım, fiyata göre uygun mu deneyip göreceğiz artık :).

Tabiki benim tecrübemin aksine çok iyide çıkabilir. Markaların modelleri arasında da farklar var sonuçta. Hayırlısı olsun, bizlerlede paylaşırsınız yorumları.

hayirlisi. yorumlarimi paylasacagim.
  • quote:

quote:

quote:

Bu lastikleri bayağı araştırdım. Performans serisi lastikler ve üst sınıf araçlara fabrika çıkış takışmış lastikler. Y hız etiketini sağlaması için de sanıyorum lastiğin kendi balansına firmanın güvenmesi gerekir ki zaten testler yapıyorlar bununla ilgili. Bakalım, fiyata göre uygun mu deneyip göreceğiz artık :).

Tabiki benim tecrübemin aksine çok iyide çıkabilir. Markaların modelleri arasında da farklar var sonuçta. Hayırlısı olsun, bizlerlede paylaşırsınız yorumları.

hayirlisi. yorumlarimi paylasacagim.

Alıntıları Göster
    iyi akşamlar 2015 model 508 üst konsolda bazı modellerde head up ekran yanında orta bölümde bir çıkıntı var, bazı modelerde bu var bazılarında yok sebebi nedir acaba bir fikri olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ealp

iyi akşamlar 2015 model 508 üst konsolda bazı modellerde head up ekran yanında orta bölümde bir çıkıntı var, bazı modelerde bu var bazılarında yok sebebi nedir acaba bir fikri olan var mı?

Muhtemelen o cikinti hoparlor.
    Ve cok ilginc, ici bej olan hemen hemen tum araclarda orada hoparlor var, siyah olanlarda yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkuaydin

quote:

Orijinalden alıntı: ealp

Muhtemelen o cikinti hoparlor.
    Ve cok ilginc, ici bej olan hemen hemen tum araclarda orada hoparlor var, siyah olanlarda yok.

Alıntıları Göster
    Dostum onun renkle alakası yok

Allure veya Activ modellerde oluyor bildiğim kararı ile bnende dığı beyaz içi siyah 2012 Allure var bende var Arkadaşımda Dışı siyah içi beyaz Activ SW var onda da var.

• Arkadaşlar iyi günler. Belki forumda daha önce sorulmuştur ama telefonla bakmak sıkıntı oldu bende sorayım dedim. 2012 Active tr kullanıyorum (52.000 km) lastik basınç sensörü takılıyor mu? Taktıran var mı? Varsa ne kadar ve stabil çalışıyor mu? Teşekkürler, iyi forumlar...
  • ucanlaz kullanıcısına yanıt
    döşeme rengiyle doğrudan bir ilgisi yok.
    konsol üzerindeki o çıkıntı JBL donanımlı araçların dijital ses dağıtıcısı hoparlörü.
    ama sadece jbl donanımlı araçlarda değil, jbl'siz araçlarda da rastlanıyor.
    Nedenini tam bilmesemde, tahminen! ekipman tedariği ile ilgili bir durum.
    buna göre yani jbl li araçlara göre tasarlanıp üretilmiş parçalar miktar olarak şiştikçe veya standart orta konsol sayısı azaldıkça bunları takmaya başlıyorlar bence .
    içinde hoparlör yok ama torpido ona göre. daha ziyade bej konsolda karşılaşılması da bence üretim sayısıyla ilgili. birçok pazarda bizdeki açık renk takıntısı hiç yok. mümkün mertebe insanlar araçları siyah döşemeyle alıyorlar.
    eminim active donanımlı ama bej döşemeli araç yüzde olarak en fazla türkiyede satılmıştır.
    jbl li allure için üretilen topidolar açık renkli ama jbl olmayan acitvelere takılıp türkiyeye gönderiliyor
    Tabi bu tamamen tahmin.:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaserhan -- 20 Nisan 2016; 13:04:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafaserhan

konsol üzerindeki o çıkıntı JBL donanımlı araçların dijital ses dağıtıcısı hoparlörü.
    buna göre yani jbl li araçlara göre tasarlanıp üretilmiş parçalar miktar olarak şiştikçe veya standart orta konsol sayısı azaldıkça bunları takmaya başlıyorlar bence .
    içinde hoparlör yok ama torpido ona göre. daha ziyade bej konsolda karşılaşılması da bence üretim sayısıyla ilgili. birçok pazarda bizdeki açık renk takıntısı hiç yok. mümkün mertebe insanlar araçları siyah döşemeyle alıyorlar.
    eminim active donanımlı ama bej döşemeli araç yüzde olarak en fazla türkiyede satılmıştır.
    jbl li allure için üretilen topidolar açık renkli ama jbl olmayan acitvelere takılıp türkiyeye gönderiliyor

Benim aracı active içi bej ve bu hoparlör kısım mevcut. İçinde hoparlör de var yalnız. Bunun sayesinde araçtaki ses ortada toplanıyor. Babamın aracından kendi aracıma geçince bu farkı bariz hissediyorum.

• quote:

quote:

Benim aracı active içi bej ve bu hoparlör kısım mevcut. İçinde hoparlör de var yalnız. Bunun sayesinde araçtaki ses ortada toplanıyor. Babamın aracından kendi aracıma geçince bu farkı bariz hissediyorum.

Alıntıları Göster
    merhaba herkese,

malumunuz pazartesi gunu makyajli kasa 2014 access donanim almistim, bir iki opsiyon ekletecegim.
    regi diye bir yer varmis pejo nun garantisi de gitmiyormus.

yorum yapabilir misinuiz?

• tahas T kullanıcısına yanıt
    Tahmin fos yani :)
    neye göre bu donanımı ekleyip çıkarıyorlar ki o zaman?
    hoparlör dahil dahi olsa ben aynı fikirdeyim zira bu donanım listelere falan hiç girmeden birtakım araçlarda var bazılarında yok.
    adı yok sanı yok.
    parça tedarikçileri ile ilgili olduğunu düşünüyorum hala.
  • gulersem G kullanıcısına yanıt
    opsiyon ekletmekten kastınız nedir?
    sıfır araç alırken opsiyonel olan ama aracınızda olmayan bir parça temin edip taktırmak mı?
    bahsettiğiniz yer internetten gördüğüm kadarıyla sadece elektronik cihazlar satan biryer.(cyclone ürünlerini satıyorlar)
    garanti bozulması meselesinden ziyade orada aracınıza en fazla bir navigasyonlu ekran veya bir xenon kiti falan taktırırsınız.
    Zaten orjinal olmayan ürünler olacak ki aracınız makyajlı kasa olduğundan orjinalinde dokunmatik ekranı zaten var.
    Soradan ne ekleteceksiniz,nasıl bir işlem yaptıracaksınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaserhan -- 20 Nisan 2016; 23:02:41 >
  • quote:

opsiyon ekletmekten kastınız nedir?
    sıfır araç alırken opsiyonel olan ama aracınızda olmayan bir parça temin edip taktırmak mı?
    bahsettiğiniz yer internetten gördüğüm kadarıyla sadece elektronik cihazlar satan biryer.(cyclone ürünlerini satıyorlar)
    garanti bozulması meselesinden ziyade orada aracınıza en fazla bir navigasyonlu ekran veya bir xenon kiti falan taktırırsınız.
    Zaten orjinal olmayan ürünler olacak ki aracınız makyajlı kasa olduğundan orjinalinde dokunmatik ekranı zaten var.
    Soradan ne ekleteceksiniz,nasıl bir işlem yaptıracaksınız?
    orta konsol üst bölümdeki çıkıntı hakkında fikrini sunan tüm arkadaşlara teşekkürler
  • mustafaserhan M kullanıcısına yanıt
    Oncelikle tesekkurler Mustafa Bey,

dokunmatik ekrana navigasyon ekletmek, kapanir ayna yaptirmak ve son sirada geri gorus kamerasi taktirmak.
    aslinda en birinci istedigim kapanir ayna.
  • gulersem G kullanıcısına yanıt
    bilmiyorum tabi ama orjinal aynayı elektrikli katlanır hale getiren bir düzenek olduğunu sanmıyorum.
    orjinal dokunmatik ekrana navigasyonun da mümkün olabileceğini sanmıyorum.
    belki kamera mümkündür.
    siz arayıp görüştünüz mü?
    yaparız dediler mi?
  • mustafaserhan M kullanıcısına yanıt
    kamera mumkunmus,
    ayna icin internetten buldugum bir firma, yapariz dedi ki yapmislar.
    navigasyon meselesi mumkun degil gibi.
    aslinda active ya da allure sistemi ile tam anlamiyla degistirilebilir mi?
    bana pek imkansiz gibi gelmiyor.

derseniz ya bunlari yaptiracagina active alaydin, haklisiniz derim ama gercekten ucuza buldum, aldigim paraya 2011 yuksek km li allure alabiliyordum.
  • Arkadaslar sert cukurlarda arka taraftan ses geliyo.ses sanki koltuk sirti sallaniyo gibi sizin araclarda bole bisey oldumu aceba bilgi verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulersem

kamera mumkunmus,
    ayna icin internetten buldugum bir firma, yapariz dedi ki yapmislar.
    navigasyon meselesi mumkun degil gibi.
    aslinda active ya da allure sistemi ile tam anlamiyla degistirilebilir mi?
    bana pek imkansiz gibi gelmiyor.

derseniz ya bunlari yaptiracagina active alaydin, haklisiniz derim ama gercekten ucuza buldum, aldigim paraya 2011 yuksek km li allure alabiliyordum.

Kamera orjinal sisteme doğrudan takılamıyor, araya bir video interface donanımının girmesi gerekiyor. O da 300 USD civarında bir maliyet oluşturuyor.
  • 
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.