Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (418. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.609
Cevap
137
Favori
1.300.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DreamCatcher37

Arkadaşlar daha önce de sormuştum cevap alamadım...
    Euro 5 motorlu HDI araçlarınızda motor soğukken şakırdama yapıyor mu?
    Cevaplarınız için teşekkürler..

Euro 5 lerin tümünde olan bir problem değil bu.
    Benim aracım 2011 model 112 lik olanından onda hiç olmadı ama kardeşime ait 2012 model 112 lik citroen c4 te soğuk sıcak farketmeden yük altında gelen bir şaklama hep vardı.
    Citroen servisine başvurduğumuzda normal deyip geçiyor hatta peugeot'u gösterip "bakın bunda yok aynı motor"dediğimde "yok aynı değil," falan diyerek yutturmaya çalışıyorlar dolayısıyla tam olarak nedenini asla öğrenemedik ama bildiğim kadarıyla enjektörlerden geliyor ve alıştırma yapınca düzeliyor.
    Aşırı belirgin bir şaklama yoksa size de "bunda sorun yok diyeceklerdir"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaserhan -- 9 Haziran 2015; 10:34:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bi kaç zamandır farkediyorum yağmur yağdıktan sonra oluyor gibime geliyor sol arka kapıda bir gıcırtı sesi var nerden geliyor tam anlamadım acaba bişey ıslanıyorda omu yapoyor var mı bu sorun olan arkadaş çözüm bulabilirsek sevinirim sese takıntılıyım da biraz
  • aracım 1.6 vti auto6r active araç şu an bende değil.araç sabah beşiktaş taraflarında yolda arıza lambalarınıı yakmış.esp arızası abs arızası şanzıman arızası gibi birsürü uyarı veriyormuş.vites a konumunda gitmiyormuş.
    direkt manuel konumuna geçiyormuş.o şekilde başakşehir tarafına kadar gelecek.böyle bir şey başına gelen varmı? servise gitmeden bilenlere danışayım dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lideramca

aracım 1.6 vti auto6r active araç şu an bende değil.araç sabah beşiktaş taraflarında yolda arıza lambalarınıı yakmış.esp arızası abs arızası şanzıman arızası gibi birsürü uyarı veriyormuş.vites a konumunda gitmiyormuş.
    direkt manuel konumuna geçiyormuş.o şekilde başakşehir tarafına kadar gelecek.böyle bir şey başına gelen varmı? servise gitmeden bilenlere danışayım dedim.

Elekrik arızası.
    Ya akü voltajı düşmüştür ya da sigorta rölesi dedikleri bir parça var oda sapıtabiliyor.

• mustafaserhan M kullanıcısına yanıt
    inşaallah dediğiniz gibi basit bir arızadır.şanzıman yada beyin arızası değildir.
    sizin yada bir tanıdığınızın başına böyle bir olay geldi mi? yoksa tahminde mi bulunuyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaserhan

quote:

aracım 1.6 vti auto6r active araç şu an bende değil.araç sabah beşiktaş taraflarında yolda arıza lambalarınıı yakmış.esp arızası abs arızası şanzıman arızası gibi birsürü uyarı veriyormuş.vites a konumunda gitmiyormuş.

Elekrik arızası.
    Ya akü voltajı düşmüştür ya da sigorta rölesi dedikleri bir parça var oda sapıtabiliyor.

Sadece M moduna geçiyor ise kesinlikle AKU kaynaklı bir problem.

İyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

inşaallah dediğiniz gibi basit bir arızadır.şanzıman yada beyin arızası değildir.
    sizin yada bir tanıdığınızın başına böyle bir olay geldi mi? yoksa tahminde mi bulunuyorsunuz?

Aynı arızadan 5008 ve 3008 sayfalarında da rastlamıştım. Genelde akü bitme durumunda bu uyarılar geliyor. Aracı kenara çekip durdurup yeniden çalıştırmışlar mı?
  • melodramm kullanıcısına yanıt
    içimi rahatlatan cevaplarınız için teşekkürler.
    ben daha görmedim aracı.söylenilen a ya atınca araba kalkıyor devirleniyor fakat vites değişmiyor 2 ye falan geçmiyormuş.
    manuel moda alınca elle viteslerde geçiş sorunu yokmuş.
    peki eğer aküyü servis harici bir yerde değiştirirsek radyo veya herhangi bir sistem sıfırlanınca kod veya ayar gerektirirmi?
    sizede iyi forumlar
  • D.Levent kullanıcısına yanıt
    Hocam 10-15 mesaj öncesinde bir malzeme önermiştim. Basitçe denersen kapı gıcırtılarından kurtulursun...
  • ENG_civ E kullanıcısına yanıt
    evet 1-2 saat otoparkta beklemiş.tekrar çalıştırınca aynı arıza devam ediyormuş.
  • quote:

ben daha görmedim aracı.söylenilen a ya atınca araba kalkıyor devirleniyor fakat vites değişmiyor 2 ye falan geçmiyormuş.
    peki eğer aküyü servis harici bir yerde değiştirirsek radyo veya herhangi bir sistem sıfırlanınca kod veya ayar gerektirirmi?
    sizede iyi forumlar

Bildiğim gerekmiyor, dışarıda ucuza halledersiniz ama mustafaserhan bey geçtiğimiz sayfalarda akünün özelliklerini belirtmişti, Mutlu aküde falan var. Biraz incelerseniz 3-5 sayfa öncedir. 450-500 gibi bulursunuz aküyü.
  • quote:

sizede iyi forumlar

AKU değişimini dışarıda bir serviste yada AKU SATICI sında değiştirmeniz problem olmaz.

Tavsiyem 74 AMPER VARTA akü almanız yönündedir.

STOP&START sistemi var ise akü fiyatı da doğal olarak, yükselecektir.

STOP&START AKU 350 TL / STANDART AKU 195 TL.

Verdiğim fiyatlar yaklaşık fiyatlardır.

İyi forumlar...

Not: AKU değişimi sırasında ikinci bir akü ile aracın voltajının kesilmemesi sağlanmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 9 Haziran 2015; 18:00:47 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• cevaplarınız için teşekkürler.
    araçta stop start yok. sorun aküden ise marka olarak varta veya bosch düşünüyorum bende.
  • ENG_civ E kullanıcısına yanıt
    sağolasın sendede oluyor muydu hocam zaten öyle birşey okuduğumu hatırlıyordum da ondan yazdım bu ürün tam nerelere uyguladın bide tam ismini verirsen sevinirim @ENG_civ

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prizmabilisim

selam arkadaşlar bende pejo 508 aracını almaya niyetlendim yaşım 28 çok fazla binmem araca uzun yolda pek gitmem ve arabaya kalabalıkta binmeyiz normalde benim bu arabayı almam mantık kurallarına aykırı farkındayım ama gel görki d sınıfı büyük araba hastalığı var bende o yüzden burada bu araç ve piyasa hakkında tecrübe sahibi arkadşalara danışmak istedim

araç 1.6 e-hdi allure 2012 model boyasız sadece ön tampoın değişmiş plastik aksam ve bu iki kez olmuş ikiside serviste yapılmış ve tramer kaydıda var toplamda 3 bin tl lik

bunun dışında araç 190000 km de zaten en çok düşündüğümde budur araç uzun yolda kullanılmış fazla yıpranmamış bu km ye rağmen sizce bu araç bu km de bana sıkıntı çıkarırmı yada işte hangi km de hangi masrafları çıkarabilir bana bu motorların ömrü nedir özellikle bu konuda bilgi verebilrseniz memnun olurum

araç için bu haliyle 60 bine anlaştık fiyat gayet makul piyasaya göre ama yinede bu konuda yorum yaparsanız iyi olur

aracın ses yalıtımı ne düzeyde yani illaki ses alır ama öyle rahatsız edici içinde durulamaz vaziyettemidir yoksa iyimidir bu konuda çok takıntılıyım aslında şu zamna kadar 4 araba değiştim 2005 golf,2014 volvo s60,2012 honda accord ve 2010 insignia bu araçları kullandım ve içlerinde ses konusunda başımı ağrıtmayan sadece volvo oldu o da mükemmel değildi ama uzun yolda ses yorgunluğu yapmadı hiç özellikelş volvo ile kıyas edebilrseniz iyi olur

araba işinden çok anladığım söylenemez bu yüzden sizce bu araçta başka nelere fikkat etmeliyim neyine baktırıp hangiş durumlarını sormalıyım

şimdiden yorum yapıp bilgilendirecek arkadaşlara teşekkür ederim

Kardeş ben öncelikle anlaştığın fiyata takıldım. Bana göre çok fazla bir fiyat. Bu ilandaki araba nerdeyse 90bn km daha düşük sadece 1 yıl eski ve fiyat 56bin .http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2011-model-508-1,6-e-hdi-allure-dizel-aut.deri-hafiza-xenon-navi-213595067/detay 5bin tl daha olsaydı bunu alırdım :( 50bin çıkardık 5bin daha çıkaramadık. Bence acele etme hunun gibi fırsatlar çıkabiliyor birden bire.
    araba nasıl dersen vites sarsması dışında süperrrrrr

• D.Levent kullanıcısına yanıt
    Resmini ekledim hocam. Kapılarda contalara ve karşısındaki contalara sıktım. Epey faydası oldu, hiç kapılarda ses seda kalmadı. İnternette okuduğum sitelerde muadil ürünleri plastik aksamların bileşim yerlerine de sıkınca faydası oluyormuş. Ben bu tür sıkıntı yaşamadığım için başka yere sıkmadım.
    ==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <==

• Hatta toplama yapan emniyet kemerlerine sıkınca da sorun çözülüyormuş.

• gerenimo57 G kullanıcısına yanıt
    O ilandaki arabanın fiyatı iyide büyük ihtimalle önemli bir sıkıntısı falan olsa gerek zira benim arabam hemen hemen bu ilandakinin aynısı ve takasa 60.000 liradan aşağı veren galerici bile olmadı.

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-tam-donanimli%2Csinifinin-en-luksu...fiati-dusurdum-215535869/detay

O zaman bu var. Bence 190bin km allure kesinlikle 60bin etmez

• gerenimo57 G kullanıcısına yanıt
    bu ilandaki allure değil galiba.
    elfreni mekanik kol ve döşemeler kumaş gibi duruyor.
  • 
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.