Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.609
Cevap
137
Favori
1.300.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sezginaydogan

quote:

Orijinalden alıntı: chatrhymer

76.900 liraya mal oldu, dokunmatik kapılar, baldır desteği ısıtmalı koltuklar,navigasyonda dahil.

Aracınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Daha iyisi sizin olsun. Bu arada nisan sonunda teslim alacağım renginden dolayı.
  • merhaba

407 ve 308 kullanıcısıyım yaklasık 1 yıldır beklediğim 508 aracını geldıgı gun inceledim açıkçası beklediğimden daha güzel buldum. 407 yi aldıgımda cok begendiğim aracım ufak olsa da can sıkıcı kalite eksiklikleri gozlemledim. işin entersan olanı bu eksikliller sanki ayarlanmış gibi garanti biter bitmez ortaya çıkmaları. kucuk sorunlardan birisi göstergedeki kilometre ekranı yazın guneste dağılıyor bındıgım 3 407 de boyleydı hatta benımkısı en az dagılanıydı. serviste hepsinde bu durum var dediler. orta konsoldakı gosterge de sukur bı sorun yok ama servis hayret bozulmamış dedi... zaman zaman ön koltuklarından gıcırtlılar geliyor, sık sık farım patlıyor bu gibi öenmsiz fakat can sıkıcı sorunlar var. aracım 4 yasında bu aralarda cam suyu fiskiyesi tıkandı. 308 arcım 3 yasında henuz bı sıkıntı yasamadım. gelelim 508 e
    gercekten harıka 5 sene once 407 ye ne hıssedıyorsam aynısını 508 e hıssedıyorum cok begenıyorum ama 2 sene sonrasını bilemiyorum keske galeriler bunun hakkında bıraz konussa yada garantı suresını uzatsalar... hic dusunmeden 76000 tl yı verırım tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: supsiteeng

merhaba

407 ve 308 kullanıcısıyım yaklasık 1 yıldır beklediğim 508 aracını geldıgı gun inceledim açıkçası beklediğimden daha güzel buldum. 407 yi aldıgımda cok begendiğim aracım ufak olsa da can sıkıcı kalite eksiklikleri gozlemledim. işin entersan olanı bu eksikliller sanki ayarlanmış gibi garanti biter bitmez ortaya çıkmaları. kucuk sorunlardan birisi göstergedeki kilometre ekranı yazın guneste dağılıyor bındıgım 3 407 de boyleydı hatta benımkısı en az dagılanıydı. serviste hepsinde bu durum var dediler. orta konsoldakı gosterge de sukur bı sorun yok ama servis hayret bozulmamış dedi... zaman zaman ön koltuklarından gıcırtlılar geliyor, sık sık farım patlıyor bu gibi öenmsiz fakat can sıkıcı sorunlar var. aracım 4 yasında bu aralarda cam suyu fiskiyesi tıkandı. 308 arcım 3 yasında henuz bı sıkıntı yasamadım. gelelim 508 e
    gercekten harıka 5 sene once 407 ye ne hıssedıyorsam aynısını 508 e hıssedıyorum cok begenıyorum ama 2 sene sonrasını bilemiyorum keske galeriler bunun hakkında bıraz konussa yada garantı suresını uzatsalar... hic dusunmeden 76000 tl yı verırım tesekkurler

407de gösterge cam suyu şanzıman:D bırde kaporta zayıf, onun harıcınde guzel

• Forumda biri 508 i passat ile kıyasladığında pejoyu savunan arkadaşlarda genelde şöyle bir tepki oluyor. ya vw nin adamları forumu bastı diyorlar
    ya da vw nin sadece pahalı araç satarak insanlarda kaliteliymiş gibi bir önyargıya neden olduğunu söylüyorlar.
    Ben milletteki vw nin kaliteli olduğu algısının boş yere oluşmadığını, teknik bir temeli olduğunu, ortak aklın yanılmayacağını düşünüyorum.
    Bana göre passat ın tercih edilmesinin nedenleri;
    1. D segmenti araç tercih edenlerin daha kalıplı, büyük araç sevmesi. Passat ın bagajının çok büyük olması.
    2. D segmenti araçlarda vergi avantajı nedeniyle 1600 cc den küçük araçların tercih edilmesi nedeniyle oluşan çekiş problemini vw nin turbo motorlarla ve
    1500-4000 devirde yüksek tork ile aşmış olması.
    3. Son yıllarda otomatik şanzumanın daha çok tercih edilmesi ve çift kavramalı dsg şanzumanın herkesçe kabul edilen üstünlüğü
    4. Sağlam kaporta ve kaliteli işçilik sayesinde vw araçlarının 8-10 yıl sonra bile dökülmemesi, diri- sağlam kalması nedeniyle 2. elinin
    çok iyi olması
    5. Çevreden vw ile ilgili fabrikasyon hata, servis hatası gibi şikayetlerin pek duyulmaması.

Bu nedenlerin vw ve passat tercihindeki büyük rol oynadığını düşünüyorum. Bu, passat her yönden mükemmel demek değil. Tipini tercih etmeyebilirsiniz, fiyatı fazla gelebilir. Ama vw tercihinin sadece boş bir önyargı olduğunu söylenemez.

• quote:

quote:

quote:

76.900 liraya mal oldu, dokunmatik kapılar, baldır desteği ısıtmalı koltuklar,navigasyonda dahil.

Daha iyisi sizin olsun. Bu arada nisan sonunda teslim alacağım renginden dolayı.

navi+jbl müzik sistemi+sos mi aldınız yoksa navi+jbl mi aldınız???bildiğim kadarıyla 2. partide sos yok ama sos siz fiyat hesaplayınca 76.700 oluyor.... 18'' style 07 jant aldıysanız başka tabi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan7 -- 24 Mart 2011; 21:30:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ametal82

quote:

Orijinalden alıntı: driftspec

quote:

peugeot 508 alure 1,6 156hp full için fiyat yaklaşık 76000tl.

opel insignia cosmo 1,6 180hp full+full için ise (deri+19"+navi+flexi) fiyat yaklaşık 72-74000 tl sanırım. (düz araç 60000 tl'ye alınabiliyor)

ben hakikaten karar veremiyorum.

Allure - 1.6 THP 156 bg - 6 ileri otomatik 69.600 TL

76bintl degil fiyatlara yanlıs bakmıssınız

dostum dikkat ettiysen full için dedim. minisiteye girip alure'ye donanımlarını bi ekleyin bakalım kaç para yapıyor.

bu arada opelin sitesinde sorun yok. gerçekten de 1,6 130 hp modeli o fiyata veriyorlar.

1.6 değil benim bahsettigim 2.0 dizel

• Araç hazır opsıyonla donatılmıs bı modeldı zaten, jbl ve navı var fakat sos dahılmı bılmıyorum. Bunu artık geldıgınde ogrenmek ıstıyorum:)
    quote:

Orijinalden alıntı: 97has

quote:

quote:

quote:

navi+jbl müzik sistemi+sos mi aldınız yoksa navi+jbl mi aldınız???bildiğim kadarıyla 2. partide sos yok ama sos siz fiyat hesaplayınca 76.700 oluyor.... 18'' style 07 jant aldıysanız başka tabi....

• quote:

Orijinalden alıntı: YTyusuf

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: driftspec

quote:

peugeot 508 alure 1,6 156hp full için fiyat yaklaşık 76000tl.

opel insignia cosmo 1,6 180hp full+full için ise (deri+19"+navi+flexi) fiyat yaklaşık 72-74000 tl sanırım. (düz araç 60000 tl'ye alınabiliyor)

ben hakikaten karar veremiyorum.

Allure - 1.6 THP 156 bg - 6 ileri otomatik 69.600 TL

76bintl degil fiyatlara yanlıs bakmıssınız

dostum dikkat ettiysen full için dedim. minisiteye girip alure'ye donanımlarını bi ekleyin bakalım kaç para yapıyor.

bu arada opelin sitesinde sorun yok. gerçekten de 1,6 130 hp modeli o fiyata veriyorlar.

1.6 değil benim bahsettigim 2.0 dizel

pardon evet. zaten insignia da 1.6 dizel yok.. 130 hp de benzinli yok.... :)

bir de peugeot'un kimine göre çok önemli ama kimine göre önemsiz görünebilen bir eksisini de bwlirtmeden geçemeyeceğim. o da istediğim araca sahip olamamam. mesela görüştüğüm bayide bana tüm araçların navigasyonlu geldiğini söylediler. o zaman bunu neden opsiyona koyuyorsun kardeşim?

ben belki çok absürt bir renk ve kendime göre bir donanım isteyeceğim ama hayır. sadece türkiyeye gelen havuzdaki araçlarda ne varsa o..

opelin bu yönünü beğeniyorum. istediğim renk ve donanımda aracı kendim oluşturup alabiliyorum. sadece 2-3 aycık sabretmek gerekiyor o zaman :)

• sinyal kolları pug 206 ile aynı, kaporta sacı hala kağıt gibi.....gel de wv daha kaliteli deme...wv den hi. haz almam halbuki ama pug hala devrim yapamadı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenco06

Forumda biri 508 i passat ile kıyasladığında pejoyu savunan arkadaşlarda genelde şöyle bir tepki oluyor. ya vw nin adamları forumu bastı diyorlar
    ya da vw nin sadece pahalı araç satarak insanlarda kaliteliymiş gibi bir önyargıya neden olduğunu söylüyorlar.
    Ben milletteki vw nin kaliteli olduğu algısının boş yere oluşmadığını, teknik bir temeli olduğunu, ortak aklın yanılmayacağını düşünüyorum.
    1. D segmenti araç tercih edenlerin daha kalıplı, büyük araç sevmesi. Passat ın bagajının çok büyük olması.
    2. D segmenti araçlarda vergi avantajı nedeniyle 1600 cc den küçük araçların tercih edilmesi nedeniyle oluşan çekiş problemini vw nin turbo motorlarla ve
    3. Son yıllarda otomatik şanzumanın daha çok tercih edilmesi ve çift kavramalı dsg şanzumanın herkesçe kabul edilen üstünlüğü
    4. Sağlam kaporta ve kaliteli işçilik sayesinde vw araçlarının 8-10 yıl sonra bile dökülmemesi, diri- sağlam kalması nedeniyle 2. elinin
    çok iyi olması
    5. Çevreden vw ile ilgili fabrikasyon hata, servis hatası gibi şikayetlerin pek duyulmaması.

Bu nedenlerin vw ve passat tercihindeki büyük rol oynadığını düşünüyorum. Bu, passat her yönden mükemmel demek değil. Tipini tercih etmeyebilirsiniz, fiyatı fazla gelebilir. Ama vw tercihinin sadece boş bir önyargı olduğunu söylenemez.

Llütfen bu yorumu passat topiğinde veya karşılaştırma topiklerinde yapın..burası 508 ile ilgili beklenti,eleştiri,beğeni vb yorumların yazıldığı bir topik.508i beğenmediysen yaz hakkın var tabiki,mesela deki ; önceki pejoler kalitesizdi 508de kalitesiz olacak..passat iyiydide neden o güzelim arka led lambaları yeni kasaya koymadı.arka sinyaller önceden 200 metreden net yanarken şimdi 7 cmlik farın içine bir ampul koymuşlar.bu mu kalite??

• 76000 tl lik bir araca neden hafızalı koltuk koyulmaz?

ben yanlış bilmiyorum dimi?

hafızalı koltuk yoktu sanırım 508 de....

birde kullananlardan ricam, şu navigasyonun ne tür özellikleri var? arayüzü nasıldır? başka nelere yarar? dünya gözüyle görenlerden yorum alalım azıcık...

(varsa tabi)

bu arada karşılaştırma topiği değil ama yazmadan yapamıycam; yeni passat 508'le bence kesinlikle boy ölçüşemez... 508 nireee passat nire.... abartı gibi gelecek ama dış görünüş olarak jetta bile ondan iyi duruyor...
  • Türkiye'ye ikinci sınıf hatta üçüncü sınıf muamelesi yapıyorlar. Bugün tekrar inceledeim 508i, satış danışmanı mevcut araçları ve nisan da gelecek araçların aslında diğer avrupa ülkeleri için üretildiğini ve bundan sonraki gelecek araçlarda navigasyon olmayacığını söyledi. Büyük ihtimalle jbl ses sistemi de olmayacak.
    Aynı şey citroen için de geçerli, ne istediğin gibi opsiyon koyabiliyosun ne de sonradan alıp takabiliyosun.
    PSA bizden sipariş almıyor,ülkeye hangi aracı gönderirse biz içinden seçebiliyoruz ancak.
    Bu resmen aşağılamaktır bence..Sanki peugeot citroen olmasa başka binecek araç bulamayacağız.. Peugeot bunu kıracak diye düşünmüştüm ama yok yine aynı..
    PSA grup Türkiye ye yönelik bu tutumunu değiştirmediği sürece birdaha PSA gruptan araç ALMAYACAĞIM... Ve bizden daha fazla tepki görmeleri gerekir..

• quote:

76000 tl lik bir araca neden hafızalı koltuk koyulmaz?

birde kullananlardan ricam, şu navigasyonun ne tür özellikleri var? arayüzü nasıldır? başka nelere yarar? dünya gözüyle görenlerden yorum alalım azıcık...

(varsa tabi)

bu arada karşılaştırma topiği değil ama yazmadan yapamıycam; yeni passat 508'le bence kesinlikle boy ölçüşemez... 508 nireee passat nire.... abartı gibi gelecek ama dış görünüş olarak jetta bile ondan iyi duruyor...

Koltuk konusu bence de saçmalık. 407'de de durum böyleydi; koltuklar elektrikli olmasına rağmen hafızalı değildi 1.6HDI motorlarda; sadece 2.0HDI motor Executive donanımda hafızalı idi. Bu durumda 2.0 e-hdi araçlarda hafızalı olabilir diyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta

quote:

(varsa tabi)

Koltuk konusu bence de saçmalık. 407'de de durum böyleydi; koltuklar elektrikli olmasına rağmen hafızalı değildi 1.6HDI motorlarda; sadece 2.0HDI motor Executive donanımda hafızalı idi. Bu durumda 2.0 e-hdi araçlarda hafızalı olabilir diyorum..

bence hafızalı koltuklar ısıtmalı koltuklarla sunuluyor olabilir; çünkü 2.0 hdi executive donanımlı 407 lerde yanlış hatırlamıyorsam ısıtmalı koltuklar da vardı....

• quote:

Orijinalden alıntı: 97has

quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta

quote:

(varsa tabi)

bence hafızalı koltuklar ısıtmalı koltuklarla sunuluyor olabilir; çünkü 2.0 hdi executive donanımlı 407 lerde yanlış hatırlamıyorsam ısıtmalı koltuklar da vardı....

Yanlış hatırlamıyorsam Ankara Göral'da incelediğim 508'lerden biri Allure donanımın en dolusuydu; onda da hafızalı koltuk yoktu.

• quote:

Orijinalden alıntı: BasicAs

Türkiye'ye ikinci sınıf hatta üçüncü sınıf muamelesi yapıyorlar. Bugün tekrar inceledeim 508i, satış danışmanı mevcut araçları ve nisan da gelecek araçların aslında diğer avrupa ülkeleri için üretildiğini ve bundan sonraki gelecek araçlarda navigasyon olmayacığını söyledi. Büyük ihtimalle jbl ses sistemi de olmayacak.
    Aynı şey citroen için de geçerli, ne istediğin gibi opsiyon koyabiliyosun ne de sonradan alıp takabiliyosun.
    PSA bizden sipariş almıyor,ülkeye hangi aracı gönderirse biz içinden seçebiliyoruz ancak.
    Bu resmen aşağılamaktır bence..Sanki peugeot citroen olmasa başka binecek araç bulamayacağız.. Peugeot bunu kıracak diye düşünmüştüm ama yok yine aynı..
    PSA grup Türkiye ye yönelik bu tutumunu değiştirmediği sürece birdaha PSA gruptan araç ALMAYACAĞIM... Ve bizden daha fazla tepki görmeleri gerekir..

Satış danışmanı yanlış bilgi vermiş. Navigasyonlu araçlar daima gelecek. JBL müzik sistemli araçlarda gelecek. Fakat SOS sistemli araçlar ilk gelenler hariç gelmeyecek. SOS bir acil durum bildirim sistemi ve ülkemizde aktif değil bu sebeple kullanılamıyor. İlk gelen araçlar Yurtdışı için üretilmiş araçlar olduğundan bu araçlarda SOS li olanlar mevcut.

Navigasonlu Türkçe menülü 508 ler ülkemizde bulunacak. Şu an showroom daki araçlara bakar iseniz türkçe uyarıları da görürsünüz.

• Hafızalı koltuklar 508'de sunulmuyor Daha önce 406 SV lerde standart 407 Executive Premium ve Dynami Premium araçlarda standart idi. Ama kullanıma baktığımızda çevrem bir araçta bile hafıza fonksiyonunu (ben dahil) kullanan görmedim. Sanırım bu sebeple 508 de bu sistem bulunmuyor. Daha önceki 406 mızda vardı. Şu an ikinci araç olarak kullandığım BMW 750i'm de de var ama kullanmıyorum.
  • Bu arada belki almayı düşünenler vardır diye belirteyim. İlk 600 araç arasından 1.6 HDI Auto6R araç kalmadı. Diğer modeller sınırlı sayıda bulunabiliyor. Lansman sebebiyle müşteriye ancak kısıtlı seçenek sunabiliyoruz tabi ki ileride sunuş tarzımız değişecek.
  • Satış danışmanın söylediği bu. Türkiye ye nisan sonrası navigasyonlu araç gelmeyecekmiş.Bunlar neden geldi dedim. Lansmana araç yetiştirebilmek için bu araçlar Türkiye ye yönlendirildi dedi.. Umarım dediğiniz gibi olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutlu3003

quote:

Orijinalden alıntı: kenco06

Forumda biri 508 i passat ile kıyasladığında pejoyu savunan arkadaşlarda genelde şöyle bir tepki oluyor. ya vw nin adamları forumu bastı diyorlar
    çok iyi olması

Llütfen bu yorumu passat topiğinde veya karşılaştırma topiklerinde yapın..burası 508 ile ilgili beklenti,eleştiri,beğeni vb yorumların yazıldığı bir topik.508i beğenmediysen yaz hakkın var tabiki,mesela deki ; önceki pejoler kalitesizdi 508de kalitesiz olacak..passat iyiydide neden o güzelim arka led lambaları yeni kasaya koymadı.arka sinyaller önceden 200 metreden net yanarken şimdi 7 cmlik farın içine bir ampul koymuşlar.bu mu kalite??

O zaman siz benim yazımı tersten okuyun. passat da nelerin olduğu şeklinde değil 508 de nelerin olmadığı şeklinde yorumlayın. Ayrıca bildiğim kadarı
    ile bu forum pejo sevenler kulubü değil. Biri herhangi bir model araba iyi yada kötü dediği zaman ben ona neye göre iyi neye göre kötü diye sorarım.
    Yani kıyaslama yapmadan bir araba için yorum yapmayı doğru bulmuyorum. D segmenti bir araba almak isteyen biri olarak birçok markayı inceliyorum. Mesela bugün gittiğim Volvo satış temsilcisine de S60 için neden pasaat dan daha fazla para vereyim sorusunu sordum. O da kendince bir açıklama yaptı. Pejo temsilcilerinin forumda sadece küçük detaylar üzerinde sözde tartışmalar yaparak bir çeşit premarketing çalışması yaptığı görülüyor. Tabiki yapabilirler ama bizim de bir arabaya o kadar para vermeden artısını eksisini öğrenme hakkımız var.

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.