Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (388. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.608
Cevap
137
Favori
1.300.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yeb2734

merhaba.
    benim aracımda kar ve yağmur yağdığı zaman su alma problemiyle karşılaşıyorum.
    olay şöyle oluyor. aracı park ettikten sonra gece yoğun yağmur yağmıştı. sabah arabanın yanına indiğimde ön sağ yolcu tarafındaki ayak kısmı tamamen ıslanmıstı. aynı şekilde sağ arka koltuk ayak kısmıda.
    sol tarafta hiç bir sorun yok. sizce bu neden olabilir?
    servis bana tahliyesi tıkanmış dedi. göğüsü söküp temizleyecez dedi.pek inandırıcı gelmedi.
    aracım 2011 peugeot 508 allure. yardımlarınızı bekiyorum. teşekkürler.

Servis haklı, daha önce benzer sorun yaşayan bir arkadaş vardı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umit87

quote:

Orijinalden alıntı: rtal

Öncelikle hayırlı olsun.
    Aslında klima havalandırma sistemi çok basit.

Max tuşuna basmış olabilirsiniz. basmayın.
    yuvarlak sıcaklık ayarlarını makul seviyeye ayarlayın.
    yonca şeklindeki fan hızı ayarını yine makul bir hıza getirin.
    mono tuşunu kullanarak sağ ve sol sıcaklık ayarlarını eşitleyebilirsiniz.
    sıcaklık ayarının içinde yer alan 3 parçalı cama ayağa ve öne havalandırma butonlarından istediğinize basın, sıkıntı olmaz.
    bastıktan sonra devreye girmesi 5 saniye alabilir, bunun sebebi mükerrer başışlarda aracı koruma amaçlıdır.
    Ayarınızdan emin olduğunuzda zaten devreye girmiş olur..

Bu ayarları ilk kez yapanlar için hareket halinde olmamak gerekir:)

teşekkürler.

Ben bir resim ekledim. kırmızı ile yuvarlak içine aldığım düğmeye basıyorum, ön cama üflesin diye.
    Hemen yanındaki A/C tuşu da açılıyor ve fanlar sonuna kadar açılıyor. bende fanların seviyesini düşürüyorum. bu sefer iki tuş da kapanıyor.

''sıcaklık ayarının içinde yer alan 3 parçalı cama ayağa ve öne havalandırma butonlarından'' dediğiniz yer sarı ile işaretlenmiş olan yer mi?

Kırmızıya bastığınızda yazın buğulanmış camı kurutur, klimayı çalıştırır, fanı max yapar, sarıyla yuvarlak içine aldığınız düğme istikametinde üfler. Siz sıcaklığı ayarlayın ve sadece sarıya basın, böylece ön cam ve yan camlara hava verirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: D.Levent

arkadaşlar bu rüzgar sesiyle ilgili cevap verecek kimse yok mu bana bir tek bende mi var bu sıkıntı

soru : arkadaşlar öncelikle herkese merhaba benim 2013 model 508 allure arabam var alalı 1,5 ay oldu herşey güzel çok şükür ancak sanki 80 km hız dan sonra rüzgar sesi alıyor içeriye başka kullananlardada bu var mı yada buna bi çözüm bulabildiniz mi saygılar...

Hocam öncelikle servis kontrol etsin, ayar ile düzeliyor diye biliyorum. Benim aracım 2011 ve 120 üstünde rüzgar sesi oluyor, tabi rüzgarlı havalarda durum farklı, erken km'lerde de ses olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ENG_civ

quote:

merhaba.
    olay şöyle oluyor. aracı park ettikten sonra gece yoğun yağmur yağmıştı. sabah arabanın yanına indiğimde ön sağ yolcu tarafındaki ayak kısmı tamamen ıslanmıstı. aynı şekilde sağ arka koltuk ayak kısmıda.
    servis bana tahliyesi tıkanmış dedi. göğüsü söküp temizleyecez dedi.pek inandırıcı gelmedi.

Teşekkür ederim.
    Tüm göğüsü sökmeden temizliği yapılamaz mı?
    Sorun yaşayan arkadaş nasıl çözmüştü?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ENG_civ

quote:

merhaba.

Teşekkür ederim.
    Tüm göğüsü sökmeden temizliği yapılamaz mı?
    Sorun yaşayan arkadaş nasıl çözmüştü?

Ön göğüsü sökmeleri için bir sebep yok.
    Bu su basmasına neden olan tahliye tıkanıklığı silecek panelinin altındadır.
    Sökülecek olan silecek ve altındaki plastik parçalardır tahliye kanalları yaprak yoğun çamur gibi şeyler tıkar onların tazyikli su v.b. bir yolla temizlenip kanal açılır.
    Asıl konu su basan döşemenin altında ne kadar su biriktiği zira üstten size kurumuş gibi gözükür ama halıyı kaldırıp baksanız belki su birikintisi bike var olabilir. Sonra nem hem koku yapar hemde uzun vadede oralarda çürümeye sebep olur.
    Bence ona dikkat edin.

• mustafaserhan M kullanıcısına yanıt
    İyi de, o dediğin yer dışarda. O bölgeye yağan yağmuru tahliye ediyor o kanallar. arabanın içinden mi geçiyor ya da nasıl oluyor da suyu içeri veriyor ki? Yani dış ızgaranın tahliyesi de dışardan olur. Arabanın içi ile alakası olmaması lazım. Sunroof bile olsa, onun da tahliye kanalları A ve C sütünları içinden geçer.
    Kuvvetle muhtemel ki o su ön camın kenarlarından bir yerden girip içeri akmıştır.

Eğer arkadaşımız sağ ön koltuk ayak basma alanındaki halının ıslaklığını göğüse doğru kontrol ederse belli olur. Yani halının yukarı doğru dönüp, göğsün altında bittiği yerlere de bakarsa anlaşılır gibime geliyor.
  • cevap veren arkadaşlar ilgi ve alakanız için çok teşekkürler.
    Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

İyi de, o dediğin yer dışarda. O bölgeye yağan yağmuru tahliye ediyor o kanallar. arabanın içinden mi geçiyor ya da nasıl oluyor da suyu içeri veriyor ki? Yani dış ızgaranın tahliyesi de dışardan olur. Arabanın içi ile alakası olmaması lazım. Sunroof bile olsa, onun da tahliye kanalları A ve C sütünları içinden geçer.
    Kuvvetle muhtemel ki o su ön camın kenarlarından bir yerden girip içeri akmıştır.

Eğer arkadaşımız sağ ön koltuk ayak basma alanındaki halının ıslaklığını göğüse doğru kontrol ederse belli olur. Yani halının yukarı doğru dönüp, göğsün altında bittiği yerlere de bakarsa anlaşılır gibime geliyor.

Dediginiz yere baktım yukarı doğru hiç ıslaklık yok. Sadece taban ıslak

• ENG_civ E kullanıcısına yanıt
    daha önce benzerini vectra aracımda yaşadım temizlenince sıkıntı gitmişti dogru söylüyor olabilirler yani
  • arkadaşlar benide eklermsiniz araç sahipleri arasına bu arada birde facebook ta grup kurdum orda buluşabiliriz

https://www.facebook.com/groups/363030107215456/

• quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Tabi ben bildiğim kadarıyla anlatıyorum bizde 2006 bir scenic vardı onunda dış tahliyeleri tıkandığından su içeri giriyordu. Sileceklerin altındaki kanallar tıkanıyor ve aynı yerde sanırım polen fitresinin hava aldığı bir boşluk var, su taşınca oradan su içeri sızıyor.
    bu hemen hemen bütün arabalarda böyledir. Hatta arkadaşımın 2014 golfunde de aynı sorun oldu aynı yerde temizlik yapıldı halloldu. tavsiye etmem ama elinize bi hortum alıp ön camın sağ alt tarafına doğru bir süre su tutun deneyin isterseniz. :) gerçi sorun sizin aracınızda değil ama :)
    Sorunun asıl sahibi arkadaşda okuyacaktır zaten;daha önce de dediğim gibi işiniz kolay hemen hallederler ama ıslanan yerlerin düzgün kuruduğundan emin olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaserhan -- 17 Mart 2015; 12:54:43 >

• evet, benim arabamda beyin, polen filtreleri hep göğüsün içinde. Caponlar işi biliyo üstat
  • yeb2734 kullanıcısına yanıt
    Polen filtreleri camın önünde ve kaputun altında ise, filtre edilen hava da oradan içeri girdiğine göre; filtreleri sökünce alt taraflarında bir yerlerde mutlaka su tahliye delikleri vardır ve tıkanmıştır. Yağmur yağdığında, üstten giren su tahliye olamayınca hava hortumlarından geçip içeri akmış olabilir
  • arkadaşlar selam,
    bir sorum olacak.
    sağ ön kapıyı kapatınca içinde bir şey sallanıyor gibi ses geliyor. sol kapıda da var ama daha az geliyor. bir şey çarpmıyor da daha çok zıngıldıyor gibi.
    benim daha önce boram vardı. kapılar kapanırken baya tok bir ses gelirdi.
    şimdi sanki kapı kapanmamış hissi var.
    Normal mi sizce ?
  • umit87 U kullanıcısına yanıt
    Evet sarı.
  • ABABA2307 kullanıcısına yanıt
    mümkündür
  • quote:

arkadaşlar selam,
    bir sorum olacak.
    sağ ön kapıyı kapatınca içinde bir şey sallanıyor gibi ses geliyor. sol kapıda da var ama daha az geliyor. bir şey çarpmıyor da daha çok zıngıldıyor gibi.
    Normal mi sizce ?

Kapılarda işlem varsa montaj iyi yapılmamış olabilir, bu sık karşılaşılan bir durum.
    Kapı iç panelleri oturmamışsa veya panellerin vidaları iyi sıkılmamışsa bu sesi yapabilir.
    İlk iş kapı panelleri oynuyor mu diye bir yoklamak sarsmak gerekir.

Bazen emniyet kemerinin tokası da kolona çarpıp ses yapabiliyor:)
  • quote:

arkadaşlar selam,
    bir sorum olacak.
    Normal mi sizce ?

Neleri inceleyip takılıyoruz artık, Allah vermeye altımızda mercedes s350 falan olsa beklentiyi düşünemiyorum:) Şaka bir yana gevşek kısımlar kalmış olabilir, benim ki bana gayet tok geliyor açıkçası.
  • rahimavci kullanıcısına yanıt
    Benzer bir sayfayı daha önce paylaşmıştım..

https://www.facebook.com/peugeot508turkey

Aracınız hayırlı olsun..
  • Arkadaşlar merhaba
    Biraz önce arabayı çalıştırdım.
    Arabanın saati sıfırlandı.tarih 01/01/2007 oldu ve yanıp sönüyor.
    Noldu acaba?

• 
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.